Haber Telefonlara yine zam geliyor

Sponsorlu Bağlantılar

yeumyang

yeumyang

Moderator
    Konu Sahibi
Telefonlara yine zam geliyor
Cep telefonlarından alınan TRT bandrol oranı yüzde 6'dan yüzde 10'a çıkarıldı buda cep telefonlarına ufak bir zam geleceğinin göstergesi ülkemizde vergilerle zaten pahalı satılan telefonlar bu %4 luk artışla biraz daha pahalanacak
Ayrıntılı bilgiye linkten ulaşabilirsiniz
Cep telefonu zammı geliyor! TRT bandrol ücreti arttırılacak

Son düzenleme:

Bysnbad

Bysnbad

Kapalı Hesap
imkansızı yapmak için ugraşıyorlar

bilal72

bilal72

Üye
Kaçak telefon almaya devam :)

• Beğen
Tepkiler: Coolwhisper
PALA.

PALA.

Üye
Birkaç ay telefon almasın millet bak nasıl indirim başlar :)
Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız

• Beğen
Tepkiler: yeumyang
MAERKEK

MAERKEK

Moderator
Geçen gün trt ile akalı bir vergiyi kaldırmışlardı 200 tl indirim saglayacaklardı ne oldu o olay ? Ben söyleyim 200 verdiler 300 geri aldılar . Çünkü o vergi hiç kalkmadı 100 lira zarara girdik olan bu

• Beğen
Tepkiler: Coolwhisper, mcnpl4 ve PALA.
yeumyang

yeumyang

Moderator
    Konu Sahibi
Geçen gün trt ile akalı bir vergiyi kaldırmışlardı 200 tl indirim saglayacaklardı ne oldu o olay ? Ben söyleyim 200 verdiler 300 geri aldılar . Çünkü o vergi hiç kalkmadı 100 lira zarara girdik olan bu
Yürürlüğe girmemişti o şimdi yüzde 4 zamla yüzde 10 oldu

• Beğen
PALA.

PALA.

Üye
Şimdi bazıları sineğin yağınımı hesap ediyorsun diyecek ama 1.64 tl telsiz kullanım ücreti bile saçmalık devlet bu kadar mı fakirleşti ? 50 milyon civarında hat kullanıcısı var. Eskiden yükleme yaptığımızda vergi operatörden kesiliyordu şimdi ise vatandaştan kesiliyor

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Gelsin Daha İyi.Yerli Cihazlara Yönelsinler + Millet Asgari Ücretle Çalışıyor Yetmiyor Cebinde 4 Milyarlık Telefon Oluyor Bunlara 100 200 TL Zam Fark Etmez.
Şimdi bazıları sineğin yağınımı hesap ediyorsun diyecek ama 1.64 tl telsiz kullanım ücreti bile saçmalık devlet bu kadar mı fakirleşti ? 50 milyon civarında hat kullanıcısı var. Eskiden yükleme yaptığımızda vergi operatörden kesiliyordu şimdi ise vatandaştan kesiliyor
Eskiden Dediğin Dibinden Beri Zaten Faturalı Hat kullanıcılarından KEsiliyordu Sonrada Hazır Kartlılardan Neden Kesilmiyor Dediler Öylede Kesmeye Başladılar.Oparatörlerle Alakalı Sanırım

0MG90

0MG90

Üye
Gelsin Daha İyi.Yerli Cihazlara Yönelsinler + Millet Asgari Ücretle Çalışıyor Yetmiyor Cebinde 4 Milyarlık Telefon Oluyor Bunlara 100 200 TL Zam Fark Etmez.

Eskiden Dediğin Dibinden Beri Zaten Faturalı Hat kullanıcılarından KEsiliyordu Sonrada Hazır Kartlılardan Neden Kesilmiyor Dediler Öylede Kesmeye Başladılar.Oparatörlerle Alakalı Sanırım
Partini bu kadar belli etmek zorunda değilsin.

Amerika'daki asgari ücretle bir kişi rahat yeni amiral gemiyi alır. Biz 3-4 maaşla. Yolunmaya o kadar alışmışsınız ki normal geliyor artık size.

• Beğen
Tepkiler: Aybin.Kilic, Onur K., ISMAYILIM ve 3 diğerleri
DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Partini bu kadar belli etmek zorunda değilsin.

Amerika'daki asgari ücretle bir kişi rahat yeni amiral gemiyi alır. Biz 3-4 maaşla. Yolunmaya o kadar alışmışsınız ki normal geliyor artık size.
Aynen Öyle

wrongroad

Üye
Herkes şikayetçi ama ben sokakta 1000 tl den aşağı telefon kullanan görmedim. Ben fakirim diyenin elinde bile 2000-2500 tl lik telefon. :D:D

• Beğen
PALA.

PALA.

Üye
Hocam onlar zaten gösterişten başka birşey değil 24 ay taksitle alıp, taksit bitmeden telefonu değiştiriyorlar. Onlar için hava hoş zaten, Ancak herşeyin bir ederi var makul fiyatlarla satılmış olsa yurt dışından telefon getirtmek yerine kendi ülkemizdeki telefonu tercih eder ekonomiye o şekilde katkı sağlanmış olurdu vatandaş. Ben yıllardır aynı telefonu kullanıyorum, ihtiyacım yok ancak bizim ülkemizde elektronik cihazlar, benzin, taşıt vergileri ucuzlayacak yerde hepten artıyor.
Ayrıca yerli cihaz mı var? bizde, grundig markasını arçelik olarak satıyorlar, işlemcileri bellekleri dışardan aldımı neresi yerli oluyor zaten gümrükten geçtikten sonra zam geliyor. Yerli tablet, televizyon, bilgisayar kısacası dışardan al malzemeyi burada topla yerli sermaye. Bizdeki üretim mantığı bilgisayar kasası toplamaya benziyor.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: ISMAYILIM ve DarkredBlue61
DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Hocam onlar zaten gösterişten başka birşey değil 24 ay taksitle alıp, taksit bitmeden telefonu değiştiriyorlar. Onlar için hava hoş zaten, Ancak herşeyin bir ederi var makul fiyatlarla satılmış olsa yurt dışından telefon getirtmek yerine kendi ülkemizdeki telefonu tercih eder ekonomiye o şekilde katkı sağlanmış olurdu vatandaş. Ben yıllardır aynı telefonu kullanıyorum, ihtiyacım yok ancak bizim ülkemizde elektronik cihazlar, benzin, taşıt vergileri ucuzlayacak yerde hepten artıyor.
Ayrıca yerli cihaz mı var? bizde, grundig markasını arçelik olarak satıyorlar, işlemcileri bellekleri dışardan aldımı neresi yerli oluyor zaten gümrükten geçtikten sonra zam geliyor. Yerli tablet, televizyon, bilgisayar kısacası dışardan al malzemeyi burada topla yerli sermaye. Bizdeki üretim mantığı bilgisayar kasası toplamaya benziyor.
Haklısın Fakat Şu Anda Haddinden Fazla Yurt Dışı Bağımlılığımız Var.Hadi Sen Ben Teknoloji İle Haşir Neşiriz Bize Beki Vestel Venusler Filan Gelmez Fakat En Azından Anne Babamıza Fİlan Gidecek Olan Cihazlar.Çokta Kötü Sayılmaz.Şimdi Dediğiniz Gibi Parçaları Genel Olarak Yurt Dışından Gelip Burada Montajı Yapılıyor Ama Gel Gelelimki Bugün Basit Bir Çipseti yada İşlemciyi Yapmak Öyle Kolay Değil.Kaldıkı Apple Gibi Firmalar Bile Çinden Hallediyor İşini.Biz Bir İşlemciyi 10 20 Dolara Kapatırsak Onlar 1 2 Dolara Kapatıyordur.Bende İsterim S8 Gibi cihazlar Satsın Venus Ama Şu Anda Biraz Zor.Zaten Venusleri Doğru Dürüst Alan Yok Firmada Haklı Olarak Çok YÜklenmiyor Telefonlara Orta Donanımdan Gidiyor.Bİrde Bu İşin Hammadde KIsmı Var Orasıda Bir Ayrı Dert.

• Beğen
Tepkiler: PALA.
PALA.

PALA.

Üye
Malesef yarıiletken teknolojisi ülkemizde hiç gelişmedi. En basit diyotu üretemezken işlemci-ram yapmak elbette beklenemez. Şu son 15 yılda telefon sektörü çağ atladı biz hep son teknolojiyi kullanıyoruz ama elin çinlisinin 15 yıl önceki yaptığını yapamıyoruz. Çünkü bu işler büyük yatırımlar gerektiriyor elinde parası olan yatırımcıda hep ithalat peşine gitti öyle zengin oldu. Beyin göçlerini saymıyorum bile...15 yıl önceki telefonum(alman) :

• Beğen
Tepkiler: DarkredBlue61
Bysnbad

Bysnbad

Kapalı Hesap
bu işin sonu nereye kadar gider bilinmez ne kadar çok ilerlerse yavaş gitmesi gerek teknoloji hızla ilerliyor şu zamanda

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Malesef yarıiletken teknolojisi ülkemizde hiç gelişmedi. En basit diyotu üretemezken işlemci-ram yapmak elbette beklenemez. Şu son 15 yılda telefon sektörü çağ atladı biz hep son teknolojiyi kullanıyoruz ama elin çinlisinin 15 yıl önceki yaptığını yapamıyoruz. Çünkü bu işler büyük yatırımlar gerektiriyor elinde parası olan yatırımcıda hep ithalat peşine gitti öyle zengin oldu. Beyin göçlerini saymıyorum bile...15 yıl önceki telefonum(alman) :
Valla Bende Lumia 1020 Kullanıyorum. İlk Zamanlarda 2.200 TL İdi Ben 2 3 Yıl Sonra 750 TL Gibi KOmik Bir Rakama Aldım Üstelik Sıfır :) Bir Yerimdende Bişey Eksilmedi.İşimi GÖrüyor Olayda Bitiyor Benim İçin.

Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye
Bundan 5 yıl önce 2000tl mi oha o fiyata telefon mu olur diye tartışıyorduk

Şimdi 4000-5000 olmuş daha da zam geliyor

İleride 10.000tllik telefon çıkarsa şaşırmam

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Bundan 5 yıl önce 2000tl mi oha o fiyata telefon mu olur diye tartışıyorduk

Şimdi 4000-5000 olmuş daha da zam geliyor

İleride 10.000tllik telefon çıkarsa şaşırmam
O Zaman Çıkan Cihazlar 500 600 EURO İdi Şimdikiler İse Ort 829,00 Euro Cıvarında. Buna Eskiden Önceden Dediğin Zamanlarda Dolar 1 1.5 TL İdi Şimdi 2 Katı Haliyle Fiyatta Artıyor + Çıkan Her Cihazi Ertesi Gün Almasak Fiyatlar Zaten Düşecek? Ben 1020yi Neden İlk Çıktığında 2.200 TL ye Almadım? Gittim 750 TL Ye Sıfırını Aldım Sonra.

Kaworu Nagisa

Kaworu Nagisa

Üye
Birader 30-40 yıllık kemal sunal filmindeki sahne geldi aklıma :D zam zama zam zam zam :D bir ülke bir konuda hiç mi ilerleme kat etmez :D yönetime falan lafım yok ama bazı uyanıklar zam ayağına milleti iyi yoluyor bu önceden de vardı şimdi de var. Yönetimle alakası yok.
Ve lütfen kimse bana yerli ayağıyla gelmesin parçaları alıp bende birleştiririm telefonu burada zor değil o.

Üst Alt