Telefona Format Atmak & Fabrika Ayarları

Sponsorlu Bağlantılar

silop_kms

silop_kms

Üye
bilgiler için teşekkürler

pLay4wiN

pLay4wiN

Üye
Formatlama

İstenmeyen bir durumla karşılaşıldığında ve telefonu düzgün çalıştığı zamanki ayarlarına geri döndüremiyorsanız , yapmanız gereken iki işlem vardır..
  • Telefonu Fabrika Ayarlarına Getirmek
Menü > Ayarlar > Telefon Ayarları > Fabrika Ayarlarına Geri Dön seçeneği işaretlenir ve teleofnunuzun tüm ayarları fabrikadan çıktıgı ayarlar olur ..

Sorununuz Hallolmadı mı ? O zaman Diğer Yol ?
  • Telefona format atmak ( sistemi baştan kurmak )
Ana numara çevirme ekranında iken *#7370# yi tuslayın, sorulan soruya "evet" cevabı verin ve telefonunuzun rom u silinecek, yeniden işletim sistemi kurulacak ve herşey sıfır olacak. Tüm sorunlar vs . gitmiş olacak ..

----------

Bir de hard format olayı vardır ( 36XX serisinde çalışmaz )

* + 3 + yes tuslarına basılı tutarak, telefonunuzun açma tuslarına basın ( yani 4 tus aynı anda basılı olmus olmalı açılırken), ekranda "Formatting" yazısı çıkacak ve tamamen silecek sistemi, bu da en son yapmanız gereken yol olmalı, tüm problemler, donanımsal değilse, halledilmiş olur ..

hard format Nokia E63 için herhangi bir tehlike arz eder mi, telefon ömrü kısalması yada telefonun sisteminde sorunların oluşması gibi?

Bora

Bora

Üye
hard format Nokia E63 için herhangi bir tehlike arz eder mi, telefon ömrü kısalması yada telefonun sisteminde sorunların oluşması gibi?

Kesinlikle hayır.Hatta ben 3-4 ayda bir format atarım telefonun beyni yerine geliyor iyi oluyor.

pLay4wiN

pLay4wiN

Üye
Bilgilendirme için teşekkürler...

offliner

Üye
suan elimde çift kartlı bi nokia 6300 var sim1 aktifti fakat suan invalid sim uyarısı veriyor sebeke ayrlarınıda düseltemiyorum fabrika ayarlarına geri döndügümde sim kart bilgilerime bir sey olur mu ya da sorunu çözer mi?baska ne yapabilirm yardım bekliyorum

NoNpLuS

Üye
ya arkadaşlar ben bişe sormak istiyorum bende nokia 5800 var tema vs program onları nasıl atıcam tele beni aydınlatırsanız çok sevinirim

--------------- Ekleme ---------------

format atarken kilit kodu soruyor bu nedir bu kodu nasıl nerden temin edicem

--------------- Ekleme ---------------

arkadaşlar nokia 5800 sahibim format atmak istiyorum kilit kodu soroyor bu kilit kodu nedir nasıl çözeceğim bu işi yardımcı olursanız çok sevinirim telefon felç durumda

dogan.326

Üye
format atmak veya fab. ayarlarına geri dönmek için şifre istiyor kodunu bilmiyorum birbilen varsa yardım etsin
tel 6230 i

polat35510

Üye
çok teşekkürler 6600 ra oldu

west07

Üye
emeğine tşkrlr

colinkazım76

Üye
6230 için fotmat * 3 arama tusu ve kapama tuslarını takiii ekranda fırmatting yazısı çıkana kadar basılı tutun

cancan67

Üye
nasl görücen ben bunu

58Bilal58

Üye
ya 65 00 silde ye format atamıyorum nasıl ata bilirim

zeyzullahh

Üye
beni tel 6233 açma tuşuna basınca uçak modu etkinleştirilsinmi diyor hayır diyom ve tel açılıyomuş gibi oluyor duvarkağıdı geliyor hemen kapanıyor ve tekrar açılıyor yani toplam 4 kez kendi kendine açılıp kapanıyor sonunda kapanıyor.Yani nasıl fabrika ayarlarına döndüre bilirim yada nasıl format atabilirim lütfen yardım edin...:agla

melek30

Üye
telefonum açılışta istemiyor güvelik kodunu ama otomatik tuş kilidi var unuttum kilit devreye girince bataryayı çıkartmak zorunda kalıyorm nasıl yardımcı olursunuz

RocK_FaTiH

RocK_FaTiH

Üye
saol dostum :oke:

acarbay

acarbay

Üye
n78de olmuyor...

ORUC_REİS

Üye
7610 a soft format attım çözüme ulşamadım hard formatı birçok kere denememe rağmen başaramadım yardımcı olurmusunuz_?

jackalx_06

jackalx_06

Üye
bilgi için teşekkürler.

falkomx06

Üye
5210 yardımı format için

dejavu2672

Üye
kardeş bnmki 2.el güvenlik kodunu kırılmıo telefoncuya para vermek istemiorum bana bi yardım edersen sevnirm 6230 i telefonum bu aradaa:(

Üst Alt