symbian Ve benim memnuniyetim ( nokia N8 )

Sponsorlu Bağlantılar

erolustun

Üye
Androitte otg kablosu takılamıyor !

Bizdekilerin giriş yeri dikdörtgen onların giriş yeri hafif eğimli :)

Ayrıca galaxy ace bırak aphalt 6 yı hill climp te müzik çalar açııkken hafif kasma yapıyor ayrıca fiyatı 520tl falan diye biliyorum

Şahsen 603 ümden gayet memnunum :)

ppsspp emülatörde 1.800mb büyüklüğünde ki oyundan 25 fps alıyorum bunu 500tl lik androit telefonla açamazsınız

- - - Eklendi - - -

Ayrıca asphalt 6 vb. Oyunlar symbianda 8.5mb ram yiyiyor :)

500tl lik androit telefonda açsan kafadan 45-60mb arası yer :d:

256 mb ram'li N8'in Asphalt 6'yi calistirmasi basli basina olay bence. Telefonu cep bilgisayari olarak degil de telefon ve multimedya ozellikleri icin kullanan birinin Symbian isletim sistemini yetersiz bulmasi mumkun degil zaten. Android, Google tarafindan pazarlamasi son derece basarili yapilmis bir sistem ama mobil bir isletim sisteminin herseyden once kullaniciya mobilite saglamasi lazim. Uygulamalar fazla ram yiyor. Her cikan modelde ekranin cozunurlugu ve islemci mimarisi, islemcideki cekirdek sayisi artiyor. Dolayisiyla donanimin ihtiyac duydugu guc tuketimi de her cikan yeni modelde artiyor. Bence Android telefonlar icin bu cok ciddi bir kisir dongu haline geldi. Donanim gelistiriliyor ama batarya teknolojileri bir islemci kadar hizli gelistirilemiyor ki Android isletim sistemli telefon kullanan vatandas yatmadan telefonu aksamdan sarj etmeye basliyor. Esasen mobilite sunan isletim sistemi Symbian. Bunu herkes biliyor. Kimse inkar edemez. Cunku ben telefonumu 2,5 gunde bir sarj ediyoruum. Ustelik normal olarak kullandigim halde. Tek eksik uygulama meselesi. Bu problemi Nokia nasil asamadi anlamak mumkun degil. Uygulama derken de oyunlardan bahsetmiyorum. Telefonla oyun oynamanin olmazsa olmaz bir sart oldugunu dusunmuyorum. Oyle olsa oyunu 3,5" veya 4" ekranda oynamak yerine gider tablet alirim. Uygulamadan kastim Is Bankasi, Garanti, kaliteli ve benzersiz sosyal ag yazilimlari vs. Hepsini gectim kaliteli bir internet tarayicisi yapmak bu kadar mi zor? Android'i Android yapan biraz da Nokia'nin bu tur sacmaliklaridir. Yoksa 5800'dan sonra alinan mesafe gecen zamana gore bu olmamaliydi. Elalem aldi basini gitti. Nokia seyretti. Umarim seyretmeye devam etmez.

sevimhakan

Üye
messevim
kardeşim
Yapma kardeşim yapma. Senin bu mesajı 2 sene önce yollaman lazımdı. Artık 2014'teyiz.. Evett haklısın symbian çok güzel olabilir. Ama diğerlerine baktığın zaman beş kuruş etmez.. Nokia 7610 kullanıyordum o zaman nokia çok güzeldi üstüne telefon yoktu ama artık devir REKABET devri .. İphone, Sony,Htc... kullananan veya tanıyan biri nokiayı(lumia hariç tabi) kullanamaz çok çabuk sıkılır çünkü kendimden biliyorum. Şu anda nokia 500 kullanıyorum hiç araştırmadan aldım aldığıma bin pişmanım sadece müzik dinleyebiliyorum fotoğraf çekebiliyorum o kadar bundan başka hiçbir işe yaramıyor..Symbianı kendime sevdirmeye çalıştım ama olmadıııı çok ilkel bir yazılım diğerlerine göre tabii... İnternete takılayım desem hayal kırıklığı çünkü tarayıcı yok, video izliyeyim desem nafile, hele hele oyundan hiç bahsetme bugünkü oyunları 6 sene önce 7610 ile oynayabilirdim.. Xperiya, Htc ve son olarak Bir hafta önce iphone 4s ile bi kaç gün takıldım. Bence telefonlar dört dörtlük özellikle iphonede takılma hiç yok ya telefondan GTA oynuyordum Düşünsene GTAAA :) GTA'yı Symbian'da mı oyunayacaksın :)))) Ama şunu da söylim bi nokia sevdalısı olarak iphonu sonyyii hiç beğenmedim çünkü nokia daha ağır basıyor. Lumia kısmet olmadı ama çok umutluyum inşallah en kısa zamanda bi lumia sahibi olurum :) veeeeeee Demek istediğim THE SYMBİAN BİG BANG DEAD.... SYMBİAN ÇÖPEEE... ARTIK KABULLENELİMMMM

- - - Eklendi - - -

256 mb ram'li N8'in Asphalt 6'yi calistirmasi basli basina olay bence. Telefonu cep bilgisayari olarak degil de telefon ve multimedya ozellikleri icin kullanan birinin Symbian isletim sistemini yetersiz bulmasi mumkun degil zaten. Android, Google tarafindan pazarlamasi son derece basarili yapilmis bir sistem ama mobil bir isletim sisteminin herseyden once kullaniciya mobilite saglamasi lazim. Uygulamalar fazla ram yiyor. Her cikan modelde ekranin cozunurlugu ve islemci mimarisi, islemcideki cekirdek sayisi artiyor. Dolayisiyla donanimin ihtiyac duydugu guc tuketimi de her cikan yeni modelde artiyor. Bence Android telefonlar icin bu cok ciddi bir kisir dongu haline geldi. Donanim gelistiriliyor ama batarya teknolojileri bir islemci kadar hizli gelistirilemiyor ki Android isletim sistemli telefon kullanan vatandas yatmadan telefonu aksamdan sarj etmeye basliyor. Esasen mobilite sunan isletim sistemi Symbian. Bunu herkes biliyor. Kimse inkar edemez. Cunku ben telefonumu 2,5 gunde bir sarj ediyoruum. Ustelik normal olarak kullandigim halde. Tek eksik uygulama meselesi. Bu problemi Nokia nasil asamadi anlamak mumkun degil. Uygulama derken de oyunlardan bahsetmiyorum. Telefonla oyun oynamanin olmazsa olmaz bir sart oldugunu dusunmuyorum. Oyle olsa oyunu 3,5" veya 4" ekranda oynamak yerine gider tablet alirim. Uygulamadan kastim Is Bankasi, Garanti, kaliteli ve benzersiz sosyal ag yazilimlari vs. Hepsini gectim kaliteli bir internet tarayicisi yapmak bu kadar mi zor? Android'i Android yapan biraz da Nokia'nin bu tur sacmaliklaridir. Yoksa 5800'dan sonra alinan mesafe gecen zamana gore bu olmamaliydi. Elalem aldi basini gitti. Nokia seyretti. Umarim seyretmeye devam etmez.
Dediklerine harfiyen katılıyoum....NOKİA MAĞDURLARII :(

Invoke

Invoke

Üye
Adreno 205 takır takır açıyor asphalt 7, most wanted, modern combat 3 modern combat 4 nova 3 daha çok sayarım.
Adreno 200de bu kadar açamasa da açar ki bahsettiğimiz asphalt 6 her türlü açar.
----
Androidlere otg takılmıyor diye kim demiş? Bknz: Xperia Z

kartal076

kartal076

Üye
Bende 603ümden cok memnunum :) tek eksigi flası olsaymıs süperdi ;)

coolasker54

coolasker54

Üye
Her zaman söylerim Android pişmanlıktır diye :D

kcr

Üye
N8'i aldığımdan bu yana aşağı yukarı 1 yıl geçti. Saysan yüklü uygulama 100'ü geçmez. S3 mini ile tanışalı ise 1 ay olmuştur; 200'ü geçti. Uygulama eksiği demeyin; aradaki fark koca bir uçurum kadar. Kullansanız anlarsınız. Batarya mı? Verdiklerinin yanında günde bir kere karnını doyurmuşum, çok mu?:)

dejavu178

dejavu178

Üye
1 gün android kullandım ama alışamadım, bende symbiandan memnunum

den1905

den1905

Üye
N8 iade edip iphone almıştım geçtiğimiz günlerde tekrar N8 aldın bu kadar çöplük gereksiz bir telefon görmedim iphone kullanıcıları kızmasın :) Telefon dediğin ihtiyacına cevap verecek. Bu telefondaki kamera kalitesini farklı telefonlarda bulamadım. Ben telefonu uygulama için değil ihtiyaçlarıma cevap verdiği için kullanıyorum. Oyun oynamak için pili gösteren uygulaması olup olmaması pekde önemli değil. Projeksyona hdmı ile bağlayıp rahat rahat film izleyebiliyorsam, klavye-Mouse takarak kullanabiliyorsam benim için yeterlidir. Her yere düştüğünde aklım kalmıyorsa sıkıntı yok :)

• Beğen
Tepkiler: coolasker54
mustafasen

mustafasen

Üye

yoyofurkan

Üye
android zaten gerçek işletim sistemi bile değil ama mecbur bunu kullaniyoruz

messevim

messevim

Üye
    Konu Sahibi
N8 iade edip iphone almıştım geçtiğimiz günlerde tekrar N8 aldın bu kadar çöplük gereksiz bir telefon görmedim iphone kullanıcıları kızmasın :) Telefon dediğin ihtiyacına cevap verecek. Bu telefondaki kamera kalitesini farklı telefonlarda bulamadım. Ben telefonu uygulama için değil ihtiyaçlarıma cevap verdiği için kullanıyorum. Oyun oynamak için pili gösteren uygulaması olup olmaması pekde önemli değil. Projeksyona hdmı ile bağlayıp rahat rahat film izleyebiliyorsam, klavye-Mouse takarak kullanabiliyorsam benim için yeterlidir. Her yere düştüğünde aklım kalmıyorsa sıkıntı yok :)

aynen öyle. Ihtiyaçlara cevap veriyorsa sorun Yok demektir. Kimi ne android yetiyor kimine symbian. Ama telefon dediğin sadece oyun oynamak değil. Zaten telefonun asıl amacı oyun olsaydı 4 inç lik ekranlar neye yeterdi ki. Ben oyunumu leptap ta oynar müziğimi fotoğraf çekmeyi klavye Ve mausetakıp rahat mesaj yazmayı n8 de yaparım.

- - - Eklendi - - -

android zaten gerçek işletim sistemi bile değil ama mecbur bunu kullaniyoruz

buyrun bizim aile ye o zaman:)

- - - Eklendi - - -

Bende 603ümden cok memnunum :) tek eksigi flası olsaymıs süperdi ;)

aynen. Iki eksiği var bence. 1 ön kamerası 2 flash siz kamerası. Onlar olsaydı 603 alacaktım zaten.

- - - Eklendi - - -

N8'i aldığımdan bu yana aşağı yukarı 1 yıl geçti. Saysan yüklü uygulama 100'ü geçmez. S3 mini ile tanışalı ise 1 ay olmuştur; 200'ü geçti. Uygulama eksiği demeyin; aradaki fark koca bir uçurum kadar. Kullansanız anlarsınız. Batarya mı? Verdiklerinin yanında günde bir kere karnını doyurmuşum, çok mu?:)

eğer memnunsanz telefonunuz dan sorun Yok. Android in hafıza sorunu olmasa daha da güzel olacak ama 200 uygulamayı tek seferde yükleyebılecğnzı zannetmiyorum. Öyle olsa bile boyutları küçültür programların. Küçük programın işlevi de küçük olur tabii.

MrExpert

MrExpert

Üye
400tlye satılan (2.el) 3gs şuan bütün oyunları açıyor sen kalkmış 800tl diyorsun :D şuan wonder 650tlye satılıyor sıfırı çoğu oyunu açıyor ace2 , xperia U , xperia Sola bunlar 600-650tl arası sıfırları satılıyor ama hepsi oyunları açıyor.

carbon_o7

carbon_o7

Üye
elimde android var diyeceksen 1 milyar küsürü feda edicen yoksa android android değil :D
c7 her ihtiyacımı karşılıyo , daha yeni 8mp çıkarıyo millet "elindekiyle mutlu olmayı biliceksin" ;)

sinanadsoy

Üye
aga kim ne derse desin bakın ben aynı anda internetten indirme yaparken müzik açıp oyuna giriyorum telefon banamısın demiyor ayrıca eğer nokia wp üretmeseydi sadece symbiana destek çıksaydı en çok tercih edilen telefon nokia olurdu millet androidi bırakırdı ama naparsın destek çıkmıyor

Mad EagLe

Mad EagLe

Üye
ee madem öyle değiştir bakalım avatarını

Beşiktaşlı24

Beşiktaşlı24

Üye
aslina bakarsaniz symbian oyun haric her ise yariyor nokianin sym.iandan vaz gecmesi androidi bu hale getirdi zaten nokianin suan symbiandan destegini kesmedigini djsunsenize herhalde android oldugu yerde sayardi ama nokia kendi kendini bitiriyor

Hıqh_VoLTaqe27

Hıqh_VoLTaqe27

Üye
ah nokıa ah ne yaptın sen :D

MrExpert

MrExpert

Üye
Kullanılabilirliği de önemli ben bir mesaj yazarken klavyede bile donanbir sistem Symbian Bu en iyi symbian cihazlarındada böyle Ama eski ve köklü bir symbian kullanıcısıydım elbette sevdiğim yönleride var ancak Gerçek bir sistem stabilitesi olsaydı gerçektende oyun&uygulama gerekli değil.

Üst Alt