Wildfire S 2.3.5 Türkiye Güncellemesi Alanlar için Bootloader Unlock

Sponsorlu Bağlantılar

cemdroid

cemdroid

Üye
    Konu Sahibi
Wildfire S 2.3.5 Türkiye Güncellemesi Alanlar için Bootloader Unlock
Arkadaşlar aşağıdaki telefon resmi temsilidir. Resimdeki cihaz HTC EVO 3d dir. fastboot ekranınızda S-off yazmaz o cihaz s-off bir cihazdır. İşlemleri Başarıyla tamamladığınızda Fastboot Ekranınızda Unlocked yazar. S-off yapmanızı önermem. S-off yaptığınızda herhangi bir yanlış işlem yaptığınız takdirde cihazınızda kalıcı hasara neden olabilirsiniz. Brick olması gibi.

Arkadaşlar bizzat kendim denedim sorunsuz çalışıyor.

bende bi sıkıntı çıkmadı ama gene de olur da bi sorun çıkarsa mesuliyet tamamıyle size aittir.
Önce Hboot versiyonunuzu kontrol edin.
- Eğer Hboot versiyonunuz 1.03 se dosyayı indirip SD kartın kök dizinine atın
- telefonumuzun pilini çıkarıp 3 sn bekledikten sonra yeniden takıyoruz
- ses kısma ve açma düğmelerine basarak cihazımızı başlatıp bekliyoruz
- telefon PG76IMG.zip dosyasını görüyor. Loading falan diyor. akabinde
yüklemek isteyip istemediğinizi soruyor. ses açma tuşuna basarak yüklemeye başlıyorsunuz.
yükleme tamamlandığında zaten yazıyor power tuşuna basarak restart atıyorsunuz.
- Eğer Hboot versiyonunuz 0.90 sa önce dosyayı indirip yukardaki mantıkta kurucaz.
sonrada yukardaki dosyayı indirip kurucaz.
hepsi bu. işlem bittikten sonra telefonunuzu açın ve sd karttaki dosyayı silin.
bundan sonrasına bu kısımdan devam edin

bu güncellemeyi yaptıktan sonra htcdev den rom güncelleme adımını yapmıyorsunuz
ona gerek kalmıyor bu güncelleme zaten Hboot un versiyonunu yükseltiyor

kolay gelsin
-----------------------------------------------------------------------------------
htcdev unlock işlemi: ( alıntıdır. )

1. Yüklememiz gereken dosyaları indirelim.

Android SDK

Java

HTC Sync

2. Telefonu kapatın, pili çıkarın 10 saniye bekleyin ve geri takın.

3. Ses kısma ve güç(telefonu açma/kapama) tuşlarına basılı tutun, karşınıza bootloader menüsü çıkacak. Aşağıdaki resimdeki gibi

Ses kısma tuşuna basarak Fastboot seçeneğine gelin ve güç tuşuna basarak seçin.

4. Telefonu usb kablosu ile bilgisayarınıza bağlayın ve sayfadaki Proceed to Step 5 butona basın.

2. sayfa işlemleri;

1. Bilgisayarınızda C sürücüsüne girin ve Android adına bir klasör oluşturun ardından az önce indirmiş olduğunuz Android SDK zip dosyasının içindeki android-sdk-windows klasörünü Android klasörünün içine atın.

2. android-sdk-windows klasörünün içindeki platform-tools klasörüne girin, adb.exe ve AdbWinApi.dll dosyalarını kopyalayın ve Android klasörüne geri gelin buraya yapıştırın. android-sdk-windows klasörünün içindeki tools klasörüne girin, fastboot.exe dosyasını kopyalayın ve Android klasörüne geri gelip yapıştırın.

3. Bilgisayarınızda Başlat' a basın Menüde çıkan boşluğa (Win7 ve Vista Boşluk, XP de Çalıştır kısmındaki boşluğa) cmd yazıp entera basın. Aşağıdaki resimdeki gibi

4. Açılan siyah pencereye cd c:\Android yazıp entera basın. Buradan kopyalayıp, siyah ekranda mouse ile sağ tıklayıp yapıştır yapıp entera basabilirsiniz.

5. HTC dev sayfasındaki en altta Proceed to step 8 butonuna tıklayın.

3. sayfa işlemleri;

1. Açık olan siyah komut penceresine girin ve fastboot oem get_identifier_token yazıp entera basın. Aşağıdaki resimdeki gibi

2. Karşınıza aşağıdaki resimdeki gibi uzun bir blok çıkacaktır.

Bloğu nasıl kopyalarım?

- Siyah Komut penceresinde karşınıza blok çıktığında, pencerenin başlığına sağ ile tıklayıp işaretle yi deyin. Aynı yukarıdaki resimdeki gibi <<<< Identifier Token Start >>>> yazısından başlayarak <<<<< Identifier Token End >>>>> yazısının sonuna kadar mouse u sürükleyerek işaretleyin ardından tekrar komut penceresinin başlığına sağ ile tıklayıp kopyala deyin, artık başarı ile bloğu kopyaladınız.

3. HTC dev sitesine dönün, 3. sayfadasınız, kontrol için adresin bu adres ile aynı olduğunu kontrol edin, sayfanın en altındaki My Device Identifier Token yazısının altındaki kutuya az önce kopyaladıklarınızı yapıştırın ve Submit butonuna basın. Process Unlock sayfası açılacak. Artık bu sayfada son aşamadasınız. Sayfada ne yazıyorsa aynen uygulayın.
Siteye kaydolduğunuz maile bi e posta gelicek içerisinde Unlock_code.bin var
onu indirin C:/Android klasörüne kopyalayın sonra tekrar komut satırından C:/Android klasörüne gelin ve fastboot flash unlocktoken Unlock_code.bin yazın telefonunuzun ekranında bişey çıkıca kordan ses açma kapama tuşlarıyla yes seçeneğine gelin power tuşuna basın. Bu kadar. Artık telefonunuzu yeniden başlatabilirsiniz.

------------------------------
Clock Work Mod Recovery kurulumu ve cihazımızı kalıcı root yapma

linkteki dosyaları indirin. Recovery.zip i bilgisayarınıza açın root.zip i sd kartınıza atıp telefonunuza takın. telefonunuzu htc sync modunda bilgisayarınıza bağlayın ve ÇALIŞTIR.bat a iki defa tıklayın. o cihazımıza CWM yi kurar.
kurduktan sonra yeniden başlatır ve CWM açılır install zip from sdcard seçeneğine girin ( ses tuşlarıyla aşağı yukarı gider, power tuşuyla seçersiniz) choose zip from sdcard dan root.zip i seçin ve kurun. bitince telefonunuzu yeniden başlatın.
Telefon açılınca marketten Superuser programını indirin ve kurun yada kurulu ise güncelleyin. Superuser programını açın tercihler kısmından su dosyası vnul a tıklayın su dosyanızı güncelleyin. olay tamam artık rootsunuz.

• Beğen
Tepkiler: coplerbond, omfaryaz ve sakir05

KELGER

KELGER

Üye
kardeş birinci dediğini yaptım güncelledi ama ikinci olmadı ERROR(191): ROM IS NOT SUPPORTED

cemdroid

cemdroid

Üye
    Konu Sahibi
ikinci nedir KELGER? htcdev den rom mu indirdin tekrar? rom mom indirmiyorsun o adımı geçiyorsun. bu dosyayı sdk karttan güncelledikden sonra zaten o Hboot u kurmuş oluyorsun bizzat kendim denedim sonuç olumlu

KELGER

KELGER

Üye
ha o zamana benimki şimdi oldumu yani.
Sd karta atıp güncelleme yaptım oldumu yani peki super useri nasıl kullanacam

cemdroid

cemdroid

Üye
    Konu Sahibi
unlock yaptınmı? htc devden bak o rom yükleme ekranı var ya onun altında Proceed To Step 1 yazar ordan devam ediyorsun işlemleri tamamlıyorsun sana bir mail geliyor Unlock_code.bin diye bir dosya gönderiyorlar onunla telefonunu unlock yapıyorsun. ayrıca sağ üstte Required Resources yazar ordakilerinde bilgisayarında yüklü olması lazım java android-sdk vede htc sync

KELGER

KELGER

Üye
kardeş ondan sonrasını yapamıyorum zaten mesela cmd yazıyorum komut dosyası geliyor C:\Android yazıyorum 3 dosya orada ama toplu iş dosyası olarak tanınmıyor diyor.

cemdroid

cemdroid

Üye
    Konu Sahibi
kardeş sen msnini versene bana ben sana bir bir izah ediyim

omfaryaz

omfaryaz

Üye
sonuç elde edebildinizmi ?

----------Eklendi @ 16:03:05 ---------- Yazıldı @ 14:56:43 ----------

radio update oluyor fakat bootloader bypassed diyor update etmiyor. varmı çözüm pls.

----------Eklendi @ 16:47:38 ---------- Yazıldı @ 16:03:05 ----------

[email protected]

cemdroid

cemdroid

Üye
    Konu Sahibi
KELGER Senin için birde anlatım ekledim htcdev den unlock etme işlemi ile ilgili. omfaryaz Hboot versiyonun kaç?

deftercim

Üye

bende bi sıkıntı çıkmadı ama gene de olur da bi sorun çıkarsa mesuliyet tamamıyle size aittir.
- indirdiğimiz dosyayı SD kartın kök dizinine atıyoruz
yüklemek isteyip istemediğinizi soruyor. ses açma tuşuna basarak yüklemeye başlıyorsunuz.

kolay gelsin
-----------------------------------------------------------------------------------

Android SDK

Java

HTC Sync

3. Ses kısma ve güç(telefonu açma/kapama) tuşlarına basılı tutun, karşınıza bootloader menüsü çıkacak. Aşağıdaki resimdeki gibi

4. Telefonu usb kablosu ile bilgisayarınıza bağlayın ve sayfadaki Proceed to Step 5 butona basın.

2. sayfa işlemleri;

1. Bilgisayarınızda C sürücüsüne girin ve Android adına bir klasör oluşturun ardından az önce indirmiş olduğunuz Android SDK zip dosyasının içindeki android-sdk-windows klasörünü Android klasörünün içine atın.

2. android-sdk-windows klasörünün içindeki platform-tools klasörüne girin, adb.exe ve AdbWinApi.dll dosyalarını kopyalayın ve Android klasörüne geri gelin buraya yapıştırın. android-sdk-windows klasörünün içindeki tools klasörüne girin, fastboot.exe dosyasını kopyalayın ve Android klasörüne geri gelip yapıştırın. Eğerki bu dosyaları klasörlerde bulamıyorsanız indirebilirsiniz.

3. Bilgisayarınızda Başlat' a basın Menüde çıkan boşluğa (Win7 ve Vista Boşluk, XP de Çalıştır kısmındaki boşluğa) cmd yazıp entera basın. Aşağıdaki resimdeki gibi

4. Açılan siyah pencereye cd c:\Android yazıp entera basın. Buradan kopyalayıp, siyah ekranda mouse ile sağ tıklayıp yapıştır yapıp entera basabilirsiniz.

3. sayfa işlemleri;

1. Açık olan siyah komut penceresine girin ve fastboot oem get_identifier_token yazıp entera basın. Aşağıdaki resimdeki gibi

Bloğu nasıl kopyalarım?

- Siyah Komut penceresinde karşınıza blok çıktığında, pencerenin başlığına sağ ile tıklayıp işaretle yi deyin. Aynı yukarıdaki resimdeki gibi <<<< Identifier Token Start >>>> yazısından başlayarak <<<<< Identifier Token End >>>>> yazısının sonuna kadar mouse u sürükleyerek işaretleyin ardından tekrar komut penceresinin başlığına sağ ile tıklayıp kopyala deyin, artık başarı ile bloğu kopyaladınız.

3. HTC dev sitesine dönün, 3. sayfadasınız, kontrol için adresin bu adres ile aynı olduğunu kontrol edin, sayfanın en altındaki My Device Identifier Token yazısının altındaki kutuya az önce kopyaladıklarınızı yapıştırın ve Submit butonuna basın. Process Unlock sayfası açılacak. Artık bu sayfada son aşamadasınız. Sayfada ne yazıyorsa aynen uygulayın.
onu indirin C:/Android klasörüne kopyalayın sonra tekrar komut satırından C:/Android klasörüne gelin ve fastboot flash unlocktoken Unlock_code.bin yazın telefonunuzun ekranında bişey çıkıca kordan ses açma kapama tuşlarıyla yes seçeneğine gelin power tuşuna basın. Bu kadar. Artık telefonunuzu yeniden başlatabilirsiniz.
Kardes eline saglik dediklerini aynen uyguladim. ve oldu.
tesekkürler,eline saglik.

bytiesto

Üye

- indirdiğimiz dosyayı SD kartın kök dizinine atıyoruz

kolay gelsin

Android SDK

Java

HTC Sync

2. sayfa işlemleri;

2. android-sdk-windows klasörünün içindeki platform-tools klasörüne girin, adb.exe ve AdbWinApi.dll dosyalarını kopyalayın ve Android klasörüne geri gelin buraya yapıştırın. android-sdk-windows klasörünün içindeki tools klasörüne girin, fastboot.exe dosyasını kopyalayın ve Android klasörüne geri gelip yapıştırın. Eğerki bu dosyaları klasörlerde bulamıyorsanız indirebilirsiniz.

3. sayfa işlemleri;

Bloğu nasıl kopyalarım?

Hocam bende de bootloader bypassed uyarısı verdi.fastboot oem get_identifier_token yazdığımda ... INFO[ERR] Command error !!! hatası alıyorum.Hboot versiyonu 0.90.0000 olarak yazıyor.Çözüm nedir acaba?

KELGER

KELGER

Üye
iyide kardeş senin telefonun resminde s-off olduğu görünüyor

deftercim

Üye
cihaz unlocked oldu s-on yaziyor.Bundan sonra yeni rom nasil yükleriz ?

omfaryaz

omfaryaz

Üye
0.90.00 ne yaptımsa güncelleyemedim. PG76IMG.zip dosyasını ve netten bulduğum farklı PG76IMG.zip dosyalarınıda sd ye atıp update olayını yapıyorum hboot bypassed yazıyor radio updated oluyor. şu an ki ekranda yazan bilgiler şunlar ;
MARVEL PVT SHIP S-ON RL
HBOOT-0.90.0000
MICROP-0451
RADIO-7.53.39.03M
APR 8 2011, 17:45:10

HBOT u güncelleyemediğim için diğer adımlara geçemiyorum sanırım token komutuda hatayı bu yüzden veriyor.farklı bi yolu varmıdır yada neden olmuyor yardımcı olursanız sevinirim. Bu arada 2.35 güncellemesi yüklü.

bytiesto

Üye
Arkadaşlar bu dosyayı indirin sonra hboot güncellemesini yapın.Bu şekilde s-off yaptım çok şükür.Gerisini burayı takip ederek yapabilirsiniz

cemdroid

cemdroid

Üye
    Konu Sahibi
KELGER o benim cihaz değil temsili bir resim zaten resimdeki cihaz Evo 3D
omfaryaz 2.3.5 güncellemesini aldığınızdan eminmisiniz 2.3.5 in HBoot u 1.03 dür. unlock yapabilmeniz için 1.08 e çıkmanız lazım ama sizin ki 0.90 olduğundan 1.03 ü görmeden 1.08 e çıkamıyorsunuz hatanızın sebebi bu.
deftercim ne demek kardeşim yardımcı olabildimse ne mutlu bana.
bytiesto nasıl s-off yaptın çok merak ettim dorusu :) bi kere bu işlemlerden sonra sadece cihazın bootloader ı unlock oluyor kesinlikle s-off olmuyor. s-off yapmanın tek yolu var oda xtc-clips satın almak. hani derler ya din kardeşiyiz :)

bytiesto

Üye
KELGER o benim cihaz değil temsili bir resim zaten resimdeki cihaz Evo 3D
omfaryaz 2.3.5 güncellemesini aldığınızdan eminmisiniz 2.3.5 in HBoot u 1.03 dür. unlock yapabilmeniz için 1.08 e çıkmanız lazım ama sizin ki 0.90 olduğundan 1.03 ü görmeden 1.08 e çıkamıyorsunuz hatanızın sebebi bu.
deftercim ne demek kardeşim yardımcı olabildimse ne mutlu bana.
bytiesto nasıl s-off yaptın çok merak ettim dorusu :) bi kere bu işlemlerden sonra sadece cihazın bootloader ı unlock oluyor kesinlikle s-off olmuyor. s-off yapmanın tek yolu var oda xtc-clips satın almak. hani derler ya din kardeşiyiz :)

cemdroid kardeşim bu dosyayı indirdim başka bir forumda arkadaş vermiş bunu sd karta attım telefonu kapatıp ses kapatma tuşuyla açtıktan sonra güncelleme yaptı.sonra kapatıp tekrar aynı şekilde açtığımda s-off yazıyordu.gerisinide buradan yaptım root olmuş durumda.hemde s-off yazıyor.

cemdroid

cemdroid

Üye
    Konu Sahibi
walla dostum senin cihazın zaten s-off sa bilemem ama bunu kime istersen sorabilirsin HTC Wildfire S ( Marvel ) sadece ve sadece xtc clips denen bir cihaz var onunla s-off yapılıyor onun dışında hiçbir HBoot dosyası hiç bir exploit hiç bir rom cihazı s-off yapamıyor. bootloader ı unlock yaparsın amenna ama bu yöntemlerle s-off hiç kimse yapamaz 2 kere 2 nin 4 olduğu ladar kesin ve nettir bu.

omfaryaz

omfaryaz

Üye
telefon yazılımı 2.35 olarak gözüküyor güncellemeyi telefondan yapmıştım yazılım 2.35 fakat hboot eski kalmış sanırım tekrar yüklemek gerekirmi yada ne yapmam lazım

Üst Alt