WhatsApp 2017 desteklenmiyecek cihazlar

Sponsorlu Bağlantılar

kcr

Üye
Symbian yazılımı bilseydim o zaman ne android bırakırdım ne de ios.
Hocam android yada ios biliyorsanız telefonunuza portlayın. Oda olur.
[emoji3][emoji3][emoji3][emoji3][emoji3][emoji3][emoji3]
Zamanında çok tartışıldı bu konu. Uğraşanlar da oldu; başaramadılar. Ayrıca başarılı olunsa bile Symbian telefonlarda Android ya da ios'un sağlıklı çalışabilmesi için gerekli olan kuvvetli işlemci, yüksek ram, güçlü batarya ve ekran kartı yok. Hayaliniz imkânsız olmasa da imkânsızın kapı komşusu yani...:)
Nokia'nın Symbian'ı harcaması marka olarak hayatta kalabilmesi için stratejik bir adımdı. Donanımda Samsung ve yazılımda Android'in geliştiricisi Google ile baş edemeyeceğini anlayınca kendisini zirveye taşımasa da yok olup gitmesini önleyecek o adımı attı; Microsof'tun gölgesine sığınmak!.. Yanlış hatırlamıyorsam, yaptığı anlaşma gereğince iki yıl boyunca üreteceği cihazlarda sadece Microsof'tun windows'u yüklü olmak kaydıyla Microsoft'a donanım desteği vererek hayatta kaldı. Anlaşma bitince de kendi donanımıyla beraber istediği işletim sistemini kullanma özgürlüğünü elde etti.
Etmesine etti de, bu arada en sadık müşterilerini kaybetti. Güven gidince hepsi gidiyor... Hiç abartmıyorum, kendi özgün işletim sistemini kullanmadıkça 100 liraya dünyanın en kral cihazını çıkardık deseler, dönüp bakmam. Zaten Samsung'un hızına yetişebilmeleri için daha çoook çalışmaları lazım.

Yakupaydnz

Üye
Zamanında çok tartışıldı bu konu. Uğraşanlar da oldu; başaramadılar. Ayrıca başarılı olunsa bile Symbian telefonlarda Android ya da ios'un sağlıklı çalışabilmesi için gerekli olan kuvvetli işlemci, yüksek ram, güçlü batarya ve ekran kartı yok. Hayaliniz imkânsız olmasa da imkânsızın kapı komşusu yani...:)
Nokia'nın Symbian'ı harcaması marka olarak hayatta kalabilmesi için stratejik bir adımdı. Donanımda Samsung ve yazılımda Android'in geliştiricisi Google ile baş edemeyeceğini anlayınca kendisini zirveye taşımasa da yok olup gitmesini önleyecek o adımı attı; Microsof'tun gölgesine sığınmak!.. Yanlış hatırlamıyorsam, yaptığı anlaşma gereğince iki yıl boyunca üreteceği cihazlarda sadece Microsof'tun windows'u yüklü olmak kaydıyla Microsoft'a donanım desteği vererek hayatta kaldı. Anlaşma bitince de kendi donanımıyla beraber istediği işletim sistemini kullanma özgürlüğünü elde etti.
Etmesine etti de, bu arada en sadık müşterilerini kaybetti. Güven gidince hepsi gidiyor... Hiç abartmıyorum, kendi özgün işletim sistemini kullanmadıkça 100 liraya dünyanın en kral cihazını çıkardık deseler, dönüp bakmam. Zaten Samsung'un hızına yetişebilmeleri için daha çoook çalışmaları lazım.
aynen öyle biz android telefon istemiyoruz zaten piyasada çok fazla var.meegoyu geliştirsin symbiani geliştirsin ya da yeni bir sistem geliştirsin ama android işine bulaşmasın

• Beğen
Tepkiler: Elnur808

kcr

Üye
Yazılımda da çok kararlı gitmedi zaten. Symbian var gücüyle son haykırışıydı. Zirve gibi görünse de aslında gücünün sınırlarını zorladığı noktaydı. Meego ile son bir çırpınış yaptı; onu da yürütemedi. Sonunda güçlü donanımı olmamasına rağmen, maalesef, Android'e bulaştı... Sıfırdan yazılımla tekrardan başlasa bile, piyasaya girip zirveye oynaması en az on sene alır.:) Kimse ne o nazı çeker ne de o eziyete katlanır. Bir zamanlar donanım olarak metal kasasının sağlamlığı ve kaliteli fotoğraf çekimi ile cezbediyordu. İki özelliğin de cazibesi kalmadı. Atı alan Üsküdar'ı geçti...

yigitaga32

yigitaga32

Üye
android kullanıcısı olarak üzüldüm efsane sistemin tarihe karışmasına.n8 ler ,5800,c3 ler yetim kalacak şimdi desenize..

Cadillac34

Üye
Yapmaya gönüllü varsa yapar. Ama yazılımı iyi bilmek gerekir.

vedat1966

vedat1966

Üye
Şahsi kanaatim uygulama mağazası zengin olmayan işletim sistemi tutunamaz. Samsung bile bada ve tizen ile bu işi yürütemedi. whatsapp eğer ki desteğini kessin symbian ve kullanılan telefonlar kısa bir sürede tarih olacaktır. (kimileri işyerinde neredeyse zorunlu olarak kullanıyor. Teknoloji özürlü bir çok tanıdığım sırf torun resmi görebilmek için whatsapp öğrenip kullandığına şahit oldum. Genç kardeşlerimizin sosyal çevresini saymıyorum bile.)
Hal böyle olunca eğer ki Nokia bu işe devam edecekse Android yada Windows kullanmaya (android daha mantıklı) devam edecek. Ancak kendi arayüzünü tasarlayıp piyasada yer edinebilir. Eskisi kadar büyük olabilir mi (olasılık var ancak çok zor görünüyor.)

Cadillac34

Üye
İyi de her zenginin mağazası tutar diye bir kaide yok. Matematik problemi çözemeyen o kadar profesör, uzman, matematikçi varken elin çöpçüsü, sokakta yaşayan evsiz biri bu problemi çözüyorsa her zenginde ne bilgilidir ne de o işi yürütebilir. Mantık yürütemezsen o işe o mağazanın çok müşterisi olsa da hiçbir değeri olmaz.

vedat1966

vedat1966

Üye
İyi de her zenginin mağazası tutar diye bir kaide yok. Matematik problemi çözemeyen o kadar profesör, uzman, matematikçi varken elin çöpçüsü, sokakta yaşayan evsiz biri bu problemi çözüyorsa her zenginde ne bilgilidir ne de o işi yürütebilir. Mantık yürütemezsen o işe o mağazanın çok müşterisi olsa da hiçbir değeri olmaz.
Hocam kastınız nedir hiç anlamadım. Eğer yazdığım yazıya istinaden yazmışsınız. Değilse dikkate almayın.

Cadillac34

Üye
Hocam kastınız nedir hiç anlamadım. Eğer yazdığım yazıya istinaden yazmışsınız. Değilse dikkate almayın.
Ben genelleme yaptım, yazdıklarına kasıt değil. Örnek vermiş oldum.

sebastiyan97

sebastiyan97

Üye
Tam bi saçmalık büyük kalitesizlik

RecepILHAN89

RecepILHAN89

Üye
iddiadır bu android l altına destek kesilecek....sebep üretilen cihazlarda en düşük işletim sistemi android lollipop oldu...

MAERKEK

MAERKEK

Moderator
Haziran ' a kadar uzatmışlar süreyi . Çok sevindim ha s40 için .

Elnur808

Üye
Windows 10-cihazlar ( Android-Apk ve iPhone-ios)uyqulamalarinida destekleyir bunu yapmak için Ayarlar// gelișdiriciler için//Gelișdirici modunu-seçip bilgisayarla bunu yapa bilirsin :)

Son düzenleme:
Kurtuluş40

Kurtuluş40

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Windows 10-cihazlar ( Android-Apk ve iPhone-ios)uyqulamalarinida destekleyir bunu yapmak için Ayarlar// gelișdiriciler için//Gelișdirici modunu-seçip bilgisayarla bunu yapa bilirsin :)

Anlaşılmadı açık anlatım yapabilirmisiniz..

TheStRoNg

TheStRoNg

Üye
@akinorta sence whatsapp desteğini kestikten sonra kullanılabilir mi?

akinorta

Üye
@akinorta sence whatsapp desteğini kestikten sonra kullanılabilir mi?
belki cihaz kimliği değiştirilerek (zor iş :D whatsapp uygulamasının kodlarının editlenmesi gerekli) sunucu üzerinden de keseceği için eğer uygulama içine kodlanmışsa engellemek zor

• Beğen
Tepkiler: TheStRoNg
TheStRoNg

TheStRoNg

Üye
belki cihaz kimliği değiştirilerek (zor iş :D whatsapp uygulamasının kodlarının editlenmesi gerekli) sunucu üzerinden de keseceği için eğer uygulama içine kodlanmışsa engellemek zor
:tşk: bu arada instagram ne zaman ücretsiz olacak? :)

Jan

Jan

Üye
Alsınlar başlarına çalsınlar DİREN SYMBİAN !

Cadillac34

Üye
Alsınlar başlarına çalsınlar DİREN SYMBİAN !
Symbian mı kaldı artık. :kop: Eğer erken davranıp kodlamaları halka arz etselerdi, şimdi Symbian'a kimse rakip olamazdı.

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK

Üst Alt