Ssd Harddisk

Sponsorlu Bağlantılar

ismail

ismail

Üye
    Konu Sahibi
Ssd Harddisk
Arkadaşlar yeni duydum daha bunu. Olağanüstü yazma ve okuma kapesitesi varmış. Bende Toshiba satellite c855-155 var. Buna da ssd takabilirmiyim?

Takabilirsem taktıktan sonra asıl olan içindeki harddiski harici olarak kullanabilir miyim?Bilgisayarım =

Van Hohenheim

Van Hohenheim

Üye
ssd ler hem harici hem dahili olabiliyor diye biliyorum

• Beğen
Tepkiler: -Börteçine-
Uhops

Uhops

Üye
Güzel bi SSD+Windows 8=ışık hızı :heyo2::heyo2::heyo2:

• Beğen
ismail

ismail

Üye
    Konu Sahibi
evet iki türde olabiliyrda benim asıl sorum normal şu anda laptopta bulunan hdd harici olarak kullanılabilinir mi?

Uhops

Uhops

Üye
evet iki türde olabiliyrda benim asıl sorum normal şu anda laptopta bulunan hdd harici olarak kullanılabilinir mi?
Harici derken? Taşınabilir mi?
Taşınabilir olarak kullanamazsın(çünkü usb ile bağlanmıyor galiba, hem fazladan bi güç ve sata kablosu gerekiyor diyebiliyorum.), ama SSD'yi sistem diski diğerini harici olarak kullanırsın.
SSD'yı C HDD'yi D yerel diski gibi düşün. Fakat laptobuna bu takılır mı takılmaz mı onuda bilmiyorum.

• Beğen
ismail

ismail

Üye
    Konu Sahibi
tamamdır kardeşim sağolasın :)

• Beğen
Tepkiler: GDDR5
darkmaster

darkmaster

Üye
hdd yi harici usb disk olarak kullanmak için aparatlar var. notebookunuzda bulunan sıradan hdd yi usb harici disk olarak kullanabilirsiniz.linkte vereyim sana
buradaki kutulardan alabilirsin. laptop hdd dediğin için 2.5" sata hdd olur. senin bakman gereken

bu üründe olan özellikler.
ayrıca usb 3.0 olanlarından alırsan daha hızlı bir harici hdd elde etmiş olursun. bunun gibi

• Beğen
ismail

ismail

Üye
    Konu Sahibi
sağolasın kardeşim araştırayım bunu hemen :)sağolasın kardeşim araştırayım bunu hemen :)

• Beğen
Tepkiler: darkmaster
Invoke

Invoke

Üye
Hacı laptop sonuçta, masaüstü gibi olmaz, uyar mı uymaz mı. Bir de pahalı ssdler, hafızası da az ama iyi bir şey alırsan windows 8'in 10saniye içinde filan açılıyor.Bence gereksiz şuan için.

• Beğen
Uhops

Uhops

Üye
Hacı laptop sonuçta, masaüstü gibi olmaz, uyar mı uymaz mı. Bir de pahalı ssdler, hafızası da az ama iyi bir şey alırsan windows 8'in 10saniye içinde filan açılıyor.Bence gereksiz şuan için.
Ama performans baya yükseliyor. 4-5-6 saniyeede açılıyor.

• Beğen
Invoke

Invoke

Üye
Ama performans baya yükseliyor. 4-5-6 saniyeede açılıyor.

Zaman bol :D Zaten win8 hızlı, böyle de çok bekletmiyor ki :) Modem açılana kadar açılıyor pc, hem de şifre filan giriyorum yani. Modemi bekliyoz nasıl olsa =P

• Beğen
Tepkiler: GDDR5 ve -Börteçine-
ismail

ismail

Üye
    Konu Sahibi
Hacı oyunların kurulumu dosya taşınması falan hızlancaksa almayı düşünüyom.zaten 80-90 gb kullanıyom :) program+oyun+sistem dosyları= max 100 gb

• Beğen
Tepkiler: Invoke
Invoke

Invoke

Üye
Hızlanır hacı :D

• Beğen
ismail

ismail

Üye
    Konu Sahibi
o zaman düşünüyom ama o hddyi harici olarak kullanma kesin olmalı. çünkü o hariciyi film ve set-up gemisi yapıcam :)

• Beğen
Tepkiler: Invoke
Uhops

Uhops

Üye
Fakat CD den vaya USB'den oyun atarken hız farkettemez. Veya HDD'de olan bi oyunu SSD atarken.

• Beğen
Tepkiler: -Börteçine- ve Invoke
ismail

ismail

Üye
    Konu Sahibi
o belli zaten :) mesela call of duty kurarken hddden daha hızlı kurcaksa ssd varım ben :)

Uhops

Uhops

Üye
o belli zaten :) mesela call of duty kurarken hddden daha hızlı kurcaksa ssd varım ben :)
Bide emin değilim ama oyunun setubu HDD içinde, oyunu kuracağın dizin ise SDD içinde olursa gene yavaş kurar.

• Beğen
Invoke

Invoke

Üye
  • Beğen
Tepkiler: -Börteçine- ve GDDR5
phoenix_

phoenix_

Üye
hddyi harici olarak kullanırsın, kutular var onlara koyuyorsun, yanlış bilmiyorsam usb gibi bağlıyorsun. oyunlarda performans alacaksan oyunları da ssdye kuracaksın da her oyunu kurmaya kalkarsan büyükçe bir ssd lazım ki onlar da pahalı, seçim senin.

• Beğen
Uhops

Uhops

Üye
En mantıklısı SDD içine günlük kullandığın programları(adobe photoshop/office)-başlangıçta çalışan programları-ve işletim sistemini kurmak, oyunlarda HDD ideal.

• Beğen

Üst Alt