Sunrise V1.3.2 3D Hızlı ve Stabil Olan Cfw Gayet güzel ve Şarjı iyi gidiyor.....

Sponsorlu Bağlantılar

CQNSTANT!NE

CQNSTANT!NE

Üye
    Konu Sahibi
sakın yükleme bu sadece 5800 için.

5800 ve n97 . mini uyumludur..

--------------- Ekleme ---------------

Kurulum için gerekli dosyalar

Win7 uyumlu JAF ve emülatörROFS2 hariç N97 mini Orjinal Ana Dosyaları : Upload f@tih'e aittir.

Sunrise by NomadCRY V1.3.2 4*3 N97mini ( rofs2 )

Sunrise by NomadCRY V1.3.2 4*4 N97mini ( rofs2 )

Sunrise by NomadCRY V1.3.2 4*5 N97mini ( rofs2 )

ŞenolTÜRK

ŞenolTÜRK

Üye
tşkler kardeş

De[M]oN*

De[M]oN*

Üye
Kuruyorum çok iyi yazmıssın konuyu ilgi çekici :)

antalyayavu

antalyayavu

Üye

cok super bı fw

ea1903ea

Üye
FW'yi yükledim hem telefona hem hafıza kartına format attım ancak. En altta verdiğin temayı yükleyemiyorum. "S60scalableskinssupport" bileşeni eksik diyor..Ayrıca nokia'nın sözlükleri de yüklenmiyor "Önce temel bileşeni yükleyin" diyor.Sebebi nedir anlamadımç nasıl düzeltilir. tekrar tekrar yükledim fwyi aynı :(

ceydonmez

ceydonmez

Üye

Kurulum için gerekli dosyalar

Win7 uyumlu JAF ve emülatörROFS2 hariç N97 mini Orjinal Ana Dosyaları : Upload f@tih'e aittir.

Sunrise by NomadCRY V1.3.2 4*3 N97mini ( rofs2 )

Sunrise by NomadCRY V1.3.2 4*4 N97mini ( rofs2 )

Sunrise by NomadCRY V1.3.2 4*5 N97mini ( rofs2 )

Sevgili arkadaşım,guzel bir paylaşım olmuş elerin dert gormesin.Fakat ben burada ki linklerin tamamını mı ındırmem gerek.

CQNSTANT!NE

CQNSTANT!NE

Üye
    Konu Sahibi
Sevgili arkadaşım,guzel bir paylaşım olmuş elerin dert gormesin.Fakat ben burada ki linklerin tamamını mı ındırmem gerek.

bak kardeşim ordaki linklerin sadece farkı sudur biri 4x3 diğeri 4x4 son olarak 4x5 menünü nasıl istiyorsan onlardan birini indirip kuruyosun :oke:
Arkadaşlar mesala v60 güncellemesini yaptım sonra bu cfw yi kullanabilirmiyim?​

cabbar100

cabbar100

Üye
V60 güncellemesini yükledikten sonra bunu kuramazsın. Çünkü bu v51 için port edilmiş. Pnht'nin C6 fw'sini v60'a port etmesini beklememiz gerekir.(zaten pnht kısa sürede hazırlar bunu.)

sahin177

Üye
Bunu 5530 XM e görede editleseniz süper olur aslında.

coke019-23

coke019-23

Üye
arkadaşlar gps bulamama sorunu var mı?

mfasya

Üye
arkadaşalr remove record tone patchini e ye patches klasörüne atmama rağmen gözükmüyor nasıl yapacağız

ozkan1979

ozkan1979

Üye
nasıl cfw olmuş kullanlar yorum yapabilirmi acaba

kötükoylünün cfw lerine nazaren nasıldır tusunami falan arasında çok büyük fark varmıdır

lütfen kullanlar memnunmu yorum yapabilirlermi acaba

SUNRISE CFW HAKKINDA SORULANLAR VE ÇÖZÜMLERİ

1- Bu CFW'nin diğerlerinden farkı nedir?

CFW'de bulunan iki özel hız modu onun diğerlerinden daha hızlı olmasını sağlıyor.Bu iki hız modu %5'e varan performans artışı sağlıyor.Forumdaki en hızlı CFW olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim.Ayrıca konudaki yorumlar bu CFW'nin şu andaki en iyi CFW olduğunu gösteriyor.

2- Şarj süresinde bir değişme var mıdır?

Hayır bir değişme yok hatta bazıları artış olduğunu bile söylüyor.Örnek vermek gerekirse bir iki alıntı yapalım.

quote:

Orijinalden alıntı: harun_tr

Ion Battery Timer ile baktım, şarjdan çıkaralı 17 saat 32 dakika olmuş. (Ekran parlaklığı orta)

Yarım saat civarı müzik, 25-30 dakika EDGE internet, 20-25 dakika oyun, 45-50 dakika wifi , 15 dakika video , 80-85 sms , 5 dakika telefon görüşmesi. (Değerlerde ufak sapmalar olabilir )

Hala 5 çizgi şarjım var, şarj performansı gayet iyi gözüküyor.

quote:

Orijinalden alıntı: lionelmusti

ses kalitesi kesinkle orjinalden yüksek,ayrıca son efektli fwyi yükledim, emin abi bişey dikkatimi çekti 5800ımı sabahtan beri cfw yükledm 2-3 saat kurcaladm müzik dinledm normalde 1-2 diş kesn giderdi bu fw tasarruf moduna geçirdi resmen ya nedeni ise bence emin abinin sistemi rahatlatması,ne kadar rahatsa o kadar az enerji harcıyor 5800 bu cfw ile

3- CFW'nin asıl amacı nedir?

Asıl amaç olabildiğince sadelik ve en yüksek hız.Ama ileride Lite ve Extreme adlı iki farklı sürüm gelebilir.Extreme sadelikten uzak görsellikli birşey olur.

4- Xpressmusic tuşu bazen çalışmıyor.Sebebi nedir?

Bunun CFW ile hiçbir alakası yoktur.Kurduğunuz bir program mediabar.exe yi sonlandırıyor ve bu yüzden tuş çalışmıyor.Engelleyen programı kaldırmanız gerek.Mesela RAMBlow engelliyor.

5- Galeride videolar gözükmüyor?

İlk versiyonda gözüküyordu.Ama sizin istekleriniz üzerine galeriyi düzenledim ve videolar gözükmüyor artık.Dosya öneticisinden açacaksınız.Neden böyle yaptın dersen siz istediniz çünkü.

6- Ovi Suite ile rehber senk. yapmak istediğimde hata veriyor. Ovi Suite telefonu görmüyor.

Bu sorun V1.1. de giderildi. Ama hala sorununuz çözülmediyse bir de @ harun_tr arkadaşımızın yöntemini deneyin.Kesin çözüm.

quote:

Ovi Suite sorunumu çözebildim, benim gibi yaşayanlar varsa diye paylaşıyorum (Ilk mesajada eklenirse sevinirim)

Program , Ekle kaldır ilen Nokia Cable Driverı kaldırıp sonra tekrar kurun.

Sonra en alttaki dosyayı Windows > Inf klasörüne atıp, telefonu bilgisayara bağlayın

Drıver kurulumdan sonra Ovi sorunsuz şekilde görüyor

7- Müziklerim müzik çalar da gözükmüyor?

Hafıza kartında Music diye bir klasör açın ve müziklerinizi oraya atın.

8- Mesaj okuyucu çalışmıyor.

Bu sorunda V1.1 de giderildi.

9- Bir sorun olursa orijinal V51'e nasıl dönebilirim?

V51 konularından V51 FW'sini indireceksiniz.Ve f@tih in V51 hack konularındaki anlatımla flashlayacaksınız.

Ama size büyük bir sorun olmayacağının garantisini veriyorum.Orijinal sürüm bundan daha hatalı bundan emin olun.

10- Dosya yöneticisinde oyunları bluetooth ile gönderemiyorum?

ROMPatcher daki tüm yamaları aktif edin.

11- Efektli sürümü yükledim ama efektler yok!

Ayarlardan temalara girip ilgili temanın üstüne gelip seçenekler tema efektleri->Açık yapacaksınız.

Faydalı bir bilgi! Paylaşım @ kesbi'ye aittir.

quote:

Ben kendi ayarımı vereyim o zaman bir deneyin. TTpod 3.70 kullanıyorum. Niye 3.71 değil derseniz az sonra bahsedeceğim bass boost yok onda. Kurduktan sonra ayarlar>ayarlar>ses dedikten sonra streo genişletmeyi ve bass boost'u aktif yapın. Ses yoğunluğunu ise siz karar verin. Bazı şarkılarda açınca çok boğuyor. Kaliteli bir kulaklıkla iyi sonuç alacağınızı düşünüyorum. Tabi ekolayzır varsayılanda kalacak. Yoksa çok abartıp sesi boğuyor.

C6 orijinal FW'si hakkında yorumlarım

+ ları

+ Olağanüstü ev ekranı
+ Aşırı hızlı
+ Reset yok
+ RAM yetmezliği hiç yaşamadım
+ Galeri harika olmuş.En önemlisi çoklu seçim desteği geliyor.Bir resmi açmak için birkaç kez dokunmak gerekmiyor.Tek dokunuşta açıyor.Resim geçiş efektleri harika.
+ Menüler arası geçiş çok iyi.
+ Multitask çok iyi çalışıyor.Birden fazla programın aynı anda çalışması çok daha hızlı.
+ iPhone'daki gibi sürüklemeli tuş kilidi var.Ve çok güzel.
+ Rehber bile değişmiş.Yandaki çubuğu kullanınca alfabe harfleri çıkıyor.
+ Radyo donmuyor
+ Dokunmatik hassasiyeti artırılmış.En önemlisi menünün sağ tarafındaki ikonlara tıklayamama sorunu yok.
+ Yan klavyede mesaj yazarken takılma,harflerin geriden gelmesi vs. yok.
+ Video çekim kalitesi daha iyi.

- leri

-Tuş ışıkları biraz garip.Bazen az yanıyor bazen çok.
- Mesaj yazarken silme tuşunu basılı tutsanız da hepsini silmiyor elinizi çektiğinizde sadece bir karakter silinmiş oluyor.

CFW HAKKINDA KULLANICI YORUMLARI

quote:

Orijinalden alıntı: usluçocuk06

Şu an itibariyle şu kadarını söylemek istiyorum;Sizi uzun bir süre flash atmaktan kurtaracak yegane yazılım bana göre budur.Çünkü önceki yazdıklarıma başka konularda bakarsanız bir daha c6 fw sine yaklaşırsam anıracam gibi birşeyler demiştim sinirden ama bu sürüm gayet düzgün pişman olmazsınız ses codecleri de inanılmaz laptopu geçti mübarek

quote:

daha kullanıcam .Ses codecleri harbi ne olmuş öyle basslar dehşet vuruyor o güzel olmuş

quote:

Orijinalden alıntı: cwr

Yükledim hız konusunda laf yok zaten gerçi şimdilik telefon boş onu hafızayı doldurdukca daha iyi anlıyacaz

Ama ne yalan söliyim klasörleme sistemini çok sevdim Uygulamar içinde Oyunlar Araçlar Diğer falan çok güzel olmuş istediğim gibi derli toplu . 4x5 değil iyiki bence böyle çok iyi

Tema olarak da farklı alternatifler var o da güzel . Yalnız benim ekranımın içnde siyah lekeler var ondan koyu bi tema kullanmayı tercih ediyorum dark'ı seçicem ama sanırım onda da widgetler şeffaf değil Xtensionun widgetleri şeffaftı onun temasını buna atsak baya iyi olr aslında

Ama bunu kullanacak gibiyim hoşuma gitti

quote:

Orijinalden alıntı: dr.halil

psiko derecede hızlı ve sade ve ses ciddi anlamda fark ettiriyor.

quote:

Kurdum, ve şu ana kadar gördüğüm en başarılı cfw lerden gerçekten izninlen yorumlarını yapayım;

Telefon yönetiminin çalıştığı ilk cfw lerden biri olarak öncelikle hocam seni tebrik ediyorum

Öncelikle gayet hızlı, Opera ile pek sorun yaşamadım. İlk açılışta 49, ikincide 55 mb civarı boş ram vardı gayet başarılı. Menü düzeni harika, geçişleri sorunsuz ve hızlı. Upakulda kimmiş

quote:

Orijinalden alıntı: Ottomans1453

Mükemmele yakın bir CFW olmuş.

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: dr.halil

bende indiriyorum denicem aynen diger arkadaşlarınki gibi özellikle şu ses işini merak ettim. yalnız daha önce upakulu deneyip bunla karşılaştırabilecek olan varmı...

upakulda ses bu kadar gür değildi __ses codecleri__efektler güzeldi fakat kasılıyorudu,sanıldığı kadar hızlı değildi ev ekranı değiştirirken efekt yoktu bide telefon yönetimi açılmıyordu

quote:

Ses kalitesini sevdim bu arada, ilk kez telefonda müzik açtım gitarı ve bassları iyi veriyor.

quote:

Orijinalden alıntı: Ryso

Blitz ve Pandora'dan sonra bu cfw hedefime geçti. Herşey güzel yüklendi bitti açılış ekranı geldi (tabi içimin yağları eridi Nokia Ovi ) Telefon daha ilk açılışında hızını belli etti. Concorde gibi mübarek 3 cfw arasında en hızlısı diyebilirim Sağlam ve güzel bir tema atılırsa mükemmel bir cfw olur kanısındayım.

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: NomadCRY

Sayfa başı

3 günde 5 sayfa.İlginize teşekkürler.

Nice sonu 5'le biten sayfalara inşaallah.

Bugsuz bir firmware daha ne olsun, xpress music ve telefon yönetimi aynı anda çalıştıran kurduğum ilk c6 fw si bu

quote:

Orijinalden alıntı: s.h.a.

en iyi cfw bence bu

symbian 3 de bekleriz @ NomadCRY den

quote:

Orijinalden alıntı: ffslayer

Çok iyi olmuş be kardeş eline sağlık. Bu kadarını da beklemezdim. Maşallah diyorum sana...

Edit: Bana göre(bana göre diyorum aslında eksik değil) tek eksik ikinci ev ekranının boş olması saat olması hoşuma gidiyor. Kendim pişirme yapmadan nasıl ekleyebilirim bilgi vermen mümkün mü?

quote:

Orijinalden alıntı: orkun85

evet kasma olayı hiç yok hız süper.
çalışmalarının devamını dileriz.

quote:

Orijinalden alıntı: estami

Biri size dur demeli...!!!!!! Bu ne ya...!!!!!......

Telefon manyak oldu sayenizde helal olsun vallahi azminize,emeğinize çalışmanıza ve çok teşekkürler efectli 4*5'i bekliyorum eğer gelecek yüzyıldan başka program ayarlayıp yeni fw yapmayacaksanız bunda sabit kalmak istiyorum...(Nomad zaman ötesine gecti yakında telefona görünmezlik kazandıran Fw yaparsa şaşmıycam)..

quote:

Müthiş,müthiş ve müthişşşşşşş....

Ve tek kelime ile sen muthişssin Nomad üstadım helal olsun emeğine ve yüreğine bayıldım 4*5 efectli moda bundan sonra zannetmiyorumki daha iyisi çıksın sen ve dostların elleri dert görmesin bol para görsün.....

quote:

Orijinalden alıntı: mutluerol

sanırım tam aradığım cfw . hız, sadelik, hasasiyet, sorunsuzluk.. şimşekler devamlı çakıyor abi ya :) çaksın çaksın şimşek gibi olsun :) ve evet şu sayfa içeriği tümüne ayarlandığında kapanıyormu ona bakıyorum şu an en önemli sorunlardan biri benim için mynet ve mynet finans canlı borsa sayfalarında.. vee he he kapanmadııı aresmar ve Aagn 67 kardeşler bakın kapanmadı :)bu sefer ister darılın ister çatlayın bakın bu kardeşimizin cfw sinde kapanmadı. çok güzel. şaka ha alınmayın yine

işcep sorunsuz yüklendi. hakikaten oldukça iyi bir cfw. v60 a kadar değiştirirsem artık ne olayım. dedikleri gibi sanırım bundan iyisi yok. :) v60 da ne oldu zaten belli değil. Aagn67 senin pandorayı yüklücektim so nanda bunu gördüm ve telefon n97 görünüyor deyincede beklemeden bunu yükledim. darılma sakın. sende çıkartacaksın biliyorum seninki inşallah karar değiştirtmez bana iyi yapma bundan ha hepinize teşekkürler. iyi uykular :)

quote:

Orijinalden alıntı: soneday

Denedim kardeş,benim eski versiyona göre daha iyi ve hızlı...

Ufak bir test yaptım;
Şu konudaki- testlerimde NFS'yi denemiştim dos olarak.Bayağı bir kasmıştı saniyede ortalama 5 kare elde edebiliyordum ama bununla test ettim ortalama 10'lara çıktı...Gereçkten telefonun her ücrasını en iyi derece kullanan bir cfw.Teşekkürler...

Ben geliştirmeci ve araştırmacı gibi birşeyim,symbian üzerine biryığın çalışmalarım olmuştur ve olacaktır...Bunun için bana hızlı ve sadece bir sistem gerekiyor...

Ayrıca bir görsel şölen diyebilirim.

Sağolasın mübarek insan durmak yok yola devam

quote:

Bu arada şarj performansınıda yazayım, kuracak arkadaşlara bilgi olsun
Ion Battery Timer ile baktım, şarjdan çıkaralı 17 saat 32 dakika olmuş. (Ekran parlaklığı orta)
Yarım saat civarı müzik, 25-30 dakika EDGE internet, 20-25 dakika oyun, 45-50 dakika wifi , 15 dakika video , 80-85 sms , 5 dakika telefon görüşmesi.

Hala 5 çizgi şarjım var, şarj performansı gayet iyi gözüküyor.

quote:

Ya böyle güzel bir fw görmedim sarj enfes 4*5 efektler enfes yıldırım ve yıldızlar ne kadar güzel bir çalışma tekrar tekrar ellerine sağlık Nomad üstadım Ellerin/elleriniz dert görmesin inşALLAH bugün işyerinde 5800 olan birisi gördün telefonumu gördü deliye döndü bu 5800 değilmi diye müthiş beğendi yalvar yakar şu onda onun telinede Flash atacaktım vazgectim..

Nedeni ise 3D ikonlu 4*5 efektli ve programları kurduğunda yerine giden çalışnanı bekliyoruz üstadım...

Tekrar ellerine sağlık Master Yoda .... Yahu nereden çıktı Nomad üstadım.....

quote:

Orijinalden alıntı: onur10urr

NomadCRY arkadaşım hazırlamış olduğun fw şuan forumda bulunun tüm fw lerin en hızlısı ven kullanışlısı.tüm fw leri kurdum tema efektleri acık olmasına rağmen daha ikondan elimi cekmeden acılıyor.bu hızı hiçbir fw de görmedim.efektleri kapatınca dokunmana gerek yok düşünmek yetiyor acılması için şaka biyana çok hızlı olmuş.ellerine aklına sağlık.basarılarının devamını diliyorum.HAA buARADA ŞARJ KONUSUNDADA BİR İLERLEME VAR BU FW DE.FW DENEMEK İSTEYENLER VAR İSE HİÇ TEREDDÜT ETMESİNLER BU FW DE KALICAKLAR.

quote:

Orijinalden alıntı: vlkn158

Hız, gösteriş, sadelik ve birçok nedenden dolayı çok memnun kaldım c6 ve Sunrise FW'si için NomadCRY'a sonsuz teşekkürler
Bu nedenlerden dolayı CFW'yi abimin telefonuna da kurduk.

quote:

Orijinalden alıntı: TheWazZ

İzninizle İncelememi Açıklayayım. (+ve , - leriyle, Yanılmış olabilirim affedin.)

Öncelikle - Leri :

Rehber kısmında kasma var biraz.Sadece 1 defa karşılaştım bu sorunlada.

Başka bi - bulamadım

+ Larına gelince :

- Sensör hassasiyeti artırıldı. ( Gerçekden çok iyi olmuş, ekran dönme hızı falan harika )
- Muzikler E/Music , Videolar E/Videos gibi yerden okunuyor. ( Çok çok iyi oldu benim için. Bi dosya atıyordum hafıza kartına içinde ne kadar resim varsa galeriye doluyordu.)
- Kütüphane yenileme işlemi hızlandırıldı. (Hızlı gerçekden)
- Dosya yöneticisinden herşeyi arkadaşlarınıza gönderebilirsiniz ( jar,sis vs.) (Uzantısı .mp*3 yapıp göndermekden kurtuldum )
- Mesaj okuma çalışıyor. ( Aylin abla var. )
- 0'ı basılı tuttuğunuzda Bluetooth'u açıp kapatabiliyorsunuz. (Süper bir kısayol)
- Telefonu bilgisayara taktığınızda N97 olarak görecek.Yani destek yazılımı sorunu olmayacak.Ayrıca Ovi Mağazada C6 için çok az uygulama vardı.Bu sayede eski 5800 sayısınca uygulamaya tekrar kavuşabilirsiniz. ( Çok akıllıca birşey )
- Video,fotoğraf çekimi kalitesi artırıldı.
- Tuşlar kilitli iken menü tuşuna basınca Tarih, Saat ekrana çıkıyor. Ve altındada Ipone deki gibi bir tuş kilidi açma imleci çıkıyor.
- 2 Ana ekran var biri boş, biri widgetli. ( Çok kullanışlı)
- Eski 5800 'ıma göre çook hızlandı gerçekden.

Gerçekden çok başarılı bir C6 Sürümü olmuş. Emeği geçenlere teşekkürü bir borç bilirim.
Yükleyip yüklememekde tereddütde kalanlara kesinlikle öneririm.

anyy_ra

Üye
dostum sistemi yükledim calışmasında herhangibir sorunla karşılasmadım ama helen deniyorum. ama sistemi yükledikten sonra hard format attım telefon ülke tarih ve saat ayarı istemedi. hemen ana akrana geldi. bu normalmi ?

antalyayavu

antalyayavu

Üye
normal onlar ayarli geliyor.
saat ayarlarindan oto. zaman yenileyiciyi acarsan kendisi ayarlar tarihi ve saati.

Ricochet

Ricochet

Üye

bu yazılım 5800 v51 üzerine kurulu bir yazılımdır.n97 yada c6 gibi telefonlarda çalışması imkansızdır.yüklenen n97 kullanılmaz hale gelir.

TheLoftOrginal

TheLoftOrginal

Üye
tuş kilidindeyken beyaz ışık uzun yanıp sönüyor. hem göz alıyor hem şarj a zarar.. bu ışığı kapatmanın yolu varmı?

Üst Alt