Toplama bilgisayar kasası için yardım

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

furkankaya559758

Üye
    Konu Sahibi
Toplama bilgisayar kasası için yardım
Arkadaşlar bu aralar bir bilgisayar toplamak istiyorum. İstediğim donanım Intel i5 işlemci, GTX 760 ekran kartı, 16 GB RAM, 1 TB HDD gibi özellikler benim kafamdakiler. Ayrıca 2.000 TL'yi çok fazla geçmemesi gerekiyor. 100-200 TL geçebilir. Lütfen yardımcı olun.

ByKatre

ByKatre

Üye
16gb fazla olur ekran kartı ni yükselt. ram 8 yeter şu anlık daha sonra yükseltirsin :)

Mr.Wick

Mr.Wick

Üye
sistem biraz dengesiz olmuş. pcyi ne için alacaksın(oyun, ev, ofis vs ) onu söyle bide hangi parçaları istediğini tam olarak yaz daha iyi yardımcı olurum

furkankaya559758

Üye
    Konu Sahibi
sistem biraz dengesiz olmuş. pcyi ne için alacaksın(oyun, ev, ofis vs ) onu söyle bide hangi parçaları istediğini tam olarak yaz daha iyi yardımcı olurum
Oyun için düşünüyorum. 2.000 TL'yi biraz aşabilirim. Babamdan onay aldım. İntel ve Nvidia olsun istiyorum.

kemsaf

kemsaf

Üye
16gb ram bence fazla onun yerine ekran kartini yukselt veya islemciyi

furkankaya559758

Üye
    Konu Sahibi
Önerebileceğiniz bir sistem var mı? Bu bilgisayarı biraz uzun ömürlü kullanmak istiyorum.

kemsaf

kemsaf

Üye
Bak şöyle bir sistem olabilir ve burada 2000 tl tutuyor bunlar bazı sitelerde daha ucuz tabi daha anakart da alıcaksın kasa felan yoksa sen kasan varmı hani o kasayı mı yapmak istiyorsun yoksa baştanmı dizeceksin
[/URL]
[/URL][/URL]
[/URL][/URL][/URL]

furkankaya559758

Üye
    Konu Sahibi
Bak şöyle bir sistem olabilir ve burada 2000 tl tutuyor bunlar bazı sitelerde daha ucuz tabi daha anakart da alıcaksın kasa felan yoksa sen kasan varmı hani o kasayı mı yapmak istiyorsun yoksa baştanmı dizeceksin
[/URL]
[/URL][/URL]
[/URL][/URL][/URL]
Baştan dizeceğim. Fiyat 2.000 TL'yi biraz geçebilir.

kemsaf

kemsaf

Üye
Bak Attığım ram çok iyi kesinlikle onu al işlemcide iyi ama amd Fx-8350 de olabilir o daha ucuz bide kasa yı psu lu olanından al

furkankaya559758

Üye
    Konu Sahibi
Yardımlarınız için teşekkür ederim. Pazar günü gidip alacağım.

Bilişim Profesörü

Bilişim Profesörü

Üye
Kardeşim sana biri intel, diğeri amd 2 sistem dizdim. 2 sinden birini seçebilirsin :oke: Bana sorarsan amd yi seçmen daha mantıklı olur çünkü orada işlemci intele kıyasla ucuz olduğu için ekran kartını yükseltme fırsatımız oluyor :oke:

Ekli resimleri görüntülemek için kayıt olmalısınız

Ekli dosyalar

furkankaya559758

Üye
    Konu Sahibi
Kardeşim sana biri intel, diğeri amd 2 sistem dizdim. 2 sinden birini seçebilirsin :oke: Bana sorarsan amd yi seçmen daha mantıklı olur çünkü orada işlemci intele kıyasla ucuz olduğu için ekran kartını yükseltme fırsatımız oluyor :oke:

Ben şöyle bir sistem düşünüyorum. Sence nasıl? bir de benim 4 GB Kingston CL9 DDR3 1333'lük bir ramim var. Bunu bu bilgisayarda kullanırsam sorun olur mu? Bir de kasanın güç kaynağı yeter mi? Cevap verirsen çok iyi olur. Yarın almayı düşünüyorum.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: Bilişim Profesörü
Mr.Wick

Mr.Wick

Üye
sistem iyi kasa gücü yeter. ramı gskill almanı tavsiye ederim performans bakımından bi hayli güçlü. kendi ramınıda tak bi sorun olmaz. kasadaki boş ram slotuna.

furkankaya559758

Üye
    Konu Sahibi
sistem iyi kasa gücü yeter. ramı gskill almanı tavsiye ederim performans bakımından bi hayli güçlü. kendi ramınıda tak bi sorun olmaz. kasadaki boş ram slotuna.
Bu bilgisayar oyunlarda sence kaç sene idare eder?

Mr.Wick

Mr.Wick

Üye
oyun piyasasının göze alırsak 5-7 sene rahat edersin ondan sonra yavaş yavaş sistemin çıkan oyunları kaldırmakta zorlanır

furkankaya559758

Üye
    Konu Sahibi
oyun piyasasının göze alırsak 5-7 sene rahat edersin ondan sonra yavaş yavaş sistemin çıkan oyunları kaldırmakta zorlanır
5 sene idare ettikten sonra pert olsa da olur. Ondan sonra zaten işime yaramaz.

Mr.Wick

Mr.Wick

Üye
5 sene idare ettikten sonra pert olsa da olur. Ondan sonra zaten işime yaramaz.
yalnız sana 5sene dedim ama net 5 değil tabi kullanım düzeyine göre çok yorarsan makineyi çabuk bozulur malum kul yapısı dikkatli kullanmak lazım.

furkankaya559758

Üye
    Konu Sahibi
yalnız sana 5sene dedim ama net 5 değil tabi kullanım düzeyine göre çok yorarsan makineyi çabuk bozulur malum kul yapısı dikkatli kullanmak lazım.
Biliyorum. Bugüne kadar 5 seneden az kullandığım bilgisayarım olmadı. Bilgilerin için teşekkür ederim..

furkankaya559758

Üye
    Konu Sahibi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...