Speed Belle 2012 ßy Erdem AKBULUT

Sponsorlu Bağlantılar

Erdem_-_AKBULUT

Erdem_-_AKBULUT

Üye
    Konu Sahibi
Speed Belle 2012 ßy Erdem AKBULUT
N8 Speed Belle 2012
RM-596 111.030.0609
Lütfen Öncelikle bu açıklamaları okuyunuz. Uzun olduğuna bakmayın hepsi işinize yarayacak ve size faydası olacak bilgilerdir.

Tanıtıma Geçmeden önce bazı uyarılarda bulunmak istiyorum.

• Eğer cihazınızda <111.040> sürümü yüklü ise telefonunuzu downgrade yapmanız gerekmektedir. Eğer downgrade işlemini ve nasıl yapıldığını bilmiyorsanız BURAYA TIKLAYINIZ.
  • Flash atarken lütfen phoenix programının
    Flashing>Firmware Update bölümündeki options menüsünden
    RM-596_M032.50.emmc.fpsx dosyasını kaldırın.
  • Eğer mümkünse, sağlıklı bir firmware için hafıza kartınızın ve depo hafızanızın içindeki sistem klasörlerini silin.
  • Format çekmeniz gerektiğinde tekrar flash atın *#7370# yi tavsiye etmiyorum çünkü bazı sistem bileşenlerini uda’ya attım.
  • Çok bir kaybınız yada hata raporunuz olmaz fakat sistem düzeni için tavsiyem flash atmanızdır.
  • Ekran resimleri flash esnasında Depo hafızasına kopyalanır eğer galeriden ekran görüntülerini silerseniz Z sürücüsünden tekrar kopyalamanız gerekir veya kendi arka plan resimlerinizi kullanabilirsiniz.

Ekran Görüntüleri için

Başlıca öneri ve uyarılarımızı tamamladığımıza göre Cfw’nin özelliklerine Gelebiliriz.
Firmwareyi yaparken çok uğraştığımı belirtmek isterim. Gerek hızı için gerek ana ekran düzenleri için gerek uda-core-rofs2-rofs3 dosya ortaklığı için.
Hızı ön plana çıkarmaya çalıştım ve istediğime ulaşmış durumdayım. Sistem gayet hızlı ve stabil. Hiçbir hata raporuna maruz kalmadım.

Sistemden gereksiz uygulamaları çıkardım Nokia music vs. gibi. Peki neler değişti neler eklendi neler güncellendi?

[Sisteme Eklenen ve Güncellenen Yazılımlar]

<CFW içine entegre edilen uygulamalar>

• JoikuSpot
  • fMobi
  • QuickOffice(güncel)
  • CameraPro Qt v3.00(7)
  • HDR Camera
  • X-Plore
  • RomPatcher
  • Brightness Control
  • MemCheck
  • Extra Buttons

<<< Dilerseniz CFW’yi içinde uygulama olmayan haliyle indirebilirsiniz. Bu düzende Modlamalar geçerli fakat sadece uygulamalar ve uygulama güncellemeleri içermemektedir. Artısı ise daha hızlıdır. Bunun için Linkteki Klasörün içerisinden
adlı dosyayı indirerek flash atabilirsiniz. >>>

<Modlamalar>

1. Önbellek boyutu 128’den 512 ye yükseltildi.
  2. Dokunmatik hassasiyet arttırıldı. (Aşırıya kaçmadan düzgün bir biçimde.)
  3. Restart sonrası indirmelerin yeniden başlaması için mod uygulandı.
  4. Tuş kilidi ekranının yan dönebilmesi için mod uygulandı.
  5. Müzik Çalar 111.040.0704 ‘ün sürümüne güncellendi.
  6. Müzik Çalarda müzik bilgilerini düzenleyebilmeniz için mod eklendi.
  7. 30fps video çekimi ve 100% resim kalitesi sağlandı.
  8. Tuş kilitlerken oluşan titreşim kapatıldı.
  9. Fm Radio’nun teması güncellendi.
  10. Kulaklık sesi arttırıldı
  11. Dolby Sistemi modlandı.
  12. Boot Ekranına Türk Bayrağı eklendi
  13. Açılış sesi ve resmini kendime göre düzenledim.
  14. Tarayıcı önbelleği depo hafızasına alındı.
  15. Fotoğraf ve Müzik tarama klasörlerin sabitlendi.
  16. Galeri Widget’i eklendi.
  17. Video Player Anna sürümüne çekildi.
  18. Başlangıçtaki ovi suite kaydı iptal edildi.
  19. Java paketleri güncellendi.
  20. İşlemci hızı oyun ve genel kullanıma göre arttırıldı.
  21. Bluetooth ile artık sistem dosyalarını gönderebilirsiniz. Korumalı nesne hatası düzeltildi.
  22. Harita sürümü 3.09 (5)’e güncellendi.
  23. Nokia store sürümü 3.30.005’e güncellendi.
  24. Widget’ler içinde Sessiz – Mobil veri açık/kapalı – mobil veri sayacı – bluetooth ve 3G açık/kapalı widget sembolleri değişti.
  25. Kameradan çıktıktan sonraki ram kaybı düzeltildi.
  26. Sözlüğe Türkçe Veritabanı Eklendi
  27. Ekranda Hafıza Kartının varlığını gösteren simge eklendi.
  28. Mesajlarda teslim raporu açıldı ve karakter desteği tam desteğe göre ayarlandı.
  29. Sınırsız kaydırma eklendi.
  30. Türkçe klavye değiştirildi 4X11 düzenine alındı.
  31. Tema ve ekran resimleri düzeninde Usb Depolama Modu ve Çıkışı sonundaki hatalar giderildi.
  32. Yüksek kaliteli ses kaydı düzeltmesi yapıldı.
  33. 4 ana ekrana sahipsiniz ve ana ekran düzenleri fotoğrafta görüldüğü gibidir (uygulamalar değil sadece düzen) ve ekranı yan çevirdiğinizde dahi düzen bozulmayacak şekilde ayarladım. (en çok buna uğraştım diyebilirim)
  34. Flash attıktan sonra depo hafızanıza “Programlarınız” isimli bir klasör gelecek ve bu klasörün içinde
    1. Adobe Reader
    2. Extra Buttons
    3. Menu Utility (menü düzenini yedekleme yazılımı)
    4. N8 User Agent (Tarayıcı sürümünü değiştirme yazılımı)
    5. Nokia chat
    6. Ram info (wgz)
    7. Social Network
    8. X-Plore
      Uygulamaları gelecektir. Bunlardan istediğinizi Rahatlıkla yükleyip silebilirsiniz.

Güle Güle Kullanın :)

CFW’yi indirmek için

• Beğen
Tepkiler: Frittvilt, Dereck, Nextman ve 2 diğerleri

abdurrahmancam

abdurrahmancam

Üye
güzel bir çalışma olmuş şuan bu cfw yi kullanıyorum gayet güzel akıcı ve hızlı ayrıca efect te çok hoşuma gitti, hiçbir hataya da rastlamadim. Ellerine sağlık teşekkürler :)

• Beğen
Tepkiler: LaNegra
Erdem_-_AKBULUT

Erdem_-_AKBULUT

Üye
    Konu Sahibi
güzel bir çalışma olmuş şuan bu cfw yi kullanıyorum gayet güzel akıcı ve hızlı ayrıca efect te çok hoşuma gitti, hiçbir hataya da rastlamadim. Ellerine sağlık teşekkürler :)

Teşekkür ederim :) memnuniyetinizin daimi olması için elimden geleni yapıyorum :)

• Beğen
Tepkiler: Norm_Gkhan ve LaNegra
iizzz

iizzz

Üye
teşkürler güzel.bir cfm.eline salık.

LaNegra

Üye
suan ıcın bı yanlısını gormedım :D hızlı ve guzel saol kardesım

kadıköy_polisi

kadıköy_polisi

Üye
:alkisustad eline sağlık hemen flaşlıyorum:megafon:

jakobs21

Üye
bunu c6-01 uyarlarmısınız baya güzel gözüküyo

szrxx

szrxx

Üye
yükledim gayet hızlı ve sorunsuz görünüyor elinize saglık

man20

man20

Üye
güzel bi cfw ellerine sağlık. benim için tek kötü yanı tuş kilitlerken titrememesi :/

BaySerkan

BaySerkan

Üye
Elinize sağlık herşey iyi güzelde Mağaza ile ilgili sıkıntı var açılmıyor,BetaLabs'tan mağaza uygulamasını indirip kurdum çalıştı ayrıca telefonu sessiz tercihe alınca üst barda herhangi bir simge çıkmıyor şimdilik gördüğüm sorunlar bunlar.
Not=programsız dosya ile flash attım.

Erdem_-_AKBULUT

Erdem_-_AKBULUT

Üye
    Konu Sahibi
bunu c6-01 uyarlarmısınız baya güzel gözüküyo

biraz uzun sürebilir ama uyarlayabilirim.

- - - Eklendi - - -

yükledim gayet hızlı ve sorunsuz görünüyor elinize saglık

teşekkür ederim :) güle güle kullanın

- - - Eklendi - - -

Elinize sağlık herşey iyi güzelde Mağaza ile ilgili sıkıntı var açılmıyor,BetaLabs'tan mağaza uygulamasını indirip kurdum çalıştı ayrıca telefonu sessiz tercihe alınca üst barda herhangi bir simge çıkmıyor şimdilik gördüğüm sorunlar bunlar.
Not=programsız dosya ile flash attım.

iki sürümü de kullandım denedim test ettim ve sessiz modunda sıkıntı olmadı. Programsız sürümde mağaza'yı kaldırdım. C hafızasını genişletme amaçlı olarak. 21mb kazandırıyor.

- - - Eklendi - - -

güzel bi cfw ellerine sağlık. benim için tek kötü yanı tuş kilitlerken titrememesi :/

kötü gibi görünse de korkunç bir şarj tasarrufu sağlıyor.

emreli01

emreli01

Üye
şahsen çok begendim belki yükleyemiyorum ama güzel oldugu yorumlardan belli bunu c7 uygun olanı olsaydı atardım ama bu cwf yapanlar açılış logosu sesi gibi şeyleri orjinal bıraksa bence daha ii olur seven var sevmeyen var ama bu cfw de çok güzel ne diyelim kullananlara hayrlı olsun yapanada :tşk: demek düşer :)

KeSeGeN

KeSeGeN

Üye
o tus kilidi titresimini tekrar nasil acabiliriz?

iizzz

iizzz

Üye
gercekden iki gündür kulanıyorum pil ömrü mükemel.internet kulan dıgım hade.

Erdem_-_AKBULUT

Erdem_-_AKBULUT

Üye
    Konu Sahibi
şahsen çok begendim belki yükleyemiyorum ama güzel oldugu yorumlardan belli bunu c7 uygun olanı olsaydı atardım ama bu cwf yapanlar açılış logosu sesi gibi şeyleri orjinal bıraksa bence daha ii olur seven var sevmeyen var ama bu cfw de çok güzel ne diyelim kullananlara hayrlı olsun yapanada :tşk: demek düşer :)

Çok sağolun, bakarsınız c7 için de firmware çıkarmaya başlayabilirim. deneyemesemde stabil hale getirmeye çalışırım.
açılış sesi ve ekranı konusunda da illaki ister istemez değişim yapılıyor. Elime aldıgım zaman baştan sona değiştireyim diyorum. :) Ama taktir sizin. Teşekkürleriniz için Asıl ben teşekkür ederim.

- - - Eklendi - - -

o tus kilidi titresimini tekrar nasil acabiliriz?

size bir dosya gönderebilirim onu ya sis halinde yada txt halinde oluşturayım. Hazırladığımda size bilgi vermeyi ihmal etmem merak etmeyin :)

- - - Eklendi - - -

gercekden iki gündür kulanıyorum pil ömrü mükemel.internet kulan dıgım hade.

memnun olmanıza sevindim. bende extra programlar yüklediğim halde şarj konusunda canımı sıkmıyor artık telefon :)
bende gece gündüz internet kullanıyorum hatta bazen kodlamalarımı telefonda yapıyorum. Web Tasarımı telefona taşıdım diyebilirim :)
Şükür şarjda bi sıkıntı olmuyor :)

emreli01

emreli01

Üye
Çok sağolun, bakarsınız c7 için de firmware çıkarmaya başlayabilirim. deneyemesemde stabil hale getirmeye çalışırım.
açılış sesi ve ekranı konusunda da illaki ister istemez değişim yapılıyor. Elime aldıgım zaman baştan sona değiştireyim diyorum. :) Ama taktir sizin. Teşekkürleriniz için Asıl ben teşekkür ederim.

- - - Eklendi - - -

size bir dosya gönderebilirim onu ya sis halinde yada txt halinde oluşturayım. Hazırladığımda size bilgi vermeyi ihmal etmem merak etmeyin :)

umarım olur :) ve size özel bir pm atacam bir konu açmıştım acaba siz yardımci olurmusnz diye ve c7 için de bir an önce el atarsanız çok sevinirim :)

Erdem_-_AKBULUT

Erdem_-_AKBULUT

Üye
    Konu Sahibi
umarım olur :) ve size özel bir pm atacam bir konu açmıştım acaba siz yardımci olurmusnz diye ve c7 için de bir an önce el atarsanız çok sevinirim :)

elimde c7 cihaz yok ama cihazınızda, yaptığım modlamaları deneyebilirsek başarılı sonuçlara gideceğimize inanıyorum. :)

Üst Alt