Symbian telefonlarda online radyo dinleyebilirsiniz

Sponsorlu Bağlantılar

HolyAngelic

HolyAngelic

Üye
    Konu Sahibi
Symbian telefonlarda online radyo dinleyebilirsiniz
Herkese Merhaba
Bildiğiniz üzere symbian telefonlarda destek yıllar önce bitti. Yine de kullanan kişiler var. Ben de eski telefonumu kullanmak en azından özelliklerinden hala yararlanmaya çalışmaktayım.
Bu konuda da nasıl online radyo dinleyebileceğinizi anlatıcam.
Yapmanız gereken şey çok basit

1. Öncelikle lcg jukebox programını indiriyoruz. (S60v5 Signed)

2. Bir not defteri açın ve içine bu kodları yazın
İçeriği görebilmek için Giriş yap veya üye ol.

Not: Yukarıda kendi kullandığım bazı kanllardan örnek verdim. Buraya internetten radyo linklerini ekleyeceksiniz. Kaç kanal ekleyecekseniz ona göre File6 - File7 yazarak ve aynı şekilde title6-7... kısaca sıralamaya göre ekleyeceksiniz. Geriye kalan şeyler aynı. http yazan yere radyo linkini ekleyeceksiniz. Daha sonra dosyayı farklı kaydet yaparak ismini dilediğiniz gibi yazın ancak uzantıyı *pls olarak kaydedin
Örnk: Radyo.pls
Yapamayanlar benim dosyamı kaydedip not defteri ile açıp düzenleyebilir.

3. Ardından dosyayı bir data kablosu ile telefon ya da kart hafızasına atın.

4. Lcg Jukebox programını açın ardından Menu - Playlist - Open yapın ve dosyayı nereye attıysanız oradan seçin. Telefon bağlantı sorarsa wifi ya da telefon bağlantısını kullanın.

Tadaaaa. Artık bir online radyonuz var :) Ortadan listeye tıklayıp radyo kanalları arasında geçiş yapabilirsiniz.

Not radyo linkleri nasıl bulurum diyenler olacaktır.
Siteye giriş yapın istediğiniz radyoyu dinlemek için aratıp bulun ve dinlemeye başlayın. Radyo çalarken sayfaya sağ tıklayıp "sayfa kaynağını görüntüle" deyin. Ardından ctrl+f tuşuna basıp arama kutusunu açın ve "streamType" aratın. Bu kelimeden önceki radyonun adresidir. Bunu pls dosyamıza yapıştırırsak radyomuz eklenmiş olur. Bu yöntemle onlarca radyo ekleyebilirsiniz.

Ayrıca bu dosya pc üstünde winamp gibi programlarla da çalışır kısaca kendinize özel radyo listesi hazırlarsınız.

Bol şans :)

• Beğen
Tepkiler: PALA.

ömer talat katı

ömer talat katı

Moderator
Herkese Merhaba
Bildiğiniz üzere symbian telefonlarda destek yıllar önce bitti. Yine de kullanan kişiler var. Ben de eski telefonumu kullanmak en azından özelliklerinden hala yararlanmaya çalışmaktayım.
Bu konuda da nasıl online radyo dinleyebileceğinizi anlatıcam.
Yapmanız gereken şey çok basit

1. Öncelikle lcg jukebox programını indiriyoruz. (S60v5 Signed)

2. Bir not defteri açın ve içine bu kodları yazın

Not: Yukarıda kendi kullandığım bazı kanllardan örnek verdim. Buraya internetten radyo linklerini ekleyeceksiniz. Kaç kanal ekleyecekseniz ona göre File6 - File7 yazarak ve aynı şekilde title6-7... kısaca sıralamaya göre ekleyeceksiniz. Geriye kalan şeyler aynı. http yazan yere radyo linkini ekleyeceksiniz. Daha sonra dosyayı farklı kaydet yaparak ismini dilediğiniz gibi yazın ancak uzantıyı *pls olarak kaydedin
Örnk: Radyo.pls
Yapamayanlar benim dosyamı kaydedip not defteri ile açıp düzenleyebilir.

3. Ardından dosyayı bir data kablosu ile telefon ya da kart hafızasına atın.

4. Lcg Jukebox programını açın ardından Menu - Playlist - Open yapın ve dosyayı nereye attıysanız oradan seçin. Telefon bağlantı sorarsa wifi ya da telefon bağlantısını kullanın.

Tadaaaa. Artık bir online radyonuz var :) Ortadan listeye tıklayıp radyo kanalları arasında geçiş yapabilirsiniz.

Not radyo linkleri nasıl bulurum diyenler olacaktır.
Siteye giriş yapın istediğiniz radyoyu dinlemek için aratıp bulun ve dinlemeye başlayın. Radyo çalarken sayfaya sağ tıklayıp "sayfa kaynağını görüntüle" deyin. Ardından ctrl+f tuşuna basıp arama kutusunu açın ve "streamType" aratın. Bu kelimeden önceki radyonun adresidir. Bunu pls dosyamıza yapıştırırsak radyomuz eklenmiş olur. Bu yöntemle onlarca radyo ekleyebilirsiniz.

Ayrıca bu dosya pc üstünde winamp gibi programlarla da çalışır kısaca kendinize özel radyo listesi hazırlarsınız.

Bol şans :)

Programın içinden de bu radyo ekleme yapılıyor sanırsam. Teşekkürler.

HolyAngelic

HolyAngelic

Üye
    Konu Sahibi
Shoutcast var ancak çalışmıyor diye biliyorum. Bu yöntemler kendimiz istediğimiz radyoları yerli-yabancı farketmeden ekleyebiliriz. Türkiyedeki radyolarda aynı şekilde adresi eklenerek bu listeye eklenebilir.

• Beğen
Tepkiler: PALA.
PALA.

PALA.

Üye
Teşekkürler.
Radyo turkuaz felan çekiyor mu s^3

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK
HolyAngelic

HolyAngelic

Üye
    Konu Sahibi
Bu siteden de radyo linklerini bulabilirsiniz.
Mp3, aac, m3u8, m3u gibi uzantıları olabilir ya da hiç olmayabilir. Web olanlar sayfaya yönlendirir. Önemli olan burda sadece yayın adresini bulmak. Hatta size kolay bir yöntem daha söyleyim. Pc de bulunan IDM ile web radyosunu açtığınızda sayfa üstünde idm işareti çıktığında indirme butonuna basın ve idm nin gelen ekranındaki adresi kopyalayın bu yayın adresidir.

• Beğen
zaferusta

zaferusta

Üye
Dostum süpersin eski telefonum şenlendi sayende bayadır arıyordum bu yöntemi bide şu WhatsApp a çare bulsalar onAy kodu gelmiyor symbian a ondada

• Beğen
KomiserMemoli_12

KomiserMemoli_12

Üye
Symbianlarda yerleşik radyo var bildiğim kadarı ile. Ben N8 ile kulaklık takarak radyoyu kullanıyordum. Yine de uğraşmışsın o kadar teşekkürler.

HolyAngelic

HolyAngelic

Üye
    Konu Sahibi
Yerleşik radyo var symbian telefonlarda ama online için mutlaka bu şekilde bir yöntem illa ki gerekiyor

Üst Alt