Internet Baglanma Sorunu Yasiyorum,lütfen Bir Göz Atin

Sponsorlu Bağlantılar

ömer oktay bal

Üye
    Konu Sahibi
Internet Baglanma Sorunu Yasiyorum,lütfen Bir Göz Atin
Merhaba arkadaşlar,bende tenda a3 modemi var bu modem sayesinde,binadaki internet ortağımdan gelen kabloyu taktığımda evde wifi sağlıyor.
Bayağıdır kullanıyordum,sonra bir sorunla karsılaştım,gelen internet kablosunu leptop takınca internet giriyor,fakat modeme taktığımda ağ erişimi yok diyor,onar dedim olmuyor yardımcı olabilecek varmı ?

Sorunu cozmek için yaptıklarım .

1 -Gelen internet kablosunun ucunu yeniden çaktım,bilgisayar'dan bağladım internet girdi,modeme taktığımda girmedi.
2-Modeme rest attım,yeniden kurdum.
3-Bilgisayara format attım.
4-Aynı modeme ortak olan başka kisinin evine gidip modemi taktım ve sorunsuz internet girdim.
5 -Modemi fab.ayarlarına dondurdum .

YUKARIDA SAYDIGIM 5 ÇÖZÜM YOLUNU DENEDİM FAKAT OLMADI,SİZİN BİLDİĞİNİZ BİR ÇÖZÜM YOLU VARMI ACABA ?

ACABA MODEM AYARLARINDAMI HATA VAR ?

cyborg78

cyborg78

Üye
daha önce bu modem pc'de bağlı değilmiydi anlamadım biraz kusura bakma, heralde sade wi-fi yi kullandın evelce kablo takmadın doğrumu :)

ömer oktay bal

Üye
    Konu Sahibi
Ben baskasının ınternetıne ortagım , evime gelen internet kablosunu benim tenda a3 modemine taktıgımda ınternete gıremıyorum,önceden giriyodum .
Leptopuma takıyorum kabloyu ınternete sorunsuz sekılde baglanıyor..

cyborg78

cyborg78

Üye
valla ilginç bir durum daha önce çalışan modemin çalışmaması enteresan, mesela bendeki "AirTies" modem kurulumla çalışyo, acaba kurulummu gerekyo dicem ama ne bileyim ilginç :hmmm

ömer oktay bal

Üye
    Konu Sahibi
aynen ya deli oldum bende lise 4 bilgisayar okuyorum , belki kablo ucunda sorun vardır dedım yenı kablo ucu caktım gene olmadı , tüm cözüm yollarını denedım ama olmadı , ben modemı aldıgımda taktım dırek baglandı sadece modemın arayuzune gıderek sıfre koymustum . modem calısıyodu sabah uyandım bu durumdaydı :(

Üst Alt