Symbian mı Android mi??

Sponsorlu Bağlantılar

222112

222112

Üye
kim ne derse desin ben nokia dan vazgeçmem
daha önce de iphone de kullandım ama nokia diyorum başka da birşey demiyorum
şu an nokia N8 kullanıyorum

Kardeş yoruma açık yani. Zevk, görüş ne bilem işte sen tercüme et herkesin zevki ayrı. Kimisi aramada google kullanıyorum telefonda onun yaptığı sistemi kullanmak istemiyorum da diyebilir. Ama söylediğim kesin şey: androidde uygulama çeşitliliği fazla. Kesin olan tek şey bu. Kimine göre güzel olan kimine göre güzel olmayabilir.

okanaytimur

okanaytimur

Üye
sinan kardeşim haklı iphone tamamen kapalı bir işletim sistemi kullanıyor bir pdf dosyasını açmak için bin dereden su getirtiyor dosya yöneticisi yok diye android ve ios harika görselliğe sahip olabilirler ama işlevsellik çok önemli şu an nokia, orta düzey sayılan 603'e nfc yerleştirirken androidin en büyüğü olan samsungun sadece en üst seviye telefonunun geliştirilmiş versiyonunda (galaxy s2 nfc) sunması çok mantıksız

NewSoldier

NewSoldier

Üye
Hacı symbian ceosu gibi konuşuyon. :p Ben ikisini de kullanmış biri olarak yani kullanıyor biri olarak söylüyorum: Hem androidim hem de 6600 ve N70'im var. Ve cevap veriyorum: symbianda hayat yok. Millet örneğin ntvyi izlersen görürsün adamlar ntv hava uygulaması yapmış misal; diyor adam ipad'de iphone'da android'de diyor. Yani symbian s60 v2 platformu için uygulama yazdım, n70ciler 6630u olanlar kullanabilir demiyor adam. Bi de teknoloji dergilerini takip ediyorum chipi pcneti bilmem neyi neyse adamlar symbianlı nokia n8'e "orta" derken daha düşük donanımlı androide "iyi" veya "çok iyi" diyor. Ve adamlar 6-7 sene evvelki s60 v2 telefonlardan bahsetmiyor. Yani bu telefonlar için yeni uygulama bulmamız zor; bankalar falan bi iki kullanan vardır diye java uygulama yapıyor onun dışında iphone-android. Androidde uygulama çeşitliliğ fazla. Ve görsellik açısından iyi şeyler yapıyorlar. Ama bu konu yoruma açıktır. Yani adam ben symbian telefon kullanıyorum benimkisi en güzel telefon diyebilir. Ama ikisini de kullanmış ve kullanı olarak söylüyorum. Yukarda söylediğim gibi

- - - Eklendi - - -

benim görüşüm symbianda hayat yok

- - - Eklendi - - -

Ama istediğin gibi yorum atıp eleştirebilirsin. Ben symbian telefon kullanıyorum. Dünyanın en iyisi bu. Bi kaç yıl önce bunu kullanıyordunuz şimdi ne oldu?? Şeklinde yoruma açık bir konu yani. Bilmiyorum kullandın mı ama android-ios kullan bi de ondan sonra yeniden değerlendirme yaparsan daha sağlıklı bir değerlendirme olur. :kop: :p

android ian adı bile beni böyle bir telefon almamı engelliyor isme bak hele android bada vada itphone bu nasıl isim ole :D

222112

222112

Üye
Ben sana o telefonu al demiyorum ki. Demek istediğim 5 yıllık tecrüben var diye ve telefonunu çok seviyorsun diye en iyi telefon olduğu anlamına gelmez. :p . Android telefonlarda yapabileceğin şeyler daha fazla. :kop: :kop2: Bay bay. Ve ismi de gayet iyi. Ayrıca itphone değil. En kötü androidli cihaz o elindeki 6630'dan iyidir. :p

msy2017

msy2017

Üye
6630'dan tabiki iyidir kaç yıllık o telefon hala onla mı karşılaştırıyorsunuz!

222112

222112

Üye
@aby13 haklı. :)

NewSoldier

NewSoldier

Üye
telefon 6 yıl oldu çıkalı android ithpone onlar kaç yıl oldu 6 yıl değil 3 yıl bile gitmez arıza vermeden elinizde patlar o takozlar demedi demeyin

• Beğen
Tepkiler: StaLKeR-190E
StaLKeR-190E

StaLKeR-190E

Üye
Android inde Symbian ında Düşük ve Yüksek Bütçeye Göre Olanı Var Parası Çok Olan S3 4S Alır Parası Az Olan 603 Wonder alır :D

ultraslan_66

ultraslan_66

Üye
ios (. :good:

222112

222112

Üye
New soldier tamam sen haklısın arkadaşım. Sen kazandın. Bende hepsinden var. Aldığım ilk gün bozuldu takozlar. :kop2: Ben de gittim 6630 aldım oh bea dünyanın en iyi telefonu. :zuhaha:

NewSoldier

NewSoldier

Üye
iyi bende kurtuldum

aydoğdu43

aydoğdu43

Üye
iphone veya android ile 5 yıl tecrübesi olan varmi? YOK!
Ama NewSoldier ın 6630 ile 5 yıl çok değişik(!) tecrübeleri var.şimdi dağılın :zuhaha: :zuhaha: :zuhaha:

222112

222112

Üye
Evet, adamın nasıl tecrübeleri var çözemedim. Dağılın bakem. Çok biliyor arkadaş da, tecrübe dedi kaldı. Yaa birader bi kere android kullandın mı onu söyle de ondan sonra cevap ver bize. Şimdi dağılın :zuhaha: :zuhaha: :zuhaha:

CasuS_87

CasuS_87

Üye
Kimine göre symbian kimine göre android .. yani ne için kullanacağına bağlı :) Bence android ;)

okanaytimur

okanaytimur

Üye
Evet, adamın nasıl tecrübeleri var çözemedim. Dağılın bakem. Çok biliyor arkadaş da, tecrübe dedi kaldı. Yaa birader bi kere android kullandın mı onu söyle de ondan sonra cevap ver bize. Şimdi dağılın :zuhaha: :zuhaha::zuhaha:

Ben kullandım arakdaşım ve gördüm ki android daha bir hiç sadece görsel açıdan iyi diye kaliteli sanıyorlar sen 6630 iphone i karşılaştırıyorsun ikisininde son model telefonlarını yan yana koy ve farkı gör nokia 920 yi çıkardı şimdi galaxy s3 de iphone 5 de cebinden çıkartır. Sadece talking tom cat uygulaması için android alan 4 kişi tanıyorum. adamlar sadece içinde fazla oyun ve uygulama var diye telefon alıyor. Google Play ve İtunes de ki uygulamaların hepsi biribirinin aynı bir uygulama tutunca adamalar onun benzerlerinden 5-6 tane daha yapıp koyuyular markete ee ondan sonra marketimde 500.000 uygulama var :zuhaha::zuhaha:.İşte buna gülerler :zuhaha::zuhaha:

abcderhan

Üye
nokia lumia'lar nasıldır acaba örneğin lumia 820

haltie

haltie

Üye
Ferrari ile hacı murat yarışı gibi bisey

NewSoldier

NewSoldier

Üye
telefonum bozuldu söyleyecek bişey yok bu hafta aynı 6630 dan bir tane daha alacam 5 yılın telefonu en sonunda çöktü :(
bakalımı itphone bada vada yada lar kaç ay gidecek :D

Kiziltilki1

Kiziltilki1

Üye
telefonum bozuldu söyleyecek bişey yok bu hafta aynı 6630 dan bir tane daha alacam 5 yılın telefonu en sonunda çöktü :(
bakalımı itphone bada vada yada lar kaç ay gidecek :D

telinde onemli bir veri yoksa formatlayarak kullanmayı dene bilmediğin bir tel alıp mutsuz olmaya gerek yok. Bence kullanmasını bildiğin tel en iyi teldir. Bende 6630 kullanıyom. Bir ara samsung kullandım. Direkt olarak hic bir sey yukleyemedim. Netten modeline uygun bir uygulama bulup yuklemek gerekiyor. Hosuma gitmedi. Nokiaya geri dondum.

- - - Eklendi - - -

Ferrari ile hacı murat yarışı gibi bisey

sen bmv mersedes ve vosvagen (galiba kaplumba lakaplı arabanın) hikayesini bilmiyon galiba :ehe

kemal.10

kemal.10

Üye
Andoroid gercekden cok guzel tek eksigi yada ben bulamadim smybian gibi bir vidio duzenleme programi yok

Üst Alt