Uygulamaları Hafıza Kartına Taşıma & Ex3 Alanı Oluşturarak Hafıza Kartını Bölme

Sponsorlu Bağlantılar

tcfb

tcfb

Üye
Hocam Galaaxy Gioda ext3 mü ext2 mi seçilicek ?

miraforum

Üye
Bende böyle bir hata verdi ama sebebi hikmeti nedir acaba??

"Failed to execute the following command:

ResizePartition DiskIndex:1 PartitionIndex:1 NewstartingLba:8192
NewPartitionSize:26740033 SafeMode:1

ErrorCode: 4

Disk I/O error"

Never_Back_Down

Never_Back_Down

Üye
Biliyordum bunu ama güzel anlatmışsın :tşk:

sezerede

Üye
selam dostlar. yaptım, oldu. galaxy wonder 16 gb c4 mikro sd kartım var ext2 yaptım. diğer işlelmlerle hepsi buraya gitti. ama merakım şu. ndrive ve gameloft oyunlarında telefona yüklenen dosyalar bu oluşturduğumuz ext2 ye gidebilirmi? ikinci sorum ise bana uygun olan ext3 veya ext4 mü, yoksa ext2 iyimi. çok fark edermi, ext2 den ext 4 olsa tekrar uygulamaları yüklemekmi gerek. cihazımda orjinal tr sürümü var. teşekkürler...

- - - Eklendi - - -

birde galaxy s3 imei değişimi nasıl olur..

sezerede

Üye
yokmu cevaplayacak bir arkadaşımız..

Üye
hocam çok teşekkur ederım sayenızde sorunu gıderdım daha once gparted ıle denedım ama olmadı şimdi bır sorunum daha var sd karta linklemesine ragmen telefonun hafızasında yer tutuyor yıne alan azaldı uyarısı alıyorum ne yapabilirim acaba ?? çok sıkıldım bu uyarıdan yardım lutfen .. yer seçimde otomatik değilde harici yapsam sorunu gidermiş olurmuyum acaba tesekkurler

dj-61

dj-61

Üye
dostum ben aynı uygulamaları kullandım hatta bir tane yüklü halen, ama şunu söylemeliyimi bazı kendi hafızası büyük telefonlar sistem yapısı olarak sadece kendi hafızasını kullnıyor örneğin galaxy s bunlardan biri öyle sanıyorum. bu gibi telefonlar sadece kişisel verileri (video müzik resim) gibi sonradan eklemek istediğin dosyaları kullnamak için kullnılıyor, ama normalde doğrusu böyle değil tabi geliştiren firma hanki mantıklan bu şekilde üretim yapmış ? sanırım hafıza kartından okuması yerine telefondan okuması daha verimli olacağından bunu düşünerek böyle yapmış olabilirler, aslında bu yönden iyidir , ama senin hafızan sanırım zaten kücük bu durudma kücük bir hazıda böyle bir yöntem oldukca sacma, ve benim cıhazda kurulan uygulam hariç ne atarsan veya internetden ne yüklersen dosya oalrak hafıza kartına atılır, bu harita olayını galaxy s içine atmayı denedim onu ordan biliyorum cünkü hafıza kartına bende olduğu gibi attım dosyaları görmedi, sonra icinde kendi acmış olduğu klasörünü aradım baktım klasör telefon belleğinde, bildiğiniz gibi onlarda 8 gb telefon belleği vardır.işte durum böyle olunca sen dosyaları taşıyamazsın cünkü uygulama verileri nasıl bulacak, tamam taşınan programı telefon sistemi ordan görerek acıp kullnıyor ama yüklenen uygulama bunu yapamıyor dolayısıyla sen haritaları hafıza kartına taşıyamaz ve oradan kullanamazsın! ben bu sonuca vardım. bunca zamandır bir cok şey deniyorum, tecrubelerime dayanarak söylüyorum, ama careler tükenmiyor en olmaz denilen bile oluyor yinede araştır umarım bir sonuca varabilirsin.

Blackboot

Blackboot

Üye
ya ben bunu kullandım sd kartının 4 bir gitti nasıl geri düzelte bilirim

sadece35

sadece35

Üye
ya bende ex3 alani olusmuyor hata veriyor 10 kere denedim

- - - Eklendi - - -

Konuyu aç kaç yapmayın yav insanı forumdan soğutuyorsunuz :kotu:

kolera999

Üye
merhabalar, galaxy ace s5830i kullanıyorum 1 ay önce kadar aldım.

başka bi yerde okuduğum talimatları uygulayarak sorunsuz root işlemini gerçekleştirdim ve sonra burda anlattıklarınızı harfiyen yaptım, bi sorun çıkmadı.
Telefonuma bu şekilde bir çok uygulama yükledim. Fakat bir hafta kadar sonra telefonda bi yavaşlama oluşunca unroot yaptım, hafıza kartını eski haline getirdim ext3 alanını kaldırdım.(baya uğraşarak sorunlar vs oldu). Link2 sd uygulamasını da sildim. diğer yüklediğim tüm uygulamaları sildim.

daha sonra tekrar root yaptım ve bu anlattığınız linkteki şeyleri tekrar yaptım. Link2sd uygulamasınıda tekrar indirdim, sorun şu ki link2sdyi indirdikten sonra ilk açtığımda, sd kart 2.bölümünü tanıtıyoduk ya hani, öle bişey çıkmadı. Sadece superuser isteği istedi ama ext3 alanını seçtiğim ekran çıkmadı. Napabilirim şimdi sorun nedir ?

0ceanS13

0ceanS13

Üye
Kardeşim mukemmel anlatım harika telefon 20 gb yaptım 10 gb de vıdeo ve muzık ıcın ayırdım teşekkurler.Beyler kesınlıkle yapın işe yarıyor super oldu oh be oyun yuklucem artık.

• Beğen
Tepkiler: goblet

dsendil

Üye
galaxy s3 de bu işlem oluyor mu acaba

goblet

goblet

Üye
    Konu Sahibi
selam dostlar. yaptım, oldu. galaxy wonder 16 gb c4 mikro sd kartım var ext2 yaptım. diğer işlelmlerle hepsi buraya gitti. ama merakım şu. ndrive ve gameloft oyunlarında telefona yüklenen dosyalar bu oluşturduğumuz ext2 ye gidebilirmi? ikinci sorum ise bana uygun olan ext3 veya ext4 mü, yoksa ext2 iyimi. çok fark edermi, ext2 den ext 4 olsa tekrar uygulamaları yüklemekmi gerek. cihazımda orjinal tr sürümü var. teşekkürler...

- - - Eklendi - - -

birde galaxy s3 imei değişimi nasıl olur..

ex2 alan sizin için iyi bir tercih. ex2 den ex4 e geçerseniz uygulamaları malesef tekrar yüklemeniz gerekir. İmei değişimi ile ilgili bir çalışmam yok.

- - - Eklendi - - -

Hocam Galaaxy Gioda ext3 mü ext2 mi seçilicek ?

kullandığın kernel ex3 destekliyorsa ex3 tavsiye ederim. Ancak ex2 de sorunsuz işinizi görür.

- - - Eklendi - - -

merhabalar, galaxy ace s5830i kullanıyorum 1 ay önce kadar aldım.

başka bi yerde okuduğum talimatları uygulayarak sorunsuz root işlemini gerçekleştirdim ve sonra burda anlattıklarınızı harfiyen yaptım, bi sorun çıkmadı.
Telefonuma bu şekilde bir çok uygulama yükledim. Fakat bir hafta kadar sonra telefonda bi yavaşlama oluşunca unroot yaptım, hafıza kartını eski haline getirdim ext3 alanını kaldırdım.(baya uğraşarak sorunlar vs oldu). Link2 sd uygulamasını da sildim. diğer yüklediğim tüm uygulamaları sildim.

daha sonra tekrar root yaptım ve bu anlattığınız linkteki şeyleri tekrar yaptım. Link2sd uygulamasınıda tekrar indirdim, sorun şu ki link2sdyi indirdikten sonra ilk açtığımda, sd kart 2.bölümünü tanıtıyoduk ya hani, öle bişey çıkmadı. Sadece superuser isteği istedi ama ext3 alanını seçtiğim ekran çıkmadı. Napabilirim şimdi sorun nedir ?

MiniTool Partition Wizard programında disk bölümlendirme sırasında bir hata yapmışsınız. Hafıza kartınızdaki tüm alanları birleştirip daha sonra formatladıktan sonra MiniTool Partition Wizard ile en baştan bölümlendirme ve alan oluşturma adımlarının hepsini tekrar uygulayınız. Sorun çözülecektir.

- - - Eklendi - - -

galaxy s3 de bu işlem oluyor mu acaba

Eğer cihazınızın root haklarını aldıysanız olur.

HolyCarboy

HolyCarboy

Üye
Kardesm ben sanırım birseyi yaptım tekrar aynı islemler olmuyor movie revirze yazan yer artık hep kapalı daha acılmıyor nasıl düzelticem yardım edersen sevinirim

ilaydaa35

Üye
bende de aynı soru vardı servise götürdüm bi hafta olmadı yine aynı uyarıyı veriyor bu sefer kendim yapayım dedim gerçekten çok iyi anlatmışsınız ama link2sd ye gelip ext3ü seçtiğimde root erişim uyarısı veriyor.link2sd root erişim hakkı alamadı.eğer roothakkınız var ise superuser uyarısına izin verdiğinizden ein olun diyor.Ne yapmam gerekiyor?yardımcı olur musunuz?

Mhmmd Ali

Mhmmd Ali

Üye
Çok teşekkür ederim. İşime çok yaradı. :oke:

ceza5490

Üye
yaptım dediklerinizi eksiksiz ama olmadı bu telefonumun Rootlamadigimdan mi kaynaklaniyor acaba bide Root linki verirmisiniz guvendiginiz bi tanesini

soldierman

soldierman

Üye
mount: mountimg dev block vold 179:10 on data sdtext2 failed: invalid argument cant umount data sdext2:invalid argument bende bole bı hata verıyo arkadaslar

demirci05

Üye
otamatik link seçeneğine basılmıyor işaretlenmiyor lütfen yardım

bilalx3

Üye
ya ben tüm ext2 ext3 ext4 alanlarını teker teker kurdum denedim ama link2sd açıyorum ext alanı seçiyorum hepsinde ikinci bölüm için kurulum belleği oluşturulamadı diyo .. havısa bölümünede girdimmi ordada sd kart 2.bölüm tanımlanamadı diyo ..şimdi diiceksiniz sen ext alanı oluşturmayı bilmiyorsun.onuda ben alanı oluşturuyorum MiniTool Partition Wizard Home Edition kapatıyorum geri açıyorum ext alanları oluşmuş görünüyo yani ext alanları oluşmuş durumda benimle aynı hatayı alan biri warmı acaba şimdiden teşekkürler..

Üst Alt