Sony Ericsson Xperia Ray hakınnaki tüm sorularınızı cevaplarım

Sponsorlu Bağlantılar

onuc0bir

onuc0bir

Üye
arkadaslar hanimda xperia mini pro var. 5 mp . xperia ray ida 3 gun kullanma sansim oldu arkadasimdan.kendimdede nokia c6 01 var.ikiside 8 mp ama nokia daha net.sony ericsson un kamerasini hic begenmedim. yurtdisindayim abimde siparis veriyor xperia ray.bilmiyorum kararsiz kaldim ve 1 hafta vaktim var.xperia ray 500 tl ye denk geliyor.ne yapsam.c6 10 lira daha ucuz :(:(:(

Xelord

Xelord

Üye
Bence c6 ile rayi karşılaştırman bile yanlış. Symbian bitmiş gitmiş bir sistem. c6 alınca ne oyunun olacak ne her hangi bir uygulaman...
c6 hiç deneme şansım olmadı ama bence rayin kamerası gayet iyi. Gece çekimleri, ışıksız ortamlarda vs farkını gösteriyor. Dediğin gibi c6nın kamerası daha iyi olsa bile.
Rayin işlemcisi rami vs daha iyi. Zaten android yeter.
Ray daha iyidir :)

XperiaArcS

XperiaArcS

Üye
Arkadaşlar benim de birkaç küçük sorum olacak,
Xperia Ray sıfır için 635tl uygun mudur? Yoksa bu fiyata daha iyi bir cihaz öneriniz olabilir mi?
İkinci sorum ise, ön kamera ile internet kullanmadan (skype vs. programlar kullanmadan) direk hat üzerinden görüntülü görüşme yapılabiliyor mu?

Xelord

Xelord

Üye
Arkadaşlar benim de birkaç küçük sorum olacak,
Xperia Ray sıfır için 635tl uygun mudur? Yoksa bu fiyata daha iyi bir cihaz öneriniz olabilir mi?
İkinci sorum ise, ön kamera ile internet kullanmadan (skype vs. programlar kullanmadan) direk hat üzerinden görüntülü görüşme yapılabiliyor mu?

2. Direk hat üzerinden görüntülü görüşme yapılmıyor, maalesef.

XperiaArcS

XperiaArcS

Üye
2. Direk hat üzerinden görüntülü görüşme yapılmıyor, maalesef.

Teşekkür ederim.
Peki Jelly Bean güncellemesi alıp almayacağı konusunda bir fikriniz var mı?
Bir de üretimden kalkmış olması, gelecekte bana yazılımsal, güncelleme vb. sorunlar çıkartır mı?

Bir Xperia Ray almayı ciddi ciddi düşünüyorum bu aralar, genel olarak tavsiye ettiğiniz bir telefon mu? Verdiğim paraya değecek mi?

Küçük bir soru daha :)
İnternette, güncelleme yaptıktan sonra bildirim ışığında sorunlar çıktığı yazıyordu. Bu sorunlar düzeltilebildi mi?

kaan7878

kaan7878

Üye
    Konu Sahibi
arkadaslar hanimda xperia mini pro var. 5 mp . xperia ray ida 3 gun kullanma sansim oldu arkadasimdan.kendimdede nokia c6 01 var.ikiside 8 mp ama nokia daha net.sony ericsson un kamerasini hic begenmedim. yurtdisindayim abimde siparis veriyor xperia ray.bilmiyorum kararsiz kaldim ve 1 hafta vaktim var.xperia ray 500 tl ye denk geliyor.ne yapsam.c6 10 lira daha ucuz :(:(:(

RAY ın kamerasını beğenmedin öylemi. bi gsm arenada karşılatırmalara göz at istersen. Bilip bilmeden konuşmayın.

incelede gör kötü dediğin kamerayı. iphone la da kıyasla hiç fark etmez. Hepsi ezer

- - - Eklendi - - -

Teşekkür ederim.
Bir de üretimden kalkmış olması, gelecekte bana yazılımsal, güncelleme vb. sorunlar çıkartır mı?

Bir Xperia Ray almayı ciddi ciddi düşünüyorum bu aralar, genel olarak tavsiye ettiğiniz bir telefon mu? Verdiğim paraya değecek mi?

İnternette, güncelleme yaptıktan sonra bildirim ışığında sorunlar çıktığı yazıyordu. Bu sorunlar düzeltilebildi mi?

bence 650 tl uygun bi rakam. Ve emin ol her kuruşuna değer. Güncellemeler hakkında bi bilgim yok. jeanbeen alacak %70 ihtimalle. Ama sırf güncelleme almaya bilir diye almazsan hata edersin. ben hala 2.3.4 kullanıyorum ve hiç bir eksiğini yada kötü yanın görmedim. Masef hat üzerinden görüntülü konuşma şimdilik sadece samsung ve lg de mevcut.

Xelord

Xelord

Üye
Teşekkür ederim.

JB alacak mı almayacak mı belli değil. Sony kesin bir şey söylmedi etrafta verecek diyenler var ama yok öyle bir şey açıkcası benim ümidim de yok. Sony'nin söylediği "Üzerinde çalışıyoruz."

Yazılımsal destek en son 4.1.b.0.587 geldi ICS 4.0.4 oluyor bu bence gayet iyi. Hiç bir problemim yok. İlerde nolacağı tamamen sonyye bağlı bir şey.

Bildirim ışığı sorunu var(son sürümde dahi) mesaj geldiğinde yanmıyor. Aramalarda vs geri kalan her şeyde normal sadece mesaj geldiğinde yanmıyor.

Genel olarak kendim kullanıyorum iyi bir telefon ama ekranı küçük vs ayrıca hdmi girişi yok mesela şu telefonu tvye bağlıyim de güzel güzel oyun oynuyim diyemezsin. Ama onun haricinde Nova 3 mesela güzel bir oyundur kasmadan oynuyorsun. Şimdi ben uzun uzun yazardım da siteye uzun bir süre ara veriyorum çıkacam kısa kesiyorum onun için, eski mesajları oku derim.

Başka telefonları da araştır, şu devirde 2013e girecez. 2011serisi sonuçta jb gelmeyecek gibi. Xperia solaya bakabilirsin bir arkadaşımız sonunda onu almıştı. Ama güzel de telefon ince şık... Küçük ama iş görüyor.

XperiaArcS

XperiaArcS

Üye
ikinize de teşekkür ederim yorumlarınız için.

Xelord uzun uzun yazabilsen güzel olurdu aslında, gerçekten fikir verici yorumlar yapıyorsunuz teşekkürler :)

XperiaArcS

XperiaArcS

Üye
Arkadaşlar telefonu almaya karar verdim, beyaz mı gold mu sizce :)

ea3673

Üye
mrb arkadaşlar ben ray st 18i aldım ama telefonun hafızası 300mb çıktı bszı sitelerde 1gby yazıyor biede telefon çabuk ısınıyor sizde de öyle mi yardımcı olursanız sevinirim

XperiaArcS

XperiaArcS

Üye
mrb arkadaşlar ben ray st 18i aldım ama telefonun hafızası 300mb çıktı bszı sitelerde 1gby yazıyor biede telefon çabuk ısınıyor sizde de öyle mi yardımcı olursanız sevinirim

1gb hafızası var ancak kullanıcıya sunulan 300mb, geri kalan kısmında işletim sistemi vb şeyler kurulu

ea3673

Üye
ya kardeş mcafeyi sildi
m bir sorun olürmu

XperiaArcS

XperiaArcS

Üye
ya kardeş mcafeyi sildi
m bir sorun olürmu

Hayır olmaz zaten 7 günlük deneme sürümüydü içinde gelen, tavsiye ederim

serhathe

Üye
selam kardeşim; ben 2 gün önce beyazını aldım. bayıldım bayıldım telefona. Arkadaşların çoğu önyargılı bakıyorlardı ama eline alıp inceleyince onlarda bayıldı. Neyse kısa keselim benim dikkatimi çeken menü tuşunun ışığı neye göre renk değiştiriyor. ikinci sorum slideme market ne işe yarıyor. üçüncüsü navigasyon tr de çalışmıyor mu. dördüncüsü google haritalar konumumu bulamadı sende de varmı böyle bişey. beşincisi ve son olarak aklıma gelen soru, facebooktaki kişileri senkron ettim ama rehberde resim kısımlarına resımleri gelmedi kımsenın. hee aklıma geldi rehberdeki kişilerden bi grup oluşturdum ama onlara özel müzik sesi ve resim ekliyebiliyormuyuz.
Şimdi bu yorumu okuyan arkadaşlar sorunlu bi telefon olarak düşünmesin ben hayatım boyunca nokia kullandığım için biraz fransız kalmışım :)

XperiaArcS

XperiaArcS

Üye
selam kardeşim; ben 2 gün önce beyazını aldım. bayıldım bayıldım telefona. Arkadaşların çoğu önyargılı bakıyorlardı ama eline alıp inceleyince onlarda bayıldı. Neyse kısa keselim benim dikkatimi çeken menü tuşunun ışığı neye göre renk değiştiriyor. ikinci sorum slideme market ne işe yarıyor. üçüncüsü navigasyon tr de çalışmıyor mu. dördüncüsü google haritalar konumumu bulamadı sende de varmı böyle bişey. beşincisi ve son olarak aklıma gelen soru, facebooktaki kişileri senkron ettim ama rehberde resim kısımlarına resımleri gelmedi kımsenın. hee aklıma geldi rehberdeki kişilerden bi grup oluşturdum ama onlara özel müzik sesi ve resim ekliyebiliyormuyuz.
Şimdi bu yorumu okuyan arkadaşlar sorunlu bi telefon olarak düşünmesin ben hayatım boyunca nokia kullandığım için biraz fransız kalmışım :)

Hayırlı olsun,

Birinci sorun, ışık telefonun o anki durumuna göre renk değiştiriyor, örneğin şarjı azaldığında kırmızı, yeni mesaj geldiğinde yeşil vs vs.
İkinci sorun, Slide Me market de Google Play Store gibi bir market uygulamaları oradan da indirebiliyorsun.
Üçüncü Sorun, navigasyon türkiyede çalışıyor. iGO My Way Programını yükleyip, GPS alıcısını aktif hale getirip, açık havaya çıktığında 3-5 saniye içinde bağlanırsın, sorunsuz kullanırsın.
Dördüncü Sorun, açık havada GPS alıcısını aktifleştirip dene veya kablosuz ağdan yer tespitini etkinleştirip bir wireless ağına bağlanıp dene bulacaktır.

serhathe

Üye
teşekkürler dostum zaten telefonun sistemi güncelleyince çoğu sorun çözüldü.

Xelord

Xelord

Üye
Hayırlı olsun kardeşim,
Telefonun ışığı şarjı epey bir azalınca kırmızı olarak yanıp söner.
Mesaj geldiğinde, e-posta vs ya da cevapsız çağrıda yanıp söner.
Şarja taktığında Kırmızı yanar önce şarj oldukça turuncu daha da şarj oldukça fulle doğru yeşil olur. Bunun gibi şeyler işte.
Slide me bence dandik ve gereksiz bir market uygulaması açıkcası ben sildim.
Gps, arkadaşın dediği gibi aktif hale getir sorun olmaz.
Rehberdeki kişilere göre özel resim, müzik ayarlayabiliyorsun. Biraz kurcala rehberi görürsün. :)

- - - Eklendi - - -

teşekkürler dostum zaten telefonun sistemi güncelleyince çoğu sorun çözüldü.

Hangi sürüme güncellendi?

XperiaArcS

XperiaArcS

Üye

serhathe

Üye
4.0.4'e güncellediysen birkaç hafta kullandıktan sonra tecrübelerini yazabilir misin :)

4.0.4 e güncellendi.
Ya bişey sorucam belki çok dalga geçiceksiniz ama 2222 ye mesaj atmak istiyorum. Alıcı ekle diyorum rehber çıkıyor. Numarayı kaydetmeden mesaj gönderemiyor muyuz

- - - Eklendi - - -

tamam tamam sorunumu kendim çözdüm :) numarayı tuşlayınca mesaj gonder diye bişey çıkıyormuş

Üst Alt