Symbian Sertifika Sorununa Çözüm | s60v3 Hack

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
sanal hacker

sanal hacker

Üye
    Konu Sahibi
Symbian Sertifika Sorununa Çözüm | s60v3 Hack
Symbian Sertifika Sorununa Çözüm

Evet arkadaşlar özelikle s60v3 ve s60v5 işletim sitemine sahip arkadaşların muzdarip olduğu bir konudur sertifika sorunu.Bu konu hakkında bir çok yöntem mevcuttur.Bunlardan birini aşağıda sizinle paylaştım.Eğer daha basit veya kolay bir yöntem bulursam onu da paylaşırım.
Yapacağımız işlemlerden kısaca bahsetmek istiyorum;önce kendimize bir tane sertifika alıyoruz.Aldığımız bu sertifikayı bir bilgisayar programı ile kullanıp uygulamalarımızı sertifikalı hale getiriyoruz.

Opda� dan sertifika alabilmek için üç aşamalı işlem yapmak gerekiyor.
1-Opda sitesine üye olmak
2-Sertifika almak için başvuru yapmak
3-Sertifikayı indirmek

Ayrıca sertifikayı aldıktan sonra sertifikayı nasıl kullanacağınız anlatılmıştır.

4-Sertifikayı aldım ama nasıl kullanacağım?

Genel Uyarı: Sertifika almak için imei numaranızı OPDA sitesine vermeniz gerekiyor. Normalde imei numarasını hiç bir yere vermemek gerekiyor. İmei numarasının klonlanma ihtimali var. Ama yüzbinlerce kişi bu siteye imei numarasını veriyor. Herhangi bir problem olduğunu duymadım. Seçim size kalmış.

Sertifikanın nedir? Sertifika, biri cer diğeri olmak üzere iki dosyadan oluşur.
Symbian programlar signed ve unsigned olmak üzere iki çeşit. Signed olanları telefona doğrudan kurabiliyoruz ama unsigned olanları kuramıyoruz. Unsigned programları sertifika ile signed hale getiriyoruz ondan sonra telefona kuruyoruz.
Herhangi bir problemle karşılaşmamak için işlemleri sırası ile ve kesintisiz bir şekilde yapmaya çalışın.

1-OPDA SİTESİNE ÜYE OLMAK

1-
sitesine girin. Siteyi İngilizce dili ile kullanabilmek için; açılacak olan sayfanın sağ üst tarafındaki okla gösterilen İngiltere bayrağına tıklayın.

2- Sayfanın sağ üst tarafında okla gösterilen ''Register'' yazısına tıklayın.

3- Karşınıza aşağıdaki sayfa gelecek. Resime bakarak gerekli yerleri doldurun.
Artık OPDA sitesine üye oldunuz. Şifre ve kullanıcı adınızı unutmamak için bir yere not edin.

2-SERTİFİKA ALMAK İÇİN BAŞVURU YAPMAK

1-
sitesine girin. Karşınıza aşağıdaki sayfa gelecek. Sayfanın sağ üst tarafında okla gösterilen ''Login'' yazısına tıklayın. (Eğer okla gösterilen yerde ''Login'' değil de ''Logout'' yazısı varsa ''Logout'' a tıklayın ve biraz bekleyin. Şimdi ''Login'' yazısı görünecektir).

2- Açılan sayfada üstteki boşluğa kullanıcı adınızı, alttaki boşluğa şifrenizi girin ve hemen alttaki ''Login'' butonuna tıklayın.

3- Açılan sayfada sağ üst tarafta iki tane portakal renkli buton var. Soldaki portakal renkli butona basın.

4- İlk boşluğa telefon modelini yazın (N78, N79 gibi).
İkinci boşluğa telefonunuzun imei numarasını yazın. (İmei numarasını, telefon bekleme ekranındayken *#06# i tuşlayarak öğrenebilirsiniz).
Üçüncü boşluğa tekrar telefonunuzun imei numarasını yazın.
Dördüncü boşluğa kafanıza göre içinde Türkçe karakter bulunmayan bir kelime yazın (örnek; ngage, N95, N73,Heza, Cshtr gibi).
Sayfanın altındaki ''Submit application'' butonuna tıklayın.
Kutucuklara yazmış olduğunuz tüm bilgileri bir yere not edin. Sertifika indirileceği zaman o bilgilerin doğrulanması istenebilir.
Sertifika başvurusunu yapmış oldunuz böylece. Artık sertifikanızın çıkmasını bekleyeceksiniz. Sertifika genellikle başvuru yaptıktan bir gün sonra çıkıyor. Bazen bir günü bulmuyor. Nadiren de olsa bir günden fazla olabiliyor. Tamamen OPDA' nın çalışmasına bağlı.

3-SERTİFİKAYI İNDİRMEK

1- Sertifikayı indirmek için aşağıdaki linke girin.

Linke girdiğinizde eğer karşınıza aşağıdaki sayfa çıkarsa, üstteki boşluğa kullanıcı adınızı, alttaki boşluğa şifrenizi yazıp hemen alttaki butona tıklayın. Eğer linke girdiğinizde sizden kullanıcı adı ve şifre istemezse OPDA sizi otomatik tanımış demektir. Bu durumda direk 2. maddedeki işleme geçebilirsiniz.

2-Karşınıza aşağıdaki resimde gördüğünüz sayfa gelecek. Sayfanın sağ alt tarafında cer ve yazılarını göreceksiniz. (Cer ve yazıları görünmüyorsa sertifikanız henüz hazır değil demektir. Belli bir zaman sonra tekrar bakın). Önce cer yazısına tıklayıp cer dosyasını indirin. Cer dosyası indikten sonra yazısına tıklayıp dosyasını indirin. İndirme işlemi yavaş olabilir, acele etmeyin. Cer ve dosyalarını indiremiyorsanız veya bozuk olarak iniyorsa farklı bir internet tarayıcı kullanın. Mesela ben geçen gün Firefox ile dosyaları indirdim fakat dosyalar bozuk iniyordu. İndirme işlemini İnternet Explorer ile yaptım; doğru olarak indi.

Sertifika indirme işlemi bitti. Son olarak dosya uzantılarını kontrol edeceğiz.
Bilgisayardaki dosyaların uzantısını görünür hale getirmek için; bilgisayardaki C sürücüne çift tıklayıp açın. Açılan pencerenin üst kısmındaki menüden şu yolu izleyin;
''ARAÇLAR/KLASÖR SEÇENEKLERİ/GÖRÜNÜM'' çıkan penceredeki ''bilinen dosya türleri için uzantıları gizle'' seçeneğinin kutusundaki onay işaretini kaldırın.
Şimdi indirmiş olduğunuz sertifika dosyalarının uzantılarına bakın. Dosyanın birinde .cer, diğerinde . uzantısı varsa işlem tamam demektir. Eğer dosyalarda uzantı yoksa kendimiz elle uzantı ekleyeceğiz. Aşağıdaki resimde görülen bir numaralı dosyanın üzerinde sağ tıklayıp ��ad değiştir�� i seçin ve dosya adının sonuna .cer yazıp enter� e basın. İki numaralı dosyaya da aynı işlemi uygulayıp dosya adının sonuna . yazıp enter� a basın.

NOT:Bu işlemi yaptığınız halde .cer ve . uzantılarını göremiyorsanız .cer ve . dosya isimleri çok uzun olduğu için görüşmüyordur.Emin olmak için sağ tıklayıp ad değiştire tıklayıp dosya adının en sonunda yer alan uzantıları kontrol edininz.
GÜLE GÜLE KULLANIN...

4-SERTİFİKAYI ALDIM AMA NASIL KULLANACAĞIM?

-İMZALAMA PROGRAMI

Programın adı; BinpdaSİgnSİS.Programı aşağıdaki linkten indirin.

Gizli içerik (Linkleri sadece ÜYELER görebilir) Linkleri Gizleme Amacımız ; Dosyaları testlerden geçirip saatlerce uğraşıp sizlere sunuyor olmamız fakat herkese görünür olduğunda ispiyonlanıp silinmesi , yüklemeye tekrar saatlerce uğraşmamızdır.Bu sebeple Linkleri Görmek İçin 1 dakika ayırıp sadece çalışan bir mail adresinizle ÜYE olmalısınız

Unutmayın CSHTR 2005-2012 yılları arasında maddi manevi çıkar beklemeden paylaşan Türkiye'nin TEK saygılı,seviyeli portalı olmuştur ve olmaya devam edecektir!
Ve uyarıyoruz CSHTR Bağımlılık Yapar:)

Programı indirdikten sonra kurmaya gerek yok. İndirdiğiniz klasörün içindeki sisimza.exe dosyasını çalıştırın.
1 numaralı okla gösterilen yere cer dosyasını sürükleyip bırakın.
2 numaralı okla gösterilen yere dosyasını sürükleyip bırakın.
3 numaralı okla gösterilen yere imzalama istediğiniz programı sürükleyip bırakın.
Son olarak 4 numaralı okla gösterilen butona tıklayın.
İmzaladığınız programı orjinal programın yanında görebilirsiniz.

tr.com

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt