Windows 10

Sponsorlu Bağlantılar

Desaparecido9454

Desaparecido9454

Üye
    Konu Sahibi
Windows 10
Arkadaşlar USB üzerin den Windows 10 UEFI format attım rufus ile yazdırdım. Bu technopat da olan Recep Baltaş arkadaşımızın youtube da videosu var oradan bakıp yaptım. Neyse formatı falan sorunsuz atıyorum fakat sonrasın da ya 5 saat falan kullanıyorum ya da 1 gün geçince falan ara dan Şu hatayı alıyorum ''Reboot and select proper boot device or insert boot media in selected boot device and press any key'' Bazen pc açık iken yeniden başlatıp bu hatayı veriyor bazen ise pc kapalıyken açtığım da. Sonrasın da donup kalıyor.
Anakart Adı: Asus H61M-K
Bios boot ayarları da böyle

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
PCye USB Vs Takılı İken Filan Mı Acaba? HDDyi İlk Sıraya Alın Öyle Deneyin

Desaparecido9454

Desaparecido9454

Üye
    Konu Sahibi
Format attık dan sonra İlk resim de ki gibi UEFI Windows Boot manager ilk sıra da oluyor. normal çalışıyor ediyor ama dediğim gibi sonradan o hatayı veriyor. bu Windows Boot manager ne ise bilmiyorum. P3:WDC WD15EARX yani HDD ilk sıraya aldığım da ise yine aynı sorun oluyor. kafam karıştı çok nerede yanlış yapıyorum acaba. Bu arada hiçbirşey takılı olmuyor PC ye format haricin de sadece format atarken USB takıyorum

lazye

lazye

Üye
sanırsam media cihazı bağla yeniden başlat diyor usb'ye kurulma ihtimali olmadığına göre ne alaka ilginç bir sorun :)

Desaparecido9454

Desaparecido9454

Üye
    Konu Sahibi
Bende anlamadım işte :( Bide format atarken Bios da Boot ayarın da 1.sıra da HDD seçili bırakıp kaydedip çıkıyorum sonra F8 tuşuna basarak USB seçip öyle format atıyorum. Acaba ben mi köreldim bu konu da daha detaylı yardımcı olursanız sevinirim ne yapmam lazım başlıkta belirttiğim konu ve şimdi yazdığım ile

Üst Alt