Windows 10 Mobile Hayal Kırıklığı!

Sponsorlu Bağlantılar

furyzer0

furyzer0

Üye
Microsoft konferansına katildim. Apk desteği gelecekti bi onu hatırlıyorum valla. Ben dedim bilgisayar gibi olmadıktan sonra bir anlamı yok. Arayüzü çok farklı yapmışlar. Hali hazırda bu kadar Android ve ios kullanıcısı varken Windows gibi bile olmayan bir sisteme herkes alisamaz.

SM-G935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Hocam bilerek pc gibi yapmadılar çünkü malum win32 uygulamalarını desteği olsa şu an ovunduğu güvenlik özelliğinden eser olmayacak.ben de isterdim telefondan cs oynamak monitör pc ye bağlayıp gta oynamak:D

Sent from mTalk using lumia950

Luck Star

Luck Star

Üye
Hocam bilerek pc gibi yapmadılar çünkü malum win32 uygulamalarını desteği olsa şu an ovunduğu güvenlik özelliğinden eser olmayacak.ben de isterdim telefondan cs oynamak monitör pc ye bağlayıp gta oynamak:D

İşte diyorum ya ondan tutulmuyor :D bak tizen diye işletim sistemi var kimse kullanmıyor mesela popüler de olmayacak bunun gibi çok çıktı. Microsoftun adı olduğu için şuan piyasada tutunuyor bence

furyzer0

furyzer0

Üye
İşte diyorum ya ondan tutulmuyor :D bak tizen diye işletim sistemi var kimse kullanmıyor mesela popüler de olmayacak bunun gibi çok çıktı. Microsoftun adı olduğu için şuan piyasada tutunuyor bence

Eninde sonunda win32 bitecek hatta bence devri de geçti ms de boyle düşünüyor ki hololens , xbox her ürününü yeni platformuna göre hazırlıyor. Yeterince uygulamaya ulaşınca win32 appleri aramayacaksınız bile çünkü winRT uygulamalar hem hızlı hem sandboxta çalıştığı için aşırı güvenli virüsten bahsetmek pek mümkün değil hem de tek kodla her cihazda çalışıyor.ancak şu an senin de dediğin gibi hala gelişme sürecinde ve insanlara farklı geldiği için beğenmiyorlar ancak ms win8 ile yaptığı hatayı anladı ve windows 10 yaptığı şey benim anladığım ya bu yeni uygulamaları eski masaüstü tecrübesine uyarlayarak sunacak ya da alıştıra alıştıra yavaş yavaş insanlara alıştıracak unutmayın microsoft, windows vista gibi bir yazılımla bile pazar payı kaybetmemiş şirkettir. Millet beğenmedi de ne oldu? Hala %90 pc lerde windows yüklü. Değişen bir şey yok. Tizen konusuna gelince tizen sadece mobil platformda değil oncelike akıllı tv leri gayet iyi saatlerde de kullanılıyor. Mobil kısmı işe ileriye dönük samsung hep bu politikayı uygulamıştır. Samsung her platforma cihaz üretir ancak tutan cihazı devam ettirir. Bu sayede kendini güvenceye alıyor.

Luck Star

Luck Star

Üye
Valla benim hiç ama hiç umudum yok. O zaman olan şeyi de batırmış olur. Xp den sonra kaç sürüm çıktı halen Xp kullanılıyordu taa ki Windows 10 gibi düzgün bir sistem çıkana kadar. Yazilimcilarin ne düşündüğü değil kullanıcının ne sevdiği önemli. Açık açık gözüküyor ki kullanıcılar sevmiyor. Öyle bir şey olursa ki açık ara alternatif sistemlere akın başlar. Windows bilgisayarda tek el gibi gözükebilir ama ondan daha mantıklı çalışan Linux var her şeyin çaresi var kendi kaybeder :)

.BlueTR

.BlueTR

Üye
Win32nin ölmesi imkansız. Metro uygulamaları çok kısıtlı izinleri, yetkileri vs.
Eminim ki sırf platform kısıtlamalarından dolayı reklam işini halledemeyip uwp uygulama yapmaktan vazgeçen şirketler vardır. Mesela Spotify bence bundan dolayı illa premium istiyor.

• Beğen
Tepkiler: Luck Star
furyzer0

furyzer0

Üye
Win32nin ölmesi imkansız. Metro uygulamaları çok kısıtlı izinleri, yetkileri vs.
Eminim ki sırf platform kısıtlamalarından dolayı reklam işini halledemeyip uwp uygulama yapmaktan vazgeçen şirketler vardır. Mesela Spotify bence bundan dolayı illa premium istiyor.
Win32 ölmez tabi ki çünkü en basitinden uwp uygulama yazmak için bile win32 olmak zorunda :) ancak bunu kullanıcıdan uzaklaştırabilirler kullanıcı ile etkileşimini azaltabilirler ayrıca @Luck Star windows vistayı da kimse beğenmedi dediğim gibi ama değişen bir şey olmadı tabi bu istediğini yapar demek değil ancak windowstan insanlar kolay kolay ayrılmaz pc de çünkü alışkanlık meselesi.xp den sonra hiçbir şey beğenilmedi diyorsun windows 7 ye büyük ayıp ettin dostum :) windows 10 daki uygulamalar insanlar alışkın olmadığı için hoşlarına gitmiyor diye düşünenlerdenim ben ayrıca ben windows 7 zamanlarında linuxa geçmeyi düşünenlerdendim ancak windows 8 ile çizdiği yolu görünce windowsta kalmaya devam ettim bakalım ileride göreceğiz doğru mu yanlış mı yaptığımı :)microsoft herkesin nefret ettiği ancak herkesin öyle ya da boyle ürünlerini kullandığı bir marka

Silisyaa

Silisyaa

Üye
    Konu Sahibi
Ekranın aptallaşmasının nedenini buldum. Cihazla beraber gelen şarj aleti çok dandik ve kısaydı. Bunun yerine evdeki orijinal samsung şarj cihazını kullanıyordum. Sorun bundan kaynaklıymış. İki gündür düzenli olarak kendi şarj aletiyle şarj ediyorum.
Yavaş şarj ediyor ama katlanacağız artık :)

Sensation

Sensation

Emekli Yönetici
Ekranın aptallaşmasının nedenini buldum. Cihazla beraber gelen şarj aleti çok dandik ve kısaydı. Bunun yerine evdeki orijinal samsung şarj cihazını kullanıyordum. Sorun bundan kaynaklıymış. İki gündür düzenli olarak kendi şarj aletiyle şarj ediyorum.
Yavaş şarj ediyor ama katlanacağız artık :)
Lumialar bu konuda seçici :)

• Beğen
Tepkiler: silisya12
mehmetisler

mehmetisler

Üye
ben lumia 830 umda orjinal şarj aletini kullanıyorum ama şarjdayken dokunmatik falan sapıtıyor ekran.Boyle bir sorunmuydu seninki de

Silisyaa

Silisyaa

Üye
    Konu Sahibi
ben lumia 830 umda orjinal şarj aletini kullanıyorum ama şarjdayken dokunmatik falan sapıtıyor ekran.Boyle bir sorunmuydu seninki de
Hayır hocam öyle olsa en başta anlardım şarj cihazından kaynaklı olduğunu. Ön görülemez aralıklarda ekran sapıtıyordu. Bazen şarjda bazen normal kullanımda.
İnsider programı kayıt sorunu veriyor. Hesabımla kayıt yapıyorum. Oturum açtığımda kayıtlı değilsiniz diyor? Bununla ilgili link verebilir misiniz. Redstone denemek istiyorum.

Sensation

Sensation

Emekli Yönetici
Hayır hocam öyle olsa en başta anlardım şarj cihazından kaynaklı olduğunu. Ön görülemez aralıklarda ekran sapıtıyordu. Bazen şarjda bazen normal kullanımda.
İnsider programı kayıt sorunu veriyor. Hesabımla kayıt yapıyorum. Oturum açtığımda kayıtlı değilsiniz diyor? Bununla ilgili link verebilir misiniz. Redstone denemek istiyorum.
9 gün kaldı şunun şurasında. Beklemenizi öneririm.

• Beğen
Tepkiler: silisya12
Silisyaa

Silisyaa

Üye
    Konu Sahibi
9 gün kaldı şunun şurasında. Beklemenizi öneririm.
Kararlı sürüm için mi. Beklerim o halde
Dayanamadım Redstone 14393.0 yapısını yükledim. İşte beklediğim buydu ya. Sistem yağ gibi akıyor.

Üst Alt