Toplama PC -Tavsiyelerinizi Bekliyorum

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Jelly_Bean

Jelly_Bean

Üye
    Konu Sahibi
Toplama PC -Tavsiyelerinizi Bekliyorum
Yazın bir oyun bilgisayarı toplamak istiyorum.Uyumlu olup olmadığını tam bilmiyorum. Topladığım pcnin Toplam Fiyatı 1500 TL Donanımlar hakkında fikir sahibiyseniz tavsiyelerinizi bekliyorum ve toplayacağım pcnin donanımlarını yazıyorum.Not : Öyle ULTRA AYARLARDA oyun oynama hastası değilim . Benim için ORTA-YÜKSEK ayarlarda oynuyayım bana yeter.

Kasa: Dark Evo II 550W 4 Kırmızı LED Fanlı Siyah Şeffaf Yan Panelli ATX Oyuncu Kasası (EVO 2)
İşlemci: AMD Phenom II X6 1075T AM3 9MB 3.0GHz Altı Çekirdekli İşlemci
İşlemci Soğutucu: Akasa Venom Pico Intel 1155/LGA 2011 ve AMD Uyumlu 92mm PWM Fanlı İşlemci Soğutucusu
Anakart: Gigabyte GA-880GM-USB3 AMD 880G AM3 DDR3 USB3 Mikro ATX Anakart
Bellek: Kingston HyperX 6GB DDR3 1600MHz CL9 Triple Kit (3x2GB) (KHX1600C9D3K3/6GX)
Ekran Kartı: MSI ATI HD6790 1GB DDR5 256 Bit PCI Ekspres Ekran KartıHDD: WD Caviar Blue 500 GB 7200 RPM 16 MB Ön Bellek 3,5" SATA III DISK (WD5000AAKX)
Ses Kartı: Creative Sound Blaster EAX 5.1 24 BIT PCI Ses Kartı
Ek Kasa Fanı: Akasa Kırmızı LED'li 8cm Fan

PrınceOfPersia

PrınceOfPersia

Üye
İşlemci am3 girişli anakart am3+ diyor pek bilgim yok ona karışmıyorum ama ekran kartını bu alsan daha iyi

• Beğen
Tepkiler: Jelly_Bean
L-LumieRe

L-LumieRe

Üye
anakart yanlıs secım.
Ramler yanlıs secım.
Ekran kartı cok dusuk kalmış...
Sectıgın ıslemcıye verılen para artık gereksız...ses kartına gerek yok..
Islemcı sogutucusunu cok abartmıssın...

Yazın alacaksan sımdıden toplamana gerek yok... 4 ay ıcınde bu bılgısayar eskımış olur... Ve suan pahalı olanlar bıraz ucuzlamış olur.
Alacagın zaman tekrar gelıp buraya konu acarsın ben yardımcı olurum...
Iyı aksamlar.

• Beğen
Tepkiler: Jelly_Bean
Jelly_Bean

Jelly_Bean

Üye
    Konu Sahibi
Verdiğiniz bilgiler için teşekkürler.Varsa önerebileceğiniz RAMler,İşlemciler,ekran kartı var mı? Yukardakilerle aynı fiyatta ya da biraz daha fazla paralı olabilir.

L-LumieRe

L-LumieRe

Üye
ben onermeye onerırım ama suan bır anlamı yok...
Bılgısayar teknolojık olarak en hızlı gelısen bolumdur... 4 ay ıcınde bı bakarsın sımdının en ıyısı dandık olmuş...

Teom@n

Teom@n

Üye
Yazın bir oyun bilgisayarı toplamak istiyorum.Uyumlu olup olmadığını tam bilmiyorum. Topladığım pcnin Toplam Fiyatı 1500 TL Donanımlar hakkında fikir sahibiyseniz tavsiyelerinizi bekliyorum ve toplayacağım pcnin donanımlarını yazıyorum.Not : Öyle ULTRA AYARLARDA oyun oynama hastası değilim . Benim için ORTA-YÜKSEK ayarlarda oynuyayım bana yeter.

Kasa: Dark Evo II 550W 4 Kırmızı LED Fanlı Siyah Şeffaf Yan Panelli ATX Oyuncu Kasası (EVO 2)
İşlemci: AMD Phenom II X6 1075T AM3 9MB 3.0GHz Altı Çekirdekli İşlemci
İşlemci Soğutucu: Akasa Venom Pico Intel 1155/LGA 2011 ve AMD Uyumlu 92mm PWM Fanlı İşlemci Soğutucusu
Anakart: Gigabyte GA-880GM-USB3 AMD 880G AM3 DDR3 USB3 Mikro ATX Anakart
Bellek: Kingston HyperX 6GB DDR3 1600MHz CL9 Triple Kit (3x2GB) (KHX1600C9D3K3/6GX)
Ekran Kartı: MSI ATI HD6790 1GB DDR5 256 Bit PCI Ekspres Ekran KartıHDD: WD Caviar Blue 500 GB 7200 RPM 16 MB Ön Bellek 3,5" SATA III DISK (WD5000AAKX)
Ses Kartı: Creative Sound Blaster EAX 5.1 24 BIT PCI Ses Kartı
Ek Kasa Fanı: Akasa Kırmızı LED'li 8cm Fan

Yazin toplayacagin bilgisayar icin simdiden kafani ve yuregini bulandirma derim. Gonul bu, hele konu teknoloji olunca insan sabredemiyor. L-LumieRe arkadasimizin tavsiyesini dinle derim.:oke: Zamaninda dogru olarak toplayacagin sistem, yatirdigin paraya ve verdigin emegin karsiligini verecektir.

^BaRoN^

^BaRoN^

Üye
Eve geçince güzel parçalar toplayıp veririm.

covar

covar

Üye
arkadaşı o hd 6790 o kadar iyi bi kart değil yaww benim arkadaşımda var nerdeyse gts 250 1gb vardı bende onla aynı perfromanstaydı en azından hd 6850 koymalısın o sisteme

^BaRoN^

^BaRoN^

Üye
6950 En iyisi olur.6850 Bf3 highta kasıyor.6950 alırsa ilerde 6970 biosu kurar ve çok daha rahat kullanır.

L-LumieRe

L-LumieRe

Üye
arkadaşlar burada dogmamış cocuga don biçmenın anlamı yok...daha sımdıden ekran kartı mevzusu baslamış...
4 aya kadar gtx 600 serısı cıkacak.
Hd7000 serisi genışletılecek..
Intel ivy bridge ler cıkacak..

O zaman ne 6850 ne 6790 nede gts250 kalacak zaten gts250 kalmadı.. Ve 6790 gts250 yi sinek gıbı ezer :kop2:

covar

covar

Üye
arkadaşlar burada dogmamış cocuga don biçmenın anlamı yok...daha sımdıden ekran kartı mevzusu baslamış...

O zaman ne 6850 ne 6790 nede gts250 kalacak zaten gts250 kalmadı.. Ve 6790 gts250 yi sinek gıbı ezer :kop2:

sen öle san dostum sinek gibi ezer san sen hep böle devam arkadaşımda var hd 6790 bf3 ultrada kasıyor kendi gözümle gördüm bende gts 250 1gb vardı zotac olan ve bf3 ü ultra ayarlara aldığımda 15 fps ile 23 arası gidib geliyodu yani diceğim hd 6790 gts 250 den iyi ama en fazla %20 daha hızlıdır şu anda alınası kart değildir bende zotac gtx 470 amp aldım bilgisayarım oyunları süper mario gibi oynuyor

----------Eklendi @ 15:30:35 ---------- Yazıldı @ 15:24:29 ----------

6950 En iyisi olur.6850 Bf3 highta kasıyor.6950 alırsa ilerde 6970 biosu kurar ve çok daha rahat kullanır.

hd 6850 ultrada bf3 de kasmaz dostum kasarsa diğer sistem bileşenleri düşüktür darboğaz olayı vardır demekki

Teom@n

Teom@n

Üye

Şu GTS 250 neymiş te kıymetini bilememişim yeuw. :)

covar

covar

Üye
Şu GTS 250 neymiş te kıymetini bilememişim yeuw. :)

dostum gts 250 1gb zotac olanı bende vardı gecenlerde sattım onu gercekten pişman oldum ama oyunlarda süperdi hic yarı yolda kalmadım o kartla ben eminmki iyi bi işlemci ve sağlam 4 gb ramle acamayacağı oyun yok şuan piyasada

L-LumieRe

L-LumieRe

Üye
mobıl olmasam test koycam...

Kardeşım pc bılesenlerınız aynımıydı... Islemcıler aynımı ramler aynımı ??
Anakart chıpsetı aynımı ...?
Sadece ekran kartı performansına gore konuşmuyoruz burda....

covar

covar

Üye
mobıl olmasam test koycam...

Kardeşım pc bılesenlerınız aynımıydı... Islemcıler aynımı ramler aynımı ??
Anakart chıpsetı aynımı ...?
Sadece ekran kartı performansına gore konuşmuyoruz burda....

diğer sistem bileşenleride öenmli dediğin doğru bensana sölim arkadaşımda amd 1090t 6 cekirdek işlemci 4 gb ram var benim pcde intel core 2quad q8300 4 cekirdek işlemci 6 gb ddr3 ram ve zotac gts 250 vardı onda fxf hd 6790 vardı

L-LumieRe

L-LumieRe

Üye
tpucdn.com/reviews/AMD/HD_6790/images/crysis_1920_1200.gif

media.bestofmicro.com/3/G/226924/original/Crysis%204x%20AA.png

tamamdır...
Gts 250 nerde 6790 nerde...

^BaRoN^

^BaRoN^

Üye
sen öle san dostum sinek gibi ezer san sen hep böle devam arkadaşımda var hd 6790 bf3 ultrada kasıyor kendi gözümle gördüm bende gts 250 1gb vardı zotac olan ve bf3 ü ultra ayarlara aldığımda 15 fps ile 23 arası gidib geliyodu yani diceğim hd 6790 gts 250 den iyi ama en fazla %20 daha hızlıdır şu anda alınası kart değildir bende zotac gtx 470 amp aldım bilgisayarım oyunları süper mario gibi oynuyor

----------Eklendi @ 15:30:35 ---------- Yazıldı @ 15:24:29 ----------

hd 6850 ultrada bf3 de kasmaz dostum kasarsa diğer sistem bileşenleri düşüktür darboğaz olayı vardır demekki
Hayır.Diğer bileşenler çok iyi.6850'de sorunlar var zaten.Başka forumlardada şikayet konuları var 6850 hakkında.Fazla iddialaşma derim.

PrınceOfPersia

PrınceOfPersia

Üye

Hayır.Diğer bileşenler çok iyi.6850'de sorunlar var zaten.Başka forumlardada şikayet konuları var 6850 hakkında.Fazla iddialaşma derim.

ben biraz baktım sorun bulamadım sorun var yazan sitelerin çoğunda sorun başka birşeyden kaynaklı çıktı

^BaRoN^

^BaRoN^

Üye
Gözlerimin önünde kastı oyun.Diğerlerinde fazla sorun yok ama bf3 sorunlu.GTAturk diye bir forumdada bu sorun vardı.

HsynSmtGrz

HsynSmtGrz

Üye
bende bir pc topluyorum şuan ve hasan dediklerine kulak ver. ben onun dediklerini araştırdım hep olumlu hep pozitif şeyler gördüm. bir ekran kartı mükemmel olabilir ama anakart uygun değişle o birleşim 5 para etmez.

ÖNEMLİ OLAN UYUMU YAKALAMAK :oke:

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt