Tüm Çin Üretimi Telefonlarınız İçin Sorularınızı Yanıtlıyorum

Sponsorlu Bağlantılar

Odysseus

Odysseus

Üye
    Konu Sahibi
Televizyon arızası teknik bir problem olduğu için sanırım servis çözebilir ancak

acshill

Üye
arkadaşlar çin malı telefonum var.hafıza kartına hareketli tema ve ekran koruyucusu atıyorum ama çalıştırmıyor.resmi bile göstermiyor.yardım edin lütfen.....

--------------- Ekleme ---------------

hafıza kartına kurduğum programlar çalışmıyor.temalar ve ekran koruyucuları çalıştıramıyorum.seçeneklerde sadece ilet bluetooth a var.başka birşey yok yaa.yardım

alata_ali

Üye
adem bey çinde üretimi yapılan orjinal telefonlar hangisi aydınlatabilirmisiniz.

lovestar

lovestar

Üye
selam hemşerim.bi tane çin üretimi telefon almayı düşünüyorum.tv li çift hatlı en iyisi hangisidir sence...?

Odysseus

Odysseus

Üye
    Konu Sahibi
arkadaşlar çin malı telefonum var.hafıza kartına hareketli tema ve ekran koruyucusu atıyorum ama çalıştırmıyor.resmi bile göstermiyor.yardım edin lütfen.....

hafıza kartına kurduğum programlar çalışmıyor.temalar ve ekran koruyucuları çalıştıramıyorum.seçeneklerde sadece ilet bluetooth a var.başka birşey yok yaa.yardım

Profilinizden N99 kullandığınızı görüyorum. Bu tip sahte telefonlara herhengi bir uygulama yükleme şansınız yok.

adem bey çinde üretimi yapılan orjinal telefonlar hangisi aydınlatabilirmisiniz.

Trident, Anycool, Verson, Myphone, Digiphone, Orite ve TTN Mobile Çinde üretim yapan firmalar. Ancak bunlarında sahtesi yapılıyor maalesef.
http://www.maxicep.com/cin-uretimi-telefonlar/ Buradaki konu başlıklarından markaların orjinal modellerine

http://www.maxicep.com/cin-uretimi-...lirken-dikkat-edilmesi-gerekenler-231896.html Buradan da Çin Mallarının orjinal olup olmadığını nasıl anlayacağınızla ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz

alata_ali

Üye
teşekkürler

trader38580

Üye
s.a. adem bey.
elimde çin malı üzerinde hiç bir şey marka yazmayan bir telefon var. tarif edemediğim için resmini çektim. resmin linki: (resim biraz gec acılıyor)

ben bu telefonum üzerinden turkcell hattımla laptopumdan internete bağlanmak istiyorum. bunun için telefonumu bilgisayara bağladım. sonra telefonumda 3 seçenek cıktı.
1- yığın bellek
2- web kamera
3- com portu
yığın bellek bölümünü seçince çalışıyor. yani bilgisayardan telefonun dosyalarını görebiliyorum. web camerada çalışıyor.ama com portunu seçtiğim zaman bilgisayar yeni donanım buldu ve mt6227 yazılımını istedi. bende internetden bu dosyayı bulup bilgisayara kurdum. (bu arada vista kullanıyorum.) ancak

resimdeki hatayla karşılaştım.
ayrıca aygıt yöneticisindede şeklinde ! işaretleri var.
ne yapmam gerekiyor? bunlar düzelince laptopdan telefon hattım vasıtasıyla internete bağlanabilirmiyim?
amacım tatilde 1 haftalığına telefon vasıtasıyla laptopdan internete bağlanabilmek.
eğer bunu bluetooth ile yapabilirsemde bana uyar. bloototh ve usbkablo arasında bi hız farkı olmayacaksa blueooth ile bağlantıyıda anlatabilirsiniz.
bilgisayarımda bluetoth simgesine sağ tıklayınca "kişisel alan ağına bağlan" ibaresi var. tıkladığımda telefonumun bluetotu açık olmasına ve normalde bluetotla bilgisayara resim aktarabilmeme rağmen
resmin solundaki cıkıyor. orada ekle dediğimde ise bişey bulamıyor. acaba bunun için öncelikle turkcellden abonelik almammı gerekiyor? ben deneme amaçlı yapmaya çalıştım sadece. son olarak ağ bağlantılarımda şeklinde bi görüntü var.
bu konularda bana yardımcı olursanız cok sevinirim. şimdiden cok teşekkür ederim.

Odysseus

Odysseus

Üye
    Konu Sahibi
Aleykümselam.

Telefon N99i'ye benziyor. Ne yazık ki kurduğunuz driver'ın Vista desteği şu an için yok. İlgili sürücüyü kuramadığı için de yanında soru işaretleri var.

Bluetooth ile bağlanırken Vistanın bağlantı programı yerine Bluesoleil programını kullanın. Daha kolay bağlantı sağlarsınız. İşletim sistemlerinin kendi bağlantı programları çok karışık. Bluesoleil ile ilgili link ve kullanım talimatı isterseniz detaylı olarak yazabilirim. İnternete bağlanmak için internet paketi satın almanız uygun olacaktır. GSM Operatörleri bölümümüzde fiyat bilgilerine ulaşaibilirsiniz.

Ancak Cep Telefonundan internete girmek yerine farklı bir yöntem öneririm size. Örneğin Vodafone'da 3G için internet paketi satın aldığınızda internet bağlantı adaptörü hediye ediyorlar. USB üzerinden bilgisayarınıza bağlayıp en kolay şekilde internete girebilirsiniz.

Saygılarımla

trader38580

Üye
Aleykümselam.

Telefon N99i'ye benziyor. Ne yazık ki kurduğunuz driver'ın Vista desteği şu an için yok. İlgili sürücüyü kuramadığı için de yanında soru işaretleri var.

Bluetooth ile bağlanırken Vistanın bağlantı programı yerine Bluesoleil programını kullanın. Daha kolay bağlantı sağlarsınız. İşletim sistemlerinin kendi bağlantı programları çok karışık. Bluesoleil ile ilgili link ve kullanım talimatı isterseniz detaylı olarak yazabilirim. İnternete bağlanmak için internet paketi satın almanız uygun olacaktır. GSM Operatörleri bölümümüzde fiyat bilgilerine ulaşaibilirsiniz.

Ancak Cep Telefonundan internete girmek yerine farklı bir yöntem öneririm size. Örneğin Vodafone'da 3G için internet paketi satın aldığınızda internet bağlantı adaptörü hediye ediyorlar. USB üzerinden bilgisayarınıza bağlayıp en kolay şekilde internete girebilirsiniz.

Saygılarımla

teşekkür ederim. evet masaüstünde(xp) denedim az önce ve oldu. bluesoleil programı sayesinde buetotla bağlanabilirsem o programı deneyebilirm. benim işime bu 1 haftalığına lazım.
dediğiniz şekilde tüm oparatörlerin tarifelerine baktım hepsi en az 12 aylık tahahhütle usb stick veriyolar.( bağlantı adaptörü dediğiniz usb stick demi? ) usb sticki bağımsız alsam 129 dolar. 12 ay abonede olmak istemiyorum. telefon vasıtasıyla 300 kontör karşılığı 1 gb lık abonelik düşünüyorum.
benim bu telefon bu işi görürmü? ya 1 haftalığına xp yükleyip kullanıcam. ama bluetotla bu işi halledersem cok iyi olacak.
vodafonun kampanyası abonelik tahhahütü içermiyorsa oda olabilir. bu konuda biraz daha yardım rica ediyorum. teşekkürler.

hus001

Üye
Selamlar bu telefonu yeni aldım birinci yuvaya tcell ikinci yuvaya avea hattımı taktım 3 gün sonra avea hatta imei niz kayıtsız kaydettirin yoksa 7 gün içinde kapancak mesaj geldi ve çağrı göndermeye kapandı bir de ekranda RM2 diye bir sim işareti çıktı. (Avea simi diğer yuvaya takınca RM1 oluyor) Satın aldığım yerle görüştüm. Kayıt konusunda sorun olmadığını faturanızdaki iki imei de kayıtlı dediler. Ve kontrol ettim doğru. Avea ile görüştüm kendi kayıt konusu ile ilgilenen il bayisine yönlendirdi. imei lerin beyaz listede olduğunu söylediler. Ama ben hala sim2 yuvasından görüşme yapamıyorum öperator hizmetlerini kontrol et mesajı geliyor. Sizce ne yapmalıyım.

Birde Digiphone DG67 driveri varmı

selamlar

Odysseus

Odysseus

Üye
    Konu Sahibi
Kayıt ile ilgili bir sorun olmalı. Sorunu operatörün çözmesi gerekir diye düşünüyorum.

Faturada, telefonun batarya kapağının altında ve *#06# tuşlarına bastığınızda aynı IME numarası çıkıyorsa ve IMEI sorgulama sayfasında IMEI numaranız kayıtlı görünüyorsa operatör çözebilir ancak. Bu arada ayarlardan her iki sim de aktif seçeneği etkin olmalı.

DG 67 driveri elimde yok ama sizin için araştırıp ekleyeceğim.

hus001

Üye
ilginize teşekkürler dual sim açık konumda. usb yi takınca com noktası bağlantısı yap deyince uart2 hatası da vermeye başladı bu neden olabilir. Aslında driver CD si ondan lazım . :)

ilginize teşekkürler dual sim açık konumda. usb yi takınca com noktası bağlantısı yap deyince uart2 hatası da vermeye başladı bu neden olabilir. Aslında driver CD si ondan lazım . :)

Fabrika ayarlarına dön denirse bana geldiği gün ki gibi olur mu ? Bir de Türkçe menüler kaybolup Çince olmasın

Odysseus

Odysseus

Üye
    Konu Sahibi
Fabrika ayarlarına döndüğüğnüzde sorun kalmaz ancak Türkçe dilini sonradan yüklettiyseniz tekrar yükletmeniz gerekebilir.

hus001

Üye
Hızlı cevabınız için tekrar teşekkür ederim. Ben sıfır olarak h...burada.com dan aldım. birkaç mp3 dışında bişey yüklemedim. Fabrika ayarlarını RM2 hatası ve usb bağlanınca uart2 kullanımda hatası için sordum. Bu arada sim2 sadece arama yapmıyor sms atıyor gprs den internete bağlanıyor çağrı alıyor. Onun için operatorde sorun var diye düşünüyorum. İki gün daha bekleyip belki fb. ayarı denerim.

com bağlantısı için MT6235 diyordu. dg66 sürücüleri uyarmı acaba. Tekrar teşekkürler.

Odysseus

Odysseus

Üye
    Konu Sahibi
İlginiz için ben teşekkür ederim

Söylediğiniz gibi sadece arama yapmıyor ise mutlaka operatör ile ilgili bir sorun. DG66'nın chipset modelini bilmiyorum ama chipsetler aynı ise sorun olmaz.

hus001

Üye
fabrika ayarlarına dön dedim sadece benim yaptığım profil, zil sesi, internet sık kullanılanları, yüklediğim programlar kalktı.

RM2 hatası ve usb com port bağlantısındaki uart 2 kullanımda hatası duruyor. Bu arada sinyali alamadığı zaman RM2 kalkıyor.:)

Başkaca bilgi isterseniz yardımcı olabilirim.

fabrika ayarlarına dön dedim sadece benim yaptığım profil, zil sesi, internet sık kullanılanları, yüklediğim programlar kalktı.

RM2 hatası ve usb com port bağlantısındaki uart 2 kullanımda hatası duruyor. Bu arada sinyali alamadığı zaman RM2 kalkıyor.:)

Odysseus

Odysseus

Üye
    Konu Sahibi
Bilgisayarınızın anakartının biosu Avard'mı ?

hus001

Üye
doğrudur ev pc min biosu Award mış. Ancak işyerinde hp laptop da aynı hatayı verdi. onun biosunu bilemiyorum.

Odysseus

Odysseus

Üye
    Konu Sahibi
Evdeki bilgisayarınızda belirteceğim işlemi bir deneyin, olursa diğerlerinde de uygulayın.

BIOS Ekranına girip Integrated Peripherals menüsüne girin ve UART2 seçeneğini bulun. Bu değeri standart olarak değiştirin. Ancak tüm BIOS versiyonlarında bu seçenek olmayabilir. Alternatif olarak UART2 USE INFRARED seçeneğinin değerini Disabled olarak değiştirebilirsiniz. Bu seçenekleri uygulayalım sorun muhtemelen düzelecek. Bu şekilde verdiği hatayı da yazarsanız o hata üzerinden devam edelim.

hus001

Üye
uart 2 sorununu çözdüm bağlantılarda hepsi hiçbiri seçili imiş ps idi galiba onu uart1 yapınca düzeldi. RM2 ile ilgili sorun da galiba gsm 900 1800 ile ilgili galiba tcell eski sim di. avea ise 64bit lik 1800 sim. telefon şebekeyi galiba ??? gsm 900 olarak atadı gibi geliyor. Emin de değilim hala 2. simden arama yapamıyorum.

PC ye de 6218 diye bir modem sürücüsü yükledim galiba gördü ama nasıl kullanılacak bilemiyorum.

Üst Alt