[Soru]Note II Smart Dock

Sponsorlu Bağlantılar

qarzulocne

qarzulocne

Üye
    Konu Sahibi
[Soru]Note II Smart Dock
Merhaba arkadaşlar
<!-- hakkımda -->

Kısaca kendimden bahsedeyim.
ben Onur 23 Yaşındayım. Pazarlama ve Reklamcılık bölümünde okuyorum aynı zamanda Nevşehir Üni. bilgi işlem daire başkanlığında kısmı zamanlı olarak çalışıyorum.

<!-- hakkımda sonu -->

Şimdi de gelelim sorunumun hikayesine ;

Maddi yetersizlikten dolayı dizüstü bilgisayar alamıyorum.Bu da beni alternatif arayışlara itti.

Vardığım "en oluru" olan alternatif Note II telefonuma linux sistem kurmak oldu.
Durum buyken gittim ve smart multimedia dock aldım.
telefonumda orjinal rom kuruluydu ve smart dockla alakalı hiç bir sorun yaşamadım. kablosuz klavye mause çalıştı, hdmi sorunsuz usb bağlantılar mükemmeldi.

Ta ki linux sistemi kurarken init dosyasına chmod veremeyene kadar.
biraz araştırdıktan sonra 4.4 güncellemesiyle gelen knox in buna sebep olduğuna kanaat getirdim.
bu amaçla performans için daha hafif ve knox olamayan bir rom kullanmaya karar verdim ve thunder lite v7 jb rom unu kurdum.
sonrasında debiani kurarken bir problemle karşılaşmadım herşey yolunda gidiyordu fakat o da ne Smart Dock artık çalışmıyorudu. belki eski jelyybean kullandığım için olabilir dedim ve telefoonuma dn4 romunu kurdum.
fakat yine çözüme ulaşamadım smart dock yine çalışmadı. Neyse ki rom manager ile yedek aldım telefonumu geri eski haline getireyim başka çözümler üretmeye çalışayım dedim fakat bu sefer de restore kısmında missing md5 hatası aldım. gerçektende aldığım yedek içerisinde md5 dosyası bulunmuyordu.

Sorunumun hikeye kısmı kısaca böyle.

soru ve istek kısmına gelelim;

A. Smart dockla sorun yaşamayacağım(artık hangi modulü kullanıyor ise onun kaldırılmadığı) chmodla alakalı sorun yaşamayacağım bir rom arıyorum (ne ola ki)

B. baktık rom bulamıyorum. rom manager da restore ederken md5 sorununu nasıl çözebilirim.

Bu yazı bekli biraz uzun ve gereksiz ayrıntı barındırıyor olabilir kendimi ifade edebileceğim en özet açıklama bu. okuduğunuz ve mümkünse yardımcı olduğunuz için şimdiden teşekkür ederim.
 


Üst Alt