Vampirler Gerçek Mi Yoksa Başka Birşey Mi ?

Sponsorlu Bağlantılar

umitgul18

umitgul18

Üye
    Konu Sahibi
Vampirler Gerçek Mi Yoksa Başka Birşey Mi ?
Arkadaşlar bu yazı alıntıdır. Ne kadar doğru ne kadar yanlış bilmiyorum ama bana inandırıcı geldi. Başını okuyup hemen kapatmayın sonuna kadar okuyun sonu çok önemli.

Hiç üşenmeyin ve okumaya başlayın sıkılabilirsiniz ama ne olursa olsun okuyun .
Blow Çobanı: Bir zamanlar Blow kasabasında yaşayan bir çoban, bilinmeyen bir nedenden ötürü ölür ve gömülür. Gömülmesinden birkaç gün sonra, geceleri ortaya çıkmaya ve önüne gelen herkese saldırmaya başlar; ve saldırdığı herkes 8 gün içinde ölür. Gece baskınlarının sayısı artınca, halk çobanın mezarını açar ve kalbine bir kazık saplayarak tekrar kapatırlar. O gece, çoban çok daha öfkeli ve saldırgan olarak tekrar ortaya çıkar - elinde kalbine saklanan kazıkla birlikte. Artık çok korkmuş olan halk, ertesi gün cesedi mezarından tekrar çıkarır ve ateşe verir
Arnold Paul: 1700 yılında Medvegia'da doğmuştur. 1727 yılında genç bir asker olan Arnold Paul, Belgrad civarındaki kasabasına geri döner ve askerliği boyunca biriktirdiği parayla bir ev alıp evlenir. Arnold'un üzerinden asla atamadığı melankoninin sebebini uzun bir süre boyunca merak eden karısına Arnold en sonunda gerçeği açıklar ve askerliği sırasında uzak bir kasabada boynunu ısıran ve kanını emmeye çalışan bir vampirle mücadele etmek zorunda kaldığını söyler. Vampiri mezarına kadar takip edip onu öldürmeyi başardığını, ve bir vampire dönüşmemek için söylentilerden öğrendiği gibi vampirin mezar toprağından yediğini, kanından içtiğini ve yaralarını vampir kanıyla yıkadığını itiraf eder.
Bu itiraftan sadece birkaç gün sonra, Arnold oldukça yüksek bir saman yükünün tepesinden düşer ve 3 gün sonra can verir. Gömülmesinden bir ay sonra köy halkı, Arnold'un geceleri dolaşırken görüldüğünü söylemeye başlar. Onunla direkt temasa geçen kişilerse birkaç gün geçmeden ölürler. Birkaç gece saldırısının ardından, konu yetkililere iletilir. Arnold'un mezarı açıldığında bedeninin hiç bozulmadığı ve dudağının kenarlarında taze kan kalıntıları bulunduğu görülür. Arnold'un kalbine bir kazık saplanır ve Arnold yüksek sesle haykırır; bunun üzerine bedeni yakılır. Aynı işlem, Arnold'un saldırısı sonucu öldüğü söylenen kişilerin bedenlerine de uygulanır.
Olaydan beş sene sonra, 1731 yılında, aynı bölgede gece saldırıları tekrar başgösterir. 3 ay işçinde 17 kişi saldırıya uğrar. Yetkililer tarafından ifadeler doğrultusunda açılan bir takım mezarlarda vampirlere rastlanır. Bu yeni vampirler de yakıldıktan sonra, bölge tekrar huzura kavuşur. Bu olay hakkında aralarında askeri doktorlar ve yöneticilerin de bulunduğu tanıkların verdiği ifadeler, bir takım dosyalarda hala saklanmaktadır.
Peter Plogoyowitz: Kisolova adındaki bir Macaristan kasabasında yaşayan Peter Plogoyowitz, ölümünden 3 gün sonra geceyarısı kasaba sokaklarında yürürken görülür. Zaman içinde Peter, insanlara saldırmaya ve 24 saat içinde ölmelerine neden olmaya başlar. Bu olaylar üzerine yetkililere başvuran kasaba halkı, Peter'in cesedinin incelenmesi için gereken izni alır ve mezarı açarlar. Peter'in cesedinin bozulmamış bir halde olduğunu gören halk, kalbine bir kazık saplar ve taze kanın her yere fışkırmasını hayret ve korkuyla izler. Peter'in bedeni yakıldıktan sonra, kasabadaki kabus biter.
Az önceki yazıyı ve kanıtları okudunuz!
Kiminiz inandı kiminiz inanmadı .
Her iki tarafta yanıldınız, şimdi asıl gerçeğe inanın!!!
California Devlet Üniversitesi Araştırmacılarından Kimya Profesörü Wayne Tikkanen’in yaptığı araştırmaya göre vampirliğin asıl sebebinin Porfiria hastalığı olduğu tespit edilmiştir. 1700’lü yıllarda hastalık hakkında bilgisi olmayan Avrupalılar, hastaları vampir olarak niteleyerek lanetlemekteydiler. Bir çeşit kan zehirlenmesi olan Porfirya hastalığının ilerlemesiyle derinin kızılötesi ışınlara karşı zayıfladığı ve bu nedenle karardığını açıklayan Tikkanen, “Hastada anormal kıllanma görülür. Dudaklar kuruyup çekildiği için dişler ortaya çıkar. Hasta çok acı çeker. Sonunda çıldırır.” diyerek hastalığı açıklamıştır. Bu hastaların derilerinin hassaslığı nedeniyle sadece geceleri çıkabildiklerini ve tedavi amacıylada hayvan kanı içtiklerini belirten Tikkanen “Hikayelerde vampirlerin neden gece dışarı çıkıp kan içtiklerinin yanıtı işte bu.” demiştir

BelaMonte

BelaMonte

Üye
yazıyı yarıya kadar okudum sanırım kanıtlanmamış hikayeler gibi. bana gerçek değil gibi geldi ama bende biryerden duymuştum vampirler hakkında. bende gerçekmi bilmiyorum ama olay şöyle; bi tarantula çeşidi var, o tarantulayı yarasa onu öldürüyor: tarantulanın kanını emiyor, onun sayesinde virüs yarasaya geçiyor, yarasada insanı ısırdığında o virüs yani hem tarantuılada olan hemde yarasa da olan virüs birleşip insana geldi mi vampir gibi hastalığa yakalanıyorlar. o hastalıkta şöyle, yaralar daha hızlı iyileşiyor, daha uzun yaşıyor ve daha hızlı hareket ediyorlar.

• Beğen
Tepkiler: umitgul18
umitgul18

umitgul18

Üye
    Konu Sahibi
yazıyı yarıya kadar okudum sanırım kanıtlanmamış hikayeler gibi. bana gerçek değil gibi geldi ama bende biryerden duymuştum vampirler hakkında. bende gerçekmi bilmiyorum ama olay şöyle; bi tarantula çeşidi var, o tarantulayı yarasa onu öldürüyor: tarantulanın kanını emiyor, onun sayesinde virüs yarasaya geçiyor, yarasada insanı ısırdığında o virüs yani hem tarantuılada olan hemde yarasa da olan virüs birleşip insana geldi mi vampir gibi hastalığa yakalanıyorlar. o hastalıkta şöyle, yaralar daha hızlı iyileşiyor, daha uzun yaşıyor ve daha hızlı hareket ediyorlar.
Sonunu oku bir hastalık hakkında birşeyler yazıyor.

BelaMonte

BelaMonte

Üye
Sonunu oku bir hastalık hakkında birşeyler yazıyor.
evet okudum. iki haber yakınlar gibi. zaten böyle efsaneler gerçeklerden alıntı yapılıyor. zombi felan. Tabi gerçekte aynısı yokta

• Beğen
Tepkiler: umitgul18
kartal835

kartal835

Üye
bu yalan tabıkı oyle bır sey yok KURANI KERIMDE YAZARDI VAMPIRLERIN OLDUGUN
VE GARIP TARAFI HICTE GECMIS ZAMAN YOK BUNU YAZAN KISI AMATOR

umitgul18

umitgul18

Üye
    Konu Sahibi
Kardeş bu bir tür hastalıkmış sonunu okumadın heralde. Hikayelere pek inanmadım ama hastalık çok inandırıcı.

reaurora

reaurora

Üye
hikayelerde hastalikta çok saçma geldi.hikayelerde hastalikta çok saçma geldi.

haydaravısyon

haydaravısyon

Üye
hocam ne yalan söyleyim bende senin gibi düşünürdüm sizin bu fikrinize katılırdım
bir yerde birisi yazmış "kuranı kerim bilim teknik dergisi değildir"

• Beğen
Tepkiler: mesutgaga
Incubus

Incubus

Üye
Böyle şeylerde hep geçmiş zamanlarda yaşanıyor niye böyle şeyler 21.yy da ortaya çıkmıyor biraz ekşın olsun vay arkadaş

• Beğen
Tepkiler: DDorlion
reaurora

reaurora

Üye
Böyle şeylerde hep geçmiş zamanlarda yaşanıyor niye böyle şeyler 21.yy da ortaya çıkmıyor biraz ekşın olsun vay arkadaş
Böyle şeyler daha öncede yoktu ki şimdi de yaşansın. ©¿©

oznkrts

oznkrts

Üye
Kan içmekle vanpir olunuyosa en büyük vanpir benim uleeeyyynnn

oznkrts

oznkrts

Üye
Yaşandıgını varsayarak bir atlımda bulundum :)Ama tabikide birinin yazdıgı hikaye bunlar :)

Bende inanmadım ya yazı kendiyle çelişiyor hasta olanlar ölü insanlar ki hepimizin bildiği gibi ölüler hastalanamaz ve çoğalamazlar :D her neyse bu hikayede hasta olan vakalar mezarda yani çok mantıksız degil mi :)

Incubus

Incubus

Üye
Bende inanmadım ya yazı kendiyle çelişiyor hasta olanlar ölü insanlar ki hepimizin bildiği gibi ölüler hastalanamaz ve çoğalamazlar :D her neyse bu hikayede hasta olan vakalar mezarda yani çok mantıksız degil mi :)
Vede hadi onu geçtim vay arkadaş bu vampir nasıl bir şey mezara ha bire girip çıkıyor zor değilmi o yerin altına girip çıkmak buda bi bünye :D.Neyle çıkıyon bide kazıyonmu yanına bi kürek mi alıyon ellerinle mi eşeliyon o toprağı :)

KayraBey

KayraBey

Üye
Oldu...

Bahçıvan uşağı, uşak aşçıyı misali...

• Beğen
Tepkiler: CV-Aurora
oznkrts

oznkrts

Üye
öyle hastalıga şifa derler kardeş :P

• Beğen
Tepkiler: TeknoÖmer, .caner. ve CV-Aurora
haydaravısyon

haydaravısyon

Üye
Vampirler kanını içtikten sonra etinide hannibalar yiyordur

• Beğen
Tepkiler: TeknoÖmer ve .caner.
KayraBey

KayraBey

Üye
Haydar son noktayı koydu...

• Beğen
Tepkiler: TeknoÖmer
fk555897

fk555897

Üye
Hikayeler güzel ama zaten inanmamıştım. Sonundaki açıklamayı okudum ve emin oldum.

Üst Alt