Veri kullanımını düşürecek bir tarayıcı veya program var mı?

Sponsorlu Bağlantılar

technogamer2345

Üye
    Konu Sahibi
Veri kullanımını düşürecek bir tarayıcı veya program var mı?
Telefonu modem olarak kullanmam gerekecek galiba. Ama geçen yazdan tecrübeliyim. Kotayı çok çabuk bitiriyor. Hızı çok ideal ama.2 GB Sınırsız almıştım. Bir iki Facebook Googleplay falan gireyim dedim 600 mb götürmüşüm. Sonra biraz daha takılıp 1 GB ye tamamladım dahada kullanmadım bunu. Kalanıylada telefondan girdim.
Peki bu veri kullanımını düşürme ihtimalimiz var mı? Zaten masaüstü veri kullanımıyla mobil veri kullanımı arasında bariz fark var. Sizce ne yapılmalı?

triss

Üye
Umarım bu işinizi görür
Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız

technogamer2345

Üye
    Konu Sahibi
hikmet366

hikmet366

Üye
Opera mini ve opera max

SM-G920F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

fnldstntn

Üye

Chrome için veri tasarrufu eklentisi.
Ayrıca pcnin otomatik güncellemelerini kapat.
Resmi google eklentisi
Ayrıca facebookta otomatik video oynatmayı devre dışı bırak.

technogamer2345

Üye
    Konu Sahibi

Chrome için veri tasarrufu eklentisi.
Ayrıca pcnin otomatik güncellemelerini kapat.
Resmi google eklentisi
Ayrıca facebookta otomatik video oynatmayı devre dışı bırak.

Saol deneyecegim

GT-S5830i cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi
@fnldstntn dostum umarım işe yarar. Yükledim. 1 kbps düşmesi gerçekten kötü. 2 GB de 1 ayı çıkartmaz ama en azından belki biraz geciktirir.
Denedim. Çokta etkili olduğu söylenemez. :D
600 mb kullanmışım 1,5 mb tasarruf etmiş. :D
Ama içinde indirmede vardı tabi.

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Çokta Yok Gireceğin Siteye Bağlı Hepsine mobil Sürümden Bağlanman Gerek.Bazılarının Mobil Sürümü Yok Bir Giriyorsun 5 6 Mb Gidiyor Sayfa Başi Örn VatanBilgisayarın Sitesi

technogamer2345

Üye
    Konu Sahibi
Çokta Yok Gireceğin Siteye Bağlı Hepsine mobil Sürümden Bağlanman Gerek.Bazılarının Mobil Sürümü Yok Bir Giriyorsun 5 6 Mb Gidiyor Sayfa Başi Örn VatanBilgisayarın Sitesi

Mobil sürümlerde hep telefondan açılıyor. Ama bazen mesela Chrome internet hızı çok düşük olursa siteyi ayrıntılar ve efektler olmadan görüntülüyordu. İşte yazılar bi değişik oluyo falan. Aslında direk onunla açabilsem sayfaları on numara olur heralde çünkü o şekilde en ağır sayfa bile kb boyutunda açılıyo. :)

• Beğen
Tepkiler: DarkredBlue61
DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Mobil sürümlerde hep telefondan açılıyor. Ama bazen mesela Chrome internet hızı çok düşük olursa siteyi ayrıntılar ve efektler olmadan görüntülüyordu. İşte yazılar bi değişik oluyo falan. Aslında direk onunla açabilsem sayfaları on numara olur heralde çünkü o şekilde en ağır sayfa bile kb boyutunda açılıyo. :)
Dediğin Bayaği Bir Zor

JustWatch34

JustWatch34

Üye
Opera İşini görür sanırım

cihanata_1

cihanata_1

Üye
opera turbo modu ile biraz tasarruf edebilirsiniz:)

king662002

king662002

Üye
Opera mini

Eski sürümleri tavsiyemdir

Eren Değerli

Eren Değerli

Moderator
bazı siteleri ve serverleri engellerseniz bu size yardımcı olabilir.

Üst Alt