symbian Ve benim memnuniyetim ( nokia N8 )

Sponsorlu Bağlantılar

kcr

Üye
elimde android var diyeceksen 1 milyar küsürü feda edicen yoksa android android değil :D
c7 her ihtiyacımı karşılıyo , daha yeni 8mp çıkarıyo millet "elindekiyle mutlu olmayı biliceksin" ;)

Zaten övünülecek bir malzeme kalitesi bir de kamerası kaldı maalesef...

Makale_Helvetia

Makale_Helvetia

Üye
Kullanılabilirliği de önemli ben bir mesaj yazarken klavyede bile donanbir sistem Symbian Bu en iyi symbian cihazlarındada böyle Ama eski ve köklü bir symbian kullanıcısıydım elbette sevdiğim yönleride var ancak Gerçek bir sistem stabilitesi olsaydı gerçektende oyun&uygulama gerekli değil.

aynen öyle..durup dururken donup batarya-tak çıkar yaptırması kadar sinir bozucu birşey olamaz..android ve ios'da durum nasıl bilmiyorum ama eminim bu kadar donma-resetleme yoktur..

den1905

den1905

Üye
400tlye satılan (2.el) 3gs şuan bütün oyunları açıyor sen kalkmış 800tl diyorsun :D şuan wonder 650tlye satılıyor sıfırı çoğu oyunu açıyor ace2 , xperia U , xperia Sola bunlar 600-650tl arası sıfırları satılıyor ama hepsi oyunları açıyor.
3GS medet umabiliyorsan boşuna kendini yorma bence işe yaramaz. Yeni sattım ve çöplükten başka bir şey değil.

MrExpert

MrExpert

Üye
3GS medet umabiliyorsan boşuna kendini yorma bence işe yaramaz. Yeni sattım ve çöplükten başka bir şey değil.

Çöplükten Farksız Bir 3gs Kullanırsan tabi öyle olur ben diğer android cihazlara göre fiyat kıyaslaması yaptım Bende Vakti zamanında 3gs kullandım Hiçte çöplük değildi En azından Bir mesaj yazarken bile donmuyordu cihaz.

- - - Eklendi - - -

N8 de kullandım c6-01 ve nokia 700 asıl bu cihazlar yazılımsal olarak çöplük.

messevim

messevim

Üye
    Konu Sahibi

Çöplükten Farksız Bir 3gs Kullanırsan tabi öyle olur ben diğer android cihazlara göre fiyat kıyaslaması yaptım Bende Vakti zamanında 3gs kullandım Hiçte çöplük değildi En azından Bir mesaj yazarken bile donmuyordu cihaz.

- - - Eklendi - - -

N8 de kullandım c6-01 ve nokia 700 asıl bu cihazlar yazılımsal olarak çöplük.

ben şu anda n8 kullanıyorum neden klavye dönmüyor Bende ? Sende çöp gibi n8 kullanırsan tabii donar.

- - - Eklendi - - -

ee madem öyle değiştir bakalım avatarını

pc ye geçtiğim ilk fırsatta değiştireceğim:)

MrExpert

MrExpert

Üye
ben şu anda n8 kullanıyorum neden klavye dönmüyor Bende ? Sende çöp gibi n8 kullanırsan tabii donar.

"Dönmüyor" değil donuyor yani takılıyor Ayrıca ben 2.el çöplük bir n8 almadım ilk çıktığı zaman 1150tlye almıştım turkcelden.

aleranol

aleranol

Üye
Benim c7 cfwden sonra klavyede falan hiç donamamisti. Donmadi deil. Donamadi :D şeytan gibiydi. Bence nokialarin eksiği eski yapılı sistem olmasi.

Messevim sana okadar yazmıştım o açtığın konuda detaylı detaylı birde. Umarım düşünceni değiştirmişimdir :)

MaxipmaN

Üye
bende klavye falan donmuyo tarayıcı da donmuyo artık normal donma ise çok uzun zaman önce olduğundan hatırlamıyorum

messevim

messevim

Üye
    Konu Sahibi

"Dönmüyor" değil donuyor yani takılıyor Ayrıca ben 2.el çöplük bir n8 almadım ilk çıktığı zaman 1150tlye almıştım turkcelden.

T9 un azizliğine uğradm. Donmuyor demek istemiştim. Bilmiyorum ben telefonu ikinci el almama rağmen Ve hergün normal mesaj ile en az 200 mesaj atmama rağmen dondugunu görmedim diyebilirim.

- - - Eklendi - - -

Benim c7 cfwden sonra klavyede falan hiç donamamisti. Donmadi deil. Donamadi :D şeytan gibiydi. Bence nokialarin eksiği eski yapılı sistem olmasi.

Messevim sana okadar yazmıştım o açtığın konuda detaylı detaylı birde. Umarım düşünceni değiştirmişimdir :)

bir fikri değiştirmek atomu ayırmaktan daha zordur demiş ünlü bilim adamı :)

- - - Eklendi - - -

bende klavye falan donmuyo tarayıcı da donmuyo artık normal donma ise çok uzun zaman önce olduğundan hatırlamıyorum

aynen öyle.

H.TOGAN

H.TOGAN

Üye
Bir iki kelam da ben yazayım bu konuya ; 2002 de 7650 ile başladı symbian ile tanışmam 6 mb hafızası vardı ve ufakta olsa program yuklemeyi bu telefondan öğrendim . Sonra 6600 efsanesi ile symbian ı dahada sevdim , yıllar gecti ben symbiandan vazgecemedim . Tam 10 sene boyunca hep symbian kullandım ve hep paraya kıyıp en üst modellerini aldım. Symbian ve nokia maceram gecen sene sgs3 almam ile son buldu ; ama son Symbian lı cihazım olan n8 i satmaya kiyamadım , şu anda iki cihazida yerine göre kullanıyorum ve symbian ile android arasında çok fark olduğunu söyleyebilirim :oke: android bana symbian ın ilk yıllarındaki gibi heyecan veriyor. Ben n8 ilede çok film seyrederim ama çoğu filmi n8 de acamayip sinir hastası olurum ; s3 de bir film atacağım zaman acaba acacakmi diye düşünmem hangi formatta attıysam filmi hemen açtı hatta artık filmleri hd kalitesinde ve dts ses formatında izliyorum 8/9 gb lık filmler i rahatlıkla izleyebiliyorum. Buraya kadar yazdıklarım androidin medya oynatma gücünden bahsetmek istememdi. Geleyim usb otg olayına ; bir arkadaş android de yok yazmış ; yanlış yazmış mesela s3 de otg kablosunu alıp takarsınız ; geçtim 1/2 gb lık flash diskleri , 1trabayt lık hard disk bile baglayabilirsiniz :oke: en son olarakta telefonu televizyona hd olarak bağlama olayına değinmek istiyorum : n8 ile bu olayı sayısız defa yaptım ; ama her zaman şöyle bir problemim oldu takılmış olan hd kablo nun beni sınırladıgını farkettim ; nasılmı ? Mesela bir oyun u ele alalım (nfs shift) bu oyunu televizyon üzerinden oynadıgınızda hem televizyona yakın durdugunuzdan grafiklerin çok bozulduguna şahit oluyorsunuz hemde telefona takılı olan kablo sizi devamlı rahatsız ediyor. Bu işin aynısı s3 içinde geçerli ; yalnız s3 de şöyle bir alternatifiniz var : bir adet all share cast dongle alıyorsunuz ve kablo iskencesinden kurtulup salonunuzun istediğiniz köşesinden elinizde telefon hd ekranda ister oyun ister media isterseniz internet keyfi yaşıyorsunuz. Son olarak multitaskink konusuna değinmek istiyorum ; evet arkadaşlar android deki multitaskink symbiandaki multitaskink gibi değildir , çünkü android sisteminde tam bir multltaskink. yoktur! Bu sebebten symbian multitaskink konusunda androidi tokat manyağı yapar :ehe son dedim ama bir de batarya konusuna değinmek istiyorum ; arkadaşlar batarya olayı kişinin kullanımına bağlıdır ben mesela s3 u sadece konuşma ve mail için kullandım bir sefer deneme maksatlı , toplamda 2/5 gün şarj gitti ama normal kullanımda ki ağır kullanırım ben ; n8 ide akşamdan akşama sarja takıyorum kullandıgımda sgs3 de . Yani bana saçma geliyor bu kadar şarj gidiyor geyikleri . Telefonu sadece telefon amaçlı kullanırsınız 1 hafta bile dayanır şarj ama günümüzde bu cihazlar resmen pc lerin papucunu dama atacak nitelikte , bu şekilde kullanıldığında ise günde bir kere sarja takmak sizcede normal değilmi?

• Beğen
Tepkiler: kcr ve MrExpert
eftal

eftal

Üye
acıkcası nokia c7 telim vardı sattım samsung wonder aldım ıllallah ettım sarj dayanmıyo ayrıca oyun oynarken veya fazla uygulama acıldıgında kasmalar ve resetleme mevcuttu sebeke problemı yasıyordum tel fazla acık kaldıgında hareketle yapıyo kılıtlenıyodu daha sonra baktım olmuyo nokıa n8 aldım acıkcası nokıanın yerını tutmuyo kullanıcılar samsunga gecmesının yuzde seksen nedenı uygulamalar ben ayrıca samsung appsa gırdıgımde ıslerımı kolaylastıracak hıc bısey bulamadım telımde 4 tane uygulama vardı okey oyunu ısmını hatırlamadıgım dıger uc uygulama samsung appsta her onune gelen uygulama yapmıs kuru kalabalık var toplasan ıse yarayan uygulama nokıanın kı kadar yok nokı ıse yarayan uygulama yapıyo ve herkese uygulma patantı vermıyo bu yuzden nokıa uygulamalarıı az gıbı gorunsede ıslevsellıgı samsungtan daha fazla belkı sızınde dıkkatınızı cekmıstır

gonyalı

gonyalı

Üye
Nokıa n8 mi alıym
Yoksa nokıa c6-01 mi
C6 yı biliyorum yıllarca kullandım ve memnundum.
Ama n8 nasıldır onu bilmiyorum 2. Yedek bi telefon alacağım
Bi de nokıa n8 e 500 ₺ verilir mi bence verilmez ama yine de bi sorayım dedim (üstün performans kalite , ısınma sorunu var mı , şarjı da önemli)
Mesaj birleştirildi:

Özellikle oyun oynamak, oyun indirmek için oynayacağım.

Son düzenleme:
MAERKEK

MAERKEK

Moderator
Nokıa n8 mi alıym
Yoksa nokıa c6-01 mi
C6 yı biliyorum yıllarca kullandım ve memnundum.
Ama n8 nasıldır onu bilmiyorum 2. Yedek bi telefon alacağım
Bi de nokıa n8 e 500 ₺ verilir mi bence verilmez ama yine de bi sorayım dedim (üstün performans kalite , ısınma sorunu var mı , şarjı da önemli)
Mesaj birleştirildi:

Özellikle oyun oynamak, oyun indirmek için oynayacağım.
Nokia n8 alınmaz arkadaş. Bazılarının işlemcisi dandik yetmiyor. Telefon açılmıyor bile. E7-00 al daha iyi ekranı işlemcisi baya iyidir N8'e göre

Symbian'ın en hızlısı 808 pureview . Bulabilirsen ve ucuza denk getirirsen al. 603 falan boşver Fp2 bak.

• Beğen
Tepkiler: gonyalı
gonyalı

gonyalı

Üye
Nokia n8 alınmaz arkadaş. Bazılarının işlemcisi dandik yetmiyor. Telefon açılmıyor bile. E7-00 al daha iyi ekranı işlemcisi baya iyidir N8'e göre

Symbian'ın en hızlısı 808 pureview . Bulabilirsen ve ucuza denk getirirsen al. 603 falan boşver Fp2 bak.
808 pureview bulamadım nokıa n9 da favorim ama o da yok. Heralde yine c6 yı alıcam hem fiyatı da uygun telefonu alacağım kişiyle yüzyüze görüşebilme imkanım var bakarım telefona ne kadar nasıl kullanıldığını anlarım zamanında çok hor kullanmıştım :) sürümüne de bakarım. İlerde denk gelirse n9 alırım. O telefon da güzeldi. Oyun da vardı. Hatta o N9 u babam almıştı fakat ses de sorun vardı araba hız oyunuydu telefonu yatay döndürerek oynayabiliyordum sadece 1 gün kullanmıştık sonra gidip değiştirmişti. Eve giren son nokıa telefondu.

• Şaşırdım
Tepkiler: MAERKEK ve Coolwhisper
hasan3472ty

hasan3472ty

Üye
Symbian da internet ve YouTube olayı bitti mi tamamen. BlackBerry firmayı kapattı serverler kapandı cihazları çöp ettiler format sonrası cihazlar açılmıyor kurulumda kalıyor. Symbian bu yönden biraz daha iyidir.

• Kahkaha
  • Beğen
Tepkiler: MAERKEK ve gonyalı
MAERKEK

MAERKEK

Moderator
Symbian da internet ve YouTube olayı bitti mi tamamen. BlackBerry firmayı kapattı serverler kapandı cihazları çöp ettiler format sonrası cihazlar açılmıyor kurulumda kalıyor. Symbian bu yönden biraz daha iyidir.
Bitmedi. Ruslar youtube uygulaması yaptı. Opera halen aktif.

• Beğen
  • Şaşırdım
Tepkiler: hasan3472ty ve gonyalı
gonyalı

gonyalı

Üye
Bi tane c6 01 buldum
Satıcının dediğine göre
3 yıl kullanılmış ekranda ufak tefek çizikler varmış , hiçbir sorunu yokmuş. Ve sadece 200 ₺ diğer telefonlar tuşlu modeller ve fiyatı daha pahalı bunda bi yamukluk yoktur inş.

Bi önceki telefon alışımda
(sony xperıa miro st23i) 250 kağıt ya da 200 ₺ ödemiştim sim kart yeri arızalı idi " telefonun resmen içine de dışına da ... o halde gelmişti.
Şimdi kenarda duruyor. Satsam satılmaz bi halde geri de iade edememiştim aradan rahat 1-1.5 yıl geçti.

gonyalı

gonyalı

Üye
Nihayet bugün elime geçti telefonum symbianım ❤️ kargo ücreti ile toplam 225 ₺ ye almıştım. İlk izlenimlerim: Ekranda hafif bi çizik var bellim belirsiz dikkatle bakmayınca görünmüyor. Kasa iyi durumda, batarya 0 yanında geldi Original yazıyor hakkat 0 yani taktım, açtım.Telefonu kullanan kişi (ilk sahibi) 3 yıl kullanmış, temiz kullanmış. Ms.ofis uygulamaları, youtube yüklüydü, Galeri de normal nokıanın kendinde olan resimleri duruyordu. Telefon da önyüklü olan hiçbir uygulama silinmemiş, hatta hiç sıfırlama yapılmamış gibi duruyo. Wifi çekiyo ama web den çıktığında otomatik olarak wifi kapanıyor tekrar şifre istiyor mobil veri de bu sıkıntı yok. Sim kart yeri de iyi durumda hattımı da tanıdı. Hiç kullanmayacağım uygulamaları belirleyip sildim. Cnn int. youtube gibi uygulamaları sildim. Telefon son sürüm Symbian Belle refresh

Son düzenleme:
  • Beğen
  • Sevdim
Tepkiler: MAERKEK ve Fatih BaKeR
DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Kanka Halen Daha Memnun Musun :D

• Kahkaha
Tepkiler: PALA.
MAERKEK

MAERKEK

Moderator
Nihayet bugün elime geçti telefonum symbianım ❤️ kargo ücreti ile toplam 225 ₺ ye almıştım. İlk izlenimlerim: Ekranda hafif bi çizik var bellim belirsiz dikkatle bakmayınca görünmüyor. Kasa iyi durumda, batarya 0 yanında geldi Original yazıyor hakkat 0 yani taktım, açtım.Telefonu kullanan kişi (ilk sahibi) 3 yıl kullanmış, temiz kullanmış. Ms.ofis uygulamaları, youtube yüklüydü, Galeri de normal nokıanın kendinde olan resimleri duruyordu. Telefon da önyüklü olan hiçbir uygulama silinmemiş, hatta hiç sıfırlama yapılmamış gibi duruyo. Wifi çekiyo ama web den çıktığında otomatik olarak wifi kapanıyor tekrar şifre istiyor mobil veri de bu sıkıntı yok. Sim kart yeri de iyi durumda hattımı da tanıdı. Hiç kullanmayacağım uygulamaları belirleyip sildim. Cnn int. youtube gibi uygulamaları sildim. Telefon son sürüm Symbian Belle refresh
Wifi sorunu çözümü var Konu olarak bak istersen hayırlı olsun

• Beğen
Tepkiler: gonyalı

Üst Alt