Symbian^3 diğer v5 den farkı ne

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
melgklay

melgklay

Üye
aynen öyle! symbian işletim sistemi yazılım farklılığından dolayı rami hep daha az kullanıyor.. N8i eline alıp şöyle adamakıllı bi zorlayarak, her özelliğini deneyerek 5 saat kullan, ondan sonra yine başka tel alacaksan al kardeş ama kesinlikle önce kullan.. o hız, o rahatlık gerçekten symbian dışında zor gibi geliyo bana.. N8im var mutluyum :)
film oyun konularında sorun yok, sertifika işlemi en fazla 1 gün sürüyo, eee daha ne var sorun olarak? gayet karizma ve çelik kasa bi telefon.. :P
şiddetle tavsiye ederim, tabiri caizse gözünüz kapalı alın..

yaki83

Üye
18 tane wlan agi bulmasi hic bisey ifade etmiyor..
cunku baglanti %100 degilse sorun cikariyor

sultant

Üye
ya dostum ne dıyon ya nokia n8 birtane bende senın gıbı n97 sattım n8 aldım cok memnunum canavar gıbı telefon

Rich4arD

Rich4arD

Üye
ya dostum ne dıyon ya nokia n8 birtane bende senın gıbı n97 sattım n8 aldım cok memnunum canavar gıbı telefon
N97 nin kesinlikle 2 katı veya daha fazlası olduğunu söyleyebilirim .

ozggurr

ozggurr

Üye
"galaxy s 1 Mhz kullanıyor, n8 680 Ghz. ne kadar yeni telefon yapsa da nokia hala işlemci hızı yetersiz bence diğer telefonlara göre"

Yeni nesil kullanicilar, bir telefona gore 680 MHz hizlari yetersiz buluyorlar...

Biz tabii 7.14 Mhz bilgisayarlarla buyudugumuz ve 7.14 Mhz islemcili bilgisayarlarla 22 mhz islemcili baska isletim sistemi kullanan bilgisayarlari emule ettigimiz icin vaktinde ayni fikri tasiyamiyoruz bu yeni nesil arkadaslarla...

ismailnayir

Kapalı Hesap
kişisel fikir "symbian yerine androit, ios da iyi ama türkiyede bu fiyatlara iphone alınmaz."

zoniengi

zoniengi

Üye
N8 i kullandıkca Symbian^3 ün diger v5lerden farkı ne güzel bi şekilde anlaşılıyor rahatsız eden sinir bozan aksaklıklar ortadan kaldırılımış.. şu da olsaydı dedigin şeyler eklenmiş =)

aksu1402

Üye
Ben sahsen Hack yapmayacagim. Gerek duymuyorum.. Cok anormal bir gelisme olursa fikrimi degistirebilirim.

Symbian^3 ile ilgili bilgiyi musait bir zamanda verecegim.

Internette uzun sure dolasmaktan kastin ne? Senin icin deneme yapabilirim.
Bana Youtube, facebook, dailymotion gibi Cin'de yasakli olan site isimleri haricinde site isimleri ver ne kadar sure dolasmami istiyorsan soyle deneyeyim sonucu burda yazayim.

Telefondan interneti genellikle gazete basliklarina goz atmak ve piyasalari takip etmek icin kullaniyorum. Kilitlenme vs yasamadim. Sadece daha once de yazmistim, yenimuzikdinle.c.o.m diye bir site var oraya girdigimde hafiza yetersiz hatasi veriyor. Herkeste oluyor mu bu bilmiyorum ama iki kere oldu ve sadece bu sitede oldu. Diger N8 kullanan arkadaslar siteyi denesinler onlarda da sorun oluyor mu bakmak lazim.

yenimuzikdinle.c.o.m kesintisiz açılıyor n8 de bilgine

çokkötüü

çokkötüü

Üye
Arkadaşlar bende 7 aydır nokia 5800 xm kullanıyorum. Telefonum çok kasıyor cogu videoyu oynatmıyor sogudum. Arkadaşlarımda ipohone 4 ve HTC Disre var. Gercekten cok beğendim. Özelikle android işletim sistemine bağlı HTC Disre video oynatması internette gezinme falan. Almayı düşünüyorum ama biraz pahalı gelince elimdeki tlf oturdum kaldım...

haliloz95

Üye
Ben hem Nokia 5800 hem N8 kullaniyorum... Ilk goze carpan farklar:

1- Coklu dokunma destegi
2- HDMI destegi (isletim sistemiyle alakasi var sadece port sanmayin)
3- Yeni titresim efektleri, ben sahsen cok begendim.
4- Galerideki inanilmaz hiz, Symbian V5'te resimler tek tek yukleniyor, Symbian^3'de resimler hemen butun olarak geliyor. 4000'den fazla resim var, hizda hemen hemen hic bir azalma yok, resimler hemen onunde..
5- Flash 10.1 destegi.. Sadece video olarak dusunmeyin, Nokia 5800 ile bestfm dinleyemiyorum, ama N8 ile dinliyorum.. izlesene.com mynet video vs izlenebiliyor.
6- Arayuzde 3D gorunumu var, 2D degil kesinlikle ama cok bariz bir sekilde 3D havasi da vermiyor.
7- Pc'yi internete baglamak icin Ovi programi vs kurmaya gerek yok, cok pratik bir sekilde modem olarak kullanabiliyoruz.
8- Usb portuna baska cihazlar takip kullanabiliyoruz. Ben Webcam denedim gecen, kamerasini kullanamadim ama isiklarini kullanabiliyorsunuz mesela :) Ya da usb fan calistirabiliyor.
USB fare/klavye ya da bluetooth fare/klavye de kullanabiliyorsunuz.
9- Muzic player ve Media player eskisine gore daha iyi...
10- divx/xvid/avi/mkv direkt izlenebiliyor

abi yine döktürmüşsün ellerine sağlık ama ben bu n8 e kablolu klavle denedim çalıştırmadı(desteklenmiyor dedi) 2 tane kablosuz mause denedim yine çalıştırmadı(hiçbir şey demedi) ? bir tavsiyen var mı?

ByWorth

ByWorth

Üye
Sosyal ağ paylaşımından Facebooka resim upload ettiğimizde görüntü kalitesini çok düşürüyor. buna yapabileceğimiz bir şey yok mu acaba?

çokkötüü

çokkötüü

Üye
flash 10.1 desteği yazmışsın. Az önce adobe sitesine girdim. Flash 10.1 destegi sadece android işletim sistemi kullanan tlf için yazıyor. Burada bir acıklama yaparsak memnun oluruz.

TaZZzZ

TaZZzZ

Üye
hacı N8 e harddisk bile bağlayabiliyon yaa..:D ama bana sorarsan şu saatten sonra symbian almaya biraz çekiniyorum... en büyük kalesi olan nokia yı bile kaptırdı windows a... eğer telefon alacaksan android telefonları bi araştır derim..

--------------- Ekleme ---------------

bu arada N8 de Flash Lite 4 war. Flash Lite 4, Flash Player 10.1 içeriğinin çogunu destekler... ama bunun dışında N8 e Flash Player 10.1 kuralamaz.. çokkötüü Arkadaşımında dediği gibi Flash 10.1 destegi sadece android işletim sistemi kullanan telefonlar için..

çokkötüü

çokkötüü

Üye
hacı N8 e harddisk bile bağlayabiliyon yaa..:D ama bana sorarsan şu saatten sonra symbian almaya biraz çekiniyorum... en büyük kalesi olan nokia yı bile kaptırdı windows a... eğer telefon alacaksan android telefonları bi araştır derim..

bu arada N8 de Flash Lite 4 war. Flash Lite 4, Flash Player 10.1 içeriğinin çogunu destekler... ama bunun dışında N8 e Flash Player 10.1 kuralamaz.. çokkötüü Arkadaşımında dediği gibi Flash 10.1 destegi sadece android işletim sistemi kullanan telefonlar için..

Vermiş oldugun bilgiye teşekkürler. Benim tlf'da flash lite 3.1 var acaba flash lite 4 olur mu?

Zafer Arslan

Zafer Arslan

Üye
kayseride iphone 4 400 tl diyolar dogrumu acaba bilmitorum :D ama bence ya samsung galaxy s, wave yada iphone al nokia öldü bence..

N8'in ölüsü bir fabrika dolusu Samsung Galaxy-Wave ve Iphone 4 eder :nono:
hem bu arada hiç kusura bakmayın ama biz sizin forumunuza bile bakmıyoruz ama maaşallah siz bizim forumdan çıkmıyorsunuz
konuyu açan arkadaş nokıa kullanıyor ve geliştirilmiş bir nokıa yazılımı ile bir alt yazılım arasındaki farkı soruyor
konuda ne samsung ne ıphone nede senin kullandığın platforma yada diğer platforma bir saldırı var ama hala anlamış değilim siz iki dk sabredemiyorsunuz forumun bir yerinde N8 yazısı görseniz hurra saldırı kıyamet gibi kötüleme bir dünya laf....
ne bu allah aşkına başka işiniz yokmu....

N8 gerçekten kötümü ?
Atasözümüzü Hemen Hatırlatalım Unutmadan...

Meyve Veren Ağaç Taşlanır

galaxy s 1 Mhz kullanıyor, n8 680 Ghz. ne kadar yeni telefon yapsa da nokia hala işlemci hızı yetersiz bence diğer telefonlara göre"

sen bu konuyu hiç okumamışa benziyorsun okuda tekrar düşün derim ben kardeş
İŞLEMCİLERİN ÖZELLİKLERİ[/COLOR][/FONT]
[/B]

barann79

Üye
N8 özellik bakımından tüm telefonlardan iyi fakat tuş kilidini açtıktan sonraki arayüzler çok basit. symbian^3 işletim sistemine uygun kalite görüntüsünde programlar çıkmadığı için hala v5 programları kullanıyoruz. En basit örnet kurulan widget lerin zemini şeffaf değil. Görüntü kalitesi nerdeyse sıfır programlar üretiliyor symbian da

emre_67_

Üye
N8'in ölüsü bir fabrika dolusu Samsung Galaxy-Wave ve Iphone 4 eder :nono:
hem bu arada hiç kusura bakmayın ama biz sizin forumunuza bile bakmıyoruz ama maaşallah siz bizim forumdan çıkmıyorsunuz
konuyu açan arkadaş nokıa kullanıyor ve geliştirilmiş bir nokıa yazılımı ile bir alt yazılım arasındaki farkı soruyor
konuda ne samsung ne ıphone nede senin kullandığın platforma yada diğer platforma bir saldırı var ama hala anlamış değilim siz iki dk sabredemiyorsunuz forumun bir yerinde N8 yazısı görseniz hurra saldırı kıyamet gibi kötüleme bir dünya laf....
ne bu allah aşkına başka işiniz yokmu....

N8 gerçekten kötümü ?
Atasözümüzü Hemen Hatırlatalım Unutmadan...

Meyve Veren Ağaç Taşlanır

galaxy s 1 Mhz kullanıyor, n8 680 Ghz. ne kadar yeni telefon yapsa da nokia hala işlemci hızı yetersiz bence diğer telefonlara göre"

sen bu konuyu hiç okumamışa benziyorsun okuda tekrar düşün derim ben kardeş
İŞLEMCİLERİN ÖZELLİKLERİ[/COLOR][/FONT]
[/B]

Tam ben paylaşıcaktım konunun linkini.Forumda anlamadığım bir şekilde Samsung kullananlar dediğin gibi n8 konularına anında dalıyorlar ve anında karşılaştırma yapıyorlar.Tamam forum burası elbette herkes istediği konuya yazmakta özgür ama insanları bilip bilmeden yanıltmak ne kadar doğru.İlk önce linki verilen konuyu bir okuyun ondan sonra karşılaştırma yapın.

one2one2

one2one2

Üye
kayseride iphone 4 400 tl diyolar dogrumu acaba bilmitorum :D ama bence ya samsung galaxy s, wave yada iphone al nokia öldü bence..

evet iphonu 400 e satiyolar ve nokia ölüyo cok mantikli bencede iphone al :D
sen iphone 4 u 400 lira deyince benim adana otogarinda 20 bin €luk vertuyu ayakta tezgahci 200 lira diyince olan halim aklima geldi :d:

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt