Yardım TDU2 düşük fps ve kasma sorunu

Sponsorlu Bağlantılar

Siycey

Siycey

Üye
    Konu Sahibi
TDU2 düşük fps ve kasma sorunu
Arkadaşlar ben pc hakkında kolay kolay yardım istemem şimdiye kadar donanımla ilgili her sorunu kendim çözdüm ama 2 gündür bu sorunu anlayamadım neyin nesidir darboğaz gibi bişey var pcde kesin ama ne yetmiyor soruna geçelim hemen
Dün TDU 2 yi yükledim frapla test ediyorum ama en düşüktede 16-17 fps en yüksektede 800x600 yaptım çözünürlüğü yok gine kasıyor gibi bi garip işlemci darboğaz yapıyor dicem kontrol ediyorum %65-70 arası yani ondada bi sıkıntı yok oyun korsan ondan olabilir mi acaba crysis 3 bundan kat kat iyi grafik konusunda onu bile 720p mediumda orta ayarda 24 fps de oynadım birde az önce dikkatimi çekti arka planda müzik açınca fps 4-5 oluyor ne garip iştir sizce sorun nerde ?
Pentium E6600 var 3ghz lik işlemci testlerinde bile 4 çekirdekli amd lere kafa tutuyor o kadar kötü değil
4 gb ddr3 ram var yeterli
HD5570 ilk çıkan gddr3 modellerden ramlar 1200 lere kadar vurduruluyor o.c. ile :D
şimdi sizde sıkıntı nerde korsan oldugundan ***** yaptım sizde ondan ötürü olabilir mi

Enpatsu Shakugan

Enpatsu Shakugan

Üye
bende korsan gta 4 vardı 5670le biraz kasıyordu sonra orjinal eflc yükledim gram kasma yok

Siycey

Siycey

Üye
    Konu Sahibi
Olabilir ama orjinal oyun almam yani pc için almam ps4 alınca şimdi boş yere pc oyununa yatirmayalim parayi bu sorunun çözümü illaki vardır ya

Enpatsu Shakugan

Enpatsu Shakugan

Üye
bende almam tabiki. Arkadaşdan almıştım :D

yusuf1998x

Üye
oyunda sıkıntı vardır büyük ihtimal. Veya arka planda çalışan ağır bir uygulama varmı ?

Siycey

Siycey

Üye
    Konu Sahibi
Yok Explorer i bile kapatıp denedim

emarat

emarat

Üye
***** dosyasını başka bir siteden indirip denermisin

Siycey

Siycey

Üye
    Konu Sahibi
Valla sonra oyun bozuluyor baştan yükle falan sağlam link varsa özelden at

exp_l0it

exp_l0it

Üye
ses grafiklerini kapatmayı denediniz mi? seslerde özel değişiklik ayarları işlemcide %10 luk alan kaplar ve ses grafik yalıtımı diye gözükür. kapat bir de öyle dene

Siycey

Siycey

Üye
    Konu Sahibi
Deneyeyim az sonra açarım birde bu ses mesela aimp açtım mı fps 4-5 e düşüyor yani işlemci mi yetmiyor oyuna birde çevre ayarlarını kıstım mı kasma hafif geçiyor ama sorun oyunda gibime geliyor grafikler cidden öyle zorlayacak kadar değil yani nfs rivals bile kasmıyor

exp_l0it

exp_l0it

Üye
ekran kartının sıcaklığınıda kontrol et fazla ısınırsa fps etkisi olur

Siycey

Siycey

Üye
    Konu Sahibi
Yok bea en fazla 60c oluyor bence fazla değil işlemci de öyle % 100 yükle 58c olmuştu

exp_l0it

exp_l0it

Üye
60 ekran kartı için yüksek değilmi? 50yi geçirmemeye çalışıyorum ben ekran gidiyo LoL çalışmıyo sonra

Siycey

Siycey

Üye
    Konu Sahibi

yusuf1998x

Üye
60 normal 70ten sonrası risktir

Siycey

Siycey

Üye
    Konu Sahibi
O.C. siz 50c yi geçmez ama öylede iyi olmuyor

exp_l0it

exp_l0it

Üye
o zmn bişe diyemicem...

Siycey

Siycey

Üye
    Konu Sahibi
Allah allah ne ki sorun yok mu harbi bilen birisi neyse ben yeni kürek deniyim en iyisi

Archonn

Archonn

Üye
Oyunu çok bilmiyorum ama genel bir performans sorunu olabilir. Daha sonra çıkan patch/update'lerle beraber performans artışı sağlanmış olabilir.
Ekran kartı sürücünüzün güncel olduğundan emin olduktan sonra oyunu oynayan kullanıcıların bulunduğu forumlara bir göz atın,belki aynı sorunla karşılaşan biri nasıl çözdüğünü anlatmıştır.

Son düzenleme:
Siycey

Siycey

Üye
    Konu Sahibi
Güncel o çok kişide var problem az önce update olduğunu öğrendim 1gb lik bi yükliyim baham düzelir inşallah

Üst Alt