Türk Malı ilk Cep Telefonunu Maxicep Olarak Yapamaz mıyız?

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
avcitalip

avcitalip

Üye
    Konu Sahibi
Türk Malı ilk Cep Telefonunu Maxicep Olarak Yapamaz mıyız?
Arkadaşlar Düşünüyorumda elin Çinlisi 140 TL'ye falan tablet yapmış içindede 140 TL'ye göre fena donanım yok,biz Türkler neden bu tarz girişimlerde bulunmuyoruz ?

aklımda hiçbirinizin aklının ucundan geçmeyen çok güzel teknolojiler var ama icraata geçirmemiz lazım,bu cihazı bizim yapmamız için neler gerekir ?

Not : Deli falan demeyin ciddi ciddi diyorum diğer ülkelerden neyimiz eksik ? :)

osmanmert99

osmanmert99

Üye
Sen yeterki kafana koy uçak bile yaparsın.

Not: Bu konusa çok ciddiyim.

Symbianize

Symbianize

Üye
Bikere donanımı uyumlu toplican ki çoğu firma kendi üretiyo yani pc gibi toplayamıyosun herşeyi hallettin bunu çalıştıracak yazılım ve driverlar

Türe

Türe

Üye
Turk mali diyorsan ;

-chipsetleri
-islemcileri
-ekrani
-gpu yu vs. Yi kendimiz uretmemiz gerekir :)

avcitalip

avcitalip

Üye
    Konu Sahibi
İşletim Sistemi Olarak Bence Android Fena Olmaz Nasıl Olsa Lisans Ücreti Falan Yok :evet:

- - - Eklendi - - -

Sen yeterki kafana koy uçak bile yaparsın.

Not: Bu konusa çok ciddiyim.

benim kafamda tasarladığım uçan araba bile var :ehe :D

- - - Eklendi - - -

Bikere donanımı uyumlu toplican ki çoğu firma kendi üretiyo yani pc gibi toplayamıyosun herşeyi hallettin bunu çalıştıracak yazılım ve driverlar

:apple: nasıl başladı peki abi bu tarz işlere ? donanım gökyüzünden kafalarına düşmedi herhalde :D :evet:

yazılımcı desen tonlarca işsiz bilgisayar mühendisimiz var :(

- - - Eklendi - - -

Turk mali diyorsan ;

-chipsetleri
-islemcileri
-ekrani
-gpu yu vs. Yi kendimiz uretmemiz gerekir :)

:apple: ?

Kerim.

Kerim.

Üye
Ben bulasmam sahsen

afsinbeyyy

afsinbeyyy

Üye
türkler tarafından yapılan pardus işletim sistemi var aslında onu telefon işletim sistemi içinde kullanabiliriz

avcitalip

avcitalip

Üye
    Konu Sahibi
türkler tarafından yapılan pardus işletim sistemi var aslında onu telefon işletim sistemi içinde kullanabiliriz

tabi oda olabilir ben Android'i lisans ücreti falan yok ve mağazası tıka basa uygulama dolu diye dedim :evet: hani ilk kurulduğumuzda Apple,Samsung,LG veya ZTE falan gibi olamasak ta yinede zamanla büyünür yani hele o pc'deki windows'u telefona portlayabilsek varya çok süper olur ama o biraz zor :evet:

- - - Eklendi - - -

Yok hayir telefonu almam diyorum:)

adam gibi yapıldıktan sonra niye almayacaksın ? ben gurur duyarak kullanırım şahsen ama dandik birşey olursa bende almam :evet:

esokmen

esokmen

Üye
Yapabiliriz edebiliriz degil. Yapalim diyeceksin. Adam gitmis android surumu gelistiriyor rom bolumunde. Bizim turklerde cok.cevher var ama cesaret yok.

avcitalip

avcitalip

Üye
    Konu Sahibi
Yapabiliriz edebiliriz degil. Yapalim diyeceksin. Adam gitmis android surumu gelistiriyor rom bolumunde. Bizim turklerde cok.cevher var ama cesaret yok.

bende onu diyorum yazılım sıkıntı değil önemli olan donanım falan :evet: aklımda çok güzel özellikler var dediğim gibi hatta hiçbirinin şuanda patenti falan alınmamış ve hiçbir bilgisayar,telefon türü teknolojik alette kullanılmamış :evet:

afsinbeyyy

afsinbeyyy

Üye
bize özgü olacak bize ait işletim olması lazım o zaman Daha cook ilgi çeker buda pardusu işletim sistemi olur diye düşünüyorum :

Mesut Aktaş

Mesut Aktaş

Co-Admin
Türk Malı Marka Var Zaten, Trident, General Mobile. Bunların Bunları Düşünmesi Gerek, Sıfırdan Birşey Yapmak Zor Hele Ki Telefon Pazarının Şuanki Durumunda..

Symbianize

Symbianize

Üye
Donanım sıkıntı abi işte steve jobs değilizki hayır eğitimimiz falanda yok gökten yağnaz bu bilgiler

Heroata

Heroata

Üye

Cidden ya :D

Bence pardos mobile veya parmobile fln :zong: pardus u nobil isletim sistenine sokalim :D

avcitalip

avcitalip

Üye
    Konu Sahibi
bize özgü olacak bize ait işletim olması lazım o zaman Daha cook ilgi çeker buda pardusu işletim sistemi olur diye düşünüyorum :

pardus'ü geliştirene kadar şirket batar,o sonraki adımlarda bence :evet: blackberry'ye falan bak Android kullanmıyorlar adamlar batmaya doğru gidiyorlar :evet:

dediğin doğru ilgi çeker ama millet almaz çünkü boş sistem :(

- - - Eklendi - - -

Türk Malı Marka Var Zaten, Trident, General Mobile. Bunların Bunları Düşünmesi Gerek, Sıfırdan Birşey Yapmak Zor Hele Ki Telefon Pazarının Şuanki Durumunda..

onlar çin malı + siz benim aklımdaki özellikleri bilseniz böyle konuşmazsınız hiçbir markada şimdiye kadar hiçbir şekilde kullanılmamış özelliklerden bahsediyorum buraya yazacamda tilkinin tekinin işine yarayacak o yüzden yazmıyorum :evet:

MaxipmaN

Üye
alan olmaz ki

Mesut Aktaş

Mesut Aktaş

Co-Admin
onlar çin malı + siz benim aklımdaki özellikleri bilseniz böyle konuşmazsınız hiçbir markada şimdiye kadar hiçbir şekilde kullanılmamış özelliklerden bahsediyorum buraya yazacamda tilkinin tekinin işine yarayacak o yüzden yazmıyorum :evet:

O Zaman Başarılar Ne Diyebilirim...

avcitalip

avcitalip

Üye
    Konu Sahibi
Donanım sıkıntı abi işte steve jobs değilizki hayır eğitimimiz falanda yok gökten yağnaz bu bilgiler

:apple: iPhone 5'te

A6 Çipsetini Samsung'a yaptırdı :evet:
Kamerayı Sony'ye yaptırdı :evet:
Ekranı Sharp'a sanırım yaptırdı :evet:

al sana donanım yapan firmalar,ama bunlarla anlaşma yapabilmek için ensenin boğaz köprüsü kadar kalın olması lazım :evet: :(

• Beğen
Tepkiler: seytan_avcisi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...