Vampirler Gerçek Mi Yoksa Başka Birşey Mi ?

Sponsorlu Bağlantılar

 • 13 Ekim 2013
 • 1938 Okunma
 • 34 Cevap

 1. 13 Ekim 2013 #1
  Sponsorlu Bağlantılar

  Arkadaşlar bu yazı alıntıdır. Ne kadar doğru ne kadar yanlış bilmiyorum ama bana inandırıcı geldi. Başını okuyup hemen kapatmayın sonuna kadar okuyun sonu çok önemli.


  Hiç üşenmeyin ve okumaya başlayın sıkılabilirsiniz ama ne olursa olsun okuyun .
  Blow Çobanı: Bir zamanlar Blow kasabasında yaşayan bir çoban, bilinmeyen bir nedenden ötürü ölür ve gömülür. Gömülmesinden birkaç gün sonra, geceleri ortaya çıkmaya ve önüne gelen herkese saldırmaya başlar; ve saldırdığı herkes 8 gün içinde ölür. Gece baskınlarının sayısı artınca, halk çobanın mezarını açar ve kalbine bir kazık saplayarak tekrar kapatırlar. O gece, çoban çok daha öfkeli ve saldırgan olarak tekrar ortaya çıkar - elinde kalbine saklanan kazıkla birlikte. Artık çok korkmuş olan halk, ertesi gün cesedi mezarından tekrar çıkarır ve ateşe verir
  Arnold Paul: 1700 yılında Medvegia'da doğmuştur. 1727 yılında genç bir asker olan Arnold Paul, Belgrad civarındaki kasabasına geri döner ve askerliği boyunca biriktirdiği parayla bir ev alıp evlenir. Arnold'un üzerinden asla atamadığı melankoninin sebebini uzun bir süre boyunca merak eden karısına Arnold en sonunda gerçeği açıklar ve askerliği sırasında uzak bir kasabada boynunu ısıran ve kanını emmeye çalışan bir vampirle mücadele etmek zorunda kaldığını söyler. Vampiri mezarına kadar takip edip onu öldürmeyi başardığını, ve bir vampire dönüşmemek için söylentilerden öğrendiği gibi vampirin mezar toprağından yediğini, kanından içtiğini ve yaralarını vampir kanıyla yıkadığını itiraf eder.
  Bu itiraftan sadece birkaç gün sonra, Arnold oldukça yüksek bir saman yükünün tepesinden düşer ve 3 gün sonra can verir. Gömülmesinden bir ay sonra köy halkı, Arnold'un geceleri dolaşırken görüldüğünü söylemeye başlar. Onunla direkt temasa geçen kişilerse birkaç gün geçmeden ölürler. Birkaç gece saldırısının ardından, konu yetkililere iletilir. Arnold'un mezarı açıldığında bedeninin hiç bozulmadığı ve dudağının kenarlarında taze kan kalıntıları bulunduğu görülür. Arnold'un kalbine bir kazık saplanır ve Arnold yüksek sesle haykırır; bunun üzerine bedeni yakılır. Aynı işlem, Arnold'un saldırısı sonucu öldüğü söylenen kişilerin bedenlerine de uygulanır.
  Olaydan beş sene sonra, 1731 yılında, aynı bölgede gece saldırıları tekrar başgösterir. 3 ay işçinde 17 kişi saldırıya uğrar. Yetkililer tarafından ifadeler doğrultusunda açılan bir takım mezarlarda vampirlere rastlanır. Bu yeni vampirler de yakıldıktan sonra, bölge tekrar huzura kavuşur. Bu olay hakkında aralarında askeri doktorlar ve yöneticilerin de bulunduğu tanıkların verdiği ifadeler, bir takım dosyalarda hala saklanmaktadır.
  Peter Plogoyowitz: Kisolova adındaki bir Macaristan kasabasında yaşayan Peter Plogoyowitz, ölümünden 3 gün sonra geceyarısı kasaba sokaklarında yürürken görülür. Zaman içinde Peter, insanlara saldırmaya ve 24 saat içinde ölmelerine neden olmaya başlar. Bu olaylar üzerine yetkililere başvuran kasaba halkı, Peter'in cesedinin incelenmesi için gereken izni alır ve mezarı açarlar. Peter'in cesedinin bozulmamış bir halde olduğunu gören halk, kalbine bir kazık saplar ve taze kanın her yere fışkırmasını hayret ve korkuyla izler. Peter'in bedeni yakıldıktan sonra, kasabadaki kabus biter.
  Az önceki yazıyı ve kanıtları okudunuz!
  Kiminiz inandı kiminiz inanmadı .
  Her iki tarafta yanıldınız, şimdi asıl gerçeğe inanın!!!
  California Devlet Üniversitesi Araştırmacılarından Kimya Profesörü Wayne Tikkanen’in yaptığı araştırmaya göre vampirliğin asıl sebebinin Porfiria hastalığı olduğu tespit edilmiştir. 1700’lü yıllarda hastalık hakkında bilgisi olmayan Avrupalılar, hastaları vampir olarak niteleyerek lanetlemekteydiler. Bir çeşit kan zehirlenmesi olan Porfirya hastalığının ilerlemesiyle derinin kızılötesi ışınlara karşı zayıfladığı ve bu nedenle karardığını açıklayan Tikkanen, “Hastada anormal kıllanma görülür. Dudaklar kuruyup çekildiği için dişler ortaya çıkar. Hasta çok acı çeker. Sonunda çıldırır.” diyerek hastalığı açıklamıştır. Bu hastaların derilerinin hassaslığı nedeniyle sadece geceleri çıkabildiklerini ve tedavi amacıylada hayvan kanı içtiklerini belirten Tikkanen “Hikayelerde vampirlerin neden gece dışarı çıkıp kan içtiklerinin yanıtı işte bu.” demiştir
   


  Yazan: umitgul18

  Sponsorlu Bağlantılar
 2. 13 Ekim 2013 #2

  BelaMonte

  BelaMonte

  yazıyı yarıya kadar okudum sanırım kanıtlanmamış hikayeler gibi. bana gerçek değil gibi geldi ama bende biryerden duymuştum vampirler hakkında. bende gerçekmi bilmiyorum ama olay şöyle; bi tarantula çeşidi var, o tarantulayı yarasa onu öldürüyor: tarantulanın kanını emiyor, onun sayesinde virüs yarasaya geçiyor, yarasada insanı ısırdığında o virüs yani hem tarantuılada olan hemde yarasa da olan virüs birleşip insana geldi mi vampir gibi hastalığa yakalanıyorlar. o hastalıkta şöyle, yaralar daha hızlı iyileşiyor, daha uzun yaşıyor ve daha hızlı hareket ediyorlar.
   
  umitgul18 bunu beğendi.
 3. 14 Ekim 2013 #3

  umitgul18

  umitgul18
  Sonunu oku bir hastalık hakkında birşeyler yazıyor.
   
 4. 14 Ekim 2013 #4

  BelaMonte

  BelaMonte
  evet okudum. iki haber yakınlar gibi. zaten böyle efsaneler gerçeklerden alıntı yapılıyor. zombi felan. Tabi gerçekte aynısı yokta
   
  umitgul18 bunu beğendi.
 5. 14 Ekim 2013 #5

  kartal835

  kartal835
  bu yalan tabıkı oyle bır sey yok KURANI KERIMDE YAZARDI VAMPIRLERIN OLDUGUN
  VE GARIP TARAFI HICTE GECMIS ZAMAN YOK BUNU YAZAN KISI AMATOR
   
 6. 14 Ekim 2013 #6

  umitgul18

  umitgul18
  Kardeş bu bir tür hastalıkmış sonunu okumadın heralde. Hikayelere pek inanmadım ama hastalık çok inandırıcı.
   
 7. 18 Ekim 2013 #7

  reaurora

  reaurora
  hikayelerde hastalikta çok saçma geldi.
  ---
  hikayelerde hastalikta çok saçma geldi.
   
 8. 18 Ekim 2013 #8

  haydaravısyon

  haydaravısyon
  hocam ne yalan söyleyim bende senin gibi düşünürdüm sizin bu fikrinize katılırdım
  bir yerde birisi yazmış "kuranı kerim bilim teknik dergisi değildir"
   
  mesutgaga bunu beğendi.
 9. 20 Ekim 2013 #9

  Incubus

  Incubus
  Böyle şeylerde hep geçmiş zamanlarda yaşanıyor niye böyle şeyler 21.yy da ortaya çıkmıyor biraz ekşın olsun vay arkadaş
   
  DDorlion bunu beğendi.
 10. 20 Ekim 2013 #10

  reaurora

  reaurora
  Böyle şeyler daha öncede yoktu ki şimdi de yaşansın. ©¿©
   
 11. 20 Ekim 2013 #11

  oznkrts

  oznkrts
  Kan içmekle vanpir olunuyosa en büyük vanpir benim uleeeyyynnn
   
 12. 22 Ekim 2013 #12

  Incubus

  Incubus
  Yaşandıgını varsayarak bir atlımda bulundum :)Ama tabikide birinin yazdıgı hikaye bunlar :)
   
 13. 22 Ekim 2013 #13

  oznkrts

  oznkrts

  Bende inanmadım ya yazı kendiyle çelişiyor hasta olanlar ölü insanlar ki hepimizin bildiği gibi ölüler hastalanamaz ve çoğalamazlar :D her neyse bu hikayede hasta olan vakalar mezarda yani çok mantıksız degil mi :)
   
 14. 22 Ekim 2013 #14

  Incubus

  Incubus
  Vede hadi onu geçtim vay arkadaş bu vampir nasıl bir şey mezara ha bire girip çıkıyor zor değilmi o yerin altına girip çıkmak buda bi bünye :D.Neyle çıkıyon bide kazıyonmu yanına bi kürek mi alıyon ellerinle mi eşeliyon o toprağı :)
   
 15. 22 Ekim 2013 #15

  KayraBey

  KayraBey
  Oldu...

  Bahçıvan uşağı, uşak aşçıyı misali...
   
  CV-Aurora bunu beğendi.
 16. 22 Ekim 2013 #16

  BelaMonte

  BelaMonte
  evet inanmayabilirsin. Şahsen böyle şeyler filmlerdeki gibi değil ama bir değişiği olabiliyor.
   
 17. 22 Ekim 2013 #17

  oznkrts

  oznkrts
  öyle hastalıga şifa derler kardeş :P
   
  TeknoÖmer, .caner. ve CV-Aurora bunu beğendi.
 18. 24 Ekim 2013 #18

  haydaravısyon

  haydaravısyon
  Vampirler kanını içtikten sonra etinide hannibalar yiyordur
   
  TeknoÖmer ve .caner. bunu beğendi.
 19. 24 Ekim 2013 #19

  KayraBey

  KayraBey
  Haydar son noktayı koydu...
   
  TeknoÖmer bunu beğendi.
 20. 24 Ekim 2013 #20

  fk555897

  fk555897
  Hikayeler güzel ama zaten inanmamıştım. Sonundaki açıklamayı okudum ve emin oldum.
   

Hızlı Cevapla

Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...
18/08/2019 - 10:23