Symbian BELLE Nasıl Kurulur? Dead Phone Flash Nasıl Atılır? - VIDEOLU ANLATIM

Sponsorlu Bağlantılar

n000k

n000k

Üye
ne kadar gidiyor şuan senin cihazın şarjı
daha dün akşam yaptım işte dead flaş falan tekrar belle yükleme.. bugün hiç gitmedi ama effect olayında bi sorun vardı o yüzden bugün tekrar flaşladım.. malum pcye bağladım yine şarj oldu.. o yüzden birşey diyemicem şuan.. ama şunu söyliyim ilk belle yüklediğimde 2 saat teli ellemiyordum bi bakıyordum azalma olmuş anlıycan bariz şarj gidiyordu.. şuan çok şükür öyle bir sorun yok yani.. @flighTAIR söylemişti zaten dead flaş ile o sorunun kesin çözülür diye..

FlighTAiR

FlighTAiR

Üye
    Konu Sahibi
flasha başlarken alıyorum arkadaşım bu hatayı, her seferinde aynı şey. tam 1 haftadır uğraşıyorum bi türlü olmuyor.
2010 phoenix sürümünü nerden bulabilirim

n000k cok guzel tavsiyelerde bulunmus. Eger baska bir bilgisayarin varsa ona da kur dene. 2010 dene. Ama ne olursa olsun sakin telefonunu servise goturme. Downgrade yapamiyor onlar. Anakarti degistirirler cok basin agrir. Her halukarda cozeriz senin problemini. Cesitli yontemler denemeye devam.

n000k

n000k

Üye
flasha başlarken alıyorum arkadaşım bu hatayı, her seferinde aynı şey. tam 1 haftadır uğraşıyorum bi türlü olmuyor.
2010 phoenix sürümünü nerden bulabilirim
ufff arıyorum nerden buldum diye ama dur biraz iyice araştırayım nerden bulmuştum, hiç aklımda değilki :(

----------Eklendi @ 23:45:17 ---------- Yazıldı @ 23:41:54 ----------

n000k cok guzel tavsiyelerde bulunmus. Eger baska bir bilgisayarin varsa ona da kur dene. 2010 dene. Ama ne olursa olsun sakin telefonunu servise goturme. Downgrade yapamiyor onlar. Anakarti degistirirler cok basin agrir. Her halukarda cozeriz senin problemini. Cesitli yontemler denemeye devam.
hayy abim hoşgeldin.. ben unuttum nerden indirdiğimi bu 2010 u.. google a yazınca phoneix 2010 mediafire dan indirme yeri ama güvenilirmi değilmi bilmiyorum.. sen bi söylesen kardeşe..

FlighTAiR

FlighTAiR

Üye
    Konu Sahibi
phoenix 2010. eski phoenix'e ait herseyi sil bunu kurmadan once.

n000k

n000k

Üye
evet kesinlikle ilk kurduğun phoneix in herşeyini sil ondan sonra 2010 u kur .. ve birde başka usb girişi kullan bakalım bu sefer ne olcak..ilginç olan daha başlar başlamaz bu hatayı alması..

firfir79

firfir79

Üye

tekrar merhaba hoşgeldin.
2011i sildim ve 2010 kurdum dediğiniz gibi. dead flasha tambaşladı dedim bu seferde şunu yazdı firmware update olan yerde

Flashing phone
Initializing
Scanning image files...
Waiting for USB device...
1. Make sure USB cable, Battery and charger are removed from device.
2. Insert USB cable to device
3. Insert Battery to device
4. Insert Charger to device
--- Press phone's power button! ---

ve şöyle bir hata verdi

The flashing failed. Do you like to retry the flashing?

HRESULT 0x84210027 (-2078212057)

Firmware: Firmware updating failed. Error 0x8401F141 - Flash: Boot rom was not detected after phone boot up. Unable to start flashing.

phoenix i kaldırıp tekrar kurduğum zaman telefonu tekrar pc ye bağladığımda otomatik driver yükledi ve gene eksik vardı
NOKİA USB ROM :(

bu driverdan kaynaklandiğını sanıyorum benim sorunumun

FlighTAiR

FlighTAiR

Üye
    Konu Sahibi
O hata degil.

Flashing phone
Initializing
Scanning image files...

Bu cikinca telefonun acma tusuna 1 kere basip birakacaksin. Dogru yoldasin.

firfir79

firfir79

Üye
bastım fakat bu geldi bu seferde;

Scanning image files...
Failed to send wait request!
ERROR: Failed to set phone to flashmode
All operations completed
Product flashing failed.

The flashing failed. Do you like to retry the flashing?

HRESULT 0x84210027 (-2078212057)

Firmware: Firmware updating failed. Error 0x8401F151 - Flash: Failed to initialize boot rom connection. Check USB connections! If possible do not use USB1.1 ports or any USB hubs.

allahım ne zor iş yahu :)
bi türlü beceremedim şu işi

FlighTAiR

FlighTAiR

Üye
    Konu Sahibi
USB girisini degistirip dene. Bilgisayarin arkasinda kalan bir USB girisine tak.

n000k

n000k

Üye
zaten bak burda söylemiş < Firmware: Firmware updating failed. Error 0x8401F151 - Flash: Failed to initialize boot rom connection. Check USB connections! If possible do not use USB1.1 ports or any USB hubs. > başka usb girişi dene.. ve dediğim gibi sakına unutma.. güvenlik duvarını ve bütün antivirus programlarını devre dışı bırak.

firfir79

firfir79

Üye
USB girisini degistirip dene. Bilgisayarin arkasinda kalan bir USB girisine tak.

yok hocam değiştirdim yine olmadı :(
bende bi musibet var herhalde. bi türlü olmuyo gitti
nası yapsam ne yapsam anlayamadım gitti

FlighTAiR

FlighTAiR

Üye
    Konu Sahibi
Deneyebilecegin baska bilgisayar var mi?

firfir79

firfir79

Üye
zaten bak burda söylemiş < Firmware: Firmware updating failed. Error 0x8401F151 - Flash: Failed to initialize boot rom connection. Check USB connections! If possible do not use USB1.1 ports or any USB hubs. > başka usb girişi dene.. ve dediğim gibi sakına unutma.. güvenlik duvarını ve bütün antivirus programlarını devre dışı bırak.

bilgisayar 1 haftadır korumasız :)
hiç birşey yok üzerinde. herşey off durumda yani

----------Eklendi @ 00:31:12 ---------- Yazıldı @ 00:30:42 ----------

malesef yok. sadece bu var :(

n000k

n000k

Üye
şimdi sen daha önce türkçe anna kurulu demiştin değilmi? ve belle yapmak istiyorsun.. bu anna turkey dosyalarına sahipsin değilmi? ve nerden indirdin? bi söylesene bana?

----------Eklendi @ 00:35:05 ---------- Yazıldı @ 00:34:16 ----------

bilgisayarda değilde bence sanırsam dosyalarda bi sorun var

firfir79

firfir79

Üye
işin ilginç tarafı şu;
telefon açıkken usb kanalını değiştirdiğimde bi şey yok. ama telefon kapandığı vakit NOKIA USB ROM driverını yüklemeye çalışıyor. ve tel kapalı olduğu için yükleyemiyor

FlighTAiR

FlighTAiR

Üye
    Konu Sahibi
Su flashi suradan cekecegin dosyalarla bir atmayi denesene.

firfir79

firfir79

Üye
şimdi sen daha önce türkçe anna kurulu demiştin değilmi? ve belle yapmak istiyorsun.. bu anna turkey dosyalarına sahipsin değilmi? ve nerden indirdin? bi söylesene bana?

----------Eklendi @ 00:35:05 ---------- Yazıldı @ 00:34:16 ----------

bilgisayarda değilde bence sanırsam dosyalarda bi sorun var

annayı ovi mağazadan indirdim.... ( keşke yapmasaydım :) )
dosyalarıda navifirm 1.4 versiyonunu diğer konudaki başlıktan indirdim.
indirdiğim bütün dosyaları( alman anna , türk anna , scandinavia ) hepsinin dosyalarını navifirm den indirdim

n000k

n000k

Üye
Su flashi suradan cekecegin dosyalarla bir atmayi denesene.
evet bende tam bunu dicektim..bencede dead flaşta en garantisi pr1.1 e dönmek bence.. bu dosyalarla dead flaşh atmaya çalış.. dead flaş normal flaştan daha kolay

n000k

n000k

Üye
annayı ovi mağazadan indirdim.... ( keşke yapmasaydım :) )
dosyalarıda navifirm 1.4 versiyonunu diğer konudaki başlıktan indirdim.
indirdiğim bütün dosyaları( alman anna , türk anna , scandinavia ) hepsinin dosyalarını navifirm den indirdim
aynen bende oviden indirdim anna yı su gibi şarj yedi.. sonra düzelttim flaş ile.. sen şimdi naviden indirdiğin dosyalrı bırak abimin vverdiğini indir..

----------Eklendi @ 00:43:26 ---------- Yazıldı @ 00:42:07 ----------

evet bende tam bunu dicektim..bencede dead flaşta en garantisi pr1.1 e dönmek bence.. bu dosyalarla dead flaşh atmaya çalış.. dead flaş normal flaştan daha kolay
flighTAIR abi ben sana dedimmi dead flaş yaparken 1.1 e döndüm artı telefon açıldı bu pr1.1 bile güzel gözüktü gözüme :P

Üst Alt