Windows 10 Mobile Hayal Kırıklığı!

Sponsorlu Bağlantılar

Silisyaa

Silisyaa

Üye
    Konu Sahibi
Windows 10 Mobile Hayal Kırıklığı!
Herkese merhaba. Lumia 550 kullanıyorum. Bilenler bilir geçen hafta 820 cihazımın yerine bunu yolladılar. 820'de ön izleme soft sürümünü kullanıyordum. Küçük sorunları olsa da genel olarak kararlıydı. Şu anki cihazım en güncel sürümde ve cihaz benimle dalga geçiyor.

Sorunları kısaca yazayım:

1. Mağazaya daima girebiliyorsunuz ama daima orada kalamıyorsunuz. Cihazın canı sıkıldıkça yeter olum hadi çık diyerek atıyor.
2.Sık sık ekran donuyor. İşlemleri de algılamıyor. Bundan kurtulmak için kilidi kapatıp açmak gerekiyor. Bazen defalarca yapmak da gerekiyor.
3. Bazen ekran çalışsa da sanal tuşlar takılıyor işlemi algılamıyor. Bunun için sanal tuşu kaldırıp yeniden açmanız gerekiyor. Ama bu da her zaman çözüm değil bazen kilit ekranını kapamak zorunda kalıyorsunuz.
4. Bir uygulamayı açmak istediğinizde veya internette bir bağlantıya tıkladığınızda ilk seferde algılamıyorsa aa algılamadı hadi bir daha tıklayayım dediğinizde telefon: 'Olum hayvan gibi şey yapionuz yaa' deyyip resetliyor kendini.
5. Bariz bir ısınma sorunu vardı. Metro ara yüzünde dahi. Son güncelleme ile azaldı. Azaldı derken metro ara yüzünde azaldı. Yoksa erkeksen orta seviye bir oyun aç.
6. Whatsapp Twitter gibi uygulamalarda (Belki çok daha fazla uygulama var. Ben sadece bunları kullanıyorum) on saniyede açılma sorunu bir yana orada da ekran cozutuyor.
7. Son güncellemeden önce telefon ortalama 4 5 saatte şarj oluyordu. Güncelleme sonrası 2 saat civarına geriledi. Bu sorun ortadan kalktı yani.

Sonuç olarak. Ben bunları 550'nin donanımına bağlamıştım. Kaza ara dün forumda dolanırken tüm bu sorunları hemen her cihazın yaşadığını gördüm. Bizimle dalga mı geçiyor yahu bunlar. Bunca sene kararlı yazılım yapamadılar mı? Hadi yapamadın diyelim. O zaman ne halt yemeye yeni cihazları wp 10 ile çıkarıyorsun. Biz bu olmamış ya ben 8.1 e döneyim de diyemiyoruz.

Android şişiyor ara yüzü kasıyor diye kaçıp geldik ama daha kötü duruma düştük. Hiç olmasa android senede 2 format ile yola devam ediyordu.

Not: Telefonu fabrika ayarlarına çektim tüm sorunlar aynı.
Not 2: Platform değiştirme durumunda değilim şu an. Bir şeyleri eksik yapıyorsam veya hiç yapmıyorsam yardımcı olursanız sevinirim.

Sensation

Sensation

Emekli Yönetici
Cihazınızda problem var gibi. Windows Device Recovery Tool ile yazılımı yeniden yükleyiniz, sonra hafıza kartı varsa bir süre kullanmayınız. Olmazsa da servise veriniz.

Silisyaa

Silisyaa

Üye
    Konu Sahibi
Cihazınızda problem var gibi. Windows Device Recovery Tool ile yazılımı yeniden yükleyiniz, sonra hafıza kartı varsa bir süre kullanmayınız. Olmazsa da servise veriniz.

Hocam yaparım da. Saydıklarımın çoğunu yaşayan tek kişi ben değilmişim. Siz son sürüm mü kullanıyorsunuz? Bunları yaşamadınız mı? Ve son bir soru. Bahsettiğiniz uygulama çekirdek yazılımını mı değiştiriyor?

Sensation

Sensation

Emekli Yönetici
Hocam yaparım da. Saydıklarımın çoğunu yaşayan tek kişi ben değilmişim. Siz son sürüm mü kullanıyorsunuz? Bunları yaşamadınız mı? Ve son bir soru. Bahsettiğiniz uygulama çekirdek yazılımını mı değiştiriyor?
Bahsettiğim program tüm yazılımı baştan yüklüyor, sıfırlamakla farklı şey. Bu sorunlar bende yok, her ne kadar kararlı sürüm kullanmasam da.

mehmetisler

mehmetisler

Üye
şarj sorunu bende hala var çok geç şarj oluyor çok çabuk bitiyor

Silisyaa

Silisyaa

Üye
    Konu Sahibi
Bahsettiğim program tüm yazılımı baştan yüklüyor, sıfırlamakla farklı şey. Bu sorunlar bende yok, her ne kadar kararlı sürüm kullanmasam da.

Tamam hocam hemen yapmaya başlıyorum. umarım yazılımsaldır. 40 gün bekleyemem ben yine :(

Sensation

Sensation

Emekli Yönetici
Tamam hocam hemen yapmaya başlıyorum. umarım yazılımsaldır. 40 gün bekleyemem ben yine :(
Umarım düzelir. 2 ağustosta güncelleme gelecek, onun da faydası olacağını düşünüyorum.

Silisyaa

Silisyaa

Üye
    Konu Sahibi
Yazılımın nasıl güncellendiği ile ilgili link verebilir misiniz peki?
Umarım düzelir. 2 ağustosta güncelleme gelecek, onun da faydası olacağını düşünüyorum.
Hocam tam anladığım söylenemez ama, çekirdek yazılımı sorunluysa sonraki güncellemeler de işe yaramıyor galiba.

Sensation

Sensation

Emekli Yönetici
Yazılımın nasıl güncellendiği ile ilgili link verebilir misiniz peki?

Hocam tam anladığım söylenemez ama, çekirdek yazılımı sorunluysa sonraki güncellemeler de işe yaramıyor galiba.
Şu program:
Her şeyiniz silinecek ona göre yedeklemelerinizi alınız. Yüklendikten sonra yedekten değil de sıfırdan başlamanızı öneririm.

Silisyaa

Silisyaa

Üye
    Konu Sahibi
Şu program:
Her şeyiniz silinecek ona göre yedeklemelerinizi alınız. Yüklendikten sonra yedekten değil de sıfırdan başlamanızı öneririm.
Tamam teşekkür ederim. İşlem sonrası durumu buradan paylaşırım.
Telefonu görmüyor program. Pcye bağlantıda sorun yok. Cihaz ayarlarından aktif etmem gereken bişe mi var?

• Beğen
Tepkiler: Sensation
Sensation

Sensation

Emekli Yönetici
Tamam teşekkür ederim. İşlem sonrası durumu buradan paylaşırım.
Telefonu görmüyor program. Pcye bağlantıda sorun yok. Cihaz ayarlarından aktif etmem gereken bişe mi var?
Windows 7 üstü değil mi? Telefonum algılanmadı yazısına tıklayın ve denilenleri yapınız.

mehmetisler

mehmetisler

Üye
kablo bağlıyken güç ve ses kısma tuşuna basılı tut titreyene kadar

• Beğen
Tepkiler: silisya12
Silisyaa

Silisyaa

Üye
    Konu Sahibi
Windows 7 üstü değil mi? Telefonum algılanmadı yazısına tıklayın ve denilenleri yapınız.
Window 10 pc. Tamam dediğinizi yaptım şu an yazılım indiriyor.
kablo bağlıyken güç ve ses kısma tuşuna basılı tut titreyene kadar
Teşekkür ederim hocam. Öyle yapınca algıladı.
Evet arkadaşlar yeniden yazılım yükleyip daha sonra son sürüme güncelledim. Şu an için yazdığım tüm sorunlar yok gibi. Henüz telefonu zorlama imkanım olmadı ama bu sorunlar metro ara yüzünde de oluyordu. Yardımcı olan herkese teşekkür ederim. Çok makbule geçti.

• Beğen
Tepkiler: Sensation, lumiacı, furyzer0 ve 2 diğerleri
BelaMonte

BelaMonte

Üye
Okurken baya güldüm bi o kadar da üzüldüm usta. Benzin döküp yak o telefonu

furyzer0

furyzer0

Üye
Sorunların düzelmiş geçmiş olsun diyelim :)

Sent from mTalk using lumia950

hasan3472ty

hasan3472ty

Üye
Ben wp de birşey fark ettim hemde çoktan. Sanki 5 yıldır sürekli geriliyor. İlerleme yok. Ve bunu Microsoft zevkle yapıyor.

m2 note cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

furyzer0

furyzer0

Üye
Ben wp de birşey fark ettim hemde çoktan. Sanki 5 yıldır sürekli geriliyor. İlerleme yok. Ve bunu Microsoft zevkle yapıyor.

Bana öyle gelmiyor 8 den 8.1 e geçiş gerileme değildi windows 10 daki evrensel uygulama yapısı da gerileme değildi ayrıca continuum da harika bir ek özellik. Windows Phone 8 deyken ms düşük cihazlara önem veriyordu bundan dolayı sistemi hafif tutmaya çalışıyorlardı ancak şu an öyle bir çaba yok ondan dolayı 512 mb cihazlar alıcı çalışamıyor ancak bu durum ust seviye cihazlar için avantaj yeterli donanım olduğunda ağır işletim sistemi daha büyük avantaj dağlar bunun en güzel örneği android mesela 1 gb ramli telefonların çoğunda donma kasma gözlemleniyor ancak ram miktarı 2 gb a çıktıktan sonra bu sorunlar artık gözükmemeye başlıyor .windows 10 mobile bir suru yeni özellik eklendi.Madem gerileme yaşandı o zaman neden millet windows phone 8 kullanmıyor da o cihazlara normal olarak verilmemesine rağmen redstone buildlerini yüklüyorlar?Ben durumu güllük gülistanlık demiyorum pazar payı ortada ancak sistem olarak gerileme yaşandı denmesi ilginç

Sent from mTalk using lumia950

hasan3472ty

hasan3472ty

Üye
Keşke dediğin gibi olaydı artık Android böyle şöyle şikayeti haksız adaletsiz olur. Sanmayın ki Microsoft sevmiyoruz çok üzücü durum. İnsanları görmüyor. Play store de Microsoft uygulaması neredeyse wp marketten daha çok var. Ama kendi sistemine bir gram önem vermiyor. Teşvik sıfır. Hepsi ters köşe para hırsı

furyzer0

furyzer0

Üye
Keşke dediğin gibi olaydı artık Android böyle şöyle şikayeti haksız adaletsiz olur. Sanmayın ki Microsoft sevmiyoruz çok üzücü durum. İnsanları görmüyor. Play store de Microsoft uygulaması neredeyse wp marketten daha çok var. Ama kendi sistemine bir gram önem vermiyor. Teşvik sıfır. Hepsi ters köşe para hırsı

windows 10 mobile androidden ileride diye bir iddiam yok zaten zaten sistemde ilerleme olduğunu düşünüyorum

Sent from mTalk

Silisyaa

Silisyaa

Üye
    Konu Sahibi
Şu zamana kadar bir iki takılma dışında sorun yaşamadım. Cihaza özgü hatalı yazılımdan dolayıymış. Ancak madem ki wp platformu konusu açıldı ben de bir şeyler söylemek isterim.

Çok uzun zaman geçti ve hala kararlı bir sürüm yapamadılar. Bizler artık 'aa şu özellik olsa iyi olur dimi' tartışmaları yapmalıydık. Ama stabil bir işletim sistemi olmadığı için daha çok şu neden oluyor şu neden olmuyor gibi sorunlarla boğuşuyoruz.

Bir diğer mesele şunu acı bir gerçek olarak kabul edelim Windows son kullanıcıyı düşünmüyor. Şu an tek dertleri şirketlere çalışanları için fazla fazla telefon anlaşmaları imzalamaya çalışmak.

Cihazları teknoloji marketlerde göremiyoruz. Zaten öncelikli ülkeler arasında Türkiye de yok. Servis sürecine değinmeye de gerek yok.

Üst Alt