Windows 10 Mobile Insider Preview Yayınlandı

Sponsorlu Bağlantılar

Sensation

Sensation

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Son yapı iyi gelmedi cihaza. Isınma ve boşta şarj gitmesi başladı. 14388 iyiydi.

enolaguy

Üye
bende son yapıda ısınma yok gayet iyi ve stabil pil ömrüde epeyce uzadı L1520

onursarii

Üye
Dün itibariyle mevcut kullandığım Lumia 735'imi bırakıp başka bir platforma geçtim. Bunu yapmamda etkili olan son şey Pokemon GO'nun Windows 10 için yayınlanma planının olmamasıydı. Çok oyun oynayan biri değilim, şimdiye kadar oynadığım oyunlar sınırlı sayıdadır. Bir oyun için platformu terkedecek biri de değilim. Mağazada beni üzen uygulamalardan biri de Snapchat. Snapchat'in yerini 3 sene önce 6snap uygulaması tutuyordu, idare ediyordum fakat sonra onu bile kaldırttılar. Evet, Microsoft yapmıyor uygulamaları o da kaldırmıyor fakat Snapchat gibi son zamanlarda bu kadar popüler olan sosyal ağ şu cihazlarda olmalıydı. Bir diğer sebep olarak da sistemin stabil olmaması. Android bile şuan daha stabil diyebiliriz. Kararlı sürüm kullanmama rağmen şarj akıp gidiyordu. Hiçbir uygulama açık olmamasına rağmen ben sabah şarjdan telefonu çıkaramıyordum çünkü ciddi derecede şarj gidebiliyordu. Bazen de gitmiyordu. Diğer sebep olarak da Microsoft'un bireysel müşterileri değil de kurumsal müşterileri hedeflemesi. Evet şimdiye kadar reklamlarda fotoğraf çekim özelliğiyle öne çıkmıştı başka öne çıkan özelliğini şuan hatırlayamadım. Sonra bunlar gitti Continuum diye bir şey çıkardılar ki bunun bireysel kullanıcıya pek bir yararının olduğunu düşünmüyorum. İnsanları çeken bir şey olmamasına rağmen orta ve düşük seviyedeki cihazlara da desteği verilmedi zaten. "Lumia ile anı yakala" diye bir slogan vardı zamanında, bunu forumda daha önce de yazdım. Artık bu slogan geçerli değil. Çünkü Lumia 735 yani "Selfie telefonu" olarak çıkan telefonda ben selfie çekerken 1.5-2 saniye bekliyorum fotoğrafı görebilmek için. Diğer telefonlar beni ilgilendirmez açıkçası. Diğer sebep de, üst seviye cihaz çıktı ancak fiyatlar hepimizin malumu. Biraz düşündüm, Lumia 950 mi alayım yoksa iPhone SE mi diye... Ama 3.5 senedir kullandığım Windows Phone'u bugünden itibaren kullanmayacağım. Yenilikleri takip ederim, yeni cihazları ve fiyatlarını takip ederim. Uygun fiyata güzel performans veren bir cihaz olduğunu düşünürsem tekrar dönüş yapabilirim. Herkese iyi forumlar.

• Beğen
Tepkiler: Murat Alper, enolaguy ve braayn
afwerker

afwerker

Üye
arkadaşlar redstonede video ses sorunu yaşayanlar varmı kendi kamerasında sorun var ama lumia camera beta iyi çalışıyor

bozkirdangelen

bozkirdangelen

Üye
Bir ara genel anlamda ses iyiydi,
şu son gelen yapılarla birlikte gelen arama sesinde azalma var
biraz önce beni birisi aradı, zor duydum..
Telefon hemen yanıbaşımda olmasına rağmen.
İlk zamanlarda da var idi, ancak bu sorunu sesi yüksek müziklerden zil sesi elde ederek aşıyordum.

Sensation

Sensation

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
İnteraktif bildirim özelliğiyle, Skype'te mesajı cevaplama gelecek.

ID+Filter uygulaması bilinmeyen numaradan arama sonrası interaktif bildirim gönderecek. Sınıflandırma, engelleme ve kişiyi ekleme seçenekleri sunacak.

• Beğen
Tepkiler: Murat Alper, flutewoddy, dark_13 ve 2 diğerleri

skynet

Üye
Skype video uygulamasına bir güncelleme gelsede şu kamerayı bozma olayı çözülse

Sensation

Sensation

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
  • Beğen
Tepkiler: skynet
Bay H

Bay H

Üye
Pazartesi yapı 14393 deniyor...

Sensation

Sensation

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Word ile artık TXT dosyası açabilirsiniz.

Bay H

Bay H

Üye
Pazartesi yapı 14393 deniyor...
Çinli bir site üzerinde paylaşılan 14393 numaralı yapının iso dosyası için RTM olduğu belirtiliyor ibaresi kullanılmış. Başkaları tarafından da dile getiriliyordu. Muhtemel.

Ekli resimleri görüntülemek için kayıt olmalısınız

Ekli dosyalar

skynet

Üye
Pc için mi

Sensation

Sensation

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Ses Kaydedicisi artık arka planda kayıt yapmaya devam edebiliyor.

• Beğen
Tepkiler: bulutsuzgece ve serinaga

skynet

Üye
Bizede gelir mi

Üst Alt