Ücretsiz java navigasyon sistemi (Samsung Monte'de denendi)

Sponsorlu Bağlantılar

saynars

saynars

Üye
Keske stardada olsaydi...

kervan457

Üye
bir poi noktasını aramak imkansız örneğin antalya dedeman diye yazarsak bulması mümkün değil sokak ismi yazsak gene bulmuyo yazdığınız sokak(tabi türkçe değil kendi karakterleri ile) şans eseri bulunursa navigasyonu yapıyor. fakat dediğim gibi bir yeri bulup navige etmek tam bir mesele.
üzerinde google maps yüklü geldiği için internet paketi alarak gireyim dedim bu seferde google uygulaması 3G ye bağlanmıyo illa wi fi noktasından bağlanıcaksın yoksa harita gelmiyo
yani bu telefonda navigasyonun adı var kendi yok.
navigasyon isteyen bilgisayar tadında internet isteyenlerin nokia nın üst modellerine bakmasında fayda var

SamsungGT s5620

SamsungGT s5620

Üye
bir poi noktasını aramak imkansız örneğin antalya dedeman diye yazarsak bulması mümkün değil sokak ismi yazsak gene bulmuyo yazdığınız sokak(tabi türkçe değil kendi karakterleri ile) şans eseri bulunursa navigasyonu yapıyor. fakat dediğim gibi bir yeri bulup navige etmek tam bir mesele.
üzerinde google maps yüklü geldiği için internet paketi alarak gireyim dedim bu seferde google uygulaması 3G ye bağlanmıyo illa wi fi noktasından bağlanıcaksın yoksa harita gelmiyo
yani bu telefonda navigasyonun adı var kendi yok.
navigasyon isteyen bilgisayar tadında internet isteyenlerin nokia nın üst modellerine bakmasında fayda var

*Haklısınız We Travel vasat bir yazılım.Özellikle de harita konusunda.Bu konuyu açan arkadaşım ve ben bu yazılımın eksiklikleri üzerine uğraş verdik fakat pekte olumlu sonuçlar elde edemedik.Ekstra bilgi için imzamda yer alan konuyuda inceleyebilirsiniz.

*Fakat Samsung GT s5620 ile navigasyonun mümkün olmadığı görüşünüze katılmıyorum.Bakınız We Travel lisansı ücretsiz bir yazlım, bedava yani.Eh eskilerin dediği gibi "Ucuz etin yahnisi yavan olur!".Ama Navking 'in Route 66 yazılımı ile profesyonel anlamda navigasyon mümkün.Eh herşeyde olduğu gibi profesyonel hizmet bedava değil.

*
Google Maps Mobil yazılımını wi-fi üzerinden kullanma zorunluluğunuz yok.Sadece küçük bir ayarlama ile bunu UMTS(3G) yada GSM(GPRS/EDGE) şebekelerine yönlendirebilirsiniz.Bunun için;

*
Menü>Oyunlar>Diğer>Bağlantılar yolunu izleyin ve operatörünüzün ilgili bağlantısını seçin.

*
Artık Google Maps Mobil yazılımını GSM operatörünüz üzerinden kullanabilirsiniz.

*
Not*İlgili ayarı yaptıktan sonra yazılım hala wi-fi üzerinden bağlanmaya çalışabilir.Samsung GT s5620' de bazen ayarların aktif olması için telefonun kapatılıp açılması gerekiyor.Çıkabilecek bu sorunun da çözüm yolu budur.

erdemanil06

erdemanil06

Üye
Tesekkurler

kervan457

Üye
Menü>Oyunlar>Diğer>Bağlantılar yolunu izleyin ve operatörünüzün ilgili bağlantısını seçin.

*Artık Google Maps Mobil yazılımını GSM operatörünüz üzerinden kullanabilirsiniz.

*Not*İlgili ayarı yaptıktan sonra yazılım hala wi-fi üzerinden bağlanmaya çalışabilir.Samsung GT s5620' de bazen ayarların aktif olması için telefonun kapatılıp açılması gerekiyor.Çıkabilecek bu sorunun da çözüm yolu budur.

o ayarı yapmıştım daha önce facebook a da bağlanmıyordu yaptıktan sonra bağlandı fakat google maps korumalı heralde ne yaparsam yapayım bağlanmıyor

SamsungGT s5620

SamsungGT s5620

Üye

*Artık Google Maps Mobil yazılımını GSM operatörünüz üzerinden kullanabilirsiniz.

*Not*İlgili ayarı yaptıktan sonra yazılım hala wi-fi üzerinden bağlanmaya çalışabilir.Samsung GT s5620' de bazen ayarların aktif olması için telefonun kapatılıp açılması gerekiyor.Çıkabilecek bu sorunun da çözüm yolu budur.

o ayarı yapmıştım daha önce facebook a da bağlanmıyordu yaptıktan sonra bağlandı fakat google maps korumalı heralde ne yaparsam yapayım bağlanmıyor

*İlgili değişikliği yaparsanız Oyunlar menüsündeki tüm uygulamalar bu bağlantı seçeneğini kullanır.
Birde şunu deneyin;

*Google Mobil Maps'te

1. Menü>Yardım>Google Haritaları Sıfırla seçeğini kullanın.Google Maps'i sonlandırın.(!!! Favorileriniz dahil bazı veriler silinir !!!)
  2. Menü>Oyunlar>Diğer>Bağlantılar yolunu izleyin ve operatörünüzün ilgili bağlantısını seçin.
  3. Telefonu kapatıp açın.
  4. Google Mobil Maps yazılımını çalıştırıp kontrol edin.

gonuldostu82

gonuldostu82

Üye
*Haklısınız We Travel vasat bir yazılım.Özellikle de harita konusunda.Bu konuyu açan arkadaşım ve ben bu yazılımın eksiklikleri üzerine uğraş verdik fakat pekte olumlu sonuçlar elde edemedik.Ekstra bilgi için imzamda yer alan konuyuda inceleyebilirsiniz.

*Fakat Samsung GT s5620 ile navigasyonun mümkün olmadığı görüşünüze katılmıyorum.Bakınız We Travel lisansı ücretsiz bir yazlım, bedava yani.Eh eskilerin dediği gibi "Ucuz etin yahnisi yavan olur!".Ama Navking 'in Route 66 yazılımı ile profesyonel anlamda navigasyon mümkün.Eh herşeyde olduğu gibi profesyonel hizmet bedava değil.

*
Google Maps Mobil yazılımını wi-fi üzerinden kullanma zorunluluğunuz yok.Sadece küçük bir ayarlama ile bunu UMTS(3G) yada GSM(GPRS/EDGE) şebekelerine yönlendirebilirsiniz.Bunun için;

*

*
Artık Google Maps Mobil yazılımını GSM operatörünüz üzerinden kullanabilirsiniz.

*
Not*İlgili ayarı yaptıktan sonra yazılım hala wi-fi üzerinden bağlanmaya çalışabilir.Samsung GT s5620' de bazen ayarların aktif olması için telefonun kapatılıp açılması gerekiyor.Çıkabilecek bu sorunun da çözüm yolu budur.

ustam eline yüreğine emegine sağlık gerçekten de çok harıka bi çalışma yapmışsın emeği geçen tüm arkadaşlara teşekkür ediyorum .Bende kurdum güzel çalışıyor ama hakikaten harita sıkıntısı var ses o kadar da önemli değil videodan izlediğimde şehir buluyorsun, sokak buluyorsun , istediğin sokak varsa bulup gidiyor ama istedigin sokak yok ise (ki genelde de yok) sıkıntı o zaman başlıyor . bide benim dikkatimi çeken bir şey daha var onu dile getirmek istiyorum ben data kablosu ile prğramı hafıza kartına attığımda dosyalardan birinde bu dosya tlf için uygun değil önerilen ayarlarda uygun bi şekilde degiştirilerek atılsın m ı ?yoksa olduğu gibi mi atılsın diye windows 7 soruyor bende olduğu gibi at dedim yanlış mı yaptım acaba şimdi kendi kendine proğram ingilizce oluyor sonra temalar,resim ablemlari filan hepsi gitti sadece menudeki yazılar kaldı ama genede çalışıyor.ayarları kontrol ettim(laguna tr )ama yine ingilizce

SamsungGT s5620

SamsungGT s5620

Üye
ustam eline yüreğine emegine sağlık gerçekten de çok harıka bi çalışma yapmışsın emeği geçen tüm arkadaşlara teşekkür ediyorum .Bende kurdum güzel çalışıyor ama hakikaten harita sıkıntısı var ses o kadar da önemli değil videodan izlediğimde şehir buluyorsun, sokak buluyorsun , istediğin sokak varsa bulup gidiyor ama istedigin sokak yok ise (ki genelde de yok) sıkıntı o zaman başlıyor . bide benim dikkatimi çeken bir şey daha var onu dile getirmek istiyorum ben data kablosu ile prğramı hafıza kartına attığımda dosyalardan birinde bu dosya tlf için uygun değil önerilen ayarlarda uygun bi şekilde degiştirilerek atılsın m ı ?yoksa olduğu gibi mi atılsın diye windows 7 soruyor bende olduğu gibi at dedim yanlış mı yaptım acaba şimdi kendi kendine proğram ingilizce oluyor sonra temalar,resim ablemlari filan hepsi gitti sadece menudeki yazılar kaldı ama genede çalışıyor.ayarları kontrol ettim(laguna tr )ama yine ingilizce

*Fayda sağlayabildiysem ne mutlu bana.

*Böyle bir uyarı mesajıyla karşılaşmadım karşılaşanı da duymadım.Fakat olabilir, karşınıza çıkmıştır.
Size tavsiyem hafıza kartından tüm dosyaları silip yeniden aktarmanız ve bu esnada aynı uyarıyı alırsanız ilk verdiğiniz cevabın zıddını vermenizdir.

*Bir nevi deneme yanılma yöntemi uygulayın yani.

*Direkt hatayı görmediğim ve hangi dosya için bunu yaptığını bilmediğimden ancak bu öneride bulunabiliyorum.

fox658

Üye
kardeş öncelikle emeğine sağlık ama bende herşey sorunsuzken sadece haritayı açtığımda bende en üstte saatin yazdığı yerde ( no map data !! ) yazıo ve alttada menü sembolleri çıkmıo nedendir acaba?

1925td

Üye
sokak adı gireceğimde şehir ismi istiyor. İzmir i yazıyorum ama herhangi bir ilerleme yapmıyor. ne yapmam gerekir?

by_izmirli_

by_izmirli_

Üye
Öncelikle çok teşekkür ederim çok güzel bir paylaşım.söyledığiniz anlattıgınız herseyı yaptım ama resımdekı gıbı kalıyorum uzun bir süre kaldım programda yınede harita gelmedi yardımcı olursanız çok sevinirim benim cihazda monte kolay gelsin.

Ben cevap vereyim kardeşim. Şimdi sen programın ayarlarını tam yaptın mı?--> Menu / Settings / GPS içinde Internal GPS seçeneğini seçiceksin unutma.. Ayrıca bazen konumdanda görükmüyor olabilir anayol gibi yerlerde dene.. Son olarakta mesela ben izmirdeyim köye gitttiğim zaman uydu fazla bulamıyor ve harita gelmiyo ama izmir merkeze doğru gittiğim zaman anayola çıkınca açılıyo:evet:

sokak adı gireceğimde şehir ismi istiyor. İzmir i yazıyorum ama herhangi bir ilerleme yapmıyor. ne yapmam gerekir?

Türkçe karekterleri tam olmadığı için ben mesela karabağlardayım "karaba" şeklinde yazıyorum biraz bekledikten sonra geliyo altta seçenek ona tıklıyom sonra sokakta direk sokağı yazıyorum bekliyorum yine sokaklar çıkıyo benim olanı seçiyorum. Yol kırmızı oluyo o yolu takip edersen varıcağın yere gidersin :D
Not: İzmir haritasını yükle sadece.. Türkiyeyi değil!

mrtbyndr

Üye
Ddd

gonuldostu82

gonuldostu82

Üye
ya beyler ben bir şey söylemek istiyorum s5620 monte de metin belgelerini açan:(access powered)diye bir proğram var bu proğram tüm metin belgelerindeki i leri y diye gösteriyor yani haritalarla ilgili veya da we trawel le ilgili bir hata yok galiba bizim telefonlarda var bu sıkıntı isterseniz bir metin belgesini telefona atın bakın göreceksiniz i ş ü ğ gibi harfler nasıl çıkıyor .

SamsungGT s5620

SamsungGT s5620

Üye
ya beyler ben bir şey söylemek istiyorum s5620 monte de metin belgelerini açan:(access powered)diye bir proğram var bu proğram tüm metin belgelerindeki i leri y diye gösteriyor yani haritalarla ilgili veya da we trawel le ilgili bir hata yok galiba bizim telefonlarda var bu sıkıntı isterseniz bir metin belgesini telefona atın bakın göreceksiniz i ş ü ğ gibi harfler nasıl çıkıyor .

Bu sorunla ben karşılaşmadım.Text dökümanlarında, Ofis Dökümanlarında ve PDF dökümanlarında Türkçe karakter sorunu yok.i harfinin düzgün görünmediği txt dökümanının kodlamasını UTF-8 olarak değiştirin.Sorununuzun muhtemel kaynağı bu.

muallim55

Üye
Sorunsuz kurdum ve çalıştırdım. Haftaya Erzurum'a gideceğim Erzurum haritası var mı acaba? Çok makbule geçecek. Bir de haritada "i" harfleri "y" çıkıyor. Düzeltmenin imkanı var mı? Selamlar...

vedovedo

Üye
Aqrp00 arkadaşıma verdiği destekler için teşekkür ediyorum.

Samsung SGH-T929 memoir de denedim ve GPS konumlama 0 hata ile çalışıyor. Navigasyonu denemedim henüz. Denediğim zaman deneyimlerimi burada paylaşırım.

Bu model telefona sahip arkadaşlar bilirlerki bu cihaza java yazılım atmak biraz sıkıntılı bir iştir. Yükleme prosedürü biraz farklı uyguladım zira başka türlü çalışmıyor. Sıkıntı yaşayanlar için yardımcı olabilirim. Saygılar....

Usyk

Üye
erzurum haritası lütfen

oktay177

Üye
merhaba benim sony elm telim var buna We travel olurmu acaba( java tabanlı ve A-GPS var)

kagan.fener

kagan.fener

Üye
bende s8000 jet var programı yükliicdem ama muğla haritası lazım

Üst Alt