Toplanın bişi sorucam?

 • 1 Ekim 2012
 • 1203 Okunma
 • 36 Cevap

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
 1. Arkadaşlar bu ara biraz efkarlıyım alkol olarak sadece bira içiyorum ama aklıma çok takıldı
  Sizce sigaraya başlıyayım mı ? Hayatımda 2 veya 3 defa anca içtim Nargile içiyorum ama o kesmiyor:karisti:
   


  Yazan: Jitou
 2. Başla başla sigarasiz olur mu hiç,vur sigaranın dibine.hatta tekel bayiini satın falan al,alamazsan içinde yat.bak ne dicem ağzına 5-6 tane sigarayı birden sok,öyle iç tamam?
  Şaka(!) bir yana açtığın konuya bak.kim burda içmeni ister?gerçek hayatta da sadece senin kötülüğünü isteyenler içmeni isterler.alkolü de bırakırsan senin için güzel olur.
   
 3. gerek yok derim
   
 4. Hiç içen yokmu?
   
 5. Sigaraya başlamak okadar kolay ve zevkli ki(!)anlatamam,1-2 deneme derken bi bakarsın başlamışsın.ama sıra bırakmaya gelince açık söylim 9 doğurursun, o doktor senin bu aktar benim dolanır durusun.ben 2 sene önce bırakabildim 25 yıllık tiryakiliği.yeniden doğmuş gibiyim inan.karar senin keyfin bilir kardeşim.
   
 6. Bende onu diyecektim kardeş Baslarım fakat ya bırakamazsam yani bırakmak hakikaten çok mu zor? :(
   
 7. millet bırakmak istiyor sen başlayayım mı diye soruyorsun. Efkarlığını bira ile dindireceğine. Abdest alda namaz kıl!!
   
 8. Sağlık için içiyorum arada sırada ama sigara değil bira tabiki,sağlık neden bira dersen,yaklaşık 1 ay önce taş düşürdüm mü düşürmedim mi bende bilmiyorum çünkü ara ara halen yokluyor,böbreklerime faydası olsun diye biraz da uyku ilacı niyetine:gul:
  Sigaraya başlamanı da tavisye etmem.
   
 9. Kendini böyle konularla etiket etme kardeşim...

  Kimse bir arkadaşının kötü bi alışkanlığa başlamasını istemez. Bu tür şeylere hiç gerek yok, çocuk gibi davranmaya da. Aklını başına topla 20 yaşında adamsın.

  :locked:
   
 10. İçmemek en iyisi saolun arkadaşlar:)

  Bazıları başkalarına imanı öğreteceğine önce kendi namazı niyazına baksın !
   
 11. yahu alkol yararli olsa doktorlar niye onermiyor hadi onu gectim dinimizde haram ya
   
 12. sigara iç ama alkol alma. Haram.. Efkar arabça fikirden gelir. Eğer çok fikirlerde boğuluyorsan aç kur'an oku, abdest al abdest insan vücudundaki yüzlerce volt negatif elektriği atmaya yarar..
  Hem düşün bir başbakan veya vali numarasını verip sıkıntı yaşarsan ara her türlü yardımcı olurum dese nasıl bir güven gelir insana.. Bide kainatın ve içindekilerın sahibi Allah'i düşün her an her salise kulum dua etse bana sığınsada onun istediğini versem diye bekliyor.. Bence o kapıyı çal..
   
 13. böbrek taşına avakado yapragi, narin iç kısmındaki beyaz kısım, mısır püskülüde ise yapıyor kaynat sabah akşam iki bardak iç. Allah'in verdiği hastalığı Allah'in şafii(şifa veren) ismine sığmarak geçir bence.. Şeytani kendime güldürerek değil.
  Ben cenneti garantilemiş günahsız biriyim demiyorum ama söylemek gerektiğini düşünüyorum bir kardeşin olarak.
   
 14. Benim böyle konuşmamın nedeni senin iyiliğin içindir eğer kolay bıraklıacak bir şey olsa böyle demem heralde mantıken.
   
 15. Haklısın bu aralar kafam dağınıktı Kendime gelmeliydim Saol dostum Teşekkürler


  - - - Eklendi - - -

  tamam tamam bişey demedim sonuçta sende haklısın alkolun her turlusu haram
   
  1STayTRue35 bunu beğendi.
 16. Dinden önce bu benim sağlığım,kıvranmaktansa onu içerim.
  2 hafta boyunca ağrısından bayıldığımı bilirim,o yüzden tekrar yaşayacağıma aynı olayı bana göre böylesi daha iyi.


  - - - Eklendi - - -

  Bitkisel yoldan pek faydasını görmedim çünkü ağrısından tavana deyiyordum,1-2 saat uyumak için uyku ilacı aldım yeter ki azda olsun uyuyayım dedim ama ağrıdan onunda faydası olmadı en sonunda dedim belediyenin zehirlediği sokak köpekleri gibi kıvranmaktansa nefessiz gideyim daha iyi,valla sancısı çekilir türden değildi.
  O yüzden dediğim gibi sağlığım daha öndedir sonuçta şu anda yaşamamı sağlıyan bu:)
   
 17. Yoldan çıkmışsn sen sigara günah içkide tabi ve üç kere içki içen imansz oluyor
   
 18. En güzeli Efkarını derdini ve sıkıntını güzel şeylerle dağıtmaktır.
   
 19. dinden önce diyorsun ama sana o hastalığı veren de dinin sahibi.. Ben kendi adıma diyeyim bilsem li sürüneceğim Allah'ın izni ile yinede içmem.. Taviz vermemek gerekiyor müslüman olarak. Taviz verince ardı arkası kesilmiyor çünkü..
   
 20. Efendim,pardon ama içkiden yola çıkıp din'e bağlanması bana göre garip tabi size normal geliyorsada oda sizin düşünceniz saygı duyarım:)
  Ama şu var bahsi geçen bölüm benim biliceğim bölümdür yani yararı da bana zararıda banadır:)
  O yüzden konuyu tutupta din bölümüyle birleştirilmese daha güzel olur çünkü başlık ve konunun manası uyumsuz oluyor öylelikle.
   
  minoo bunu beğendi.
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
Yüklüyor...
17/01/2019 - 15:55