Uzun Işler Bir Yardım Acil In Ötesi

• 10 Ekim 2013
  • 483 Okunma
  • 4 Cevap

1. evet bizde şimdi bir modem var adı

Tp-Link td-w8950nd şimdi benim sorum aslında şu

ben tablet aldım ama wifi ile girebiliyorum mecbur wifi bağlantısı lazım şimdi

biz interneti başka evden çektik 8 9 yıldır böyle kullanıyoruz şimdi o başka evden gelen kabloyu [internet Kaplosu] onu bu benim modeme bağlıyorum ve tabletten sorunsuz bir şekilde giriyorum ve pcye de wifi adaptör bağladık ve tabletten hem ben hemde abim pcden bağlanacaz ama bağlanmıyor birimiz bağlandı ise 2 . kişi bağlanamıyoruz nasıl yapacaz bunu

modem şifrelidir

veya şöyle denedik bir küçük 1metre uzunluğunda kablo ayarladık ve jakladık başka evden gelen internet kablosuyla bizim yaptığımız kabloyu ayrı ayrı modeme yerleştirdik yanlış anlamayın bak modemin arkasında hani 4 tane internet çovaltıcı varya oraya ayrı ayrı jackları yerleştirdik ve yaptığımız internet koplosunu pcye taktık abim kabldan girecek ben wifiden yine aynı şekilde 1.rimiz bağlanmışken 2. kişi bağlanamıyor. neyse tam abim kablolu interneti bağladı girdi ama bu sefer wifi ile tabletten bağlanamıyorum

bir yardım edin ACil

Yazan: hikmet366
  2. sorun şöyle çözülür bi tane wifi alıcı kablo al pc ye abiniz de wifi ile girsin. biraz zihn-i sinir oldu ama kafa yormadan en kolayı.
    ---
    wifi de sınırlı kullanıcıya ayarlanmış mı bi bak.

3. iyide zaden wifi adaptor var pc de

4. sen demişsin ki modem den çoğaltıcı yardımıyla kabloyla pc ye bağladım.yani wifi alıcısından bahsetmedin.

bunun gibi wifi özelliği olmayan pc ler için.

< Resmi açmak için tıklayın >

komşuya sor bide kullanıcı sınırlaması yapmış mı.

5. eve gidince nasıl yaptığıma dahil resimler çeker atarım
    ---
    modem bu

buda başkasından çektiğimiz internet kaplosu

buda modemin arka karafı

şimdi o arka çovaltıcı internet girişleri var 4 tane oraya başkasından çektiğimiz internet kablosunu şu şekilde takıyorum

ve pc mize taktığımız wifi adaptörü usb girişine takıyorum

şifreyi girerek pcye interneti bağlıyorum

ve maxicep i açıyorum giriyorum sorunsuz şekilde

sonra tableti bağlıyorum

ve aynanda pc den ve tabletten nete girmeye çalışıyorum ve ilk kim internete bağlandıysa o giriyor pcye bağladım interneti ilk sonra tableti tablet girmiyor internete

ama şuan nasıl oldu bilmiyorum ama bağlanıyor :D

veya ben şöyle denedim

buraya 2 internet kablosu takıyorum ve birini pcye takıyorum amacım pc kablolu girsin ben tabletten wifi ile gireyim ama öyle olmuyor

Yüklüyor...
20/11/2018 - 19:35