Öneri Sony Xperia™ Z2 - Android L 5.0.2 Türkiye [Link Yenilendi]

Sponsorlu Bağlantılar

burakicyar

Üye
    Konu Sahibi
Sony Xperia™ Z2 - Android L 5.0.2 Türkiye [Link Yenilendi]
Umarım konu doğru yerdedir.
Herkese merhaba, Xperia™ Z serisin Android Lollipop güncellemesini alacağını neredeyse bilmeyen kalmadı. Fakat güncelleme bölge bölge dağıtıldığı için Türkiye genelde son kısımda yer alıyor. Biraz mantıklı düşününce bu güncellemelerin hali hazırda olduğunu ve yukarıda bahsettiğim gibi bölge bölge dağıtıldığı için geç kavuşuyoruz. Size bugün PC Companion kullanarak nasıl Lollipop TR versiyonu elde edeceğinizi anlatacağım.
İlk önce bu adresten FTF dosyasını indirip flashlayın:

Flash işlemi bittikten sonra telefonu normal şekilde başlatın kurulumu yapın. Ardından PC Companion kullanarak ''Güncelleştirmeleri Kontrol Et'' kısmına tıklayın, alttan onar kısmına tıklayın. Oradaki adımları izleyerek onarma işlemini tamamlayın. Sunucu da ki TR versiyonunun dosyalarını indirerek kurulum yapacaktır. Eminin bir hata vermeden kurulacaktır. Bir kaç ekran görüntüsü de atacağım. Umarım yapabilirsiniz. Bu konu altından ve [email protected] adresinden yapamayan arkadaşlara destek verilecektir.
Bir kaç SS(Bana ait):

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: ŞenolTÜRK, Nextman ve 0MG90

kralberk13

kralberk13

Üye
z2 kullanan arkadaşlara hayırlı olsun diyelim teşekkürler konu için :alkis

Nextman

Nextman

Emekli Yönetici
Anlatım için teşekkürler hayırlı olsun kullananlara :oke:

zencibitc

zencibitc

Üye
Deneyen varmı şarjım az güncelleyemem şuan :)

burakicyar

Üye
    Konu Sahibi
Herkese teşekkürlerimi iletiyorum, @zencibitc konuyu açmadan hemen önce denedim :)

zencibitc

zencibitc

Üye
teşekkürler dayanamadım şarja taktım dolunca hemen yükleyeceğim nasıl indirirken biraz anlatsan arayüz ram kullanımı şarjı falan nasıl (bu arada şarjı ilk başta fazla gideBİLİR ama ilerde oturur.)

burakicyar

Üye
    Konu Sahibi
teşekkürler dayanamadım şarja taktım dolunca hemen yükleyeceğim nasıl indirirken biraz anlatsan arayüz ram kullanımı şarjı falan nasıl (bu arada şarjı ilk başta fazla gideBİLİR ama ilerde oturur.)
Bataryam tam dolu değildi.

zencibitc

zencibitc

Üye
Teşekkürler.

Emma-Watson

Emma-Watson

Üye
Elime internet geçince yapacağım benim telefon Arabistan çıkışlıymış belki vermezler bile güncelleme :ehe: en iyisi Flashlıyayım

SonyXperia

SonyXperia

Üye
Bu kadar cahil olmak istemezdim ama Flash nasıl atılıyor :(

burakicyar

Üye
    Konu Sahibi
zencibitc

zencibitc

Üye
Lolipop haberlerinde z3 e göre z2 daha fazla lolipop geldi diye

furkey

Üye
Garantiye etki etme durumu ve gelecek güncellemeleri ota dan alma durumu nedir?

milestone

milestone

Üye
MEGA'da ki dosyayı indirdim ve kurdum,şuan bir sıkıntı yok,sistem türkçe ve gayet hoş, sormak istediğim; PC Companion kullanarak sistem onarma yapmasak bir sıkıntı olurmu? çünkü şuan gayet güzel çalışıyor

SonyXperia

SonyXperia

Üye
Son iki hafta içinde tüm dünyaya yayım işlemini bitirecekmiş sony. Acaba bu coğrafyaya ne zaman gelecek :S

burakicyar

Üye
    Konu Sahibi
MEGA'da ki dosyayı indirdim ve kurdum,şuan bir sıkıntı yok,sistem türkçe ve gayet hoş, sormak istediğim; PC Companion kullanarak sistem onarma yapmasak bir sıkıntı olurmu? çünkü şuan gayet güzel çalışıyor
Şu an ben dediğiniz şekilde kullanıyorum ve herhangi bir problem ile karşılaşmadım. İyi forumlar.

Üst Alt