Uygulamaları Hafıza Kartına Taşıma & Ex3 Alanı Oluşturarak Hafıza Kartını Bölme

Sponsorlu Bağlantılar

Sarangni

Sarangni

Üye
ya ben tüm ext2 ext3 ext4 alanlarını teker teker kurdum denedim ama link2sd açıyorum ext alanı seçiyorum hepsinde ikinci bölüm için kurulum belleği oluşturulamadı diyo .. havısa bölümünede girdimmi ordada sd kart 2.bölüm tanımlanamadı diyo ..şimdi diiceksiniz sen ext alanı oluşturmayı bilmiyorsun.onuda ben alanı oluşturuyorum MiniTool Partition Wizard Home Edition kapatıyorum geri açıyorum ext alanları oluşmuş görünüyo yani ext alanları oluşmuş durumda benimle aynı hatayı alan biri warmı acaba şimdiden teşekkürler..

Telefon üzerinde yaparsanız olmaz. Eğer bu şekilde yapıyorsanız SD Kart okuyucu ile yapın.

bilalx3

Üye
ordanda denedim ama hepsinde aynı hatayı veriyo ben ceyanegenmod7 kullanıyorum sorun nerde acaba adnroid 2.3 bide yardım edin lütfen...

- - - Eklendi - - -

hatta recovery modunda bile yaptım ext alanı :S

zenci_nicki

zenci_nicki

Üye
mükemmel anlatım çok sağol dostum..denedim oldu :)

hesenefendi

Üye
Peki hocam hafıza kartım 16 gb'tı. Çok fazla ext alanı oluşturmuşum. Yani 5gb alanım kaldı. Artırmak istiyorum. Ne yapmam gerekiyor.

gurkan1139

Üye
"Failed to execute the following command:

ResizePartition DiskIndex:1 PartitionIndex:1 NewstartingLba:8192
NewPartitionSize:8208384 SafeMode:1

ErrorCode: 4

Disk I/O error"

dostum bu hatayı veriyor yardımcı olabilirmisin lütfen

mutafik

Üye
Hocam emeğine sağlık güzel anlatmışsın. dediklerini aynen yaptım 8gb class 2 olduğu için kartım, ext 2 oluşturdum sadece. herşey sorunsuz oldu ama link2sd 'yi çalıştırdığımda "ikinci bölüm için kurulum betiği oluşturulamadı. cannot create /system/etc/install-recovery.sh:not enough memory" hatasını aldım. Acil ne yapmam lazım ?

mutafik

Üye
Tamam dostum sorunu çözdüm. ikiye bölüp ikinci alanı fat32 olarak ayarlayınca sorun çözüldü. Teşekkürler güzel anlatımın için...

cyni3

cyni3

Üye
___

Bu ekranda Otomatik link yazısının yanındaki onay kutusunu işaretleyin, otomatik link uyarısıda seçili hale gelecektir. Hemen altta Kurulum yeri yazan kısma tıklayın burası otomatik, dahili ve harici olarak 3 e ayrılır, otomatik kısmı seçili olacak.

buraya kadar hersey normal gidiyor.
arkadaslar sd karti boldum ve telefona Link2Sd yukledim lakin ayarlar kismini yaperken kurulum yeri otomatik secmek gerekiyor,yalniz o bolumu acamiyorum hata veriyor (segmentation fault ) diye bir hata veriyor ,sorun nerededir acaba ?
bu sekilde birakirsam sorun olur mu?

- - - Eklendi - - -

___

Bu ekranda Otomatik link yazısının yanındaki onay kutusunu işaretleyin, otomatik link uyarısıda seçili hale gelecektir. Hemen altta Kurulum yeri yazan kısma tıklayın burası otomatik, dahili ve harici olarak 3 e ayrılır, otomatik kısmı seçili olacak.

buraya kadar hersey normal gidiyor.
arkadaslar sd karti boldum ve telefona Link2Sd yukledim lakin ayarlar kismini yaperken kurulum yeri otomatik secmek gerekiyor,yalniz o bolumu acamiyorum hata veriyor (segmentation fault ) diye bir hata veriyor ,sorun nerededir acaba ?
bu sekilde birakirsam sorun olur mu?

telefonum root 'lu ama bootloader kilidi açık degil acaba fark eder mi ?
telefonum xperia ray 4.0.4

tolgaarman

Üye
arkdaşlar bunların hepsini yaptıktan sonra data dosyalarıda mı ex3 e kurulacak ?:hmmm

aydıncan

Üye
anlatım için sağolasın var olasın xperia x8 de 8 de 1 gb oluştırdum alan adı exalan 1gb ve fat 32 4 mb olaraktan
gayet iyi oldu artıkın başka rom atmam telefona belki piyasada ne kadar rom varsa attım 3gün bilemedin beşgün kullandım şişip şişip hata veriyordu inşallah artık gerek kalmadı...

tolgaarman

Üye
Arkadaşlar peki bu oluşturduğumuz ex 3 alanını nasıl sileceğiz

Guness23

Üye
Abi Benim Telefon Galaxy mini gt-s5570I kernel sürüm 2.6.35.7 ex3 ü kaldırırmı ??

helppo

helppo

Üye
tşk ederim

heyooo_xxx

heyooo_xxx

Üye
Xperia Arc S 750 mb daha hafızaya sahip oldu, teşekkürler ! :)

rasim535

Üye
resimler uçmuşmu yoksa benmi göremiyorum.

orome2

Üye
Bunu nasıl eski haline döndereceğiz? Ben direk usb belleğe ekleniyor sanıyordum. 1.8gb usb bellek var most wanted yüklemek istiyorum ama o 2055 mb. Ben de bununla çözerim sandım ama olmadı. SD card 2.6 gözüküyor artık. Eski haline döndermek mümkün mü?

A.Entreri

Üye
İşlemin anlatıldığı resimler gözükmüyor.

ultrasrh

Üye
resimler görünmüyor

umutcan ahmet Özcan

Üye
Sağol konu için ama fotograf ları göremiyorum.

raci44

raci44

Üye
Telefon üzerinde yaparsanız olmaz. Eğer bu şekilde yapıyorsanız SD Kart okuyucu ile yapın.

merhaba benim telim s 7562 bende Partition Wizard Home Edition ile harici sd iki hisseye boldum bir fat 32 o biri kismi ext2 karti tele takdim ve yeniden bashlatdim linksd ile ext2 yi secdim tashima ishleminde ikinci bolum icin kurulum betigi olusturulamadi hatasini aliyorum.bir yerde gorduyum kadariyla kernelden doquyor bu hata .lutfen bilgisi olan cevablasin
Bunu nasıl eski haline döndereceğiz? Ben direk usb belleğe ekleniyor sanıyordum. 1.8gb usb bellek var most wanted yüklemek istiyorum ama o 2055 mb. Ben de bununla çözerim sandım ama olmadı. SD card 2.6 gözüküyor artık. Eski haline döndermek mümkün mü?

SD Formatter v2.0.0.3 proqramini deneye bilirsinlink2sd proqrminda saq ustde nlink ayarlar kisminada ordan otomatik linkni onaylamamiz gerek hemen ordan otomatik link ayarlarinda uyqulama dosyasini linkle,dalvik-cache ve lib dosyalarini linkle bu 3 ayarda isareti onaylidikdan sonra alindi

Üst Alt