SX1 Cafe

Sponsorlu Bağlantılar

BOZKURT

BOZKURT

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
komandonun verdiği SX1_CMERT-TURKIYE-RETAIL-uk-el-tr_15_UP_4 fw yi yükledim kurdum, herhangi bir sorun çıkmadı yüklerken,
yalnız arka planı değiştirirken sorun yaşadım;
fw ile gelen turuncu kill bill yazılı arkaplanı, müzik adlı mavi arkaplan ile değiştirmek istediğimde aşağıdaki görüntü ortaya çıktı, üst taraf mavi alt taraf turuncu kaldı, biçok kez denedim ama yapamadım

> arkaplan (EidPic.mbm - Backgroundimage.mbm)
dosyaların c:/system/data içine atılacaktır

şeklinde not düşülmüş, aynen yaptım, data klasörünün içine kopyaladım ve de aynı adı taşıyan dosyalar ile değiştirdim sonuç aşağıdaki gibi oldu

attıktan sonra telefonu resetlersen işlemi tamamlarsın....:good:

spyhunter

spyhunter

Üye
attıktan sonra telefonu resetlersen işlemi tamamlarsın....:good:

restart da atmıştım zaten ama olmuyor, bu restart sonrası fotoları zaten,
bu arada komando yardımların için çok sağol sayende fw yi de öğrendik :heyo2:

BOZKURT

BOZKURT

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
restart da atmıştım zaten ama olmuyor, bu restart sonrası fotoları zaten,
bu arada komando yardımların için çok sağol sayende fw yi de öğrendik :heyo2:
umarım beğenmiştirsin bu cmertin en son çıkardığı fw özellikleri saymakla bitmez birde hafızayı yükselte bildikse harika olurdu...
neyse yine ekran aynımı eğer yine aynı ise senin temalarda sorun vardır ...
temayıda burada yayınlarsan sevinirim...

spyhunter

spyhunter

Üye
HAYLAZ isimli arkaplan

MÜZİK isimli arka plan

EDIT: 2 arka planda da aynı şekilde oldu, yalnız ben bunları bilgisayardan telefonun içine(usb ile bağlı) söylenen yere copy-paste yaptım, telefona bluetooth ile yollamadım...

BOZKURT

BOZKURT

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
birde söle dene
önce ayarlar bekleme... buradan arka plana bi foto koy ...daha sonra beckg..ei..bu dosyaları c/sis/data nın içine at...

perfectlover

Üye
Spyhunter, iki dosyanın da aynı temaya ait olduğuna emin misin? Çünkü "killbill"e ait eidpic.mbm ile "müzik"e ait backgroundimage.mbm dosyalarını kullanıyor olabilirsin. Ama sorun değil. Aynı işlemi baştan bir kere daha dene. Bir de bu dosyaları önce hafıza kartına at. Ondan sonra herhangi bir dosya yöneticisi ile C:/System/data klasörüne taşı ve telefonunu yeniden başlat.

spyhunter

spyhunter

Üye
tamam hallettim, komandonun dediği gibi arka plana bi foto koydum sonra aynı işlemleri yineledim düzeldi,
şimdi bu fw ye herhangi bir arkaplan konur mu, fw ler arası çakışma yada fw ye göre uygun arka plan mı oluyor, çünkü ben bunları pek beğenmedim, değiştirebilirmiyim?

bir de fw dosyasnda "mesaj ikonları" diye bir klasör var, onunla neyi değiştiriyoruz, ben denedim bi değişiklik olmadı herhangi bir yerde,
telefona mesaj gelince mi değişikliği farkediyoruz?

perfectlover

Üye
tamam hallettim, komandonun dediği gibi arka plana bi foto koydum sonra aynı işlemleri yineledim düzeldi,
şimdi bu fw ye herhangi bir arkaplan konur mu, fw ler arası çakışma yada fw ye göre uygun arka plan mı oluyor, çünkü ben bunları pek beğenmedim, değiştirebilirmiyim?

bir de fw dosyasnda "mesaj ikonları" diye bir klasör var, onunla neyi değiştiriyoruz, ben denedim bi değişiklik olmadı herhangi bir yerde,
İstediğin temayı koyabilirsin. Tüm bu temaları kullandığın fw'ye göre x:/System/Data klasörünün içine atacaksın. (x burada C veya E oluyor)

BOZKURT

BOZKURT

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi

menü iconlarını değiştirmek içim menu_fold...var bunları c/sistem datanın içine at aynı zamanda saati batarya ve diğer göstergeleride değiştirmek istersen aynı şekilde c/sistem datanın içine at...

spyhunter

spyhunter

Üye
tamam mesaj ikonlarını da hallettim, bu fw işine girince telefonu baştan yaratıyormuşsun gibi oluyor.

bu arada tercihlerimi ayarlarken, yani Genel, Dış Mekan, Sessiz falan gibi, eskiden var olan zil seslerinin gittiğini farkettim, topu topu 4 zil sesi var, nolacak şimdi,
nasıl zil sesi eklerim? wav mı mid mi olması lazım? bir de hangi klasöre ekleyecez?

BOZKURT

BOZKURT

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
tamam mesaj ikonlarını da hallettim, bu fw işine girince telefonu baştan yaratıyormuşsun gibi oluyor.

bu arada tercihlerimi ayarlarken, yani Genel, Dış Mekan, Sessiz falan gibi, eskiden var olan zil seslerinin gittiğini farkettim, topu topu 4 zil sesi var, nolacak şimdi,
nasıl zil sesi eklerim? wav mı mid mi olması lazım? bir de hangi klasöre ekleyecez?
diğer mid seslerinin olmaması senin karına çünkü hafızayı öle dandik seslerle doldurmuyorlar...
bundan sonra senin yapacağın tek birşeyt var o da istediğin wavları bulup e/sounds/dijital e at ve artık yeni wavlarınla millete havanı at...
bu arada aramızada hoş geldin...
umarım fw işini sevmişsindir...:good:

spyhunter

spyhunter

Üye
hoşbulduk tekrardan, fw işini sevdim diyebilirim, herhangi bir sorun çıkarmadı şu ana kadar, bi kaç kilitlenme donma hariç, o da normaldir sanıyorum, ama öyle sık fw değiştirmem heralde, bu benim için kafidir.

sadece wav mı olabiliyor e/sounds/dijital klasörüne, mid uzantılı bir ses var mesela cmert-up4 ün içinde gelen alarm için konulmuş mono_ring_long.mid adında bir dosya, e\Nokia\Sounds\Digital içine atmıştım, bunu direk yada adını değiştirerek uzantısını değiştirmeden mid olarak atamazmıyım e/sounds/dijital klasörüne?

bir de şu var bendeki şu aşağıdaki yeşil ve mavi olan renkler beyaza yakın bir renk, menüde gezinirken hangi segmede olduğumu pek anlamıyorum, renk paletini seçeneklerine girdiğimde ise daha başka renkler var, istediğim olmuyor, sadece o rengi nasıl değiştirebilirim?

spyhunter

spyhunter

Üye
beyler şu yukardaki yeşil ve mavi alanların rengini nasıl değiştiriyoruz, yokmu bir çaresi?

BOZKURT

BOZKURT

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
beyler şu yukardaki yeşil ve mavi alanların rengini nasıl değiştiriyoruz, yokmu bir çaresi?
telefonun ayarlar içinde ekran ayarları var bura renk paletleri var bunlardan birini seçebirilisin...

spyhunter

spyhunter

Üye
telefonun ayarlar içinde ekran ayarları var bura renk paletleri var bunlardan birini seçebirilisin...

komando üstte yazdım, ilk mesajda, o renk paletleri işe yaramıyor, değişen çok fazla birşey yok, yine renk çok açık, menüde hangi segmede olduğun anlaşılmıyor, yukardaki gibi yeşil ve mavi alanlar gibi net değil, ben koyu bir renk istiyorum

BOZKURT

BOZKURT

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
komando üstte yazdım, ilk mesajda, o renk paletleri işe yaramıyor, değişen çok fazla birşey yok, yine renk çok açık, menüde hangi segmede olduğun anlaşılmıyor, yukardaki gibi yeşil ve mavi alanlar gibi net değil, ben koyu bir renk istiyorum
bu konuda ben değil hiç kimse birşey yapamaz çünkü sx1 palet değişim sadece fw yüklerken olur...vaya bu paltleri sen meydana getirir fw ile yüklersin...palet değişimi konusunu yarın inşallah açacağım forum içinde...konu renkli palet olarak up_4 te siyah palte var onları kullanabilirsin...:good:

fbcagdas

fbcagdas

Üye
beyler bir arkadsım sx1 imi motorola e398 ile takas etmek istedi üstünede benden para istedi siz olsanız degişirmiydiniz.e398 ler nasıldır

BOZKURT

BOZKURT

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
beyler bir arkadsım sx1 imi motorola e398 ile takas etmek istedi üstünede benden para istedi siz olsanız degişirmiydiniz.e398 ler nasıldır
valla o telefondan pek haberim yok ama sx1 in garantisi bitmemişse ve kapağında çizik tuşlarında sorun yoksa n90 değişmem :huhu:

spyhunter

spyhunter

Üye
telefonumu kapatıp açmak istedim animasyonu görmek için, restart değil,
telefon açılmıyor, başlangıç resmi geliyor ve sonradan kapanıyor ses çıkararak

Üst Alt