Windows 10 Mobile Hayal Kırıklığı!

Sponsorlu Bağlantılar

xmustx

xmustx

Üye
Arkadaşlar şu platforma bakıyorum sanki symbian 2 olayı başınıza gelmiş gibi.Adamlar sadece yazılıma yüklenip donanım arttırmanızı istiyorlar desem zaten pc yoplamıyorsunuz.Yeni cihaz alın desem zaten cihaz yok.gözlerini para hırsı bürümüş bir zaman sattıkları yazılım ve donanım iş güzarlıklarıyla neredeyse çöp edilmiş.bunca para verilip alınan wp telefonlar artık neredeyse günlük ihtiyaçlara cevap veremez hale gelmiş.yazık !

oktayceylan26

oktayceylan26

Üye
Bence çok abartıyorsunuz, tamam mağaza eksikleri malum ama günlük kullanım için fazlasıyla yeterli. Nokia kalitesinden bahsetmiyorum bile artık gittiği yere kadar gideriz bir dahada davosa gelmeyiz

• Beğen
Tepkiler: skynet, furyzer0, silisya12 ve 1 kişi daha
serinaga

serinaga

Üye
Sıkıntı yok, devam ...

• Beğen
Tepkiler: Esendağlı
Silisyaa

Silisyaa

Üye
    Konu Sahibi
Bence çok abartıyorsunuz, tamam mağaza eksikleri malum ama günlük kullanım için fazlasıyla yeterli. Nokia kalitesinden bahsetmiyorum bile artık gittiği yere kadar gideriz bir dahada davosa gelmeyiz
Günlük kullanımdan neyi kastettiğimize bağlı. Kısa süreli takılmaları kafaya takmayalım demek istiyorsun galiba. Bir iki saniye beklemek sorun değil. Ama sistemin tırt olduğu hissiyatına kapılıyor insan. İnsan microsoft yazılım deneyimi ile nokia materyal kalitesi buluşmasından İphone ayarında stabilite bekliyor.

• Beğen
Tepkiler: xmustx
furyzer0

furyzer0

Üye
Kıbrıs ta yaşıyorsanız mutlaka OnePlus 3 ile ilgilenmelisiniz.
Günlük kullanımdan neyi kastettiğimize bağlı. Kısa süreli takılmaları kafaya takmayalım demek istiyorsun galiba. Bir iki saniye beklemek sorun değil. Ama sistemin tırt olduğu hissiyatına kapılıyor insan. İnsan microsoft yazılım deneyimi ile nokia materyal kalitesi buluşmasından İphone ayarında stabilite bekliyor.
Herkes aynı sorunları çekmiyor öncelikle ikincisi siz cihazı nasıl kullanıyorsunuz iyi kullanan var kotu kullanan var mesela sorunları düzeltmek için sıfırlama yaptınız mı?iphone stabilitesi istiyorsan lumia sadece 900 serisi çıkarmaları gerek ki aynı zamanda o kadar uğraşabilsinler çünkü apple senede sadece 1 cihaz çıkarıyor bir yıl boyunca sadece bir cihaza uğraşıyorlar bir zahmet stabil olsun ayrıca windows a gore daha fazla kısıtlamalar var

Sent from mTalk using lumia950

Silisyaa

Silisyaa

Üye
    Konu Sahibi
Herkes aynı sorunları çekmiyor öncelikle ikincisi siz cihazı nasıl kullanıyorsunuz iyi kullanan var kotu kullanan var mesela sorunları düzeltmek için sıfırlama yaptınız mı?iphone stabilitesi istiyorsan lumia sadece 900 serisi çıkarmaları gerek ki aynı zamanda o kadar uğraşabilsinler çünkü apple senede sadece 1 cihaz çıkarıyor bir yıl boyunca sadece bir cihaza uğraşıyorlar bir zahmet stabil olsun ayrıca windows a gore daha fazla kısıtlamalar var

Hocam gereksiz fanlığa lüzum yok. Hiçbirimiz silah zoruyla Lumia almadık. Demem o ki biz de senin kadar değer veriyoruz. Telefona gelince, herkes gibi kullanıyorum ve ayrıca cihaz da 1 haftalık. Sıfırlamayı da yeniden yazılım yüklemeyi de yaptım konuyu komple okursan görürsün.

Ve ben neden İphone gibi kaliteli değil demedim. Stabiliteden bahsettim. Bunun senede birkaç cihaz çıkarmakla alakası yok. İşletim sistemini adam gibi yapamıyorsun demektir.

Ve son olarak 2015 sonunda windows 10 ile çıkmış bir cihazda takılma donma olmasına anlayış göstermek zorunda değilim. 950 serisi neden alayım. Ben kamerası düşük veya ekran kalitesi az gibi donanım eleştirisi yapmıyorum. Kararlı yazılım beklemek müsaadenle hakkım.

Sensation

Sensation

Emekli Yönetici
Nasıl durumda şu an telefonunuz? Aynı sorunlar tekrar başlamadı değil mi?

furyzer0

furyzer0

Üye
Hocam gereksiz fanlığa lüzum yok. Hiçbirimiz silah zoruyla Lumia almadık. Demem o ki biz de senin kadar değer veriyoruz. Telefona gelince, herkes gibi kullanıyorum ve ayrıca cihaz da 1 haftalık. Sıfırlamayı da yeniden yazılım yüklemeyi de yaptım konuyu komple okursan görürsün.

Ve ben neden İphone gibi kaliteli değil demedim. Stabiliteden bahsettim. Bunun senede birkaç cihaz çıkarmakla alakası yok. İşletim sistemini adam gibi yapamıyorsun demektir.

Ve son olarak 2015 sonunda windows 10 ile çıkmış bir cihazda takılma donma olmasına anlayış göstermek zorunda değilim. 950 serisi neden alayım. Ben kamerası düşük veya ekran kalitesi az gibi donanım eleştirisi yapmıyorum. Kararlı yazılım beklemek müsaadenle hakkım.
Sistemden şikayet edeni de var etmeyeni de ben onu demek istiyorum ben sadece 950kullanmıyorum 839 da kullanıyorum sorun tabi ki var ama diyorum ben 2014 te 1000 tlye hangi telefonu alıp bu kaliteyi yaşayacaktım? var sistemin stabilitesinin cihaz sayısıyla alakası var çok basit sen yılda bir cihaz çıkarırsan bir cihaza ayıracağın süre artar bu sayede daha uyumlu olur firmware ancak her ay telefon çıkarırsan çok fazla uğraşman gerekir hem de destek daha kısa sürer ms bu hataya bir kez düştü belki çok cihaz kısa vadede satışlarını arttırdı %10 lara ulaştığı ülkeler ama uzun vadede etkilemedi hatta belki de geriye götürdü en önemlisi verdiği sözü tutamadı kullanıcıları çok üzdü.

Silisyaa

Silisyaa

Üye
    Konu Sahibi
Nasıl durumda şu an telefonunuz? Aynı sorunlar tekrar başlamadı değil mi?
Çok az miktarda var takılmalar. Eskisine oranla gayet iyi. Sistem çok güzel diyenler var. Toplu güncelleme aldık en son. Belki de bazı cihazlar için ek iyileştirme alması gerekiyordur. Aynı modeli kullananlar çok az olduğu için onu da soramıyorum.
Sistemden şikayet edeni de var etmeyeni de ben onu demek istiyorum ben sadece 950kullanmıyorum 839 da kullanıyorum sorun tabi ki var ama diyorum ben 2014 te 1000 tlye hangi telefonu alıp bu kaliteyi yaşayacaktım? var sistemin stabilitesinin cihaz sayısıyla alakası var çok basit sen yılda bir cihaz çıkarırsan bir cihaza ayıracağın süre artar bu sayede daha uyumlu olur firmware ancak her ay telefon çıkarırsan çok fazla uğraşman gerekir hem de destek daha kısa sürer ms bu hataya bir kez düştü belki çok cihaz kısa vadede satışlarını arttırdı %10 lara ulaştığı ülkeler ama uzun vadede etkilemedi hatta belki de geriye götürdü en önemlisi verdiği sözü tutamadı kullanıcıları çok üzdü.

Hocam fiyatına göre gayet iyi sözleri de çürüyor artık. Nokia zamanında evet aynen öyleydi. Ama şu an microsoft fiyat performans dengesini bozdu. Yeni çıkan cihazların donanımına bakarsan rakip markaların cihazlarını en fazla 100 lira farkla kat be kat donanımla alabilirsin.

Donanım android ile karşılaştırılmaz. wp çok yüksek ramlar vs istemiyor diyerek anlayışla karşılıyoruz. Ama altını çiziyorum sadece biz karşılıyoruz. Diğer platformlardan kullanıcı çekemez bu haliyle. Neyse o bizi bağlamıyor. Benim tek istediğim kararlı kasmayan takılmayan bir sistem yapmaları. Yoksa marketi vs. önemseyen biri değilim.

furyzer0

furyzer0

Üye
Çok az miktarda var takılmalar. Eskisine oranla gayet iyi. Sistem çok güzel diyenler var. Toplu güncelleme aldık en son. Belki de bazı cihazlar için ek iyileştirme alması gerekiyordur. Aynı modeli kullananlar çok az olduğu için onu da soramıyorum.

Hocam fiyatına göre gayet iyi sözleri de çürüyor artık. Nokia zamanında evet aynen öyleydi. Ama şu an microsoft fiyat performans dengesini bozdu. Yeni çıkan cihazların donanımına bakarsan rakip markaların cihazlarını en fazla 100 lira farkla kat be kat donanımla alabilirsin.

Donanım android ile karşılaştırılmaz. wp çok yüksek ramlar vs istemiyor diyerek anlayışla karşılıyoruz. Ama altını çiziyorum sadece biz karşılıyoruz. Diğer platformlardan kullanıcı çekemez bu haliyle. Neyse o bizi bağlamıyor. Benim tek istediğim kararlı kasmayan takılmayan bir sistem yapmaları. Yoksa marketi vs. önemseyen biri değilim.
Evet fiyatına göre sözü artık geçerli değil lakin 2014 te ben mantıklı bir seçim yaptığımı düşünüyorum sistem şu an size gore kararlı olmayabilir ancak her yapıda daha iyi hale geldiğini ya da en azından geriye gidiş olmadığını düşündüğünüze eminim. kullanıcı çekme kısmı zaten artık olmaz neden? Çünkü bu yarışta zaten önde olan kişiyi kendi alanında gelemezsin android nasıl one geçti yeni bir yarış alanı açtılar playstation nintendoyu nasıl geçti? Kuralları değiştirirerek.bu yüzden microsoft hololens ve xboxa bu kadar önem veriyor çünkü vr dönemine giriyoruz ve bu dönemde kim vr dan iyi başlarsa o piyasayı domine edecektir.ms nin onecore projesi olduğu için windows 10 mobile asla çöpe gitmeyecektir belki cihazların desteği biter ancak bu sistemi kapatamazlar. ilk xbox çıktığında şirkete 4 milyar dolar zarar ettirdi şu an hali nasıl peki?ilk surface de aynı şekilde ancak şu an surface cihazları kullananlar çok memnun ve gayet ilgi görüyor bu cihazlar.

hasan3472ty

hasan3472ty

Üye
Uluslararası bir wp seveni gönüllü grubu toplanmalı. Ve Microsofta istekleri yazmalı. Senin amacın para mı yoksa kullanıcı mı. Artık kutucukları az remi vs savunmayı bırakalım gerçekten iş ciddi. Ben yine yazıyorum wp 7 ile betaya geçiş yaptı 10 ile bir türlü toparlanamadı. Buna itirazı olan kalbinin ortasından cevap versin. Biz bu ms yi savundukca adamlar uyuyor. Her geçen gün bir geliştirici yada firma uygulamasını wp den geri çekiyor. Buna bile iyi diyen olacak malesef.

m2 note cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

furyzer0

furyzer0

Üye
Uluslararası bir wp seveni gönüllü grubu toplanmalı. Ve Microsofta istekleri yazmalı. Senin amacın para mı yoksa kullanıcı mı. Artık kutucukları az remi vs savunmayı bırakalım gerçekten iş ciddi. Ben yine yazıyorum wp 7 ile betaya geçiş yaptı 10 ile bir türlü toparlanamadı. Buna itirazı olan kalbinin ortasından cevap versin. Biz bu ms yi savundukca adamlar uyuyor. Her geçen gün bir geliştirici yada firma uygulamasını wp den geri çekiyor. Buna bile iyi diyen olacak malesef.

m2 note cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Wp çıktığından beri felaket senaryoları yakında batar gibi söylemler var.ancak hiç olmadı o söylemler ancak durum iyiye de gitmedi pazar payı anlamında

enolaguy

Üye
microsoft surface diye tutturuyor belki ama surface x86 tabanlı çalışıyor, yani intel bağımlı cpu istiyor. Fakat gel görki intel mobil cpu larda hem arm den yavaş hemde aşırı ısınma ve güç tüketimi sorunu var, ve dahası intel mobile cpu alanında aktif rolden çekilme kararı da aldı. Zaten çekilmeseydi de arm karşısında bana göre teknolojik açıdan şansı yoktu. Lumia arm tabanlı gidiyor surface ise x86-64...yani intel kullanıyor. İntel ile de olmuyor. O yüzden millet farkında değil ama microsoft lumia ile devam etmek zorunda.

furyzer0

furyzer0

Üye
microsoft surface diye tutturuyor belki ama surface x86 tabanlı çalışıyor, yani intel bağımlı cpu istiyor. Fakat gel görki intel mobil cpu larda hem arm den yavaş hemde aşırı ısınma ve güç tüketimi sorunu var, ve dahası intel mobile cpu alanında aktif rolden çekilme kararı da aldı. Zaten çekilmeseydi de arm karşısında bana göre teknolojik açıdan şansı yoktu. Lumia arm tabanlı gidiyor surface ise x86-64...yani intel kullanıyor. İntel ile de olmuyor. O yüzden millet farkında değil ama microsoft lumia ile devam etmek zorunda.
O durum benim de canımı sıkıyor intelin mobilden çekilmesi ancak aynı zamanda mutlu etti çünkü yeni winRT eski win32 yapısından çok daha iyi ve hızlı win32 kastettiğim eski windowsdaki exe programlar oluyor winRT işe appx ve xap ler oluyor.zaten win32 eninde sonunda bitecek ve winRT kalacak tabi bu süreç en az 20-30 yıl alacaktır tabi windows hala pc pazarında olursa.

Silisyaa

Silisyaa

Üye
    Konu Sahibi
Evet fiyatına göre sözü artık geçerli değil lakin 2014 te ben mantıklı bir seçim yaptığımı düşünüyorum sistem şu an size gore kararlı olmayabilir ancak her yapıda daha iyi hale geldiğini ya da en azından geriye gidiş olmadığını düşündüğünüze eminim. kullanıcı çekme kısmı zaten artık olmaz neden? Çünkü bu yarışta zaten önde olan kişiyi kendi alanında gelemezsin android nasıl one geçti yeni bir yarış alanı açtılar playstation nintendoyu nasıl geçti? Kuralları değiştirirerek.bu yüzden microsoft hololens ve xboxa bu kadar önem veriyor çünkü vr dönemine giriyoruz ve bu dönemde kim vr dan iyi başlarsa o piyasayı domine edecektir.ms nin onecore projesi olduğu için windows 10 mobile asla çöpe gitmeyecektir belki cihazların desteği biter ancak bu sistemi kapatamazlar. ilk xbox çıktığında şirkete 4 milyar dolar zarar ettirdi şu an hali nasıl peki?ilk surface de aynı şekilde ancak şu an surface cihazları kullananlar çok memnun ve gayet ilgi görüyor bu cihazlar.

Evet belki de cihaza özgü iyileştirme alması gerekiyordur. Sistem kararlı diyenler yalan söyleyecek değil. Yazıda da belirtmiştim ben cihaz donanımına bağlamıştım. Ama forumda kaza ara gördüm ki tüm bu sorunlarla ilgili başlıklar açılmış altları da yorum doluydu.

Wp geleceği hakkında pek olumlu bakamıyorum ne yazık ki. Gelecek projeksiyonlarında da yirmi yıla kadar dünya pazar payı binde 4e gerileyecek deniyor.

Windows bu işi sırtlayamadı. Reklam konusunda nal topluyor. Henüz youtubede 550 Türkçe incelemesi yok. Bir seneye yaklaşıyor çıkışı. Onun haricinde Wp uygulama incelemesi diye aratıyorsun birkaç video var. Çekmeyenler de haklı çünkü izlenme çok çok az.

Ama ya koca şirket benim kadar akıl edemiyor ya benim aklımda noksan var. Youtubede milyonluk oyun Kanalları var. Videoları 3 milyon civarı izlemiyor. İzleyenlerin tamamına yakını ergen çağlarda. Tam telefon alıcısı kitle. Üstelik adamlar oyunu da Windows platformunda oynuyor. İzleyenler de onu windows platformunda izliyor.

Bu kanallardan birkaç tanesiyle anlaşsan. Haftada bir wp cihazı incelese. Mağazadan güzel oyun uygulama videoları çekse. Telefonun güzelliğinden şıklığından bahsetse. Türkiye pazarında sıçrama yapmaması imkansız. Bunu nasıl akıl edemezler.

Sistemi de yerden yere vurmuyorum yanlış anlaşılmasın. Yukarıda defalarca belirttim yazılımı baştan yükleyince cihazın hemen tüm sorunları geçti veya çok seyrekleşti. Şu an yaşadığım sorunları yazayım mesela.

Ekran kapalıyken kilidi açtığımda telefon ekranı yanıyor ancak siyah ekranda üç saniye kadar bekliyor sonrasında kilit ekranı geliyor. Bu günde ortalama bir iki kere oluyor. 3 Saniye bekleyemem zamanım değerli demiyorum tabi ki. Bu sorun değil sadece sistemin ucuz olduğu hissiyatı veriyor. Beni rahatsız eden bu.

Onun haricinde yine günde bir iki sefer klavye açılmasında gecikme yaşanıyor. Yine bir iki kere dört beş saniye kadar ekran donma kasma sorunu yaşıyorum. Yazılımı yenileyene kadar bunlar abartısız günde 20 kere oluyordu.

Telefonu zorlayan biri değilim. Oyunla aram hiç yoktur. Kağıt oyunları basit platform oyunları oynarım çok az. Uygulama desen whatsapp twitter messengerden başka kullandığım da yok.

Özetle Lumia 550ye iyileştirme güncellemesi şart.

.BlueTR

.BlueTR

Üye
Çok uzun zaman geçti ve hala kararlı bir sürüm yapamadılar. Bizler artık 'aa şu özellik olsa iyi olur dimi' tartışmaları yapmalıydık. Ama stabil bir işletim sistemi olmadığı için daha çok şu neden oluyor şu neden olmuyor gibi sorunlarla boğuşuyoruz.
Şu satırda bi duraksadım ve 4-5 saniye boş boş ekrana baktım. 8.1 kullanırken derdimiz uygulamalardı, 10la beraber stabilite sorunları başladı ve beklentileri yükselttikleri halde Windows Phone'u diğer platformlarla eşit düzeye getiremediler. WPS özelliği hala yok mesela.

furyzer0

furyzer0

Üye
Eğer şikayetleriniz varsa feedback gönderin burada yakınmanızı hiçbir ms çalışanı görmez sonuçta o zaman bir anlamı da olmaz boşuna yazı yazmış olursunız

• Beğen
Tepkiler: hasan3472ty
Luck Star

Luck Star

Üye
Kasıyor denilen android ve samsung 2015 itibari ile çok değişti eski androidden eser yok üzerine boş arayüze sahip ios'u sollayacak yakında :) ancak olur da az bir şey dahi yavaşlama olsa 1 formata bakar :D Windows Phone resimlerde, kağıt üzerinde güzel ama hiç bir zaman sevmedim. Bilgisayardakiyle alakası olmayan çok fazla eksiği bulunan bir sistem...

furyzer0

furyzer0

Üye
Kasıyor denilen android ve samsung 2015 itibari ile çok değişti eski androidden eser yok üzerine boş arayüze sahip ios'u sollayacak yakında :) ancak olur da az bir şey dahi yavaşlama olsa 1 formata bakar :D Windows Phone resimlerde, kağıt üzerinde güzel ama hiç bir zaman sevmedim. Bilgisayardakiyle alakası olmayan çok fazla eksiği bulunan bir sistem...
Android kasmıyor çünkü donanımlar yükseldi ve art sanal makinesine geçildi en büyük 2 etken bu ben android kullanmıyorum eskiden sebebi şişmesi ve yavaş olmasıydı şu an işe sebebi google ın kullanıcıları veri bankası olarak görmesi herşeyinizi kaydetmesi ben windows 10 mobile da gelecek riski görmüyorum çünkü onecore projesi gereği hiçbir platformu yok edemez yoksa proje çöp olur.geçenlerde bir açıklama yapılmıştı bir geliştirici uygulamalarının%75i mobil cihazlardan indirilmiş halbuki akıllı telefonlar 10 milyonda pc ler 340 milyon civarı cihaz. Yani şu an masaüstünde uygulama kullanma kültürü yok bu ne zaman olacak bence ne zaman telefonda her işini uygulama ile halletmeye alışmış nesil masaüstüne geçince olacak.onecore platformunun güzelliği işe burada bir uygulama yazıyorsun telefon,tablet,pc,xbox, rasberry ve birkaç cihazda daha çalışıyor hem de kodda hiç oynama yapmadan.sadece tasarım kısmında uyarmama yapman gerekebiliyor.kod kısmı tamamen aynı.windows phone tek başına bir anlam ifade etmez ekosistem olarak kullanmak gerek zaten microsoftun amacı da bu.

Luck Star

Luck Star

Üye
Microsoft konferansına katildim. Apk desteği gelecekti bi onu hatırlıyorum valla. Ben dedim bilgisayar gibi olmadıktan sonra bir anlamı yok. Arayüzü çok farklı yapmışlar. Hali hazırda bu kadar Android ve ios kullanıcısı varken Windows gibi bile olmayan bir sisteme herkes alisamaz.

SM-G935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen
Tepkiler: Krnl386

Üst Alt