Ssd Harddisk

• 7 Ekim 2013
  • 1276 Okunma
  • 21 Cevap

1. Arkadaşlar yeni duydum daha bunu. Olağanüstü yazma ve okuma kapesitesi varmış. Bende Toshiba satellite c855-155 var. Buna da ssd takabilirmiyim?

Takabilirsem taktıktan sonra asıl olan içindeki harddiski harici olarak kullanabilir miyim?
    ---
    Bilgisayarım = http://www.toshibatr.com/(S(mmqyfzaubs3x5omjkdd1rv21))/Laptop/Satellite/C-Serisi/C855-155

Yazan: ismail
  2. ssd ler hem harici hem dahili olabiliyor diye biliyorum

-Börteçine- bunu beğendi.
  3. Güzel bi SSD+Windows 8=ışık hızı :heyo2::heyo2::heyo2:

4. evet iki türde olabiliyrda benim asıl sorum normal şu anda laptopta bulunan hdd harici olarak kullanılabilinir mi?

5. Harici derken? Taşınabilir mi?
    Taşınabilir olarak kullanamazsın(çünkü usb ile bağlanmıyor galiba, hem fazladan bi güç ve sata kablosu gerekiyor diyebiliyorum.), ama SSD'yi sistem diski diğerini harici olarak kullanırsın.
    SSD'yı C HDD'yi D yerel diski gibi düşün. Fakat laptobuna bu takılır mı takılmaz mı onuda bilmiyorum.

6. tamamdır kardeşim sağolasın :)

GDDR5 bunu beğendi.
  7. hdd yi harici usb disk olarak kullanmak için aparatlar var. notebookunuzda bulunan sıradan hdd yi usb harici disk olarak kullanabilirsiniz.
    ---
    linkte vereyim sana http://www.vatanbilgisayar.com/harddisk-kutulari?sb=20&sk=0
    buradaki kutulardan alabilirsin. laptop hdd dediğin için 2.5" sata hdd olur. senin bakman gereken
    http://www.vatanbilgisayar.com/Harddisk Kutuları/everest-hdc-127-hdc-127-25-sata-harddisk-kutusu-usb-20---siyah/productdetails.aspx?I_ID=61558
    bu üründe olan özellikler.
    ayrıca usb 3.0 olanlarından alırsan daha hızlı bir harici hdd elde etmiş olursun. bunun gibi http://www.vatanbilgisayar.com/Hard...usb-30---siyah/productdetails.aspx?I_ID=55463

8. sağolasın kardeşim araştırayım bunu hemen :)
    ---
    sağolasın kardeşim araştırayım bunu hemen :)

darkmaster bunu beğendi.
  9. Hacı laptop sonuçta, masaüstü gibi olmaz, uyar mı uymaz mı. Bir de pahalı ssdler, hafızası da az ama iyi bir şey alırsan windows 8'in 10saniye içinde filan açılıyor.
    ---
    Bence gereksiz şuan için.

10. Ama performans baya yükseliyor. 4-5-6 saniyeede açılıyor.

11. Zaman bol :D Zaten win8 hızlı, böyle de çok bekletmiyor ki :) Modem açılana kadar açılıyor pc, hem de şifre filan giriyorum yani. Modemi bekliyoz nasıl olsa =P

GDDR5 ve -Börteçine- bunu beğendi.
  12. Hacı oyunların kurulumu dosya taşınması falan hızlancaksa almayı düşünüyom.zaten 80-90 gb kullanıyom :) program+oyun+sistem dosyları= max 100 gb

Invoke bunu beğendi.
  13. Hızlanır hacı :D

14. o zaman düşünüyom ama o hddyi harici olarak kullanma kesin olmalı. çünkü o hariciyi film ve set-up gemisi yapıcam :)

Invoke bunu beğendi.
  15. Fakat CD den vaya USB'den oyun atarken hız farkettemez. Veya HDD'de olan bi oyunu SSD atarken.

-Börteçine- ve Invoke bunu beğendi.
  16. o belli zaten :) mesela call of duty kurarken hddden daha hızlı kurcaksa ssd varım ben :)

17. Bide emin değilim ama oyunun setubu HDD içinde, oyunu kuracağın dizin ise SDD içinde olursa gene yavaş kurar.

18. setup'ı pcye kopyalar hacı çok mu zor =P

-Börteçine- ve GDDR5 bunu beğendi.
  19. hddyi harici olarak kullanırsın, kutular var onlara koyuyorsun, yanlış bilmiyorsam usb gibi bağlıyorsun. oyunlarda performans alacaksan oyunları da ssdye kuracaksın da her oyunu kurmaya kalkarsan büyükçe bir ssd lazım ki onlar da pahalı, seçim senin.

20. En mantıklısı SDD içine günlük kullandığın programları(adobe photoshop/office)-başlangıçta çalışan programları-ve işletim sistemini kurmak, oyunlarda HDD ideal.

Yüklüyor...
18/11/2018 - 03:29