Tablet Şarj Sorunu

Sponsorlu Bağlantılar

 • 8 Ekim 2013
 • 6150 Okunma
 • 8 Cevap

 1. 8 Ekim 2013 #1
  Sponsorlu Bağlantılar

  abletimde şöyle bir sorun var tabletimi şarj ettiğimde 3 saat sonra dolduğunda ışığı söndüğünde açtığım zaman tabletin şarj kısmı %97 gözüküyor sonra tekrar kapalı olarak şarj ettim 10 dakika sonra %100 oldu yine tableti kullanıp şarjı bitiresiye kadar şarj ettiğimde yine %97 e kadar şarj oldu Arkadaşlar sizce bu durum kalibrasyon ile ilgili olabilir mi yardımcı olursanız çok sevinirim
   


  Yazan: cablo

  Sponsorlu Bağlantılar
 2. 8 Ekim 2013 #2

  EroL

  EroL

  Tablet markası nedir
   
  cablo bunu beğendi.
 3. 8 Ekim 2013 #3

  cablo

  cablo
  Artes kardeşim yardım edersen sevinirim
   
 4. 8 Ekim 2013 #4

  EroL

  EroL
  Ama ağzından bilgileri cımbızla alıyoruz :D tabletin modeli nedir ? Artes marka tabletlerde genel olarak şarj problemi var. Kullanıcıların bu yönde yoğun şikayetleri var. Özellikle tam dolu görünen şarjın 20 dakika gibi kısa bir sürede tamamen boşalması gibi ciddi sorunlar.
   
 5. 8 Ekim 2013 #5

  cablo

  cablo
  Kusura bakma Kardeşim Artes i703 model tablet daha önce bu yönde servise gönderdim tamiri yapılıp şarj aleti değiştirilip bana gönderimini yapmıştılar daha sonra ben kullanmaya basladım önceleri sorun yoktu ama şimdi bazen 97 bazen 95 e kadar şarj ediyor ve ben bunun aslında kalibrasyon yaparsam düzeleceğine inanıyorum bu yönde bilgin varsa yardımcı olurmusun
   
 6. 8 Ekim 2013 #6

  EroL

  EroL
  Batarya kalibrasyonu konusunda derinlemesine bir bilgim yok. Anlattıklarından ve kullanıcı yorumlarından yola çıkarak bunun donanımsal bir sorun olduğunu iddia edebilirim.
   
 7. 8 Ekim 2013 #7

  cablo

  cablo
  Aslında pilin performansı kullanıma göre 3 saat gidiyor bundan gayet memnunum ama benim endişem bana servisten düzeltilmiş hali ile geldi ve ben bunu aynı sorunla bi daha gönderirsem sanırım yine aynı şekilde belli bi dönem sonra pilinde arıza olabilir sizce bu yazılımsal bir sorun olabilirmi çünkü şarjı 97 de alıp tekrar şarj ettiğimde %100 ibaresi oluyo bu yüzden sorun kalibre ile ilgili olabilir düşüncesine kapıldım
   
 8. 13 Ekim 2013 #8

  sbta

  sbta
  aynı sorun bendede var. bendeki şarj sorunu bataryayı prizden değilde bilgisayara bağlayıp şarj etmemden kaynaklanıyor. her zaman prizden şarj etmek lazım.
  ---
  şöyle bir bilgi var ama her tablette işe yarar mı bilmiyorum.Ben deneme fırsatı bulamadım açıkcası.
  Yani TABLETTE hiç denemedim.Samsung ve HTC telefonlarda işe yarıyormuş deniliyor ama ne derece doğru bilimem.Ayrıca batarya kalibrasyon programlarıda şarjı %100 doldurunca kalibre ediyor.Ama sorun zaten bataryanın %100 şarj olmaması nasıl kalibre olacaksa.

  Android Telefonunuzun Batarya Süresini İkiye Katlayacak Resmi İpucu


  Samsung, HTC gibi Android telefon kullanıcıları için HTC Temsilcisi tarafından ortaya çıkan resmi ipucu; telefonlarınızınbataryasından daha fazla verim almanızı sağlayarak,pil ömrünü ikiye katlıyor…

  · Telefonunuzuaçınve telefonunuzu8 saat veya daha uzun süreşarj edin (bu süre boyunca şarjdan çıkarmayın),


  · Ardından telefonunuzuşarjdan çıkarın ve kapatın. Telefon kapalıyken1 saat kadar telefonunuzu tekrar şarja takın,  · Sonrasında telefonunuzutekrar şarjdan çıkarın, telefonunuzuaçın ve 2 dakika bekleyip; telefonunuzukapatın ve tekrar 1 saat daha şarj edin.

  Yukarıdaki;HTCtarafından resmi olarak Android cihazlar için açıklanan ve kullanıcıların da onayladığıbatarya süresini artırmaipucunu; doğru bir şekilde yaptığınız taktirde telefonunuzun batarya ömrünü ikiye katlayabilirsiniz.
  ---
  yada batarya kalibrasyon programı indir . pilin 100 de 100 şarj etmeye çalış. sonrasında kalibrasyon belki yapabilirsin. ben batarya kalibrasyon programında denedim ama bir türlü başaramadım.
   
 9. 16 Ekim 2013 #9

  cablo

  cablo
  Paylaştığın bilgiler için teşekkür ederim Yazdıklarını deneyeceğim sonra durumu paylaşırım
   

Hızlı Cevapla

Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...
18/07/2019 - 11:53