Swype Artık Türkçe Desteğiyle Birlikte Sizlerle

Sponsorlu Bağlantılar

dangerousyaso

dangerousyaso

Üye
    Konu Sahibi
Swype Artık Türkçe Desteğiyle Birlikte Sizlerle
Arkadaşım AcroMax ile daha önce yapmış olduğumuz Nokia Türkçe F ve Türkçe Q Klavyeler (DayHand İnput) modlamasından sonra, birçok kişinin şiddetle istediği Swype uygulamasına Türkçe destek ekledik. Aşağıdaki video her şeyi anlatıyor. İyi kullanımlar.

Yapılması gerekenler:
- Kurulumdan sonra telefonunuz yeniden başlatılmalıdır.

Programın kullanımı hakkında:
Birçok kelimeyi barındırmasına rağmen Türkçemizin geniş kelime haznesinde bulunan bazı kelimeleri ya da türemiş kelimeleri algılamamaktadır. Bu durumda, algılanmayan kelimeyi bir kereliğine normal şekilde tuşlayarak yazmanız yeterlidir. Bu durumda program, girmiş olduğunuz kelimeyi öğrenecek ve ileriki zamanlarda o kelimeyi giriş yaptığınızda otomatik olarak tanıyacaktır.

Bilgi: Programın halen geliştirilmekte olan bir program olduğunu unutmayın. Bu yüzden hatalarla karşılaşmanız gayet normal.

Programa uygun modeller:
* Nokia 5800
* Nokia 5230
* Nokia X6 (no portrait mini-qwerty for firmware v21.0.004)
* Nokia N97
* Nokia N97mini
* C6-00

N8 için kurulum klavuzu:
- İlk olarak N8 uyumlu uygulamayı ovistore'den indirip telefonunuza kurmalısınız. (İndir: )
- Kurulum işlemi tamamlandıktan sonra aşağıdaki patch dosyası içerisinde yer alan system klasörünü, programı kurduğunuz bölümün köküne kopyalayıp var olan dosyaların üzerine yazdırmalısınız.

İndir:

Eklemiş olduğum güncellenmiş halini sorunsuz kullanabilmeniz için kurulu olan swype uygulamasını kaldırıp, hangi bölüme kurduysanız o bölümde yer alan \system\apps içerisindeki swype klasörünü silmelisiniz.

Varsa bir hatası bildiriniz, elimizden bir şey geliyorsa yapmaya çalışırız. İyi kullanımlar.

• Beğen
Tepkiler: görrmez, uater, dhfzee ve 15 diğerleri

Nadir

Nadir

Emekli Yönetici
teşekkürler..

salamsosis

salamsosis

Üye
süpersin . ellerin dert görmesin...

marsoy

marsoy

Üye
tşklerrrrrrrrrr süperr

hadesperado

hadesperado

Üye
dangerous sağolsun ben 3-4 gündür kullanıyorum, ufak tefek eksikler dışında kullanımda büyük rahatlık sağlıyor arkadaşlar, tavsiye ederim. n8 için kurulum tavsiyelerini uygulamanız gerekiyor, diğerlerinden farklı olarak yama var.

nkrn83

Üye
Kurdum yamayı uyguladım fakat ekranı dik tuttuğumda aktif olmuyor yan tutup qwert klavyeye geçince çalışıyor ve mesaj yazabiliyorum ama Swype veya sem tuşuna basınca herşey üst üste biniyor ve düzelmiyor. Ayrıca menüden ayarlara girdiğimde ss lerdeki gibi türkçe değil ingilizce.

dangerousyaso

dangerousyaso

Üye
    Konu Sahibi
@nkrn83, uygulamanın resmi sitesinde henüz n8 desteği yok. Ovistorede n8 destekli uygulama mevcuttu onun üzerine 5800 ve türevleri için uygulamış olduğumuz Türkçe destek modunu sizlerle paylaştım. Henüz tam olarak neden o şekilde üst üste binmeler olduğunu bilemiyorum. Telefonum n8 olmadığı için de denemeler yapamıyorum ne yazıkki.

Küçük qwerty seçili olursa ekranı yan döndürürseniz otomatik yatay klavyeye ekranı dik tutarsanız otomatik dik klavyeye geçer.

erquin

erquin

Üye
N8 de verimli çalışmıyor birkaç bug var

--------------- Ekleme ---------------

Symban^3 Telefonlar için
Help.htm.hsc
Swype.mbm
SwypeConfig

dosyalarını silip system dosyasını kök klasöre atınca buglar çıkmadı türkçe işlevi de sorunsuz çalışıyor

nkrn83

Üye
dediğin işlemi yapınca oldu sorunsuz çalışıyor teşekkürler

dangerousyaso

dangerousyaso

Üye
    Konu Sahibi
@erquin'in bahsettiği dosyalar silinip ilk mesajdaki link yeniden güncellenmiştir.

erdogansafak55

erdogansafak55

Üye
swypeyi ovi storedan indirip kurmuştum,sonra ingilizce deyip sildim.şimdi yeniden kurup deniyorum ama olmuyor.yardım edecek varmı acaba bu konuda

erquin

erquin

Üye
swypeyi ovi storedan indirip kurmuştum,sonra ingilizce deyip sildim.şimdi yeniden kurup deniyorum ama olmuyor.yardım edecek varmı acaba bu konuda
Symban^3 Telefonlar için
Help.htm.hsc
Swype.mbm
SwypeConfig

dosyalarını silip system dosyasını kök klasöre atınca buglar çıkmadı türkçe işlevi de sorunsuz çalışıyor

erdogansafak55

erdogansafak55

Üye
kök klasör derken,anlamadım

egn396

Üye
teşekkürler

erquin

erquin

Üye
@erquin'in bahsettiği dosyalar silinip ilk mesajdaki link yeniden güncellenmiştir.

dostum arkadaşların hata yaptıkları yer kök klasördeki swype dosyasını kaldırmadan tekrar üzerine kuruyolar dolayısi ile buglu dosyalar silinmediği için aynı hatayı verdiğini sanıyorlar
bilginize...

AlpReis

AlpReis

Üye
Eyvallah

dangerousyaso

dangerousyaso

Üye
    Konu Sahibi
dostum arkadaşların hata yaptıkları yer kök klasördeki swype dosyasını kaldırmadan tekrar üzerine kuruyolar dolayısi ile buglu dosyalar silinmediği için aynı hatayı verdiğini sanıyorlar
bilginize...

Farkındayım ama yapacak bir şey yok. İlk mesajda da o klasörün silinmesi gerektiği yazıyor. Okuma alışkanlığımız olmadığı için bazı şeylerden mahrum kalmamız gerekiyor.

erdogansafak55

erdogansafak55

Üye
dangerousyaso arkadaşım şimdi benim denemediğim yöntem kalmadı n8 de.açtığın konunun diğer sitedeki nickim ergenekonkaplanı.oradada yapamadım demiştim hatırlarsın.yeniden kurmama rağmen yine olmadı.betalabs sitesinde gördüğüm yeni bir yöntem var onu denedim ve oldu.şu anda Türkçe yama çok iyi çalışıyor.
n8 de yapılması gereken,programı kaldırmadan önce ayarlardan swype ınput method buraya yes ise no yapıyoruz ve tele restart atıyoruz.açıldığı zaman program kaldırdan programı kaldırıp,system apps swype klasörünü siliyoruz.tekrar restart atıp programı yeniden kuruyoruz.yeniden restart yapıp türkçe yama dosyasını systeme atıyoruz.ama türkçe çalışmıyor.bunun için direk programı yeniden kuruyoruz ve restart edip türkçenin çalıştığını görüyoruz.
tabiiki ben restart atmaktan kafam bulandı,birtane restartı kaçırırsan program çalışmamakta

Üst Alt