Symbian'lı Telefon Sahipleri İçin Kötü Haber - Nokia & Microsoft Anlaşması (11.2.11:))

Sponsorlu Bağlantılar

ayasin

Üye
çok süper duruyor valla :) kasa olarakta gene çizilmez aliminyum olursa daha bi süper olur yeni telefonum belli oldu artık :P

emre_67_

Üye
Çok aceleci ve negatif yaklaşıyoruz olaylara.Daha neyin ne olduğu net değil,aceleci davranmamak lazım.Sakin olmak lazım.Nokia symbian 3 ü bi anda silmez kesinlikle.

suat1111

suat1111

Üye
adam dünyanın yatırımını yapıyor geliştirmek için neden kessin bir

apobaba1234

apobaba1234

Üye
n8 de başta böyle incecik çizilmişti hatırlatırım :D bide nokia bence ana platform olarak symbianı sürdürür adamlar belki 10-12 senedir symbiandan vazgeçmediler ve ıphone çıkana kadar en iyisi onlardı symbianı devam ettirir dioyorum

suat1111

suat1111

Üye
buyrun yeni vin7 li nokia lar

mangdaşire

mangdaşire

Üye
bana göre daha 3-4 sene hiçbirşey olmaz symbiana.n8 tarzı telefonlara windows gelebilir.hani nokia getirmese bile kullanıcılar getirebilir.bunun haricinde nokia symbianı bırakırsa batar.çünkü nokianın en çok satılan telefonları symbian.hani nokia bi android falan getirmedikçe symbiandan vazgeçerse yandı...

Uruloki

Uruloki

Üye
shadow arkadaşıma katılıyorum artık üç sistem yapıcak zaten nokia symbianı orta seviye telefonlarda kullanıcağını belirtmişti meego da üst seviye n serisine gelicek yapılan açıklma yine aynı ve bu açıklama daha önce yapılmıştı şimdi WP7 olayı ise iş telefonlarında kullanıcak ve neden nokia symbian vakfını kapatıp tüm hisselerini aldı zamanında yani bir kaç milyar dolara neden aldı ve bi anlaşma yaptı diye hemen silicek saçmalamyın ve güncelleme ile WP7 kullanıcaz demeyin ve bu cihazları 2011 ekiminden önce gelmesini beklemeyin

venusutarit

venusutarit

Üye
bana göre daha 3-4 sene hiçbirşey olmaz symbiana.n8 tarzı telefonlara windows gelebilir.hani nokia getirmese bile kullanıcılar getirebilir.bunun haricinde nokia symbianı bırakırsa batar.çünkü nokianın en çok satılan telefonları symbian.hani nokia bi android falan getirmedikçe symbiandan vazgeçerse yandı...
Ne var bu android de düştünüz peşine anlamadım android gelmedikçe android gelmedikçe ne artısı var androidin söylermisiniz S^3 e göre

suat1111

suat1111

Üye
Ne var bu android de düştünüz peşine anlamadım android gelmedikçe android gelmedikçe ne artısı var androidin söylermisiniz S^3 e göre

ben bi arkadasımın thc sini kullandım ondroid başka bişi ya kullanman lağzım

Yedek

Yedek

Üye
Bu haber üstüne n8 alayım mı şimdi ben kafam karıştı lütfen yardımcı olun

Shadow*

Shadow*

Üye
Arkadaşlar 200 milyondan fazla Symbian'lı telefonu varmış Nokia'nın dünyada az bir sayı değil ve hedeflerinde 150 milyon tane daha satmak varmış, 200 milyon insanın Symbian'ın bittiğini gördüğünü düşünsenize ? Sizce böyle birşey önümüzdeki 4-5 sene için mümkün mü ? Nokia böyle bir şeyi göze alabilir mi ? Tekrar söylüyorum arkadaşlar, Nokia 3 işletim sistemi kullanacak ki zaten resmi açıklamaları böyle Symbian, MeeGo ve Windows Mobile yani kimse çıkıpta "Symbian bitti.","N8 alanlar geçmiş olsun, yandı paralar!" gibi açıklamalarda bulunmasın bence, çok önyargılıyız çok :)

Mustafa1300

Mustafa1300

Üye
hayır symbian ı bırakmadı hala qt + symbian birleşeccek meego lu cihazlar çıkacak bu dediğin olay en az 2 yılı var bence ama symbian ı bırakmadı hala

android süper bir işletim sistemi uygulaması oyunu bol sonuçta açık kaynak kod herkes bişe yapabiliyor keşke android gelseydi

birde neden symbian kullananlara kötü haber die başlık atmışsın o kadar da kötü bir haber değil desteği keser diyorsan kolay deil o kadar bence

ayasin

Üye
tamam da MeeGo ve Windows Mobile dururken kim bizim n8 için oyun çıkaracak şuan tek olduğu halde ortada bişey yok

khytr89

khytr89

Üye
symbian artık tarih olmalı hatta geç bile kalındı. s60v5 bile gereksiz. dokunmatikte direk android e geçiş yapacaktı şimdiye ne iphone kalırdı ne de başka bir telefon.

apobaba1234

apobaba1234

Üye
hayır symbian ı bırakmadı hala qt + symbian birleşeccek meego lu cihazlar çıkacak bu dediğin olay en az 2 yılı var bence ama symbian ı bırakmadı hala

android süper bir işletim sistemi uygulaması oyunu bol sonuçta açık kaynak kod herkes bişe yapabiliyor keşke android gelseydi

birde neden symbian kullananlara kötü haber die başlık atmışsın o kadar da kötü bir haber değil desteği keser diyorsan kolay deil o kadar bence

symbian da açık kodlu diye biliyorum

Shadow*

Shadow*

Üye
symbian artık tarih olmalı hatta geç bile kalındı. s60v5 bile gereksiz. dokunmatikte direk android e geçiş yapacaktı şimdiye ne iphone kalırdı ne de başka bir telefon.

Dediklerinin bir kısmı doğru olabilir belki o da şöyledir ki, Nokia birşey yapacak olsaydı Symbian'la ilgili önceden yapmalıydı, Symbian'ı bırakmak gibi birşey için. Geç kalındı ve Symbin devam etti. Şimdi WP7 falan filan çıkacak bir anda milyonlarca kullanıcısı olan Symbian siliniemez Nokia tarafından bu göze alınamaz ki zaten adamlar 3 işletim sistemiyle devam edicek 3'ünüde geliştirmek 3'ünle de ilgilenmek ne kadar zor olabilir ki böyle büyük bir şirket için, önemli olan sadece istemeleri ki adamlar resmi açıklama yaptılar. O yüzden önyargılı davranıp Symbian bitti öldü tarih oldu gibi erken düşünceleri şimdi bir kenarı koyalım çünkü bunlar şu an için saçmalık :)

venusutarit

venusutarit

Üye
Dediklerinin bir kısmı doğru olabilir belki o da şöyledir ki, Nokia birşey yapacak olsaydı Symbian'la ilgili önceden yapmalıydı, Symbian'ı bırakmak gibi birşey için. Geç kalındı ve Symbin devam etti. Şimdi WP7 falan filan çıkacak bir anda milyonlarca kullanıcısı olan Symbian siliniemez Nokia tarafından bu göze alınamaz ki zaten adamlar 3 işletim sistemiyle devam edicek 3'ünüde geliştirmek 3'ünle de ilgilenmek ne kadar zor olabilir ki böyle büyük bir şirket için, önemli olan sadece istemeleri ki adamlar resmi açıklama yaptılar. O yüzden önyargılı davranıp Symbian bitti öldü tarih oldu gibi erken düşünceleri şimdi bir kenarı koyalım çünkü bunlar şu an için saçmalık :)
Arkadaşım eksik bir açıklama olduğunu düşünerek düzeltmek istedim Wp7 microsoftun bünyesinde Nokia sadece meego ve S^3 ile ilgilenecek
Sadece yeni olan durum Nokia cihazlarda Win göreceğiz hepsi bu zaten win kullanıyorduk tek fark Htc, Samsung, Lg vs bunlara artı olarak Nokia da olacak

Üst Alt