telefonunuz suya düştü diye üzülmeyin çözüm çok basit:)

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
daffy

daffy

Üye
    Konu Sahibi
telefonunuz suya düştü diye üzülmeyin çözüm çok basit:)
arkadaslar telefonunuz suya düşerse üzülmeyin cok basit yolu var sakın fön makinası tutmayın telefon aşırı ısınacağından daha kötü olur

şimdi önce boş bi kavanozun içine prinç koyun yarısına kadar

(prinç olmasının sebebi prinç bulundugu ortamdakı nemi içine çeker en barizz örneği tuzlukların içine de koyar annelerimiz tuz nemlenmesin diye isterseniz sorun:) )

sonra suya düşmüş telefonu içine koyun ve kavanozun ağzına kadar prinç terar koyun ve ağzını sıkıca kapatın ve 24 saat sakın açmayın 24 saat sonunda açtığınızda kupkuru bir telefon bulacaksınız..... :):sn: :heyo::ehe hadi geçmiş olsun

not:bende televizynda gördüm :)

• Beğen
Tepkiler: ismail_orucov ve ahmet uzun

schumici

schumici

Üye
buna ve çözüm yollarına ait konular daha önce defalarca açılmıştı. lütfen forumda arama yapmadan konu açmayalım

tunacelik

Üye
:) iyi çözüm

safakk

safakk

Üye
:pro: bence yalan böyle şeyler neden mi çünki oksitlenmiş metale yapıcak bişi yokki eğer öyle olsaydı bende oksitlenen gitar tellerini koyardım sonra fıstık gibi çıkardı kavanozdan :pro:

fffsss

Üye
arkadaş orda önemli olan suyun nemin içerde kalması değilki önemli olan suyun elektriği ileterek devrelere geçip kısa devre yaptırması bu yöntemle suyun içine düşen telefona bişey yapamazsın anca tuşlara döküldüysse onları kurutup daha derine gitmesini engellersin

daffy

daffy

Üye
    Konu Sahibi
hayır böle bi çözüm var 5 dakkada bir demirin oksitlendiğin hiç görmedım :) telefonun suya düştüğü zaman alcaksın hemen normal olarak :):) almazsan oksitlenır arkadasım tabi o senın tercihın :D almayabılırsınn.... :):)

eQooo

eQooo

Üye
saolasın...

safakk

safakk

Üye
hayır böle bi çözüm var 5 dakkada bir demirin oksitlendiğin hiç görmedım :) telefonun suya düştüğü zaman alcaksın hemen normal olarak :):) almazsan oksitlenır arkadasım tabi o senın tercihın :D almayabılırsınn.... :):)
tabi zaten 1 saatte oksitleniyor demir ;) yazık...

XXPOXX

XXPOXX

Üye
en iyi çözüm telefoncuya götürmek tabi kişiye göre değişir

iboşahin

Üye
deneyecem olursa çok sagol ellerine saglık kardeşim olmassa pirinç parasını alırımı haaaaaaaaa:D:D:D:D:D:D:D:D

Doğuş Pertez

Doğuş Pertez

Admin
Te;;ekk]rler/

denden20

denden20

Üye
hazır ıslanmış pirinç varken pilav yaparız artıkın :):) tşklerr..

dersimli.h

dersimli.h

Üye
Way sağolasın arkdsım güzel yönteme benzıyor telefon düşünce denerim:D

djtevfik

djtevfik

Üye
çok sagol ellerine saglık

tayfunhonaz

tayfunhonaz

Üye
valla benim n70i iki defa araziyi sularken düşürdüm biri akşamdı üstelik flaşı açıktı malum gece suyu hemen bataryayı çıkarttım sabah eve gidince teli komple söktüm bezle kuruladım şimdi canavar gibi çalışıyo

pceditör62

Üye
benim 3 telefonumda suya düştü hepsinide kurtrdım güneşin önüne götürdüm ekranı kuruttum bir bezlede sildim telefon çalıştı. ekranıda gayet net..

baspinar

baspinar

Üye
:pro: bence yalan böyle şeyler neden mi çünki oksitlenmiş metale yapıcak bişi yokki eğer öyle olsaydı bende oksitlenen gitar tellerini koyardım sonra fıstık gibi çıkardı kavanozdan :pro:
arkadaşım dert ettigin seye bak yaw oksitlemeyi gidermek istiyorsan tinerle temizle sende diş fırçasını batır tinede bordu komple temizle cillop gibi piril piril cıkar cokmu zor arkadasın dedigide mantıklı bence:kop::kop::evet::evet::yuru:yuru:yuru:yuru:yuru

Perfect!

Üye
Önemli olan hemen pili çıkarta bilmek sonra fön makinesi ile yada düşük ayarda çalışan ısıtıcının önünede koysan olur.

merty24

merty24

Üye
bilgi için saol

futbol123

futbol123

Üye
güzel bi çözüm

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt