Symbian^3 diğer v5 den farkı ne

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
coolll

coolll

Üye
    Konu Sahibi
Symbian^3 diğer v5 den farkı ne
Symbian^3 diğer v5 den farkı ne aynı proğramları kullanıyorlar bana açıklayabilirmisiniz n97 mi n8 le değiştirmeyi düşünüyordum ama fark göremedim yoksa ipohone alacağım

• Beğen
Tepkiler: orcusss

Noks

Noks

Üye
kayseride iphone 4 400 tl diyolar dogrumu acaba bilmitorum :D ama bence ya samsung galaxy s, wave yada iphone al nokia öldü bence..

Esendağlı

Esendağlı

Üye
kayseride iphone 4 400 tl diyolar dogrumu acaba bilmitorum :D ama bence ya samsung galaxy s, wave yada iphone al nokia öldü bence..
İphone 4, 400 tl mi:kop:kesin çakma iphonedir.

Crescent-23

Crescent-23

Üye
İphone 4, 400 tl mi:kop:kesin çakma iphonedir.

kesinliikle çakmadır.

--------------- Ekleme ---------------

bence çok yanlış bi düşünce bu Nokia N8 i görmeden buna karar vermen çok yanlış .bende senin gibi düşünüyodum ancak nokia n8 i görmeye değer en azından almasan bile :)

--------------- Ekleme ---------------

symbian ^3 ile v5 den bildiğim kadarıyla en büyük fark hız farkı.yeni cihazlarda kullanılan gpu farkı,fps farkı olabilir tabi daha iyi bilene sormak gerkir kullanan daha iyi bilir :)

venusutarit

venusutarit

Üye
iphone4 400 lira n8 1400 lira olsa yinede n8 alırdım :aha:

engin97

Üye
kesinlikle symbian,
iphone tamamen aldatmaca,
artik nokia n8 program ve özellik olarak tamamlanmis bir cihaz,
lafin gelisi istersen corba bile yapar,

linkinparkmm

linkinparkmm

Üye
nokia almanı tavsiye ederim ama çok fazla alternatif var örneğin: samsung wave -samsung galaxy S - nokia n8 -htc HD2- bende bunlardan birini almayı düşünüyorum ama çok kadarsızım n8 in donanımı da güzler diğerlerinin de

ozggurr

ozggurr

Üye
Ben hem Nokia 5800 hem N8 kullaniyorum... Ilk goze carpan farklar:

1- Coklu dokunma destegi
2- HDMI destegi (isletim sistemiyle alakasi var sadece port sanmayin)
3- Yeni titresim efektleri, ben sahsen cok begendim.
4- Galerideki inanilmaz hiz, Symbian V5'te resimler tek tek yukleniyor, Symbian^3'de resimler hemen butun olarak geliyor. 4000'den fazla resim var, hizda hemen hemen hic bir azalma yok, resimler hemen onunde..
5- Flash 10.1 destegi.. Sadece video olarak dusunmeyin, Nokia 5800 ile bestfm dinleyemiyorum, ama N8 ile dinliyorum.. izlesene.com mynet video vs izlenebiliyor.
6- Arayuzde 3D gorunumu var, 2D degil kesinlikle ama cok bariz bir sekilde 3D havasi da vermiyor.
7- Pc'yi internete baglamak icin Ovi programi vs kurmaya gerek yok, cok pratik bir sekilde modem olarak kullanabiliyoruz.
8- Usb portuna baska cihazlar takip kullanabiliyoruz. Ben Webcam denedim gecen, kamerasini kullanamadim ama isiklarini kullanabiliyorsunuz mesela :) Ya da usb fan calistirabiliyor.
USB fare/klavye ya da bluetooth fare/klavye de kullanabiliyorsunuz.
9- Muzic player ve Media player eskisine gore daha iyi...
10- divx/xvid/avi/mkv direkt izlenebiliyor

cenewar88

cenewar88

Üye
iphoneun 3 tane wlan bulduğu noktada bugün n8im 18 tane wlan buldu. bir başka yerde iphone 1 tane bulurken n8im 4 tane buldu. bunun bt ile alakası olabilirmi?

Crescent-23

Crescent-23

Üye

1- Coklu dokunma destegi
4- Galerideki inanilmaz hiz, Symbian V5'te resimler tek tek yukleniyor, Symbian^3'de resimler hemen butun olarak geliyor. 4000'den fazla resim var, hizda hemen hemen hic bir azalma yok, resimler hemen onunde..
5- Flash 10.1 destegi.. Sadece video olarak dusunmeyin, Nokia 5800 ile bestfm dinleyemiyorum, ama N8 ile dinliyorum.. izlesene.com mynet video vs izlenebiliyor.
6- Arayuzde 3D gorunumu var, 2D degil kesinlikle ama cok bariz bir sekilde 3D havasi da vermiyor.
7- Pc'yi internete baglamak icin Ovi programi vs kurmaya gerek yok, cok pratik bir sekilde modem olarak kullanabiliyoruz.
8- Usb portuna baska cihazlar takip kullanabiliyoruz. Ben Webcam denedim gecen, kamerasini kullanamadim ama isiklarini kullanabiliyorsunuz mesela :) Ya da usb fan calistirabiliyor.

kullanıcısından duyduk farkları sanırım Özgür kardeşimiz tam anlamıyla farkları söyledi.ben ayrıca teşekkür ediyorum Özgür kardeşime bizi N8(symbian ^3) hakkında bilgisiz bırakmadığı için :)

tanertekin

tanertekin

Üye

1- Coklu dokunma destegi
10- divx/xvid/avi/mkv direkt izlenebiliyor

Ben şunu ögrenmek istiyorum Symbian^3 de Hacklama İhtiyacı duyuyormusun peki , artık şu v5 lerdeki gibi serfitika ve guvenlik uyarıları alıyormusun Symbian^3 acık kotlama kullannacak diyorlardı dogrumu bilgi veririsen sevinirim
Birde İnternetde uzunsure dolasırsan tıkanma veya kapanma sorunu varmı kilitlenme yapıyormu video izlerken
simdiden tesekkurler

ozggurr

ozggurr

Üye
Ben şunu ögrenmek istiyorum Symbian^3 de Hacklama İhtiyacı duyuyormusun peki , artık şu v5 lerdeki gibi serfitika ve guvenlik uyarıları alıyormusun Symbian^3 acık kotlama kullannacak diyorlardı dogrumu bilgi veririsen sevinirim
Birde İnternetde uzunsure dolasırsan tıkanma veya kapanma sorunu varmı kilitlenme yapıyormu video izlerken
simdiden tesekkurler

Ben sahsen Hack yapmayacagim. Gerek duymuyorum.. Cok anormal bir gelisme olursa fikrimi degistirebilirim.

Symbian^3 ile ilgili bilgiyi musait bir zamanda verecegim.

Internette uzun sure dolasmaktan kastin ne? Senin icin deneme yapabilirim.
Bana Youtube, facebook, dailymotion gibi Cin'de yasakli olan site isimleri haricinde site isimleri ver ne kadar sure dolasmami istiyorsan soyle deneyeyim sonucu burda yazayim.

Telefondan interneti genellikle gazete basliklarina goz atmak ve piyasalari takip etmek icin kullaniyorum. Kilitlenme vs yasamadim. Sadece daha once de yazmistim, yenimuzikdinle.c.o.m diye bir site var oraya girdigimde hafiza yetersiz hatasi veriyor. Herkeste oluyor mu bu bilmiyorum ama iki kere oldu ve sadece bu sitede oldu. Diger N8 kullanan arkadaslar siteyi denesinler onlarda da sorun oluyor mu bakmak lazim.

tanertekin

tanertekin

Üye
bende 5800 ve daha sonra N97 (3 ayda sogudum) vardı ve şuanda i9000 almak istiyorum yani istemedende olsa symbian istemiyorum artık symbian bu 6630 daki gibi degil symbianda çok güvenlik ve serfitika var özelleştirme yapamıyoruz veya müdahil olamıyoruz buda beni soguttu. o yüzden android düşünmeye başlamıştım
N97 kullanırken videolarda kitlenme yapıyordu tabi bu 1-2saat izlersen ve internette gezinirken biranda sayfa kapanıyordu. biliyorum yazılımsal sorun gibi ama hep aynı oluyor biraz sıkıştırısan oluyor ben sogudum cünkü nokia artık kendi ürettigi telefonlarla degilde sanki program üretenleri korumakla meşgül o yüzden sogudum güvenliktir serfitikadır gibi işte bu sebeblerden dolayı artık i9000 almak istiyorken senin bir n8 kullanıcı olarak fikirlerini almak istemiştim sonradan keşke demeyeyim diye
NOT:Bu arada Symbian 3 hakkındaki düşüncelerin cok önemli benim için v5 ile ne farkı var ileride detaylı yorum yaparsan sevinirim.
ilgin için şimdiden teşekkürler sagol

sh0ck

sh0ck

Üye

Böyle bir yorum yapan birisi kesinlikle birilerine telefon tavsiyesinde bulunmasın.. :)

cenewar88

cenewar88

Üye
özgür hocam ben yenimuzikdinle.coma girdim hiçbi sorun yaşamadım. ama açıköğretim kaydımı yapacakken şu uyarıyı aldım "bilgisayarınızda adobe desteği yok" ve kayıt olmadı, sayfa açılmadı. ama yani telefonuma bilgisayar deyince bi havaya da girmedim değil :D opera web tarayıcısı daha hızlı, ama video kalitesi düşüyor nedense..

SilentOne

SilentOne

Üye
bizi bu engin bilgilernden yararlandırdıqın için çok saol

YsF_90

YsF_90

Üye
bende 5800 ve daha sonra N97 (3 ayda sogudum) vardı ve şuanda i9000 almak istiyorum yani istemedende olsa symbian istemiyorum artık symbian bu 6630 daki gibi degil symbianda çok güvenlik ve serfitika var özelleştirme yapamıyoruz veya müdahil olamıyoruz buda beni soguttu. o yüzden android düşünmeye başlamıştım
N97 kullanırken videolarda kitlenme yapıyordu tabi bu 1-2saat izlersen ve internette gezinirken biranda sayfa kapanıyordu. biliyorum yazılımsal sorun gibi ama hep aynı oluyor biraz sıkıştırısan oluyor ben sogudum cünkü nokia artık kendi ürettigi telefonlarla degilde sanki program üretenleri korumakla meşgül o yüzden sogudum güvenliktir serfitikadır gibi işte bu sebeblerden dolayı artık i9000 almak istiyorken senin bir n8 kullanıcı olarak fikirlerini almak istemiştim sonradan keşke demeyeyim diye
NOT:Bu arada Symbian 3 hakkındaki düşüncelerin cok önemli benim için v5 ile ne farkı var ileride detaylı yorum yaparsan sevinirim.
ilgin için şimdiden teşekkürler sagol

sizin gibi bende 5800 kullanıyorum ve dediğiniz gib gerçekten nokia'dan soğudum. donmalardı hatalardı vs vs. bi ara bende android almayı düşündüm. hala da düşünmüyor değilim ama karar veremedim. babam galaxy s kullanıyor. telefon muhteşem. ama şöyle bişey de duydum ki orijinal galaxy s de market uygulaması çalışmıyor. yani orijinalden kastım Türkiye içerisinde satılan. babam yurtdışında getirtti onda sorun yok markette. n8 in cazip gelen tarafı ilk olarak "usb on-the-go". daha sonra 12 mp kamerası, fm transmitter gibi bi kaç özellik. işlemci hızını düşününce galaxy s 1 Mhz kullanıyor, n8 680 Ghz. ne kadar yeni telefon yapsa da nokia hala işlemci hızı yetersiz bence diğer telefonlara göre. ayrıca galaxy s in yanında motorola milestone II de tavsiye ederim bi araştırın isterseniz.

mucaht

Üye

sizin gibi bende 5800 kullanıyorum ve dediğiniz gib gerçekten nokia'dan soğudum. donmalardı hatalardı vs vs. bi ara bende android almayı düşündüm. hala da düşünmüyor değilim ama karar veremedim. babam galaxy s kullanıyor. telefon muhteşem. ama şöyle bişey de duydum ki orijinal galaxy s de market uygulaması çalışmıyor. yani orijinalden kastım Türkiye içerisinde satılan. babam yurtdışında getirtti onda sorun yok markette. n8 in cazip gelen tarafı ilk olarak "usb on-the-go". daha sonra 12 mp kamerası, fm transmitter gibi bi kaç özellik. işlemci hızını düşününce galaxy s 1 Mhz kullanıyor, n8 680 Ghz. ne kadar yeni telefon yapsa da nokia hala işlemci hızı yetersiz bence diğer telefonlara göre. ayrıca galaxy s in yanında motorola milestone II de tavsiye ederim bi araştırın isterseniz.

işlemci hızı yetersiz diyosunda telefonu eline alıp bi kullandın mı hiç canlı vidyo örnekleri var adamlar 30 tane uygulama açıyolar telefon banamısın demiyor. Bahsettiğin 1Mhz işlemcisi olan telefonda 20 tane uygulama aç bakalım ne oluyor. Kullanılan işletim sistemi için 680 Ghz işlemci fazlasıyla yetiyor bile android fln kursalardı telefona 680 Ghz işlemci yetmeyebilirdi haklısın derdim. Bu konu hakkında defalarca yeni konu açılıp tartışıldı. Hala 680 Ghz. yetersiz diyorsan bu konuda yazılanlara bi bak derim.

SilentOne

SilentOne

Üye
symbian için 680mhz işlemci yeterde atar zatan a cortex işlmeci deqilmi ben ole biliyom zaten 680 mhz işlemcinin özelliqinden dolayı 1ghz e eşit sayılabilir

Rich4arD

Rich4arD

Üye
işlemci hızı yetersiz diyosunda telefonu eline alıp bi kullandın mı hiç canlı vidyo örnekleri var adamlar 30 tane uygulama açıyolar telefon banamısın demiyor. Bahsettiğin 1Mhz işlemcisi olan telefonda 20 tane uygulama aç bakalım ne oluyor. Kullanılan işletim sistemi için 680 Ghz işlemci fazlasıyla yetiyor bile android fln kursalardı telefona 680 Ghz işlemci yetmeyebilirdi haklısın derdim. Bu konu hakkında defalarca yeni konu açılıp tartışıldı. Hala 680 Ghz. yetersiz diyorsan bu konuda yazılanlara bi bak derim.
Katılıyorum .

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt