sony/sony ericsson tavsiye

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
XperiaArcS

XperiaArcS

Üye

Samsung 2010 üretimi cihazına 4.1 bile veriyor,Sony telefonların arkasında duran bir firma değil kardeşim malesef.

Üretimde olan cihazlar çünkü. Sony üretimden kalkmış telefonlarına bile veriyor güncellemeyi.

- - - Eklendi - - -

nokia 603 almadan öncede araştırıyodum c601 arasındaydım güncelleme alıcak olması da önmliydi 603 almıştım samsungta samsung galaxy ace 2 , galaxy w, galaxy s advance
modellerinden birini alıcam sanıyorum sonyden vazgeçtim galiba =)samsung modellerinden güncelleme almıcak olan bilgisi olan varsa söyleyebilirmi onu eliyim bari o kdr para vermişken herşeye açık tel olsun =)hem ön kamera da var bunlarda sonyde hepsinde yok kamera çok önmli belirtmiştim zaten..

Yapma arkadaşım parana yazık,

Karşılaştırmayı görüyorsun Arc S birazcık eziyor...

Z.G

Z.G

Üye
    Konu Sahibi
Üretimde olan cihazlar çünkü. Sony üretimden kalkmış telefonlarına bile veriyor güncellemeyi.

- - - Eklendi - - -

kafam hepten karıştı zaten kararsızdım karar vermeme yardımcı olur tavsiyeler diye açtım konuyu hepten çorba oldu =) ama tşkler ilgilenenlere karar vercez bi modele alacaz sonunda bakalım hangisi nasip olcak

hmgurbuz2

hmgurbuz2

Üye

- - - Eklendi - - -

Baktım da o kadar da fazla ezmiyor hani hatta ace 2 nin üstün olduğu çok önemli şeyler de var yani..Ram gibi,pixel yoğunluğu gibi..

XperiaArcS

XperiaArcS

Üye
Baktım da o kadar da fazla ezmiyor hani hatta ace 2 nin üstün olduğu çok önemli şeyler de var yani..Ram gibi,pixel yoğunluğu gibi..

Bir ay öncesine kadar çok araştırdım bu iki telefonu, evet Ace 2 de güzel cihaz ama karşılaştırmayı mantıklı yapmak gerek,

Pixel yoğunluğu diyorsun, Ace 2 ninki 246 PPI, Arc S inki 233 PPI, arada gözle görülür bir fark yok ki. Bence bu kadarcık Pixel yoğunluğu farkına dikkat ederek telefon seçilmez.

Yine ekrandan devam edersek Ace 2 ekranı 3.8", Arc S ekranı 4.2" bence bu gayet fark yaratacak boyutta. Arc S seçmek için geçerli nedenlerden biri

Ram'e bakalım, Ace 2 nin 768Mb ram, Arc S 512Mb ram. Hadi 1Gb ciddi fark yaratabilirdi, 768Mb olması da fark yaratır diye düşünüyorum. Ace 2 seçmek için geçerli nedenlerden biri.

Arc S için kullanılan ekran LED, Ace 2 için kullanılan ekran LCD. Görüntü kalitesinde ciddi fark olacaktır diye düşünüyorum.
Ayrıca Arc S ekranında kullanılan Mobile Bravia Engine teknolojisi bence olağanüstü bir görüntü kalitesi veriyor telefona. Arc S seçmek için geçerli bir neden.

Kameralara gelirsek, Arc S 8mp, Ace 2 5mp. Arc S 2011 yılının en iyi kameralı telefon ödülünün sahibi. Arc S seçmek için geçerli bir neden.

Arc S kamerasında kullanılan Exmor R sensörü gece çekimlerinde de kaliteli fotoğraflar yakalamanızı sağlıyor.

Ace 2 ön kamerası var, Arc S ön kamerası yok. Ace 2 seçmek için geçerli bir neden.

Verdiğim linkin en altına bakarsak, kullanıcı oylarının %40'ını Ace 2, %60'ını Arc S almış. Bu da Ace 2 ile Arc S arasındaki kullanıcıların çoğunlukla Arc S seçtiğini gösterir. Arc S seçmek için geçerli bir neden.

hmgurbuz2

hmgurbuz2

Üye
Bir ay öncesine kadar çok araştırdım bu iki telefonu, evet Ace 2 de güzel cihaz ama karşılaştırmayı mantıklı yapmak gerek,

Pixel yoğunluğu diyorsun, Ace 2 ninki 246 PPI, Arc S inki 233 PPI, arada gözle görülür bir fark yok ki. Bence bu kadarcık Pixel yoğunluğu farkına dikkat ederek telefon seçilmez.

Yine ekrandan devam edersek Ace 2 ekranı 3.8", Arc S ekranı 4.2" bence bu gayet fark yaratacak boyutta. Arc S seçmek için geçerli nedenlerden biri

Ram'e bakalım, Ace 2 nin 768Mb ram, Arc S 512Mb ram. Hadi 1Gb ciddi fark yaratabilirdi, 768Mb olması da fark yaratır diye düşünüyorum. Ace 2 seçmek için geçerli nedenlerden biri.

Arc S için kullanılan ekran LED, Ace 2 için kullanılan ekran LCD. Görüntü kalitesinde ciddi fark olacaktır diye düşünüyorum.
Ayrıca Arc S ekranında kullanılan Mobile Bravia Engine teknolojisi bence olağanüstü bir görüntü kalitesi veriyor telefona. Arc S seçmek için geçerli bir neden.

Kameralara gelirsek, Arc S 8mp, Ace 2 5mp. Arc S 2011 yılının en iyi kameralı telefon ödülünün sahibi. Arc S seçmek için geçerli bir neden.

Arc S kamerasında kullanılan Exmor R sensörü gece çekimlerinde de kaliteli fotoğraflar yakalamanızı sağlıyor.

Ace 2 ön kamerası var, Arc S ön kamerası yok. Ace 2 seçmek için geçerli bir neden.

Verdiğim linkin en altına bakarsak, kullanıcı oylarının %40'ını Ace 2, %60'ını Arc S almış. Bu da Ace 2 ile Arc S arasındaki kullanıcıların çoğunlukla Arc S seçtiğini gösterir. Arc S seçmek için geçerli bir neden.

:) Tamam kardeş bu kadar destan gibi yazmana gerek yoktu ki :) Ben sadece fazla ezmiyor dedim ace 2 daha iyi demedim.Yukardaki yorumumda da zaten fazla ezmedigini söyledim ;)

XperiaArcS

XperiaArcS

Üye
:) Tamam kardeş bu kadar destan gibi yazmana gerek yoktu ki :) Ben sadece fazla ezmiyor dedim ace 2 daha iyi demedim.Yukardaki yorumumda da zaten fazla ezmedigini söyledim ;)

Ben de fazla eziyor demedim ki zaten, birazcık ezer dedim :):)

Bu kadar uzun yazmamın sebebi de konuyu açan arkadaşın her iki telefonun da artı ve eksilerini görmesi :)

• Beğen
Tepkiler: hmgurbuz2
Z.G

Z.G

Üye
    Konu Sahibi
bana diyo =) tşkler ayrıntılar için ..

XperiaArcS

XperiaArcS

Üye
Bir şey değil :)

• Beğen
Tepkiler: hmgurbuz2
Emma-Watson

Emma-Watson

Üye
Sony kullanıcılarının yorumlarına bakarsanız hepsinin söylediği "Telefonda Sony kalitesi belli oluyor" Ayrıca Sony çıkarttığı telefonun arkasında duran bir firma. Diğer firmalar 2011 model telefonlarını unutmuşken Sony üretimden kalkan telefonlarına bile ICS 4.0.4 güncellemesi verdi

Verdide ne oldu kasım kasım kasılıyor sistem

ve bazı arkadaslar wonder ı neo v den daha iyi sanıyorlar :gul:

- - - Eklendi - - -

ace 2 de 768 mb ram cift cekirdek işlemci ve mali 400 gpu var ve jb alacak
ace 2 almak için gayettt yeterli sebep

avcitalip

avcitalip

Üye
bekleyip s3 mini alabilirsin... 100 tl gibi çıkması bekleniyor ve direk 4.1 jb ile çıkacak... güncelleme alacakmı derdin olmaz bi süre :D

5 kavanoz bal 100 TL'mi ? AFASDFGASDA :ehe 1.000 TL diyecektin sanırım,her neyse bence o fiyata 2.el temiz s2 alınmalı :evet:

XperiaArcS

XperiaArcS

Üye
Verdide ne oldu kasım kasım kasılıyor sistem

ve bazı arkadaslar wonder ı neo v den daha iyi sanıyorlar :gul:

- - - Eklendi - - -

ace 2 de 768 mb ram cift cekirdek işlemci ve mali 400 gpu var ve jb alacak
ace 2 almak için gayettt yeterli sebep

Evet Jelly Bean alacak olması da Ace 2 avantajları arasında sayılabilir, ama henüz değil. Jelly Bean versinler, performansı görelim sonra evet iyiymiş deriz. Belki de J.B performansı iyi olmayacak? :hmmm

Nick Kalmamış

Nick Kalmamış

Üye
xperia arch güzeldir :oke:

Emma-Watson

Emma-Watson

Üye
Evet Jelly Bean alacak olması da Ace 2 avantajları arasında sayılabilir, ama henüz değil. Jelly Bean versinler, performansı görelim sonra evet iyiymiş deriz. Belki de J.B performansı iyi olmayacak? :hmmm

en yakın teknoloji magazasina gidiyorsun eline. nexus alıyorsun sonra gelip yorum yazıyorsun?

crayz_frock

crayz_frock

Üye
arc s veya sola ....

Z.G

Z.G

Üye
    Konu Sahibi
herkezin memnun olduğu model farklı olabilir çok fazla konu açılmış başka forumlarda da .. samsung galaxy w iyi diyen var hayır ace 2 diyen var hayır sola yada arc diyenler biri güncelleme alır demiş hayır almaz demişler oldukça kafa karıştırıcı noktalar..zaten ne zmn telefon almaya kalksam araştırmaktan alamıyorum =))

XperiaArcS

XperiaArcS

Üye
herkezin memnun olduğu model farklı olabilir çok fazla konu açılmış başka forumlarda da .. samsung galaxy w iyi diyen var hayır ace 2 diyen var hayır sola yada arc diyenler biri güncelleme alır demiş hayır almaz demişler oldukça kafa karıştırıcı noktalar..zaten ne zmn telefon almaya kalksam araştırmaktan alamıyorum =))

1 ay önce telefonu alana kadar çok araştırdım diyorum, Arc S :oke:

Z.G

Z.G

Üye
    Konu Sahibi
sende en sonunda aldırcan arc s ha =)) demek bu kdr mükemmel ace 2 alsaydım bari :D

avcitalip

avcitalip

Üye
Sony Xperia Arc S almak isteyen olursa haber versin bir arkadaşım satıyor :evet: fiyatı konuşulur tertemiz telefon yani benim ihtiyacım olsa ben alırdım o derece yani :evet:

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt