Ubuntu Phone Nokia N9 'u Örnek Almış

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
PalmerTech

PalmerTech

Üye
    Konu Sahibi
Ubuntu Phone Nokia N9 'u Örnek Almış
[video=youtube_share;kXWnMTm7We8]http://youtu.be/kXWnMTm7We8[/video]

[video=youtube_share;cpWHJDLsqTU]http://youtu.be/cpWHJDLsqTU[/video]

Sizce de arayüz tanıdık değil mi :) Ama bence güzel olmuş. Bunları N9'da görmek isterdik ama Nokia sağolsun yapmadı.

fLuke!

fLuke!

Üye
Videolar için teşekkürler.Bunu N9'da görebiliriz bence.:d:

MertcaN9

MertcaN9

Üye
Nokia yapmamış olabilir ama çılgın geliştiriciler sınır tanımaz :ehe

- - - Eklendi - - -

bu arada önce jolla sonra bu cihazlarda ki sistemler gittikçe değişik bir hal almaya başladı evet swipe N9 a benziyor ama sistem gerçekten diğer sistemlerden çok ayrı özellikle o üstten inen şey sanırıım gelecekte çok tarz telefon sistemleri olacak :)

kurd-0

Üye
[video=youtube_share;kXWnMTm7We8]http://youtu.be/kXWnMTm7We8[/video]

[video=youtube_share;cpWHJDLsqTU]http://youtu.be/cpWHJDLsqTU[/video]

Sizce de arayüz tanıdık değil mi :) Ama bence güzel olmuş. Bunları N9'da görmek isterdik ama Nokia sağolsun yapmadı.

ben n9luk bişey göremedim :islik

pRime.

pRime.

Üye
snowshoe browserı mı gördüm orada yoksa? :)

n9 arayüzünün ilerletilmiş hali gibi duruyor. aradaki fark ise n9'daki arayüz kullanımı kolaylaştırmaya yönelik geliştirildi. bundaki ise çok seri uygulama geçişleri sağlıyor. baya beğendim. umarım ortaya güzel bir şeyler çıkar.

• Beğen
Tepkiler: ~N.A.W.Y~ ve MertcaN9
PalmerTech

PalmerTech

Üye
    Konu Sahibi
ben n9luk bişey göremedim :islik

swype en belirgin olanı

- - - Eklendi - - -

ubuntunun sitesinde sistem gereksinimleri de yayınlanmış. geliştiricinin biri dayanamayıp portlayabilir, n9 minimumu karşılıyor sanırım :ehe

- - - Eklendi - - -

bu arada ek bilgi, uygulamalar Meego ve Symbian serisinde olduğu gibi yine QML, C++ ve Phyton ile Qt Creator üzerinden geliştiriliyor.

pRime.

pRime.

Üye
biraz daha geliştirilsin bakalım. kullanılabilir olduğu vakit n9'a portlanır herhalde.

PalmerTech

PalmerTech

Üye
    Konu Sahibi
biraz daha geliştirilsin bakalım. kullanılabilir olduğu vakit n9'a portlanır herhalde.

PcMag gibi bazı siteler şimdiden ölü işletim sistemi ilan ettiler. Open Source olayına telefon üreticileri sıcak bakmazmış öyle diyorlar.

pRime.

pRime.

Üye
PcMag gibi bazı siteler şimdiden ölü işletim sistemi ilan ettiler. Open Source olayına telefon üreticileri sıcak bakmazmış öyle diyorlar.

demek ki android açık kaynak kodlu değilmiş. :) bence ileriki zamanda ilgileneni olur.

Cihanî Sultan

Cihanî Sultan

Üye
snowshoe browserı mı gördüm orada yoksa? :)

n9 arayüzünün ilerletilmiş hali gibi duruyor. aradaki fark ise n9'daki arayüz kullanımı kolaylaştırmaya yönelik geliştirildi. bundaki ise çok seri uygulama geçişleri sağlıyor. baya beğendim. umarım ortaya güzel bir şeyler çıkar.
Ben aşık oldum.:)

CouTFeeL

CouTFeeL

Üye
Müthiş olmuş yaa özelliklede üst bardan hangisinin üzerinden tutup indirirse o uygulama açılıyor Müthiş bi telefon olmuş

meg1ddo

meg1ddo

Üye
N9 gibi bir task manager i olsa tamamdir, ben tuslu telefon kullanamiyom artik :D

MertcaN9

MertcaN9

Üye
ya salfish sonrada bu iki sistem bana çok yabancı geldi misal salfish de de aşağı kaydırıyor menü filan geliyor anlamadım gitti vallahi çok güzel şeyler olacak gibi :D

PalmerTech

PalmerTech

Üye
    Konu Sahibi

demek ki android açık kaynak kodlu değilmiş. :) bence ileriki zamanda ilgileneni olur.

evet zaten android'in o kadar da açık olmadığını söylüyorlar :hmmm arkasında Google olduğu için her şekilde aslında ticari yönü ön planda olan bir software olduğu görüşündeler.

hatta pcmag abartıp, daha şimdiden, ileride ubuntunun bb işletim sistemiyle bile yarışamayacağını söylüyor. bence biraz fazla atıyorlar...

[ENGİN]

[ENGİN]

Üye
Onlarda bişeyi begenseler şaşardım zaten :ehe

pRime.

pRime.

Üye
evet zaten android'in o kadar da açık olmadığını söylüyorlar :hmmm arkasında Google olduğu için her şekilde aslında ticari yönü ön planda olan bir software olduğu görüşündeler.

hatta pcmag abartıp, daha şimdiden, ileride ubuntunun bb işletim sistemiyle bile yarışamayacağını söylüyor. bence biraz fazla atıyorlar...

pcmag'in ne mal olduğu ortaya çıktı o zaman. özgür işletim sistemlerinden korkuyorlar anlaşılan. :D

Cihanî Sultan

Cihanî Sultan

Üye

pcmag'in ne mal olduğu ortaya çıktı o zaman. özgür işletim sistemlerinden korkuyorlar anlaşılan. :D
Ben artık "özgür" işletim sistemlerine çok sıcak bakıyorum.:DAndroid, ne denirse densin , elime alınca hissettiriyor değiştirilebilirliğini.Yok neymiş multitask yok,performansı sömürüyor,dalvik var vs vs...Note II'ye baktım.Adamlar olayı bitirmiş...

Symbianize

Symbianize

Üye
Bence Android ve iOs a karşı gelemezler :)

pRime.

pRime.

Üye
Ben artık "özgür" işletim sistemlerine çok sıcak bakıyorum.:DAndroid, ne denirse densin , elime alınca hissettiriyor değiştirilebilirliğini.Yok neymiş multitask yok,performansı sömürüyor,dalvik var vs vs...Note II'ye baktım.Adamlar olayı bitirmiş...

o kadar işlemci ve gpu gücünü hangi telefona koysan olayı bitirmişler dersin. Evet multitask yok ve dalvik kullanıyor. Şarjı da bir gün anca gidiyor. Daha çok neden var ama android kullanmama sebeplerimden sadece bazıları bunlar. Ayrıca özgür sistem olduğunu nereden çıkardın.

• Beğen
Tepkiler: CanKartaL
Cihanî Sultan

Cihanî Sultan

Üye

o kadar işlemci ve gpu gücünü hangi telefona koysan olayı bitirmişler dersin. Evet multitask yok ve dalvik kullanıyor. Şarjı da bir gün anca gidiyor. Daha çok neden var ama android kullanmama sebeplerimden sadece bazıları bunlar. Ayrıca özgür sistem olduğunu nereden çıkardın.
iPhone'a bakınca çok daha özgür.Ayrıca madem öyle neden o kadar işlemci ve gpu gücü hiçbir modelde yok?Şarj için de güzel çözümler var...Multitask olmayabilir ama o kadar müthiş bir cihaz ki -yani haklısın gücünü donanımdan alıyor,ama bu muhteşemliğini değiştirmez;sonuçta elimizde muhteşem bir performans oluyor- bu gibi şeyler fındık kabuğunu doldurmaz.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt