Teknoloji Bağımlılığımdan Nasıl Kurtulurum?

Sponsorlu Bağlantılar

cloudcomp

Üye
    Konu Sahibi
Teknoloji Bağımlılığımdan Nasıl Kurtulurum?
Selamlar, acayip ileri seviyede teknoloji bağınlılığım var.

Örneğin sabah kaltığım gibi telefona sarılırım kahvaltı yaparken telefonla uğraşırım. Odama geçer tabletle uğraşırım önceden bilgisayar vardı evimde sattım. Bilgisayar olduğu zamanlar dışarı çıkmazdım. Neyse öğlen olur tv ve telefonla uğraşırım yemeklerde hep telefon dışarı çıkarken bir elimde telefon oluyor olmazsa dışarda hızırsız geziyorum birleriyle diyalog kurmaktan çekiniyorum. Eve hemen geri dönüyorum ve hemen telefon ve tabletle uğraşıyorum. Yatana kadar böyleyim.

Bu bağımlılıktan nasıl kurtulrum?

Furkan Emekli

Furkan Emekli

Üye
Onlara ulaşabildiğin için kolay kolay bırakamazsın. Ne kadar girmeyeceğim , uğraşmayacağım desen de bir şekilde gerçekten işin düşüyor ve bakıyorsun. Bence onları ulaşamayacağın bir yere koy.

haydaravısyon

haydaravısyon

Üye
kendine hobi edin teknolojide hobi alanında kendine egitmek için kullan mesala
terrarium
permakültür

cloudcomp

Üye
    Konu Sahibi
Onlara ulaşabildiğin için kolay kolay bırakamazsın. Ne kadar girmeyeceğim , uğraşmayacağım desen de bir şekilde gerçekten işin düşüyor ve bakıyorsun. Bence onları ulaşamayacağın bir yere koy.

Uzaklaşmaya çalıştım ama olmuyor en fazla 1 gün dayanabiliyorum, dışarı çıkarken telefonu cebime koyuyorum ama tekrar elimde oluyor
kendine hobi edin teknolojide hobi alanında kendine egitmek için kullan mesala
terrarium
permakültür

Dediklerinizi değerlendiricem sağolun :)

Mesut Aktaş

Mesut Aktaş

Co-Admin
psikoloğa görün..

haydaravısyon

haydaravısyon

Üye
psikoloğa gitmeye gerek yok elektrik olmadan yaşayamadıgımıza göre hepiz birer bağımlıyız

Mesut Aktaş

Mesut Aktaş

Co-Admin
uzak duramıyorum diyor, iradeyi gösteremiyor demekki bunun içinde yardım alsın, olayı farklı bir boyuta taşımaya gerek yok konu ortada..

haydaravısyon

haydaravısyon

Üye
uzak duramıyorum diyor, iradeyi gösteremiyor demekki bunun içinde yardım alsın, olayı farklı bir boyuta taşımaya gerek yok konu ortada..
arakdaşımız olayı tamamen bir başka boyuta taşımalı bu arkadaş çok iyi ürün danışmanı olur diye düşünüyorum
nerde hangi ürünün yeni modeli çıkmış eksileri artıları nelerdir diyer ürünlerle kıyaslar bunu meslek bile edine bilir

SHS

SHS

Üye
Yaşın büyük olsa işte çalışıyor olurdun, patron kızdığı için dokunamazdın :ehe

• Beğen
Tepkiler: CeRRaNo JoZAeF

cloudcomp

Üye
    Konu Sahibi
üniversiteye gidiyoruz derste falanda ayrılamıyorum telefondan :/ işte çalıştım ama patron tanıdık çıktı rahattım :D

Psikologta ver hapı sal hastayı yapıyo herkese :D

-Emre

-Emre

Üye
Bence PC'de kodlama ve yazılım dillerini öğrenme üzerine çalışsan; en azından seni daha az çeker. Insanoğlunun ruhunda tembellik vardır nerde iş varsa ordan kaçar. Veya telefonu eline aldığında ilk neye baktığını ve sırayla neye baktığına dikkat et. Gerçekten onemsemiyorsan ve sana zarar verdiğini düşünüyorsan onu kullanmayı bırak.

cloudcomp

Üye
    Konu Sahibi
Bence PC'de kodlama ve yazılım dillerini öğrenme üzerine çalışsan; en azından seni daha az çeker. Insanoğlunun ruhunda tembellik vardır nerde iş varsa ordan kaçar. Veya telefonu eline aldığında ilk neye baktığını ve sırayla neye baktığına dikkat et. Gerçekten onemsemiyorsan ve sana zarar verdiğini düşünüyorsan onu kullanmayı bırak.

Kodlama zaten biliyorum işte o yüzden bilgisayarı bırakamıyordum :D

Evde net ve pc kapalı tableti sıfırladım sms net paketlerini minimum paketlerden yaptım yine aynı birde kotayı aştım mecbur tekrar paket yaptım :(

• Beğen
Tepkiler: -Emre
hikmet366

hikmet366

Üye
Aynısı bende var bea

• Beğen
Tepkiler: cloudcomp
BelaMonte

BelaMonte

Üye
Bu hastalıktan kurtulmak için öncelikle televizyon denilen şu iğrenç pilastik cam parçasından kurtulun :D öyle kotu bir şey ki sadece reklam olsa saatlerce insan izleyebiliyor. Televizyon yerine bilgisayar yeterli bence. Telefon bağımlılığından kurtulman içinse, çok düşük model bi telefon al, sadece arama ve mesaj yazabilen. Bi sure kullan, cidden hayatın değişir :D eski telefonun sana sanki 2060 ın teknolojisi gibi gelir :D ondan sonra kurtulursun yavaş yavaş .d

hikmet366

hikmet366

Üye
Televizyon yerine pc yi kullaniyorum

MaxipmaN

Üye
haftaya laptopu servise vercem iki hafta rahatım tv bakarım :ehe

cloudcomp

Üye
    Konu Sahibi
Bu hastalıktan kurtulmak için öncelikle televizyon denilen şu iğrenç pilastik cam parçasından kurtulun :D öyle kotu bir şey ki sadece reklam olsa saatlerce insan izleyebiliyor. Televizyon yerine bilgisayar yeterli bence. Telefon bağımlılığından kurtulman içinse, çok düşük model bi telefon al, sadece arama ve mesaj yazabilen. Bi sure kullan, cidden hayatın değişir :D eski telefonun sana sanki 2060 ın teknolojisi gibi gelir :D ondan sonra kurtulursun yavaş yavaş .d

Televizyon işini bilmrmde telefonu iphonedan 5800 a geçtim yine aynı hatta daha beter :D

Mesut Aktaş

Mesut Aktaş

Co-Admin
içinden gelmiyorsa yapacak birşey yok demektir..

Mesut Aktaş

Mesut Aktaş

Co-Admin
orasına sen karar ver.

Üst Alt