Windows açılışta takılıyor.Acil yardım.

Sponsorlu Bağlantılar

Asus.

Asus.

Üye
    Konu Sahibi
Windows açılışta takılıyor.Acil yardım.
İyi forumlar
Asus X55Y model leptopum var.Windows 10 home yüklü.
Pc yi açıyorum asus logosundan sonra dönen dairede kalıyor.
Bu sorunu yasamadan önce pc de güvenli moda girmek istemiştim ve pc yi yeniden başlatıp F8 tuşuna basıyordum sonrasinda bu dönen dairede takılı kaldi.Resetledim biosdan varsayilanlari da geri yukledim bişey degilmedi.
Bu dönen dairedeyken Ctrl+Alt+deletr yaptigimda bos Windows ekrani gözüküyor.
Alta fotoğraflarını bırakıyorum yardımcı olursanız çok iyi olur.Pc ilerleyen günlerde lazım çünkü.

takıldığı kısım:

Ctrl+alt+delete yaptığımda karşıma çıkan:

KomiserMemoli_12

KomiserMemoli_12

Üye
Açılış dosyaları bozulmuş format at tekrar kur. Hatalı ya da eksik sistem dosyaları kurulduğu zaman olur böyle. Benimde başıma gelmişti. Şifre ekranında kalıyordu. Format atıp tekrar kurdum düzeldi. Sana tavsiyem sistemin o kadar iyi değilse Windows 10 yerine Windows 7 64 bit kullanman. Daha 2020'ye kadar destek süresi var. Eğer format atamıyorsan windows 10 dvd'sinden varsa başlangıç onarmaya gir ve sistem başlangıçını tamir ettir. Yine olmazsa Windows 7 dvd'sinde var o dediğim olay.

Asus.

Asus.

Üye
    Konu Sahibi
Windows onarıma nasıl giriyoruz.
Sistem kötü değil ya 8 gb ram 2 gb ekran karti 1 tb harddisk falan

KomiserMemoli_12

KomiserMemoli_12

Üye
Sen en iyisi hiç kurcalama direk formatla temiz sistem kur. Kurulum yaparken hatalı ya da eksik kurulum yapmış. Ama sana tavsiyem Windows 7 kullanman. Bende uzun süre 10 kullandım ama emin ol Windows 7 den aldığım verimi ve keyfi 10 dan alamadım. Kilit ekranında kalması da bunlardan birisiydi. Sadece ram ve ekran kartı ile bitmiyor olay. Hdd işlemci anakart vb. Bir sürü donanımı var bilgisayarın. Sonuç olarak sen sil tertemiz kurulum yap hiç kurcalama.

PALA.

PALA.

Üye
Windows onarıma nasıl giriyoruz.
Sistem kötü değil ya 8 gb ram 2 gb ekran karti 1 tb harddisk falan

Windows kurulum medyanızı sürücüye takın (format atıyormuş gibi) "şimdi yükle" ekranı gelince altta windowsu "onar" seçeneği var.

• Beğen
Tepkiler: Asus.
cihanata_1

cihanata_1

Üye
onarım seçeneklerini deneyin,olmadı dikkatli bir şekilde tekrar format atabilirsiniz:)

Asliozturk43

Asliozturk43

Üye
Nereye konu açacağımi bilemedim neyse bilgisayarima Windows resimli açılma yeri varya o geliyor ama girmiyor sadece orası takılı kaldı bilgisayar cahiliyim kusura bakmayın

• Beğen
Tepkiler: TheNightMare.
Orhan Bütün

Orhan Bütün

Üye
görev yönetici açabiliyonmu

Üst Alt