Uygulamamın Gizlilik ve güvenlik açığı

Sponsorlu Bağlantılar

suskunderbedar3

suskunderbedar3

Üye
    Konu Sahibi
Uygulamamın Gizlilik ve güvenlik açığı
merhaba maxicep ailem, öncelikle konuyu yanlıs yere yazmıssam modlarda özür dilerim, site ismi vermek yasak olduğu için x sitesinden bir uygulama kurdum apk ürettim ve üyelik kapattım , x sitesinden uygulamama canlı yayın lınki ekliyorum ve baş belası olan biri siteden uygulamaya ekledim canlı yayın linkini bulup ifsa ediyo ve üyelik kapalı olmasına rağmen baş belası üye olabiliyor , öncelikle pc den apk yı winrar la actım assesten ekledim linklere ulasamadım root explorer le apk nın dizinlerene baktım yine linklere ulasamadım, bu adam nasıl ekledim linklere ulasabiliyor? uygulamaya girdinde bu uygulama x sitesi üzerinde olan canlı yayın linklerni telefonun 1 yerine mi indriyor uygulama da bu linklere ulasabiliyo. telefonn bir yerine indiriyosa tam olarak nereye indrio ve nasl açığı kapatabilirm lütfen yardım edin umarım sorunumu anlatabilmisimdir , şimdiden teşekküür ederim

Mesut Aktaş

Mesut Aktaş

Co-Admin
Mantık olarak yardım edebilirim sanırım, o linki şifreleme yöntemleri ile şifrele ama dikkat edeceğin yer var o şifreleme yöntemini android içerisinde decompile edebilmen yani androidin desteklediği birşey olması gerek(Hex-AES128-AES256 vb gibi), bu şekilde decompile edilen sonucu string olarak al ve o sitring değişkeni ile işlemlerini yapabilirsin.

suskunderbedar3

suskunderbedar3

Üye
    Konu Sahibi
Mantık olarak yardım edebilirim sanırım, o linki şifreleme yöntemleri ile şifrele ama dikkat edeceğin yer var o şifreleme yöntemini android içerisinde decompile edebilmen yani androidin desteklediği birşey olması gerek(Hex-AES128-AES256 vb gibi), bu şekilde decompile edilen sonucu string olarak al ve o sitring değişkeni ile işlemlerini yapabilirsin.
Hocam iyi güzel diyorsun da lakin o şekilde tellerde açmaz yayınları . Uygulamada yayın açınca data data dosya adı file içine atıyormuş lakin yayınlara ulaşabilmelwri için üye olmaları lazım bu adam üyelik kapalı olmasına rağmen nasıl üye olabiliyor apk ile hangi dosyasıyla oynayıp üyelik aktif ediyor

Mesut Aktaş

Mesut Aktaş

Co-Admin
Hocam iyi güzel diyorsun da lakin o şekilde tellerde açmaz yayınları . Uygulamada yayın açınca data data dosya adı file içine atıyormuş lakin yayınlara ulaşabilmelwri için üye olmaları lazım bu adam üyelik kapalı olmasına rağmen nasıl üye olabiliyor apk ile hangi dosyasıyla oynayıp üyelik aktif ediyor
Yayın akışı linkini dediğine cevap vermeye çalıştım, diğer kısımla ilgili bir fikrim yoktur malesef.

suskunderbedar3

suskunderbedar3

Üye
    Konu Sahibi
Yayın akışı linkini dediğine cevap vermeye çalıştım, diğer kısımla ilgili bir fikrim yoktur malesef.
Site sahibine mesajınız attım böyle bir şey imkansız diyor ama adam üyeliğini siliyom tak 5 dakika sonra yine üye oluyor üyeliği apk nı n bazı dosyaları ile oynayıp aktif ettiri o da ama nasıl cozemedim o kadar araştırdım:(

Üst Alt