Turkcell MAXI IQ tablet root yapma...( İlk Defa Maxicep'te )

Sponsorlu Bağlantılar

boss1903

Üye
merhabalar arkadaşlar bir arkadaşta bu tabletten var içinde değişik bir reklam virüsü var fabrika ayarlarına döndürdüğüm halde tablet açıldığında yeniden yükleniyor virüsler. Açma kapa+ses aç tuşu ile factory reset yaptığımda virüsler yine içinde. İlk mesajdaki rootu yaptıktan sonra ne yapmam gerek bu virüsten kurtulmam için ? Yardımlarınızı bekliyorum not: bu konudaki işlemleri henüz uygulamadım
Bir süredir Turkcell MAXI IQ tableti kullanmaktaydım. Performans ve kalite açısından hiç bir sorun bulamadığım tablette gözüme çarpan tek eksik bootloaderının Turkcell tarafından bloke edilmesi sebebiyle root erişimi sağlanamamasıydı. Denediğim root scriptlerinden ve ya programlarından hiç biri Root haklarına erişimimi sağlayamamıştı. Bugüne kadar...

Türkiye'de ilk kez MAXI IQ Tablet'te root haklarına sayesinde ulaşabilirsiniz...

Kullanımı çok basittir...

1- İndirdiğiniz rar dosyasını bir klasör içine çıkartın...

2- O klasörde çıkartılan dosyalar arasında bulunan RUN isimli dosyayı çalıştırın...

3- Tabletinizi bilgisayara USB HATA AYIKLAMA ve MARKET DIŞI UYGULAMALARA İZİN VER seçeneklerini seçip bağlayın...

4- Çalıştırdığınız programda 1.seçenek olan Adb driverlarını kur seçeneğini seçip (1 tuşuna basıp) enter a basın...

5- İşletim sisteminize uygun driverın numarasını seçip entera basın. Ardından ekrana gelecek Driver yine de yüklensin mi benzeri diyaloglara evet deyin...

6- İşlem tamamlandıktan sonra ENTER a basarak ana menüye dönün. 3.seçenek olan Bootloaderın kilidini aç ve ya kilitleyi tuşlayın. (3'e basın ardından ENTER a basın)

7- Açılan menüde Kilidi Aç seçeneğini seçin ve entera basın.

8- Tabletiniz yeniden başlatılacak. Başladığında önünüze bootloader ekranı gelecek. Burada bilgisayardan entera basın. sonrasında tablette UNLOCK seçeneğini seçip güç tuşuna basınız. (Aşağı yukarı gitmeyi ses tuşları ile seçimi ise güç tuşuyla yapın.)

9- İşlem tamamlanacak fakat tabletinizdeki bütün kişisel verileriniz silinecektir.

10- Buradan sonra bootloader kilidini açmış bulunmaktasınız. Artık 4.seçenek olan recovery yükle yi seçip CWM Recovery i yükleyebilirsiniz. Ardından bilgisayarınıza indirdiğiniz dosyanın içinde root klasöründe bulunan MAXIIQ-Root.zip dosyasını tabletinizin sd kartına atıp recoveryden yükleyebillirsiniz.

11- ROOT erişiminiz sağlanmıştır... (Not : tabletinizin recovery menüsüne ulaşmak için cihaz kapalıyken güç tuşuna basarak cihazı açın TURKCELL logosu geldiği anda ses açma artı güç tuşuna 2 sn basılı tutup elinizi çekebilirsiniz...)
üstad yardımına ihtiyacım var

arbuku2

Üye
bütün linkler gitmiş tekrar
Mesaj birleştirildi:

bütün linkler gitmiş tekrar linkleri yenileyebilirmisiniz
Mesaj birleştirildi:

linkleri yenileyebilirmisiniz.

mahoni3838

Üye
Linkleri yenilermisiniz arkadaslar
Mesaj birleştirildi:

arkadaşlar 14205 dosyasını yurtdışından buldum dosyanın yeni güncel linkini atıyorum indirebilirsiniz.

Son düzenleme:

Üst Alt