Wazapp

Sponsorlu Bağlantılar

PriZm

PriZm

Üye
[ENGİN];6081547' Alıntı:

Konuyu yine dagıttın :haha: Bekliyoruz incelemeni,bu arada ubuntu touch son versiyon''u mayıs sonunda geliyormuş konuyu dagıtmak gibi olmasın :D

Konu dağıtmak konusunda üstüme yoktur :sirit:

Telefonu bulduğumda İncelemede ilk önce telefon kilitlenene kadar uygulama açacağım ardından ses kalitesi ekran kalitesi net hızı vs diye gidecek :ehe

İnşallah Ubuntu Touch'un finali düzgün olur..

[ENGİN]

[ENGİN]

Üye
Geçtiğimiz aylarda Nexus modeller için alpha seviyesinde yazılımlar yayınlanmış ve birçok kullanıcı mobil işletim sistemini test etmişti. O dönem yayınlanan yazılımda birçok özellik çalışmazken, mayıs sonuna doğru sunulması planlayan yeni versiyonda günlük kullanımda sıklıkla kullandığımız birçok özellik çalışacak.

Ubuntu geliştirici takımının başında yer alan Rick Spencer, yeni yazılımın mayıs sonuna yetiştirilmesi hedeflendiğini bildirirken, yazılımın birçok kişi tarafından kullanılacağını iddia etti. Spencer iddiasında haklı olabilir çünkü işletim sistemi yeni sürümünde birçok özellik kullanılabilecek.

Sesli görüşme yapma olanağı
Kısa mesaj gönderip alma
3G üzerinden web deneyimi
Wi-Fi bağlantısı ile web deneyimi
3G ve Wi-Fi arasında veri aktarımı
Sesli aramalar esnasında yakınlık sensörünün çalışması
Rehbere kişi ekleme ve düzenleme
Güncelleme esnasında verilerin kaybolmaması

pRime.

pRime.

Üye
ubuntu güzel görünüyor ancak iyice gözümden düştü çünkü androidden hiçbir farkı yok. Ve bunu mecazi anlamda söylemiyorum.

- - - Eklendi - - -

ubuntu'nun çalıştıracağı o bahsedilen özellikler sadece android ile çalışmak için üretilmiş bir cihazda çalışır. E o zaman adama sorarlar sen onları nasıl çalıştırıyorsun diye.
n9'a da bu yüzden android tam olarak portlanamıyor.

tapatalk

tapatalk

Üye
ubuntu güzel görünüyor ancak iyice gözümden düştü çünkü androidden hiçbir farkı yok. Ve bunu mecazi anlamda söylemiyorum.
o paylaşılan android üzerinden yüklenen günlük önizleme yalnız. Ubuntu 13.10 la birlikte nexus toolkitle kurulcak orjinali

pRime.

pRime.

Üye
o paylaşılan android üzerinden yüklenen günlük önizleme yalnız. Ubuntu 13.10 la birlikte nexus toolkitle kurulcak orjinali

o milletin portlandığını sandıkları ilk çıkan dev preview'den söz ediyorum zaten. eğer ki bundan sonra çıkacak olan imajlar da herhangi bir android cihazına o kolaylıkta portlanıyorsa bil ki onun da diğerlerinden bir farkı yoktur.
sadece android üzerinden yüklenmiyor. sistemin kendisi bir çeşit android/cyanogenmod katmanı üstünde çalışıyor.

bambaşka bir sistemi sadece android işletim sistemi ile çalışmak için üretilmiş bir cihaza sorunsuz portlayabilmen için o cihazın birebir donanım driverlarını bulman gerekir ki ubuntu touch'ın şimdiki sürümlerine baktığımızda cihazdaki kamera gibi donanımları o kadar kolay kullanabilmesinin tek mantıklı açıklaması android driverlarını kullanıyor olmasıdır.

tapatalk

tapatalk

Üye
o milletin portlandığını sandıkları ilk çıkan dev preview'den söz ediyorum zaten. eğer ki bundan sonra çıkacak olan imajlar da herhangi bir android cihazına o kolaylıkta portlanıyorsa bil ki onun da diğerlerinden bir farkı yoktur.
sadece android üzerinden yüklenmiyor. sistemin kendisi bir çeşit android/cyanogenmod katmanı üstünde çalışıyor.

bambaşka bir sistemi sadece android işletim sistemi ile çalışmak için üretilmiş bir cihaza sorunsuz portlayabilmen için o cihazın birebir donanım driverlarını bulman gerekir ki ubuntu touch'ın şimdiki sürümlerine baktığımızda cihazdaki kamera gibi donanımları o kadar kolay kullanabilmesinin tek mantıklı açıklaması android driverlarını kullanıyor olmasıdır.

Evet o yuklenen android zaten cm uzerinden butun cihazlara portlandi ama orjinalinde googlein nexuslar icin factory images olarak yayinladigi driverlari calistirmaya ugrasiyolarmis.

pRime.

pRime.

Üye
Evet o yuklenen android zaten cm uzerinden butun cihazlara portlandi ama orjinalinde googlein nexuslar icin factory images olarak yayinladigi driverlari calistirmaya ugrasiyolarmis.

google nexus'larda çalışması için driver verir ama diğer markalar aynısını yapmaz işte. sonuçta kendilerine özgü android kullanıyor onlar ve bunların kodları ve driverları kullanıma kapalı. o yüzden pek çok cihaza öyle ilk çıktığındaki gibi gelmez.

sancar1234

Üye
konu baya dagilmis ama bende arkadasin belirttigi yerden ilerleyemiyorum bluestacksdan gelen koduda kabul etmiyor yardim edin lutfen

sancar1234

Üye
ya arkadaslar biriniz birsey soyleyin 20 gundur bole duzelmiyor lutfen

Üst Alt